Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı domdom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey soracağım bu sabah motoru çalıştırmak istedim marşa bastım almadım sonra tekrar bastım marş takılı kaldı sanki düymeye basıyormuş gibi devamlı marş basıyordu bende kontağı kapatıp anahtarı çıkarttım fakat hala marş basıyordu nasıl oldu anlamadım bende aküdeki kabloyu çıkarttım akü kablosunu tekrar taktığımda anahtar takılı olmamasına rağmen marş basmaya devam ediyordu bu neden olur? yardım edecek birisi varsa sevinirim
    marş motoru akım almadan çalışacak bir parça olmadığını düşünürsek muhtemelen bir yerde şase var.marş motorunun önünde vida bağlantılı kabloyu sök, çalıştıracağın zaman kabloyu söktüğün yere deydirerek marşa bas motor çalışınca kablonun temasını kes ve en yakın servise götür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar pert hyo yoktur, bakımsız hyo vardır Geçenlerde bizim moto23 kulübünden bir abim 2006 hyosu ile mardin gezimize katıldı. Yolda yorulunca ben geçtim hyoya, benim makine 2012 5 bin km , abimizin ki 2006 10 bin km. Tabi kaçını 10 bin bilmiyorum kendisine orjinal diye satmışlar fakat silindiri sökülmüş belli, keçeler falan görünüyor artık nasıl bir keçe koymuşlarsa. Makinenin performansı 2012'ye çok yakın ancak frenleri, grenajları ve zincir felaket durumdaydı. Ön amortisörde patlaktı.

2 gün dükkana sokup adama ettikten sonra makine canavar gibi oldu. Eliniz anahtar tutuyorsa, birazda meraklıysanız motoru alıp adama edebilirsiniz. Yeterki makinesi ve elektrik aksamı sağlam olsun. Bu arada 1 hafta merkez yedek parçadan amortisör keçesi bekledim her aradığımda yarın gelicek oğlen gelicek diye oyaladılar. Bende sinirlendim amortisörü söktüm, keçesini elime alıp sanayi gittim. Birebir ölçülerde keçeyi 7,5 tl ye aldım taktım. Zinir artık ömrünü tamamlamış gergiyi sona kadar getirince bile yeterli gerginliğe zor geliyordu. 1 baklada zincirden eksilttim ayara geldi ancak zincir koptu kopacak yeni zincir siparişi verilmesi gerek. Debriyaj telini ve balataları değişmişler güyya, berbat bir kavrama vardı resmen sıfır balata kaçırıyordu. Ayrıca hala teli yağsız takan ustalar var hayret ediyorum. Debriyaja ayar verdikten sonra benim debriyajdan bile güzel kavramaya başladı Uzun lafın kısası uğraşmayı seviyorsanız eski hyo alın yok ben anlamam sadece binerim diyorsanız ucuz diye eski motorlara bulaşmayın.
    zenon bunu beğendi.

BURAK5858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nasip olursa 600rr
    Arkadaslar birde bn bu km olayina anlam veremiyorum dusuk kmli bi motor gorunce hemen dusurulmus damgasini vuruyorsunuz bnm motor 2011 model 6000 km dun aksam dedi daha o dami dusurulmus

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    2011 model olup 6 binde olan motorun var olma olasılığı var arkadaşlar zira en son sattığım motorumda 2011 model 6000 km deydi aldığımda gayette temizdi. Biliyorsunuz bazı motosiklet kullanıcıları motorlarına bebek gibi bakıyor gezmekten çok bakmayı tercih ediyorlar

BURAK5858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nasip olursa 600rr
    Aynen kardesim bn 30 yaslarinda tanidigim bi abimden aldim ilk sahibiydi ztn sivasta hava sartlarindan dolayi cok ztn binemiyoz ki o da bakmaktan binmemis bnde oyleyim baktim bugun hava bulutlu ruzgarda var garajdan hic cikartmadim bugun yuruyerek geldim dukkanima :-D

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    istanbul piyasasından bahsediyoruz arkadaslar... ben 2 ayda 5200 km yaptım sattım..

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-turkiyede-tek-128824716/detay
    arkadaşlar ilandaki 2013 motorda bu koruma takozunu nasıl yapmış satıcya soru sor bölümünü yok o yüzden bilen varsa nasıl yaptırta biliriz birde bu kafa tarafında GTR yazıyo orjinalinde varmıydı o yazı hoş duruyo sticker sa bende alıp yapıştıra bilirim.?

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ya nekadar desende insanların içerisinde yinede bir kuşku oluşacaktır. Bu zamanda insanlara güvenmek zor olduğundan bu. Ama çok şüphen varsa götürecen servise yada ustaya baktıracaksın başka yol yok mecburrrrr

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-turkiyede-tek-128824716/detay
    arkadaşlar ilandaki 2013 motorda bu koruma takozunu nasıl yapmış satıcya soru sor bölümünü yok o yüzden bilen varsa nasıl yaptırta biliriz birde bu kafa tarafında GTR yazıyo orjinalinde varmıydı o yazı hoş duruyo sticker sa bende alıp yapıştıra bilirim.?
    Yan koruma topuzlarını mı soruyorsun desvandi ? Eğer yan koruma topuzlarını diyorsan ben şöyle bir ilan gördüm bir bak
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5354101/detay/
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya nekadar desende insanların içerisinde yinede bir kuşku oluşacaktır. Bu zamanda insanlara güvenmek zor olduğundan bu. Ama çok şüphen varsa götürecen servise yada ustaya baktıracaksın başka yol yok mecburrrrr

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Yan koruma topuzlarını mı soruyorsun desvandi ? Eğer yan koruma topuzlarını diyorsan ben şöyle bir ilan gördüm bir bak
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5354101/detay/
    o ilanı gördüm bndede bizim motora nasıl takıcaz koruma topuzu şase demirine monte edilmiyomu sağlam bi yere şimdi bizim grenajın o arada demir yok ona bağlanacak karşılık gelmiyor nasıl uydurmuşlar nasıl bi çalışma lazım

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Desvandi o ilandaki ne baktım sanırım yağ radyatörünün bağlı olduğu kısımdan bağlamış dikkatli bakarsan. Ama oyle ise Allah muhafaze grenaja zarar vermeyim diye orda şaseye bağlı bölüme zarar vermesin

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desvandi o ilandaki ne baktım sanırım yağ radyatörünün bağlı olduğu kısımdan bağlamış dikkatli bakarsan. Ama oyle ise Allah muhafaze grenaja zarar vermeyim diye orda şaseye bağlı bölüme zarar vermesin
    oraya bağlanmaması lazım ya düşsen bide yamar dağıtır içeriyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

arkadaşlar bide hyo nun sitesinde orjinal var ama baksanıza çok pahalı bide grenajı delip uygulamışlar güzel aslında ama pahalı

http://hyosung.co.nz/accessories/gt6...l#!prettyPhoto

söylebi yapılış görselide var bizim orada demir varmı yağ radyatörün orada

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    O değilde 2013 hyonun sahibi burda mı bilmiyorumda kusura bakmasın ağır apaçiymiş. O motorun hali nedir öyle
    ysfist bunu beğendi.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    2. el düşünen arkadaşlar o 'özel yapım egzoz' muhabbeti olan motorlardan uzak durun derim. Özel yapım dedikleri pimaş borunun biraz hallicesi oluyor genelde ve motor aglıyor içten içe o egzozlarda. Tabi yapılan hunharca aragazları vs. leri de siz düşünün :D

Ayrıca Hyonun kullanıcıları arasında apaçi dostlarımız çokça olduğundan ve bu kardeşlerimizin zincir yağlamaktan bile bihaber olduklarından (serviste 5.000 kmdir zincire hiç dokunmayana rastladım.) yola çıkarsan motor için el sıkışılan kişinin giydigi ayakkabıya bile dikkat edin :D Eger bir bagcıgı pembe diğeri yeşil falansa apaçilikte tavan yapmıştır ve hyonun da damarlarındaki kan çekilmiştir muhtemelen.
    otopsici bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el düşünen arkadaşlar o 'özel yapım egzoz' muhabbeti olan motorlardan uzak durun derim. Özel yapım dedikleri pimaş borunun biraz hallicesi oluyor genelde ve motor aglıyor içten içe o egzozlarda. Tabi yapılan hunharca aragazları vs. leri de siz düşünün :D

Ayrıca Hyonun kullanıcıları arasında apaçi dostlarımız çokça olduğundan ve bu kardeşlerimizin zincir yağlamaktan bile bihaber olduklarından (serviste 5.000 kmdir zincire hiç dokunmayana rastladım.) yola çıkarsan motor için el sıkışılan kişinin giydigi ayakkabıya bile dikkat edin :D Eger bir bagcıgı pembe diğeri yeşil falansa apaçilikte tavan yapmıştır ve hyonun da damarlarındaki kan çekilmiştir muhtemelen.
    Sonra HYO'ya laf atarlar, dağılıyor vs diye.

Bu apaçi arkadaşlar sırf kalıplı diye alıyor Hyo'yu. Bugün Honda da kalıplı 250'lik yapsa bu apaçi arkadaşlar onun da anasını ağlatıp onu da dağıtır ve bir sürü "kronik" sorun çıkarırlar.
    ysfist bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pert hyo yoktur, bakımsız hyo vardır Geçenlerde bizim moto23 kulübünden bir abim 2006 hyosu ile mardin gezimize katıldı. Yolda yorulunca ben geçtim hyoya, benim makine 2012 5 bin km , abimizin ki 2006 10 bin km. Tabi kaçını 10 bin bilmiyorum kendisine orjinal diye satmışlar fakat silindiri sökülmüş belli, keçeler falan görünüyor artık nasıl bir keçe koymuşlarsa. Makinenin performansı 2012'ye çok yakın ancak frenleri, grenajları ve zincir felaket durumdaydı. Ön amortisörde patlaktı.

2 gün dükkana sokup adama ettikten sonra makine canavar gibi oldu. Eliniz anahtar tutuyorsa, birazda meraklıysanız motoru alıp adama edebilirsiniz. Yeterki makinesi ve elektrik aksamı sağlam olsun. Bu arada 1 hafta merkez yedek parçadan amortisör keçesi bekledim her aradığımda yarın gelicek oğlen gelicek diye oyaladılar. Bende sinirlendim amortisörü söktüm, keçesini elime alıp sanayi gittim. Birebir ölçülerde keçeyi 7,5 tl ye aldım taktım. Zinir artık ömrünü tamamlamış gergiyi sona kadar getirince bile yeterli gerginliğe zor geliyordu. 1 baklada zincirden eksilttim ayara geldi ancak zincir koptu kopacak yeni zincir siparişi verilmesi gerek. Debriyaj telini ve balataları değişmişler güyya, berbat bir kavrama vardı resmen sıfır balata kaçırıyordu. Ayrıca hala teli yağsız takan ustalar var hayret ediyorum. Debriyaja ayar verdikten sonra benim debriyajdan bile güzel kavramaya başladı Uzun lafın kısası uğraşmayı seviyorsanız eski hyo alın yok ben anlamam sadece binerim diyorsanız ucuz diye eski motorlara bulaşmayın.
    halilim kauçuk keçelerin ömrü 5 senedir ondan sonra dökülür normalde 5 senede bir söküp orjinali ile değişmek gerekir ki benim 650 liğin hava manifoltları artık kum gibi dağılıyordu değiştiğimde çoğu kişi bunu pek bilmez 2. el motor alınca dikkat etmen gereken yerlerden biri kauçuklarıdır
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

beyler 2012 Sıfır motor almak ıcın bazı sehırlerı aradım adamlar 'abi 2013 bulamıyoruz stok yetişmiyor sen 2012 diyorsun haha :D ' dedi. Fiyatları artıcakmış varmı böle bişe 11.500 olacakmış plaka teslım ?

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı korayysezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler 2012 Sıfır motor almak ıcın bazı sehırlerı aradım adamlar 'abi 2013 bulamıyoruz stok yetişmiyor sen 2012 diyorsun haha :D ' dedi. Fiyatları artıcakmış varmı böle bişe 11.500 olacakmış plaka teslım ?
    Hyo alıp satamayan bayilerin uydurduğu bir şey olmasın?
    Çabuk alın bak zam gelecek mesajı içeriyor
    otopsici bunu beğendi.

Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyo alıp satamayan bayilerin uydurduğu bir şey olmasın?
    Çabuk alın bak zam gelecek mesajı içeriyor
    hacı adam elimde yok diyor diyorum sana :D Yok satıyor motor diyo

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halilim kauçuk keçelerin ömrü 5 senedir ondan sonra dökülür normalde 5 senede bir söküp orjinali ile değişmek gerekir ki benim 650 liğin hava manifoltları artık kum gibi dağılıyordu değiştiğimde çoğu kişi bunu pek bilmez 2. el motor alınca dikkat etmen gereken yerlerden biri kauçuklarıdır
    Doğrudur, geçenlerde 20 senedir depoda yatmış almanyadan gelen bir Honda MBX motosiklet düştü elime. Bahsettiğin aksamlar aynı durumdaydı Hatta hava filtresinin süngeri peynir gibi dağılıyordu. Lakin eğlenceli motordu 2 zamanlı 160-200 cc civarı bişeydi. Tekere geliyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Herkes küfürleri yazsın, ben adama topluca göndericem

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-temiz-garaj-motoru-128535218/detay/

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur, geçenlerde 20 senedir depoda yatmış almanyadan gelen bir Honda MBX motosiklet düştü elime. Bahsettiğin aksamlar aynı durumdaydı Hatta hava filtresinin süngeri peynir gibi dağılıyordu. Lakin eğlenceli motordu 2 zamanlı 160-200 cc civarı bişeydi. Tekere geliyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Herkes küfürleri yazsın, ben adama topluca göndericem

http://img17.imageshack.us/img17/5993/9t8.png

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-temiz-garaj-motoru-128535218/detay/

ben 7 bıne geleyım ? ciddiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler