Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı yakuza_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dun servısde gerdırttım lakın ayak ustu sıkıp gectı .usta bırazdaha esner bu ondan sonra normale doneor dıyor lakın ınsan cekınıyor bırsey olur dıye.sesı dişli bozulmus olabılırmı kı hıc basına gelen oldu mu.orjınal zıncır ustundekı zaten.
    somun gevşemiştir pul mındar olmuştur bi söküp bakmak gerek ama zincir ayaklıkta bol gözüküyor olabilir ağırsanız oturunca çok geriliyordur ses ondan geliyordur belki ? yani giderken çok uğuldamıyorsa aralıklı olarak hışırdıyorsa normal ama çok hışırdıyorsa aşırı boldur :D çok takmıştım bi ara o zincire oradan biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    fazla gerilmiş olabilir

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 senedir kullanıcıyım kronik sorun denilebilecek ön amaortisor keceleri patlıyor. Yani benim basıma gelen ve cevremdeki hyoların basına gelen bir olay dandik yapmıslar
    ne zamandır motordan lakaya girince bişi salalnıyo gibi ses geliyo bnmde kelepce vidası düşmüş önümde bi bakmak aklımaglmedi nerelere kadar baktım 50 kukrş bi taene alıp sıktırdm ne alaka hiç duymamıştım ama sanırım gevişiyo onlar hemen motorum daha 3250 de

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    somun gevşemiştir pul mındar olmuştur bi söküp bakmak gerek ama zincir ayaklıkta bol gözüküyor olabilir ağırsanız oturunca çok geriliyordur ses ondan geliyordur belki ? yani giderken çok uğuldamıyorsa aralıklı olarak hışırdıyorsa normal ama çok hışırdıyorsa aşırı boldur :D çok takmıştım bi ara o zincire oradan biliyorum.
    bırdaha servıse gotureyım ayaklıga almadan gerdırmıstı zıncırı arkadaş.boşa atınca calıstırmadan hareket ettırınce zıncırın her tur atısında yaklasık 1.5-2 metrede bır şıkırt sesı gelıyor dişliden zıncırın baklasıyla dişli oturmuyor olabılırmı.motor 6 bın km de olmazsa erken bakıma goturup zıncır dıslı setı ıle buji yag degişimi yaptırayım dıyorum yolda kalmakdansaa her uzun yola cıktıgımda zıncır esnıyor garıp

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    bırdaha servıse gotureyım ayaklıga almadan gerdırmıstı zıncırı arkadaş.boşa atınca calıstırmadan hareket ettırınce zıncırın her tur atısında yaklasık 1.5-2 metrede bır şıkırt sesı gelıyor dişliden zıncırın baklasıyla dişli oturmuyor olabılırmı.motor 6 bın km de olmazsa erken bakıma goturup zıncır dıslı setı ıle buji yag degişimi yaptırayım dıyorum yolda kalmakdansaa her uzun yola cıktıgımda zıncır esnıyor garıp
    Abi ne yaptın, 6 binde zincir mi biter, benim zincir 6 binde hala gergi tam ortada tutuyor. 10 binden önce zincir değişimine gerek yok düzgün yağlayıp bakımını yapıyorsan. Zinciri yağladıktan sonra bir miktar esner, yağı azalıncada hafif katlanmalar olduğundan normal haline geri döner. Hyo'nun orjinal zinciri biraz tırt ama 6 binde değişecek kadar değil

Bu arada motoru istanbula getirmiş bulunuyorum sonunda Eylülün ikinci haftasına kadar burdayım.

Motorum satılıktır, kawasaki er6 satın almak için satıyorum. İlan numaram 128535218
    Forumdan gelen arkadaşlara yardımcı olacağım.

ulu.tegin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 R
    ARKADAŞLAR DÜN 2011 HYO ALDIM KIRMIZI SİYAH BU KANUNİ YAZISINI SİLMEK İSTİYRM . YERİNE NE YAPIŞTIRMAMI ÖNERİRSİNİZ ? VE NASIL BU STCKER BULACAĞIM ANKARADA YİBA ÇARŞISINDA YOK BULAMADIM :(

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ulu.tegin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR DÜN 2011 HYO ALDIM KIRMIZI SİYAH BU KANUNİ YAZISINI SİLMEK İSTİYRM . YERİNE NE YAPIŞTIRMAMI ÖNERİRSİNİZ ? VE NASIL BU STCKER BULACAĞIM ANKARADA YİBA ÇARŞISINDA YOK BULAMADIM :(
    Kanuni yazısının üstüne astar atıldığından, etiketi kaldırsan bile yazı belli olur. Bu işin en temiz çözümü üstüne tankpad malzemesinden sticker yapıştırmak.

https://www.facebook.com/tankpad?fref=ts

linkini verdiğim arkadaş bizim motorlar için en güzel alternatifleri sunuyor. İncelersen derdine çare bulabilirsin.

Kış gelsede Motor sezonu bitsede fiyatlar düşşede 600 ve ya 1000 lik alsak :
    gitaryolcusu bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Kuyruğu iptal ettim. 2012'lerde hiçbirşey kesip biçmeden kuyruğu iptal edebiliyorsunuz. Sadece bagaja ulaşan bir delik ve kenarlarda az boşluklar var, onları tıkamak lazım içerden.

Plakayı nereye koysam karar veremedim, kartonun olduğu yer iyi mi sizce? Karton tam olarak plaka boyutunda. Tavsiyeniz nedir?

M4SkE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST kanuni GT250R
    Arkadaşlar merhaba ben 2 ay önce kanuni GT250R aldım hiç bir sorun yoktu. fakat nedenini bilmiyorum sonradan motor ilk seferde çalışmamaya başladı çalıştırırken biraz gaz vermem gerekiyo. gösterge kafayı yedi çalıştırırken kapanıyo tekrar açılıyo gaz veriyorum kapanıp açılıyo bide km 900 binde gösteriyo sonra kendiliğinden kapanıp açılıyo 200 bin civarı gösteriyo 200 bin gösterirken km/H mp/H olarak değişiyo 900 binde km/h gösteriyo geçen 504 bindeydi bugünde 12km de bide motorla yavaşladığımda motor istop ediyo. yolda giderken 1. ve 2. viteste 3-4bin devirde giderken motor gaz yemiyo. geçen hafta ustaya götürdüm bujileri değiştirdi sorun biraz çözülür gibi oldu ama nafile sonra bana sigortalarını değiştir dedi başından savdı 2 gün önce başka ustaya götürdüm motor fazla hava alıyo dedi buji felan deiğiştirdi hava filtresini felan değiştirdik olmadı sonrada motor elektrik kesi çok para tutar felan dedi oda başından savdı. motordaki sorun ne olabilir yardım ederseniz sevinirim
    şimdiden teşekkürler

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Henüz plakayı nasıl takacağıma karar vermedim. Bu esnada ne yapsam ne yapsam diye düşünürken reflektör yapmaya karar verdim.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı M4SkE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ben 2 ay önce kanuni GT250R aldım hiç bir sorun yoktu. fakat nedenini bilmiyorum sonradan motor ilk seferde çalışmamaya başladı çalıştırırken biraz gaz vermem gerekiyo. gösterge kafayı yedi çalıştırırken kapanıyo tekrar açılıyo gaz veriyorum kapanıp açılıyo bide km 900 binde gösteriyo sonra kendiliğinden kapanıp açılıyo 200 bin civarı gösteriyo 200 bin gösterirken km/H mp/H olarak değişiyo 900 binde km/h gösteriyo geçen 504 bindeydi bugünde 12km de bide motorla yavaşladığımda motor istop ediyo. yolda giderken 1. ve 2. viteste 3-4bin devirde giderken motor gaz yemiyo. geçen hafta ustaya götürdüm bujileri değiştirdi sorun biraz çözülür gibi oldu ama nafile sonra bana sigortalarını değiştir dedi başından savdı 2 gün önce başka ustaya götürdüm motor fazla hava alıyo dedi buji felan deiğiştirdi hava filtresini felan değiştirdik olmadı sonrada motor elektrik kesi çok para tutar felan dedi oda başından savdı. motordaki sorun ne olabilir yardım ederseniz sevinirim
    şimdiden teşekkürler
    kardeş ben sana bir akıl vereyim memleketinde aynı motordan var mı ? aynı beyni olan onun beyni bi söküp seninkine takıp deneyin eğer sorunsuz çalışıyorsa düzeldiyse beyindendir tahminim kesin ve net o
    şimdi öyle bir olasılığım yok diyorsan kayalarmotor olması lazım istanbulda oradaki beyfendinin ismini unuttum hatta epey sohbetimiz olmuştu bende sorun yaşadım bi ara beyinden ve gönderdim garantili şekilde yazılım attılar diğer parçalarıda oradan aldığım için 100 tl ye atmıştı yazılımı ve türkiyede sadece onda var yazılım atma cihazı ve onu makinaya takınca herşeyini hatalarını görüyor yani ,, beyin sağlam bile olsa motordaki ana hataları yazılımdan görüyor erinme ver kargoya 3 güne gider gelir bi araştır derim .

normalde en son 150 tl idi , mutlaka ulaş üüşenme ara kayalar motoru netten bul istanbul ara durumu kısaca izzah et onlar akıl verir sana o adam gerçekten bu motordan anlayan has adam görmeden çözer sorununu belki direk telden söyler

M4SkE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST kanuni GT250R
    çok teşekkürler araştırcam. sağolasın.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı M4SkE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler araştırcam. sağolasın.
    beyinde ise sorun netleşirse merak etme yani bozulmamıştır çünkü pahalı bir parça sakın almayın dediğim gibi yazılımla çözüyorlar

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Bi Hyo gt250r nerde deneyebilirim acaba yahu Var mıdır bildiğiniz, test sürüşü için elime alabileceğim bir yer, bir kişi ?

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne yaptın, 6 binde zincir mi biter, benim zincir 6 binde hala gergi tam ortada tutuyor. 10 binden önce zincir değişimine gerek yok düzgün yağlayıp bakımını yapıyorsan. Zinciri yağladıktan sonra bir miktar esner, yağı azalıncada hafif katlanmalar olduğundan normal haline geri döner. Hyo'nun orjinal zinciri biraz tırt ama 6 binde değişecek kadar değil

Bu arada motoru istanbula getirmiş bulunuyorum sonunda Eylülün ikinci haftasına kadar burdayım.

Motorum satılıktır, kawasaki er6 satın almak için satıyorum. İlan numaram 128535218
    Forumdan gelen arkadaşlara yardımcı olacağım.

http://i.imgur.com/lBdTOVc.png
    hoşgeldın kardesım yolun düşerse bızım orayada gel.cok fazla yaglıyorum arkadaşlar hattaa dalga gecıyor on metre de bır mı yaglıyorsun dıye.gergı ortada duruyordu zaten arka tekerdekı canakkaleye gıttım geldım ya sanırım yol esnasında esnedı bırazz zıncır

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    bu sıralar istanbulda deli gibi kontrol var sabah işe giderken bir kontrole giriyorum birde işten eve dönerken özellikle plakaya bakıyorlar plaka iptali varmı diye tavsiyem plaka iptaline pek girmeyin başınız ağrımasın.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    hoşgeldın kardesım yolun düşerse bızım orayada gel.cok fazla yaglıyorum arkadaşlar hattaa dalga gecıyor on metre de bır mı yaglıyorsun dıye.gergı ortada duruyordu zaten arka tekerdekı canakkaleye gıttım geldım ya sanırım yol esnasında esnedı bırazz zıncır
    Hoşbulduk abi, senin yer şişlide miydi ?
    Ben 300 kmde bir yağlama 600 km de bir temizlik yapıyorum. Doğuya göre istanbulda çok az toz pislik var. Burada temizlik süresini uzatabilirim bile. Çünkü doğuda zincir kumdan pislikten sapsarı oluyordu. Zincir yol yaptıkça yağladıkça az esner sen çok takılma. Önemli olan gerginin durumu ve zincirde katlanma olup olmadığı.

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sıralar istanbulda deli gibi kontrol var sabah işe giderken bir kontrole giriyorum birde işten eve dönerken özellikle plakaya bakıyorlar plaka iptali varmı diye tavsiyem plaka iptaline pek girmeyin başınız ağrımasın.
    artık hareket halındeyken acıp kapıyabılıyorum sıkıntı yok polıs gordun ac gişe gördün kapa

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    arkaşla 3000 3500 bakımına girdim geçen gün Motul 15 w50 almıştm denemek için önceden içinde castrol 4t magnetech vardı şimdi motul koydum gerçekten çok fark etti kim ne derse desin birden vitesler yumuşadı pamuk gibi oldu motorun sesi biraz daha değişti sanki yani 200 km de yol yaptm bodruma kadar çok memnunm şuan artık yağım motul ;)
    leventgocukl bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler