Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hyosung yeni kasaya geçmiyor mu?
    fuarda sormustum buyuk ıhtımallle hem gd250r hemde gtr 250 r gelıcek dedıler ama bellı degıl harellde henuz bu sene gerı kaldı rakıplerınden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Tasarım çok eskidi. Koca firmasın tasarımcı çalıştırsa çok iyi olacak. Motor blogu biraz yenilik yapsa ağırlık düşşe. Hyosung v olması zaten bir + iken 10 yıldır aynı tasarım yakışmıyor.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım çok eskidi. Koca firmasın tasarımcı çalıştırsa çok iyi olacak. Motor blogu biraz yenilik yapsa ağırlık düşşe. Hyosung v olması zaten bir + iken 10 yıldır aynı tasarım yakışmıyor.
    Mesela Honda 600rr modeli ben bildim bileli aynıdır ufak tefek değişiklikler ile iskelet hep aynı bizdeki motorda da yıllara göre farklılıklar var neyin değişmesini istiyorsunuz anlamadım baştan gt250r mı yapılsın
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    O değişikliklerin hepsi makyaj oluyor. Ninja 250 den Ninja 300 dönmesi gibi yuvarlak çizgilerin daha akıcı çizgilere dönmesi gibi.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    2015 hyo zaten çok farklı bi boyutta bildiğim kadarıyla. Yeni adı da var gtr değil exiv bi bakın isterseniz. Naked modeli de yapmışlar. Sizin istediğiniz gibi bir değişim değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Ararken exiv 250nin sonuna "R" koyarsanız karenajlı versiyonunu görebilirsiniz.

Alıntı Nuckles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Motorum 2007 model Hyosung GT250R modeli. Bugün muayeneye gittim fakat park lambası yanmıyor diye muayeneden geçirmediler. Neymiş kontağı açınca park yancakmış ve hep yanık kalması lazımmış kontağı kapatana kadar. Bu modelde park varmıydı ilk defa böyle bişe başıma geliyor daha önce tek seferde geçmiştim. Neyse, muayeneden geçemeyince istasyon yakınlarında motosiklet tamircisi vardı soluğu orda aldım tesadüfki ustada da hyosung gt250r varmış. O da aynı şeyi söyledi Hyosunglar da park yok o zaman bende mi geçemicem muayeneden falan dedi. Bilen biri bilgilendirirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
    Bilgiyi verdiğiniz için tşkler bende önümüzdeki haftaya girecektim bi kontrol ediyim parkları. Bu arada sonradan takılma el yapımı bir egsoz var şuan üstünde normalden biraz daha ses çıkarıyor haliyle. Egsoz konusunda bir sıkıntı yaşanır mı veya ölçütü nedir acaba bunun?

caucasian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 500 r
    senin eksozun muayaneden geçmesi diye bir sıkıntı olmaz sokmazlar bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı eup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiyi verdiğiniz için tşkler bende önümüzdeki haftaya girecektim bi kontrol ediyim parkları. Bu arada sonradan takılma el yapımı bir egsoz var şuan üstünde normalden biraz daha ses çıkarıyor haliyle. Egsoz konusunda bir sıkıntı yaşanır mı veya ölçütü nedir acaba bunun?
    Ayrıca eksozdan geçse motor sağa çekiyor onun yüzünden balansa sokman lazım :D :p

Alıntı caucasian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin eksozun muayaneden geçmesi diye bir sıkıntı olmaz sokmazlar bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Ayrıca eksozdan geçse motor sağa çekiyor onun yüzünden balansa sokman lazım :D :p

)) leyn bu hafta sonu gidemiyoz heralde hava yağmurlu

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar face grubuna üyeyim, hergün biri şurası sorun çıkarttı vs diyor bu motor cidden öylemi? Hiç mekanik yağ değişimi vs. den anlamayan ben ciddi anlamda cbr 125r satıp alıcam hemen uygun bi km de 2013 modelini. Ama 9 10 bin motordu lastikdi vsden sonra 2-3 binde motora harcamak istemem.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    X TREME MAX takaslı motor arıyorum

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar face grubuna üyeyim, hergün biri şurası sorun çıkarttı vs diyor bu motor cidden öylemi? Hiç mekanik yağ değişimi vs. den anlamayan ben ciddi anlamda cbr 125r satıp alıcam hemen uygun bi km de 2013 modelini. Ama 9 10 bin motordu lastikdi vsden sonra 2-3 binde motora harcamak istemem.
    Hondanın Servisine gidip oo ne kadar çok arıza oluyormuş demediğine göre sorun olmaması lazım

Bizde Türkiyenin heryerindeki herkes kolay bilgi alabileceği için Face grubuna yazıyor. Sonuçta böyle oluyor işte yoksa gerektiğinde git servise hallet.

Temiz bi motorda sen sıkıntı yapmazsan (mesela kendi motorumda hep küçükte olsa arıza sebebi benimdir :p ) zırt pırt bi arıza çıkmaz.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    XJ6N
    en çok duydugum 3 sorun mesela, gaz teli kopması
    yağmurdan yada ileri km lerde gösterge saati bozulması
    2 silindirden bujiler dolayısı ile 1 silindire düşmesi yada performans düşmesi.

Bunları çok goruyorum kronik mi acaba, ben her halükarda alıcam kendimin elbet hatası vs ile sorun olur (cbr a bakım vs 1.500 tl harcamışımdır) enzından kullanıcılardan yorum almak çok sağlıklı oluyor.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en çok duydugum 3 sorun mesela, gaz teli kopması
    yağmurdan yada ileri km lerde gösterge saati bozulması
    2 silindirden bujiler dolayısı ile 1 silindire düşmesi yada performans düşmesi.

Bunları çok goruyorum kronik mi acaba, ben her halükarda alıcam kendimin elbet hatası vs ile sorun olur (cbr a bakım vs 1.500 tl harcamışımdır) enzından kullanıcılardan yorum almak çok sağlıklı oluyor.
    Gaz teli veya debriyaj teli kopmasını bende duyuyorum %80-90 değişik manet alıp teli yanlış konumdan geçirmekten kaynaklanıyor. Ama bazen de gerçekten koptuğu oluyor. Kendi motorumda 30bin km de böyle bir durum yaşanmadı. Kronik bir durum yok. Belki her viteste tapa gaz giden arkadaşlar abanıp koparıyordur. Onlara Rus motorlarının halatlarından lazım kamyon çeker de kopmaz :D

Ha gaz/debriyaj teli kaçpara dersen 30tl falan.

Gösterge değil de km okuyucu bozulduğunu da duydum herhalde bozulma oranı %3-5 falandır. Su ile alakası yok çünkü deli gibi yağmurda Antalyada ayak bileğime kadar suyun içinde de sürdüm hiç bi sıkıntı olmadı. Bu olmayacak anlamına gelmez tabi.

Tek silindire düşme olayı 2012 de çıkan motorların pipolarında çatlama olduğu için ortaya çıktı. Buna kronik diyebiliriz. Hemen olmasada 2012 ve sonrasındakiler eninde sonunda çatlıyor. Baştan 25tl ye NGK pipo alıp bu sorunu da unutuyorsun.
    Safety First bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    XJ6N
    Teşekkürler bilgiler için, ngk buji ve ngk pipo alıp takıcam değişmemişse bu parçalar bide lastik alır almaz yapıcagım şeyler olarak bütçeme dahil

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    Arkadaşlar merhaba. Hyosung gt250r marka motosikletimi konjektör probleminden dolayı garanti kapsamında yapılması icin Nevşehirden Konya'ya götürecegim . Konya da tavsiye edebileceğiniz Hyosung servisi var mi acaba ?

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    2013 Model Gt250R sahibiyim. 2. bakıma götüreceğim motorum şuanda 3150km'de. yağ ve yağ filtresini kendim alıcam. İşçilik olarak ne kadar ücret alıyorlar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

garantiyi bozmaması için flanş yaptırdım egzoza.

screamaykut ve Enes Bakır bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 Model Gt250R sahibiyim. 2. bakıma götüreceğim motorum şuanda 3150km'de. yağ ve yağ filtresini kendim alıcam. İşçilik olarak ne kadar ücret alıyorlar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

garantiyi bozmaması için flanş yaptırdım egzoza.

http://i.hizliresim.com/Yv7rAl.jpg
    İSTANBULDA 60 VEYA 80 TL GIBI ISCILIK ODEMISTIM BEN IKINCI BAKIM DA

Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Resimdeki manetleri nereden aldınız acaba? Sorduğum bütün satıcılar 2007-2010 arası modeller için falan diyorlar. Kullanıcılar hepsi birbirine uyuyor diyorlar anlamadım. Ebayda ki ilanlardada öyle hep 06-10 gibisinden.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Mehmetii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki manetleri nereden aldınız acaba? Sorduğum bütün satıcılar 2007-2010 arası modeller için falan diyorlar. Kullanıcılar hepsi birbirine uyuyor diyorlar anlamadım. Ebayda ki ilanlardada öyle hep 06-10 gibisinden.
    Uyumludur hepsiyle merak etmeyin.Çinden aliexpress den alabilirsin.
    Mehmetii bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Evet aliexpress den alabilirsiniz. 30 - 35 dolar gibi fiyatlara. ben 7100 15w50 Motul koydurucam tekrar. Şuan içindeki yağ da o zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler