Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi dilekler icin tesekkur ederim...
    @guguk;
    ustat size daha once de soylemistim gozden kacirdiniz herhalde..
    kartal topselvi yesilyurt motora goturuhorum ben...
    Erkan ustamiz var orada isciligi ve ustaligi iyidir...
    evet haklısın yaşlandık galiba
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Ali guzel kareler+1
    bu aksam duruma gore motoru bakima goturecegim...
    bujileri iridyum takan varmi?
    tavsiye edermisiniz.ona gore bende takturacam...
    bendekiler iridyum, eski sahibi taktırmış. daha az bakım gerektirdiğini ve daha düzenli patlama yaptığı yönünde bilgi edindim şimdiye kadar. kullanırken de bir sıkıntı yaşamadım gayet randumanlı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyw saolasın İridyum bujiye 3 katı para vermeye gerek yok bence.Hissedilir bir fark olacağını sanmıyorum ama denemedimde
    performansın farketmesi için bobin mi ne bişeyleri daha değiştirmek gerekiyormuş, yani tek başına bujileri değiştirmenin performansa bir katkısı olmadığını söylüyorlar daha önce forumda da geçmişti zaten yine de işin ehli bir ustaya sormak lazım ama eğer motor iridyum bujiyi taktıktan sonra biraz fazla yakmaya başlarsa daha çok benzin yaktığına göre performansta da o derece bir iyileşme olabilir denemek lazım ben iridyumsuz halde zaten binmedim + kaç kuruş yakıyor diye de ince hesap yapmadım o yüzden karşılaştırma fırsatım olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çift tırnaklı bujiyi kullanmanızı tavsiye ederim. 1-2 hafta önce undocab ile 3 çeşit bujiyi de test ettik, açıkçası çift tırnaklı bujinin (CR8EK) ateşlemesi diğer iridyum ve normal bujiye göre daha iyi görünüyordu.
    bunu not ettim, denk gelirse bir ara ben de denerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

tavsiyeler için teşekkür ederim...
    bakımı yaptırdım, yağı ve filtresi değişti..
    bujiler sıfır gibi daha değişmeye gerek yok...
    fren hidrolikleri değişti havaları alındı...
    motor da fren olduğu belli oldu(:
    motor kendine geldi..
    servisin kapısında bi fotoğraf çektim..
    maşallah demeyi unutmayınız(:
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...46575093_n.jpg
    hadi motorunun gözü aydın... sana ve artçına da keyifli, sıkıntısız ve kazasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeller m5 120 70 arkaya da 160 70 takmayi dusunuyorum. Cok yol yaptigim icin dayanikli bi lastik istiyorum.tavsiyelere acigim. Michealin istemiyorum cunku fransiz mali
    ben motoru aldığımda michelin pilot activ serisi üzerinde vardı touring tarzı diyebileceğimiz bir lastik o yüzden sport modellere göre biraz daha katı ve dolayısıyla biraz daha uzun ömürlü olduğunu söylüyorlar. marka tercihini bilemem ama çok yol yapıyosan "ss" değil de "st" tarzı bir lastik alman gerekecek öyleyse, çünkü hamurları biraz daha sert ve dayanıklı olduğunu söylüyorlar. ölçülerde ise michelinde 160 da 60 yanak var bildiğim 70 yanağı yok, senin bu dediğin 160 da 70 yanak nasıl olur bilemiyorum... kendimce akıl yürütüyorum ama emin olmadığım için ben bile güvenemiyorum :D 70 yanak olunca daha mı geniş durur lastik ya da jant dar olduğu için büzülme mi yapar emin değilim; o yüzden görmek, denemek ya da en güzeli lastikten gerçekten anlayan biriyle görüşmek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı emiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0891369/detay/
    evet arkadaşlar motoru görmeye gittim ben de. Motor sola yatmış ve grenajlarda lokal boya var. Yan ayakta yatmış öyle dedi adam. Vites pedalı kırılmış idareten parça takılmış. On sinyaller değişmiş. Deponun sağında ezik var. Sağ elcik topuzu çok derin bir şekilde aşınmış ama ısrarla sağa yatması yok dedi. Stickerlarin hepsi sökülmüş. Deponun üstünde derin bir çizik var. Almaya niyetliydim km si düşük diye. Ama mantıklı düşününce...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Gt 250 comet ya da gt250 r istiyorum
    muhtemelen görmüşsündür gibi geliyor ama bakmadıysan ama benim imzadaki ilana bir gözat, sakaryadayım telefondan da görüşebiliriz ayrıntıları aklına yatarsa uzak değil görmeye de gel, sana nasıl uyarsa. şu sıralar sürekli satmakla satmamak arasında gidip geliyorum, beğenirsen istediğin gibiyse al değilse alma

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlarda kronik sorun hepsi olduğu yer devrilip duruyorlar.Yalnız bırakmaya gelmiyor hemen atıyo kendini bi yana
    evet yana yatıran baya çok var sanırım, benim motoru da önceki sahibi gezi dönüşü sola yatırmış. o gün epey yorulmuşlar neyse sağ salim eve varmışlar o yorgunlukla ayaklığı açıp açmadığının farkında değil bi bakmış motor sol yana uzanmış ama şükür sadece çizikle yırtmış. ben de elimden geldiğinde dikkat etmeye çalışıyorum öyle iç gıcıklayıcı bir durumla karşılaşmamak için naked olsa yine pek sorun değil de işin ucunda grenaj olunca ödüm kopuyor
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    saolasin Samet...
    bu arada topragimsin haberin ola(:
    hendekliyim bende(:

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    saolasin Samet...
    bu arada topragimsin haberin ola(:
    hendekliyim bende(:
    hadi yaaa deme :D nerdeysen üflüyorum o tarafa bir tutam toprak öyleyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

havalar ısınıyor bu taraflara yolun ya da gezi vs. sebebiyle yolunuz düşerse görüşelim mutlaka neyse çok takıldım bugün nette, hava süper burada 17 derece güneşli şu an, arkadaşla motorları güzelce bi temizliycektik hanidir anca güneş açtı o yüzden kaçıyorum ufaktan
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

emiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen görmüşsündür gibi geliyor ama bakmadıysan ama benim imzadaki ilana bir gözat, sakaryadayım telefondan da görüşebiliriz ayrıntıları aklına yatarsa uzak değil görmeye de gel, sana nasıl uyarsa. şu sıralar sürekli satmakla satmamak arasında gidip geliyorum, beğenirsen istediğin gibiyse al değilse alma[COLOR="Silver"]
    Valla İstanbul dışındakilere pek bakmamıştım açıkçası. Motorun temiz duruyor. Yarın görmeye gelebilirim büyük bir ihtimal. 2010 ve sonrası modellere bakıyordum bende.
    Live To Ride <-|-> Ride To Live

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    eyvallah samet gelirsem haber ederim(:
    BEYLER BENİM UZUN AMPUL PATLAK...
    BİRAZDAN SANAYİYE GİDECEM..
    AMPULUN CESİDİNİ MODELİNİ BİLEN VARSA YARDİMCİ OLABİLİR Mİ?

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eyvallah samet gelirsem haber ederim(:
    BEYLER BENİM UZUN AMPUL PATLAK...
    BİRAZDAN SANAYİYE GİDECEM..
    AMPULUN CESİDİNİ MODELİNİ BİLEN VARSA YARDİMCİ OLABİLİR Mİ?
    Uzunlar H1 kısalar H3
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    eyvallah Ali saolasin(:

Motosikleti
    Kanuni Phantom 180
    bu videoda benden olsun çok harika tasarlanmış gt205r ) izlemeye değer ... fikir sahibi olabilirsiniz modifiye konusunda ...

http://www.youtube.com/watch?v=UUfnr...NMusT10IPaRcbA

alttakide siyah motor sahipleri için ...

http://www.youtube.com/watch?v=K6D5w...eature=related

buda başka bir video ..

http://www.youtube.com/watch?v=MQNAH...eature=related

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    3.videodaki motorun sahibi dalgıç:Dİyi aklıma geldi bende yapıştırayımD:

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    eskiden kalma bi foto buldum.Daha 65km de motosiklet
    MF-Hyo ve EsEs026 bunu beğendiler.

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Allah Allah bizim motorları mı titreşimsiz yapmışlar yoksa sizin aldıklarınız mı titreşimli valla ben kullanıyorum 170 üstüne çıktığım oluyor bir sıkıntı yaşamadım ne düşük hızda ne yüksek hızda, gayet rahat ve keyifli bir şekilde kullanıyorum. bu arada 2. el mi aldın bilmiyorum ama yine de dediğin gibi iyice baktır bi sağına soluna, dediğin kadar titreşim varsa muhtemelen gevşek yeri vardır.
    titreşim yok ben sadece böyle çok konforlu çıt demeyen bişey bekliyordum hörültüsünden sallanmasını demek istedim tam olarak titreşim derken o :D gevşek bi yeri yok durumu gayet iyi baktırdım iyicene bugün

bi akü değişti 70 tl verdim çan çin çon aküye başka masrafı yok :D temiz kız gibi

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:36 ----------

Akü değiştikten sonra direk Ankara /Ostim e çektim motoru aynaların vidaları paslanmış ama o nasıl pas öyle :D arkadaşın çalıştığı dükkanda elektrostatik boyamıdır öyle bişeydi ) toz atıp ısıyla eritiyorlar vidaları 200 deerece fırına attı :D boyacının önünde 1-2 foto çektim

birde ustanın dikaktini çekti egsozu delmişler bir sürü ben görmemiştim bi sorun teşkil etmez heralde :D paslama vs gibi

UNdocab ve MF-Hyo bunu beğendiler.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden kalma bi foto buldum.Daha 65km de motosiklet
    http://i52.tinypic.com/2nbrnup.jpg
    Vay be gıcır gıcır... Masallah
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

shinkoları değiştirdim.

merhaba uzun araştırma ve ne alayım diye burada yakaladığım herkese sorduktan sonra bugün lastiklerimi değiştirdim. buz motorda bulabildiğim ebatlara göre pilot power 120/60 ve 160/60 oldu. görüntü süper. jantlara uydu ve oturdu. ilk izlenimim gayet iyi bir seçim olduğu yönünde. power 2ct ve road 2 ct de ebat bulamadım. neyse benim shinkolar sadece 800 km yol yapmıştı. satayım diyorum. talip olan varmı

---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

tekrar selam,
    benim motor 2011 gt250r . yolda arada F1 ışığı yanıyor F1 uyarısı verıyor ekranda . ama devamlı değil. gazı kesince kayboluyor. neden olabilir?
    warlike41 bunu beğendi.

warlike41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardes aynısı bendede oluyor,bu normalmi biri aydınlatrsa sevinirim

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    bendekiler iridyum, eski sahibi taktırmış. daha az bakım gerektirdiğini ve daha düzenli patlama yaptığı yönünde bilgi edindim şimdiye kadar. kullanırken de bir sıkıntı yaşamadım gayet randumanlı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

performansın farketmesi için bobin mi ne bişeyleri daha değiştirmek gerekiyormuş, yani tek başına bujileri değiştirmenin performansa bir katkısı olmadığını söylüyorlar daha önce forumda da geçmişti zaten yine de işin ehli bir ustaya sormak lazım ama eğer motor iridyum bujiyi taktıktan sonra biraz fazla yakmaya başlarsa daha çok benzin yaktığına göre performansta da o derece bir iyileşme olabilir denemek lazım ben iridyumsuz halde zaten binmedim + kaç kuruş yakıyor diye de ince hesap yapmadım o yüzden karşılaştırma fırsatım olmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

bunu not ettim, denk gelirse bir ara ben de denerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

hadi motorunun gözü aydın... sana ve artçına da keyifli, sıkıntısız ve kazasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

ben motoru aldığımda michelin pilot activ serisi üzerinde vardı touring tarzı diyebileceğimiz bir lastik o yüzden sport modellere göre biraz daha katı ve dolayısıyla biraz daha uzun ömürlü olduğunu söylüyorlar. marka tercihini bilemem ama çok yol yapıyosan "ss" değil de "st" tarzı bir lastik alman gerekecek öyleyse, çünkü hamurları biraz daha sert ve dayanıklı olduğunu söylüyorlar. ölçülerde ise michelinde 160 da 60 yanak var bildiğim 70 yanağı yok, senin bu dediğin 160 da 70 yanak nasıl olur bilemiyorum... kendimce akıl yürütüyorum ama emin olmadığım için ben bile güvenemiyorum :D 70 yanak olunca daha mı geniş durur lastik ya da jant dar olduğu için büzülme mi yapar emin değilim; o yüzden görmek, denemek ya da en güzeli lastikten gerçekten anlayan biriyle görüşmek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

muhtemelen görmüşsündür gibi geliyor ama bakmadıysan ama benim imzadaki ilana bir gözat, sakaryadayım telefondan da görüşebiliriz ayrıntıları aklına yatarsa uzak değil görmeye de gel, sana nasıl uyarsa. şu sıralar sürekli satmakla satmamak arasında gidip geliyorum, beğenirsen istediğin gibiyse al değilse alma

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

evet yana yatıran baya çok var sanırım, benim motoru da önceki sahibi gezi dönüşü sola yatırmış. o gün epey yorulmuşlar neyse sağ salim eve varmışlar o yorgunlukla ayaklığı açıp açmadığının farkında değil bi bakmış motor sol yana uzanmış ama şükür sadece çizikle yırtmış. ben de elimden geldiğinde dikkat etmeye çalışıyorum öyle iç gıcıklayıcı bir durumla karşılaşmamak için naked olsa yine pek sorun değil de işin ucunda grenaj olunca ödüm kopuyor
    Üstad senin motoro en son kaç istiyosun? Bizim ahmet abinindi motor.hatta o motorun yan yattığı gezide benim scooterde motor dağılmıştı düşünüyorum bu aralar yeni bi motor da.ondan sordum...

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı snicker316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba uzun araştırma ve ne alayım diye burada yakaladığım herkese sorduktan sonra bugün lastiklerimi değiştirdim. buz motorda bulabildiğim ebatlara göre pilot power 120/60 ve 160/60 oldu. görüntü süper. jantlara uydu ve oturdu. ilk izlenimim gayet iyi bir seçim olduğu yönünde. power 2ct ve road 2 ct de ebat bulamadım. neyse benim shinkolar sadece 800 km yol yapmıştı. satayım diyorum. talip olan varmı

---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

tekrar selam,
    benim motor 2011 gt250r . yolda arada F1 ışığı yanıyor F1 uyarısı verıyor ekranda . ama devamlı değil. gazı kesince kayboluyor. neden olabilir?
    hayırlı olsun bende arkayı 160 lık yapıcam bakalım zaman kolluyorum bu araya azda olsa hız düşüşü olacaktır bilgin olsun
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Bugün Şişli' de işim vardı. Amma Racing makina gazlıyordu yollarda. Hyosung yoktu aralarında. Dikkatimi çekti. Herkes kasksız idi. Neden acaba?
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Şişli' de işim vardı. Amma Racing makina gazlıyordu yollarda. Hyosung yoktu aralarında. Dikkatimi çekti. Herkes kasksız idi. Neden acaba?
    hava yeni ısınıyor, apaçiler bi hevesini alsın hele...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    sevilmeyen bir konu ama tam olarak ne kadar yakıyorsunuz ortalama ? tabi biraz gaza basmaktan bahsetsek daha açıklayıcı bir ölçüm olur 25-30 kuruş felan mı?
    birde depo tam doğru gösteriyor mu herkesin ? motor ayaklıkta sola yatıkken dolu gözüktü sonra 2 diş düştü çalıştıktan sonra yola çıkınca asıl değeri olan yarım depoya geldi sonra böyle tuhaflıklar olurmu normal mi :D kontrol edeceğim sürekli
    ama yanlış hesaplamadıysam ben bi 120 km yaptım ortalama 10 lt yaktı 110 kiloyum ve yüke bindirdim hep motoru genelde 100 ü pek geçmedi motor bi 35 kuruş yaktı bildiğin D :D:D bunun çok yüksek devirde kullansanız bile bu değeri yakması mümkünmüdür yoksa depo yanlış gösteriyor benmi yanlış hesapladım ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler