Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Beyler bugün mecidiyeköy yetkili servisine gittim motor yağ kaçırıyo diye. 3500km bakımını 4200km de yapmışım yetkili servis de kaşe vurmuş garanti kağıdına fakat motorun garantiden çıktığını ve ana merkezin kabul etmeyeceğini söylediler. Motor şu an 6000km de.

Daha yep yeni alet 2 ay önce aldım garantiden çıkarmı hemen böyle ya? Eğer kabul etmezlerse nasıl bir yol izlemeliyim, merkezi arayıp konuşmak falan fayda eder mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bugün mecidiyeköy yetkili servisine gittim motor yağ kaçırıyo diye. 3500km bakımını 4200km de yapmışım yetkili servis de kaşe vurmuş garanti kağıdına fakat motorun garantiden çıktığını ve ana merkezin kabul etmeyeceğini söylediler. Motor şu an 6000km de.

Daha yep yeni alet 2 ay önce aldım garantiden çıkarmı hemen böyle ya? Eğer kabul etmezlerse nasıl bir yol izlemeliyim, merkezi arayıp konuşmak falan fayda eder mi?
    Ne yazık ki garanti şartları açıktır. Ben en son 7000-7500 bakıma götürdüm. 2. el almış olmama rağmen üstüne düşüyorum. İşiniz zor garanti kapsamına sokmazlar sanırım. Ama bir de şu var. Kaşe 3000-3500 bakım bölümünün altına vurulmuş sanırım. Orada bakıma girdiği kilometreyi belirttilerse birşey yapamazsınız.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Evet kmyi yazmislar, bunun yaninda asil zaten sisteme girilen onemli onu da ayni km yazdilar. Ben bir yilda 25.000 km civari yaparim, garanti disina cikarsa en mantiklisi bu motoru zararina satmak. Hadi oldu ki beyin falan bozuldu 20.000km de cok daha fazla masraf acar

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Evet kmyi yazmislar, bunun yaninda asil zaten sisteme girilen onemli onu da ayni km yazdilar. Ben bir yilda 25.000 km civari yaparim, garanti disina cikarsa en mantiklisi bu motoru zararina satmak. Hadi oldu ki beyin falan bozuldu 20.000km de cok daha fazla masraf acar
    Peki yağ kaçırmasına nekadar masraf çıkardılar
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Daha belli degil bakalım. Yarın sabah gidicem tekrar. Bide bu sabah devir saati kafayı yedi 19.000devir civarini gosteriyodu 5.000den asagi dusmuyodu. Tırsmaya başladım açıkçası motor çok güzel ama bi anda çoğu şeyi dökülmeye başladı. Sinyaller de yanmiyodu flaşör yanmış onu da takacaklar.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Motor kaç model senin ustam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    Zaten hyo ya iski nin sehir sebeke suyunu koysanda calismam demez gazyagiyla bile calisir hele yakit sarfiyati mobiletten bile azdir keske bende hyo alabilsem napiyim garibanlik iste kawa ninja 250 talim edicez

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten hyo ya iski nin sehir sebeke suyunu koysanda calismam demez gazyagiyla bile calisir hele yakit sarfiyati mobiletten bile azdir keske bende hyo alabilsem napiyim garibanlik iste kawa ninja 250 talim edicez
    Yağ yakıyo diyorlar senin alete ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    Yaw adam gibi yorum yapiyorum delikanli gibi cevap yazin hyo culara yakistiramadim

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Daha belli degil bakalım. Yarın sabah gidicem tekrar. Bide bu sabah devir saati kafayı yedi 19.000devir civarini gosteriyodu 5.000den asagi dusmuyodu. Tırsmaya başladım açıkçası motor çok güzel ama bi anda çoğu şeyi dökülmeye başladı. Sinyaller de yanmiyodu flaşör yanmış onu da takacaklar.
    sapıtsa bile 19 bin devir nasıl gördün sen çok merak ettim?
    flaşör mekanik birşey 15 20tl olbilir.
    beyin falan bozulması çok çok düşük bir ihtimal.
    garanti konusunda gitmeden soraydın usulünce. asker kaçağı olup askeriyeye gidersen. sonra abi.söz yarın gelicem dersen bırakırlar mı sence :-)
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    #Motor 2012 model.
    #19k devir derken ibre sağ tarafta biyerde dolaşıyo demek istedim...
    #Garantiye de zamaninda gidememe nedenim o sıra paramin olmamasi ve lanet olasi st kanuni servisinin her yerde olmamasi idi. Bu kadar sıkı olduklarini bilmiyordum.
    #Motorun çalışmama sorununu ise anlatamadım bile servisdekilere, herhalde akü olabilir. Motor bi tur dönüyo sonra çat diye ses geliyo çalışmıyo.
    #Hayır ama bu kadar sorun 2012 model 6000km ye gore bence cok fazla. Arkadas ben mondial scooter kullandim, 500kmde yagini degistirdim 10,000km de calindiginda hala ayni yag vardi ve tek bir kez yolda kalmadi sinyali bozulmadi bisey kacirmadi yav... Ne fren balatasi hic bisey degismedi alette... Bi hava filtresi.
    #Cidden diyorum keşke bi kawasaki kalitesinde olsa bu alet. 6lt benzin yakıyo laf etmiyorum iyi gidiyo diye ama böyle sorun çıkartacaksa yaşanmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Ayrıca bide debriyaj balatamın bitmek üzere olduğu söylendi. İstanbul trafiği yüzünden mi herkes de mi böyle

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    #Motor 2012 model.
    #19k devir derken ibre sağ tarafta biyerde dolaşıyo demek istedim...
    #Garantiye de zamaninda gidememe nedenim o sıra paramin olmamasi ve lanet olasi st kanuni servisinin her yerde olmamasi idi. Bu kadar sıkı olduklarini bilmiyordum.
    #Motorun çalışmama sorununu ise anlatamadım bile servisdekilere, herhalde akü olabilir. Motor bi tur dönüyo sonra çat diye ses geliyo çalışmıyo.
    #Hayır ama bu kadar sorun 2012 model 6000km ye gore bence cok fazla. Arkadas ben mondial scooter kullandim, 500kmde yagini degistirdim 10,000km de calindiginda hala ayni yag vardi ve tek bir kez yolda kalmadi sinyali bozulmadi bisey kacirmadi yav... Ne fren balatasi hic bisey degismedi alette... Bi hava filtresi.
    #Cidden diyorum keşke bi kawasaki kalitesinde olsa bu alet. 6lt benzin yakıyo laf etmiyorum iyi gidiyo diye ama böyle sorun çıkartacaksa yaşanmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Ayrıca bide debriyaj balatamın bitmek üzere olduğu söylendi. İstanbul trafiği yüzünden mi herkes de mi böyle
    Siz bence sorunlu motora denk gelmişsiniz. Daha önceki mesajlarımda yazdım. Komşum ya 66.000 ya da 77.000 kullandı. Türkiye turunu bırak adam avrupada gezilmedik yer bırakmadı. Periyodik bakımlar harici en ufak bir sorun çıkarmadı alet...

Genelde ne zaman görsem motorun bir yerlerini siliyor-temizliyor-yağlıyor olurdu. Halende satmadı sanırım. Taşındık, şuan akibetini bilmiyorum.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    Hyo ile avrupa turumu gulmekten catladimozaman ninjayla rahat 10 sefer dunya turu yapilir bu esnada kore ziyaretinde ninjayla korede korelilere hem hava atilir hemde gercek bir makina nasil yapillirmis o gosterilir

Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Hiç gülesim yoktu gece gece Bu samimi ortam şakalaşmalar falan çok hoş :D

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Arkadşlar gene talihsiz bi olayla kartşı karşıyayım motorum 2013 daha 4500 de dün öyle gezerken parke bi yolsa fark ettim orta amasör tıkır tıkır etmeye başladı allah dedim hemen servise gittim usta baktı amasör vidası gecşemiş dedi zar zor sıktık ettik çıktım bi daha denemek için gene aynı tıkırtı gittim gene ysta ben yaparım ama garantisi gider dedi ellem abi ozaman değişsin tabi dedim şimdide dükkan sahibi amasör garantiye girmişyo dio ulan lakalı yol görmedim doğru düzgün iki kişi binmedim ki kız arkdaşım var etse 60 kg yok neyin kafası anlamadım ya walla böyle antin kuntin işler hep beni buluyo bygünde 30 ağustos kanuniyi aradım devlet memuru sanki kapalı açan yok. sizin bi bilginiz varmı yeni amasör 400 küsür tl walla bıktım burdaki servislerden amasör işini halledip satıcam motoru allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu kanuni gibi Distribütör ü

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Desvandi bence bir kaç ustaya birden göster. Tabi önce kanuni ile durumu görüş derim. Ben de garanti gitmesin diye bakımları servise götürüyorum. Ama servisten sonra en az 2 usta görüyor benim motor. Ki hafta da 1 defa kendi ustam kontrollerini yapar. Belki büyük bir problem değildir. Dediğim gibi tek bir usta ya da servise bağlı kalma dostum

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desvandi bence bir kaç ustaya birden göster. Tabi önce kanuni ile durumu görüş derim. Ben de garanti gitmesin diye bakımları servise götürüyorum. Ama servisten sonra en az 2 usta görüyor benim motor. Ki hafta da 1 defa kendi ustam kontrollerini yapar. Belki büyük bir problem değildir. Dediğim gibi tek bir usta ya da servise bağlı kalma dostum
    Sorma abi ya walla bıktım 0 motor aldm kıl biriyim die başıma böyle tuaf işler geliyo şimdi sordm bi kaç istanbulda yerlere abi hiç başımaza glmedi amasör falan dedi ben ballıyımdır dedim artık ama fabrikaya yazsın servisiniz, garantideyse değişir falan dedi garanti kağıdını okudum garantiye girmeyen zincir fren telleri balatalar takozlar ön arka lastikler yani zamanla aşınması doğal olan parçalar diyo amortisör yok benim anladığım kadarıyla ve girmesi lazım daha 4500 de motorun amortisöründe tepinmedik ya ki sıcak asfaltta gidiyorm hep gelmde çıldırma

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyo ile avrupa turumu gulmekten catladimozaman ninjayla rahat 10 sefer dunya turu yapilir bu esnada kore ziyaretinde ninjayla korede korelilere hem hava atilir hemde gercek bir makina nasil yapillirmis o gosterilir

dirt bike le dünya turu mu olur ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma abi ya walla bıktım 0 motor aldm kıl biriyim die başıma böyle tuaf işler geliyo şimdi sordm bi kaç istanbulda yerlere abi hiç başımaza glmedi amasör falan dedi ben ballıyımdır dedim artık ama fabrikaya yazsın servisiniz, garantideyse değişir falan dedi garanti kağıdını okudum garantiye girmeyen zincir fren telleri balatalar takozlar ön arka lastikler yani zamanla aşınması doğal olan parçalar diyo amortisör yok benim anladığım kadarıyla ve girmesi lazım daha 4500 de motorun amortisöründe tepinmedik ya ki sıcak asfaltta gidiyorm hep gelmde çıldırma
    Bende amortisör garantiye girmiyor diye biliyorum

Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Beyler benim yağ kaçıran motora alt kapak contası dediler, sıkmıslar falan herhalde fakat eve geldim hala akitiyor...

Ayrica ben 4200km de bakimi yaptirdim garantiden cikar mi diye korkarkan sistemden bi baktik AHMAK izmit servisi 5200km yazmış sisteme...kagitta kaşenin altinda 4200 yaziyo ama onu da takan yok...

Bakalım flaşör de sipariş ettiler ama şu ana kadar sıfıra sıfır elde var sıfır...

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Herkese merhaba. Allah kısmet ederse bu hafta alacağım gtrımı. Plakayı kendim çıkaracağım. Muameleci olursa 550 kendin çıkarırsan 400e gelir dedi bayi. Bu 400e sigorta dahil midir? Yaşım 18 şehir istanbul. Tahmini sigorta tutarım ne olur? Önerebileceğiniz uygun bir sigortacı var mı? Bir de plaka çıkarmak için izlemem gereken yol nedir, vereceğiniz tüyolar var mıdır?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler