Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı emiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Şu motor hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0891369/detay/

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğin motor daha önce benimde dikkatimi çekti aradım görüştüm bana dediğine göre sadece bir tarafa sagmı solmu hatırlamıyorm yatması varmış ve sadece o bolgede boya varmıs baska sorun yokmuş.amam stıckerları falan olmayınca ben ınanamadım ve burdan tanıyan tanır satıcı ünlü parca satıcısı muharrem özsoy bu konularla ilgili daha önce bazı yorumlarda okumustum kazalı pert motorları aldıgı kendisi parça satıcısı oldugundan parca sorunu yok elındekı parcalarla motoru toplayıp sattıgı ile ilgili doğrudur yalandır bilemem ama satıcı ismini yanlış hatırlamıyorsam yanlışım varsa düzeltin karizma motor muharrem özsoy olunca ben vazgectım.hatta yanında kask montda hedıye verıyor son 7400 verecekti
    Muhtemelen hatırladığın yorumlar bana ait, evet kendi gözümle gördüm savaştan cıkmış gibi pert bi motoru cok titiz bi şekilde toplamışlardı, 2006 modeldi 6 bin km de diyolardı tabi en az 60 bin km de
    Bu işide cok iyi yapıyolar, adamların hic bi şekilde parca sıkıntısı yok, herşey var ellerinde, olmayanınıda getirtiyolar, o yüzden uzak durulması gerekir kesinlikle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    az önce bindim motora zorladım biraz , sokaktan dönüp gaza basınca çok fena yanlıyor arka teker dolma teker gibi olmuş en ufak frenlemede çok kötü kayıyor her ne kadar ayarlı bassamda ,, ön fren süper ama disklerden birisi sürtüyor sanırım normalden fazla sürtüyor gt250r gerçekten süper motormuş keşke ilk bunu alsaymışım

bu lastikleri 2. elde satsak para edermi 4 yaşında 11bin de michelın pilot çiftini alsam

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce bindim motora zorladım biraz , sokaktan dönüp gaza basınca çok fena yanlıyor arka teker dolma teker gibi olmuş en ufak frenlemede çok kötü kayıyor her ne kadar ayarlı bassamda ,, ön fren süper ama disklerden birisi sürtüyor sanırım normalden fazla sürtüyor gt250r gerçekten süper motormuş keşke ilk bunu alsaymışım

bu lastikleri 2. elde satsak para edermi 4 yaşında 11bin de michelın pilot çiftini alsam
    Üste para vermen lazım o lastikleri birinin motoruna koyabilmek için
    Zippo's ve -unnamed- bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Shinko lastikler aslında kötü değil. Havaların soğuk olması tutunmayı epeyce zorlaştırdığı için kayma yapıyorsun. Yaz sıcaklarında verimi artıyor Shinkoların. Michelin ile karşılaştırıldığında, elbette Shinko bir-iki gömlek aşağıya kalır. Ama tekil olarak değerlendirildiğinde, verimli olabilen bir lastik.
    Selamlar ve hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    tavsiyeler için teşekkür ederim...
    bakımı yaptırdım, yağı ve filtresi değişti..
    bujiler sıfır gibi daha değişmeye gerek yok...
    fren hidrolikleri değişti havaları alındı...
    motor da fren olduğu belli oldu(:
    motor kendine geldi..
    servisin kapısında bi fotoğraf çektim..
    maşallah demeyi unutmayınız(:

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR

evet işte itiraflar başladı hani sakin kullanacaktın.hani zaten 0-100 km arası hızın vardı.garajda durdugu gibi durmuyor dimi bu meret.aman dikkat diyim ben sana fena gaza getirir insanı.sen keseyi biraz daha zorla kredi kartına taksit falan al bi michelin.Allah korusun motoru bir yatırsan 300-500 tl arası masrafı var.sana bişey olmadıgını farz ediyorum.lastige ver 750 tl için rahat etsin.lastikleri bu hafta sattın sattın yoksa zor malum önümüz nevruz
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    GT250R - MODELİ: 2012 KİLOMETRESİ: 0 - 500 ARASI
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kendine geldi..
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...46575093_n.jpg
    maşallah güzel gözüküyor
    MOTOR HAYATTIR.HAYATTA MOTOR

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Metzeller m5 120 70 arkaya da 160 70 takmayi dusunuyorum. Cok yol yaptigim icin dayanikli bi lastik istiyorum.tavsiyelere acigim. Michealin istemiyorum cunku fransiz mali

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kendine geldi..
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...46575093_n.jpg
    hayırlı olsun bende kış uykusundan uyandırıcam yakında bu hangi servis nereye götürdün bende güvenilir bir servis arıyorum
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Forumdan Uzaklaştırıldı emiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen hatırladığın yorumlar bana ait, evet kendi gözümle gördüm savaştan cıkmış gibi pert bi motoru cok titiz bi şekilde toplamışlardı, 2006 modeldi 6 bin km de diyolardı tabi en az 60 bin km de
    Bu işide cok iyi yapıyolar, adamların hic bi şekilde parca sıkıntısı yok, herşey var ellerinde, olmayanınıda getirtiyolar, o yüzden uzak durulması gerekir kesinlikle.
    evet arkadaşlar motoru görmeye gittim ben de. Motor sola yatmış ve grenajlarda lokal boya var. Yan ayakta yatmış öyle dedi adam. Vites pedalı kırılmış idareten parça takılmış. On sinyaller değişmiş. Deponun sağında ezik var. Sağ elcik topuzu çok derin bir şekilde aşınmış ama ısrarla sağa yatması yok dedi. Stickerlarin hepsi sökülmüş. Deponun üstünde derin bir çizik var. Almaya niyetliydim km si düşük diye. Ama mantıklı düşününce...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Alıntı monur00006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @emiro model önemli mi ?
    Gt 250 comet ya da gt250 r istiyorum

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Motor alan, yeni plaka ve ruhsat çıkarmak isteyen arkadaşlar, yapacağınız işlemleri kısaca anlatıyorum ;

1. İlk olarak motorun faturasıyla birlikte bir sigorta şirketine giderek sigorta yaptırıyorsunuz (Ben 135 tl’ye yaptırdım).
    2. Eğer varsa sigorta yaptırdığınız yerde, yoksa Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonuna bağlı kuruluşlardan iki adet “Ek 1” formu doldurtuyorsunuz. (İki adet forma 10 tl aldılar).
    3. Önceden internetten randevu aldığınız tarih ve saatte, bağlı olduğunuz semtin ilçe emniyet müdürlüğüne gerekli evraklarla gidiyorsunuz. Evraklarınız tam ise işlemler yapıldıktan sonra yarım saat için de ruhsatınız çıkıyor. (Burada da 135 tl işlemler için ücret ödedim). Daha sonra size plaka alabilmeniz için, üstünde plaka numaranız yazılı bir kağıt veriliyor.
    4. Bulunduğunuz ilçedeki veya en yakın ilçedeki şöförler odasına gidiyorsunuz ve plakanızı bastırıyorsunuz. (Plaka için10 tl ödedim). Plakayı bastırdıktan sonra artık tekrar emniyete gitmenize gerek yok, artık herhangi bir yere gidip plakayı motorunuza taktırabilirsiniz…

NOT: Randevuyu https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/ adresinden alabilir, gerekli belgeleri buradan öğrenebilirsiniz. Eğer boş randevu günü bulmakta zorlanıyorsanız, sabah saat 9’a doğru yeni randevu günü açılıyor, bu saatlerde randevu almanızı tavsiye ederim. Bütün bu işlemler yaklaşık 300 tl tuttu. Bazı işlemler bulunduğunuz ile ve şubeye göre değişiklik gösterebilir.
    17.03.2012

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Saol dedektif yakin zamanda bu asmalari ben de gerceklestirecegim bi on bilgilenme sahibi oldum sayende

monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5655168/detay/
    ben satiyorum 2006o yuzden model onemli mi diye sormustum

Alıntı emiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar motoru görmeye gittim ben de. Motor sola yatmış ve grenajlarda lokal boya var. Yan ayakta yatmış öyle dedi adam. Vites pedalı kırılmış idareten parça takılmış. On sinyaller değişmiş. Deponun sağında ezik var. Sağ elcik topuzu çok derin bir şekilde aşınmış ama ısrarla sağa yatması yok dedi. Stickerlarin hepsi sökülmüş. Deponun üstünde derin bir çizik var. Almaya niyetliydim km si düşük diye. Ama mantıklı düşününce...[COLOR="Silver"]
    Bu motorlarda kronik sorun hepsi olduğu yer devrilip duruyorlar.Yalnız bırakmaya gelmiyor hemen atıyo kendini bi yana

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet işte itiraflar başladı hani sakin kullanacaktın.hani zaten 0-100 km arası hızın vardı.garajda durdugu gibi durmuyor dimi bu meret.aman dikkat diyim ben sana fena gaza getirir insanı.sen keseyi biraz daha zorla kredi kartına taksit falan al bi michelin.Allah korusun motoru bir yatırsan 300-500 tl arası masrafı var.sana bişey olmadıgını farz ediyorum.lastige ver 750 tl için rahat etsin.lastikleri bu hafta sattın sattın yoksa zor malum önümüz nevruz
    hacı motor daha 100 ü geçmedi ankarada buz gibi hava var bomboş yol bi asılayım 1. viteste gaza dedim öyle bi kaydıki bi üst sokağa geri giriyordum sonra düzlük geniş bir yolda frenleri denedim alışayım diye :D bunlar her yeni motor alan kişinin yapması gereken şeyler :D yoksa şeytana daha uymuş değilim ) kredi kartını kullanmıyorum uzun zamandır bir şeyi önce alıp sonra parasını ödemek kadar kötü birşey yok bahar gelsin birde birazdan servise götüreceğim hiç masrafı yoksa alırım bir çift lastik haziranda felan

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üste para vermen lazım o lastikleri birinin motoruna koyabilmek için
    çok acımasızsın kız gibi lastikler yahu :D çıkma parçalara istek çok var bence rahat satılır 200 desek çiftine yanlışmıyım

Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shinko lastikler aslında kötü değil. Havaların soğuk olması tutunmayı epeyce zorlaştırdığı için kayma yapıyorsun. Yaz sıcaklarında verimi artıyor Shinkoların. Michelin ile karşılaştırıldığında, elbette Shinko bir-iki gömlek aşağıya kalır. Ama tekil olarak değerlendirildiğinde, verimli olabilen bir lastik.
    Selamlar ve hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
    sağol kardeşim iyi dileklerin için söylediğini dikkate alıp havaların ısınmasını bekleyeceğim eğer halen yine kaya gibi ise lastikler yenisini alırım 2-3 aya

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben app plaka alıp silikonladım gayet şık oldu
    http://img840.imageshack.us/img840/9...0220121572.jpg

Uploaded with ImageShack.us[COLOR="Silver"]
    Alper orijinal plakanı da yanında taşıman gerekiyor mu app yaptırınca ?
    Seni hiç durdular mı ?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlarda kronik sorun hepsi olduğu yer devrilip duruyorlar.Yalnız bırakmaya gelmiyor hemen atıyo kendini bi yana
    hocam valla var ya öyle birşey... alalı 1 sene olmuştu. bir ara bizim yaver abi senin motor yan yatmış dedi . bismillah dedim gittim motora harbi yan yatmış o ara nasıl olur diye düşünürken aklıma güvenlik kameraları geldi. aldık patlamış mısırlarımızı nasıl olduğunu izlemeye başladık. tabi şok şok şok, hepsi 5 - 6 yaş altı veletler 3'ü bir yanda diğer 3'ü diğer yanda motorun artık neresine basarak yanlarına çıkmışlarsa motoru gemi gibi sallamışlar ve en sonunda boomm motor yerde.önce motora sonra çocuklara birşey olmadığına sevinmiştim ama yine de gidip anne babalarını da fırçalamadım değil
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Benimkide düştü olduğu yerde, virajda 2defa bi sol, bi sağ Olduğu yerdede 60km hıza çıkmış nasıl oldu anlam veremiyorum.
    Bu arada ben usul usul yatırıyorum motoru yada çok şanslıyım şimdiye kadar depom hiç yerle temas etmedi kuyruk grenajları bile çok az çizildi o hızlara karşın.Çakıllı asfaltta düşmezseniz, grenajlardaki çiziğin azlığını görünce,bir daha düşebilirim diyebilirsiniz.. ama yoldaki ters bir çıkıntı, grenajları kırmayı bırakın motoru zıplatıp takla atmasına bile neden olabilir.

Onun içün düşülecek yol var,düşülmeyecek yol var.Kaymak gibi asfaltı görünce atıverin motoru altınızdan, düşme hakkınızı orda kullanın

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    iyi dilekler icin tesekkur ederim...
    @guguk;
    ustat size daha once de soylemistim gozden kacirdiniz herhalde..
    kartal topselvi yesilyurt motora goturuhorum ben...
    Erkan ustamiz var orada isciligi ve ustaligi iyidir...

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı seth_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar küçülttünüz ki ? siyah çerçeveyi yok edecek şekilde küçültsek polis karışırmı acaba cezası filan varmı, birde merak ediyorum bunu şöförler odasından mühürlü alıyoruz bir tane daha almak istesek ne biliyim deldik hoşumuza gitmedi gene emniyetten düştü kayboldu filan diye yazı mı alcaz bastırmak için ?
    benim imzadaki ilana bakarsan plaka belli oluyor. her kenardan 1-2 cm felan kestirdim sadece, hiç kesilmemişine nazaran daha küçük ve güzel duruyor bence. 1-2 cm olunca plakanın hiç bir tarafına zarar vermiyor, o yüzden kolay kolay başımızı ağrıtacaklarını zannetmiyorum. mantıken düşününce sendekini teslim ettiğin sürece, belli ücret karşılığında aynısının yenisini verebilmeleri lazım ama prosedürü hiç bilmiyorum; en yakın emniyetten sorup öğrenilir artık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

yok canım dememişimdir :D içkide içmem ben hacı gt250 çok aradım bulamayınca gt250r ye kaldık ve ilk bindiğimde tüh keşke almasaydım dedim o kadar uzun boyum var 1.88
    yinede çok eğildim öne :D gt 250 alsak direksiyon ve duruş pozisyonu daha rahattı onun onu test etmiştim hyo yu çok araştırdım st olarak aldım ama aynı gözüyle bakıyorum ufağı tefeği çok farklılığı var diyenler olsada aynı işte )

çok açıklayıcı oldu sağol :D dün yani moralim bozulmadı değil ,, dedim o kadar övdüler gt250r gt250r :D gaza geldik aldık budamı böyle diye normali böyleyse zaten alışmışım ben bu duruma birde eski motorda anormal titreşim vardı bunda sıfır titreşim cbf 250 den bile daha iyi diyorlardı :D bende öyle sıfır sallantı bi motor bekliyordum kükrüyo bildiğin bu :D kendi orjinal egsozu var bide yani ))
    alırken piyango gibi oldu az buz test ettim sorun yoktu motorda ama ustama götürüp iyice kurcalatmadan içim rahat etmeyecek cumartesi sabahı komple baktıracağım )
    Allah Allah bizim motorları mı titreşimsiz yapmışlar yoksa sizin aldıklarınız mı titreşimli valla ben kullanıyorum 170 üstüne çıktığım oluyor bir sıkıntı yaşamadım ne düşük hızda ne yüksek hızda, gayet rahat ve keyifli bir şekilde kullanıyorum. bu arada 2. el mi aldın bilmiyorum ama yine de dediğin gibi iyice baktır bi sağına soluna, dediğin kadar titreşim varsa muhtemelen gevşek yeri vardır.
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler