Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba motorum satılıktır ilgilenen veya sorusu olan varsa yardımcı olurum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17507378/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selam arkadaşlar 2013 model hyosungt250r m var. zincir ve dişlileri değiştiricem ama bulduğum bi kullanma klavuzunda 520-112 bakla zincir diyor. internet mağazalarındaysa 520-114 bakla zinicir hyoya uygun diye satılıyor. hangisi doğrusu ya da herhangi birini alınca bakla eklenip çıkartılabiliyormu?? şimdiden teşekkürler..

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    doğrusu 112 bakla 520

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    Değerli motosiklet dostları merhabalar. 2006 yılından beri Motosiklet.net sitesine üyeyim aktif bir paylaşımcı olmasamda sıkı bir okuyucuyum. 10 yıldır ehliyetli motosiklet kullanıcısıyım , tabi daha önceleri babama ait olan Bionik ve Peugeot mopet deneyimlerini saymıyorum

Güzide Anadolu kenti Nevşehir'de bir eğitim kurumunda idareci olarak çalışmaktayım.

11/07/2013 tarihinde KM4MJ57C8D1500481 şase nolu , GT250157686 motor nolu , Hyosung Gt250r aldım . ( Motosikletimi alırken bir çok arkadaşım Honda al, Yamaha al Hyosung alma sorun yaşarsın gibi bir çok hikaye anlattılar , fakat 2006 dan beri gönlümde olan sıkı bir takipçisi olan Hyosung'dan vazgeçmedim ve aldım. (1.hatam )

İlk 500 ve 1000-1500 bakımlarını Adana'ya giderek yetkili serviste yaptırdım. ( Bırakın bakımları motosikletimi silmeden yola çıkmam)

Motosikletim henüz 2.600 km iken çalıştırıp yola çıkmamın hemen akabinde istop etti. Garantisi devam eden motosikletimi Hyosung müşteri hizmetleri(KURALKAN) ile irtibat kurarak en yakın servis olan ve bakımlarını yaptırdığım Hyosung yetkili servisi MENEŞKE AKIN MOTOSİKLET'e ( BURAK AKIN)bir kamyonet kiralayarak 300km götürerek Adanaya ulaştım. (2. hatam )

( Ayrıca Nevşehir'in çevre illerinde ve bir milyon nufusu geçmiş Kayseri'de dahil olmak üzere Hyosung yetkili servisi olmaması çok enteresan gerçi şimdi yetkili servise gittinde ne oldu diyeceksiniz)( Servisle ilğili yaşadıklarımı ve izlenimlerimi daha sonra yazacağım çünkü şuan hukuksal süreç başlamış durumda)

23 Nisan 2015 tarihinde '' garanti kapsamında'' bulunan motosikletimi yetkili servise bıraktım. 60 Gün olmasına rağmen motosikletimin tamirinde en ufak bir gelişme olmadı bırakın gelişmeyi henüz sorunun ne olduğu bile tespit edilemedi . (beyin, konjektör sağlammış)

Bu 60 günlük süre zarfında Hyosung distribütörlüğü Kuralkan Holdingden , Üniteks Motora geçmiştir. Bu esnada yaşanacak aksilikleri anlayışla karşılayarak sabırla bekledim motosikletimin bulunduğu Adana Menekşe Akın Motosikletin yeni distribütör tarafından yetkili servis olması için aracı oldum.

SONUÇ: defalarca Kuralkan ve Üniteks motor müşteri hizmetleri ile konuştum ( beni kaç kere aradılar bu 60 günkük süreçte Kuralkan:0 Burak Akın (servis):1 Üniteks Motor :2) Servis beni arayarak '' Ben sorunu çözemedim, bu sizden kaynaklanan bir sorun değil Üniteks motora sorunu bildirdim artık iş siz ile onların arasında, distribütör bana parça sağlamıyor bende yapamıyorum elimden gelen bu kadar '' konuşmasını yaptık.

60 gün boyunca ''garanti kapsamı'' devam eden motosikletim için tabiri caiz ise Kuralkan ve Üniteks motor beni arada top gibi oynamışlardır. Kimi arasam o diğerine yönlendirmiştir. Bir türlü muhattap bulamadım.

Ortada 12 bin liraya alınmış garantisi devam eden 60 gündür yatan bir motosiklet var ama bu iki firmanın bana söylediği şudur:

Kuralkan: Biz Hyosung'u Üniteks Motor'a devrettik bizde Hyosungla ilgili bir şey kalmadı hakınızı Üniteks Motordan arayın.

Üniteks Motor: Siz motoru Kuralkandan aldınız 12 bin lirayı Kuralkana verdiniz herkes sattığı motordan kendisi sorumludur sizin Muhattabınız Kuralkandır.

Bu aşamada motosikletimin tamir edilmesini tüm parça ve işçilik masraflarını kendim karşılayacağımı belirttim . fakat yine sonuca ulaşamadım.

İşte böylelikle benim 15 senelik motosiklet hobimi fobiye çevirdiler. Gecikmiş olmakla beraber Avukat aracılığıyla Tüketici Hakları Mahkemesine başvurmuş bulunmaktayım.

Bu olaydan edindiğim tecrübeler ve bana kalanlar.

60 günlük stres, sıkıntı

Hyosung markasında ve motosiklete karşı oluşan hayal kırıklığı

Çevremdeki insanların ben sana demiştim diyerek alaycı şekilde gülümsemeleri

Eşimin ve ailemin motosiklete bakış açısının değişmesi

Motosikleti taşıdığım kamyonet ücreti, mahkeme harcı, avukat parası, vekalet parası( bunların yaşadığım manevi üzüntü ve yıpranma karşısında adını bile anmıyorum.)

Hyosung alacak ve ya düşünen arkadaşlara rehber olacak nitelikde bir yaşanmışlıktır. Hyosung firması bu şekilde distribütörlerin elinde olduğu sürece Türkiye'de istenilen kullanıcı potansiyeline ulaşamaz.

Hyosung Üniteks Motora geçti diye sevinen arkadaşlar (bende dahil) yanıldığımızı acı bir tecrübeyle görmüş olduk hani ne derler gelen gideni aratmaz inşallah.

Ne diyelim Bravo Üniteks motor , bravo Kuralkan , bravo Hyosung , bravo Burak Akın 15 yıllık motosikletciyi iki tekerden nefret ettirdiniz . BRAVO

Ne demişler '' Tecrübe hayatta yediğin kazıkların toplamıdır''
    Green Arrow ve Safety First bunu beğendiler.

Alıntı sentor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar 2013 model hyosungt250r m var. zincir ve dişlileri değiştiricem ama bulduğum bi kullanma klavuzunda 520-112 bakla zincir diyor. internet mağazalarındaysa 520-114 bakla zinicir hyoya uygun diye satılıyor. hangisi doğrusu ya da herhangi birini alınca bakla eklenip çıkartılabiliyormu?? şimdiden teşekkürler..
    önemli olan 520 olanını alman bakla sayısını zaten fazlalılığını usta çıkarıyo.

uzayan zinicirden bakla çıkarmayın kopabilir diyorlar ya acaba sıfır 118 zinicir aldım mesela usta 6 bakla çıkarır 112 kalır yine uygun olur sıkıntı olmaz mı yani? ''yani uzun alınan zincirden orjinal boyutuna kadar bakla çıkartılabilir ama orjinali takılmış zinir uzadığı zaman bakla çıkartılmamalı'' doğru mudur?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Baklasayısının fazla olup çıkarılması normal bir işlem sıkıntı yok.
    Oradaki mantık zincirin metalinin uzamaktan dayanklılığını kaybetmesi ile alakalı.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Motoruma egzoz taktırabileceğim bir yer veya usta önerebilecek birisi var mıdır ? Egzozu aldım ancak aparat ve uzatma gerekli gibi duruyor. Güvendiğiniz birisi var mıdır İstanbulda ? Teşekkürler.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    bir kaç ay önce gt 650 aldığım için gt 250'mi satıyorum ilgilenen olursa ilan bilgileri aşağıdaki gibidir. bu modelin meraklısı, kıymetini bilecek birisine gitsin istiyorum.

ilan no :221137185

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1137185/detay/

Kaan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakın zamanda
    Merhaba arkadaşlar.Ehliyeti yeni alıcam ve yaz sonuna doğru gt250r almayı planlıyorum. Bu motorla ilgili biraz kaygım var, hem yaşımdan dolayı(yaş 37), hemde bu motor hakkında yazılan birçok sıkıntıdan dolayı kafada çok sorular var. Şimdi arkadaşlar motoru almaya karar versem anadolu yakasında gösterebileceğim bir usta veya bir teknik servis var mı?
    Uzun zamandır formu takip ediyorum.Şöyle bir şey var. insanların kulaktan dolma ve tecrübe etmedikleri şeylere yorum yaptıklarını gördüm. Sizden ricam gerçekten bilinçli kullanıcısı olan arkadaşlardan yorum ve yardımlarını bekliyorum.
    Veya uyarmak istediğiniz şeyler varsa sevinirim. Kazasız , dertsiz sürüşler dilerim...
    Şimdiden teşekkürler....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

buralar ölmüş.
    Hyocular gezmede herhalde

Alıntı Kaan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Ehliyeti yeni alıcam ve yaz sonuna doğru gt250r almayı planlıyorum. Bu motorla ilgili biraz kaygım var, hem yaşımdan dolayı(yaş 37), hemde bu motor hakkında yazılan birçok sıkıntıdan dolayı kafada çok sorular var. Şimdi arkadaşlar motoru almaya karar versem anadolu yakasında gösterebileceğim bir usta veya bir teknik servis var mı?
    Uzun zamandır formu takip ediyorum.Şöyle bir şey var. insanların kulaktan dolma ve tecrübe etmedikleri şeylere yorum yaptıklarını gördüm. Sizden ricam gerçekten bilinçli kullanıcısı olan arkadaşlardan yorum ve yardımlarını bekliyorum.
    Veya uyarmak istediğiniz şeyler varsa sevinirim. Kazasız , dertsiz sürüşler dilerim...
    Şimdiden teşekkürler....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

buralar ölmüş.
    Hyocular gezmede herhalde
    başlığa ait 1608 sayfayı oku kararını kendin ver derim

Kaan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakın zamanda
    Sevgili arkadaşım dediğin gibi yarısından coğunu okudum, ama yazdığımı tam anlamamışsın.
    mesela 2.el almaya karar versem gösterebileceğim güvenilir bir servis veya usta var mı?
    bazı olumsuz yorumlar tedirgin etti.(kişilerin bilincli kullanıcı olup olmadığını bilmiyoruz.bakımlarını eksiksiz yaptı mı?)
    Allah icin yakışıklı motor.
    Marka model fanatikliği olmadan gercek anlamda samimiyetle yardım edilmesi icin yazmıştım.Bakmadan araştırmadan yazmadım.
    Uzun zamandır formu dışardan takip ediyorum.Sende haklısın bircok kişi araştırmadan buralara yazılar yazıp hatta hic bu motoru kullanmamış cahil
    kişilerin yorumları bilgi kirliliği yapmakta. Ben buradan yardım alabileceğimi düşünmüştüm.
    Yaşanılan iyi veya kötü tecrübeler diğer insanlara yardımcı olabilir. Sonucta para kolay kazanılmıyor,en azından benim icin.
    Yardımcı olabilecek delikanlı hyocular vardır. Tekeriniz düz bassın,selametle kardeşlerim...

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    avrupa yakasında kayalar motora, anadolu yakasında istanbul motordaki çetin ustaya gösterebilirsin. ancak unutmamak gerek ki ekspertizlik anlamında dünyanın en iyi ustası da baksa daima gözden kaçan bir şeyler olabilir. motorun az el değiştirmiş olması ve onu kullanan kişilerin sürüş karakteri en önemli konu.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    http://www.sahibinden.com/215804114

arkadaşlarım bana bu motor hakkında bilgi ve fikir verebilecek varmıdır? şu an kullanmış olduğum xciting250i motorumu satıp bunu almak niyetindeyim.bilen,yakın olup gidip bakabilecek fikir verebilecek olursa bu hafta başı oraya gelmek niyetindeyim

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/215804114

arkadaşlarım bana bu motor hakkında bilgi ve fikir verebilecek varmıdır? şu an kullanmış olduğum xciting250i motorumu satıp bunu almak niyetindeyim.bilen,yakın olup gidip bakabilecek fikir verebilecek olursa bu hafta başı oraya gelmek niyetindeyim
    Az önce forumdan bir arkadaş paylaştı sanırım sahibi...

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce forumdan bir arkadaş paylaştı sanırım sahibi...
    paylaşımı nedir acaba aradım ama göremedim ben bir şey..

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşımı nedir acaba aradım ama göremedim ben bir şey..
    Bende ufaktan aradım ama bulamadım denk gelirse yazarım...
    eby78 bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Merhaba,

GTR250 için gidon yükseltme yapacağım GT250 gidonu takacağım daha önce deneyen oldu mu hortum veya kablolardan kısa kalan oluyor mu?

Keyifli sürüşler
    fearlesboyy bunu beğendi.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    ben direk naked a cevirdim gidonu degişip. söktük grenajları güzelce sarıp depoya koydum canım sıkılırsa sonra degişirim diyip.

üst mesnetini degişmen gerecek. onun dışında nekadar yukselteceginle alakalı diger degişiklikler fark edebiliyor. gaz ve debriyaj telleri kısa kalıyor ikisinide degişmen gerekir gt250 nin gidonunu kullanacaksan mevcutlar kısa kalıyor. fren hidrolik hortumuda kısa kalıyor, onuda sanayide uzattırman gerekir. birde eger ben tarzı bozmayacagım grenajlar kafa duracak diyorsan takacagın gidonun ön cama degecegini bilmelisin. buda gidonun turunu kısıtlayacagı için dönüşlerde geniş geniş dönmene sebep olur.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    çok teşekkür ederim foto varsa eğer yükleyebilir misiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler