Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Mrmy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...İkinci seçenek bunu aldırıp kargo ile göndermek. Bu durumda Gümrük mevzusu nasıl çözülür bilemiyorum.
    Neticede görüşleriniz nedir söyleyin bakalım. Bu arada lazım olana rear hugger'ın yedek parça kodu JU 18 10 000.
    selamlar....
    Çok teşekkür ederiz öncelikle

Gümrük olayı şöyle ki, gönderilen ürünlerin fatura fiyatını (kargo dahil değil) 97$ ın altında gösterirlerse paket gümrüğe takılmaz. Tabi tüm siparişler tek bir yere gelecek bu durumda. Sonra TR içinden dağıtımı kendimiz yaparız. Ama asıl sorun şu ki Hindistandan buraya büyük ihtimalle USPS yada DHL gibi firmalar ile kargo yollamaya çalışacaklardır. Ve acayip rakamlara gelir ozaman(küçük bir manifolda ABD'den buraya 60$ fiyat çektiler). China air post yada honkong air post gibi firmalar çok daha ucuza getirirdi ama onlar da hindistanla çalışmıyorlar sanırım...
    xawa bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de bu motosikletin ilk sahibi sizsiniz galiba yazacağınız yorumlar,izlenimler gerçekten çok değerli olacak.

sonunda guzel anlamalı açıklama
    adam bırde avrupadan guzel çekılmış resımlerde koymuş
    TRANSALP.GR.COM

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Neden insanların kullandığı motorlara laf söylemeye bu kadar heveslisiniz bunu anlayabilmiş değilim.
    Neyin hazımsızlığı bu?

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 11:49 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gümrük olayı şöyle ki, gönderilen ürünlerin fatura fiyatını (kargo dahil değil) 97$ ın altında gösterirlerse paket gümrüğe takılmaz. Tabi tüm siparişler tek bir yere gelecek bu durumda. Sonra TR içinden dağıtımı kendimiz yaparız. Ama asıl sorun şu ki Hindistandan buraya büyük ihtimalle USPS yada DHL gibi firmalar ile kargo yollamaya çalışacaklardır. Ve acayip rakamlara gelir ozaman(küçük bir manifolda ABD'den buraya 60$ fiyat çektiler). China air post yada honkong air post gibi firmalar çok daha ucuza getirirdi ama onlar da hindistanla çalışmıyorlar sanırım...
    Hindistandan yok mudur bu tarz makul firmalar? Öyle bir şansımız olacaksa ben de orjinalini kullanmayı tercih ederim tabii. Bu seçeneği hızlıca bir karara bağlayalım da duruma göre ya Archeus'u bekletmeyelim, ya da direk eldekilerle girişelim yapımına
    Heil Spellcheck

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    ONCELİKLE ... TR DE JAPON V E İTALYAN KULANILMALI ... MİLLİ SERVET

ÇİN .BMW.KTM....
    TRANSALP.GR.COM

Motosikleti
    MT-07
    Japon ve italyan tam olarark nasıl milli servet oluyor? Aydınlatın bizi biraz lütfen.
    Heil Spellcheck

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    edit.(onkarakter)
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    MT-07
    Görüyorum ki cevap vermeyeceksiniz.
    O halde rica ederim bu motorları kullanan veya almayı düşünen insanlara yardım etmek için açılmış bu başlığı kişisel düşünce ve kaprislerinizin doğrultusunda bulandırmayın.
    rmz_71 bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    KTM Duke 200
    arkadaşlar axa sigortadan trafik sigortası için 236 tl fiyat aldım, sizce normal midir?

sizler sigortalarınızı nereden, ne kadara yaptırdınız?

Motosikleti
    MT-07
    Trafik sigortasından bahsediyorsan eğer, şehirden şehire değişiyor diyorlar onun için. Ben ya 60 ya da 100TL'ye yaptırdım Manisa için. Yine axa
    Heil Spellcheck

Syanur adlı üyeden alıntı

Rica ederim ne demek motor işi biraz gönül işi

Hindistandan yok mudur bu tarz makul firmalar? Öyle bir şansımız olacaksa ben de orjinalini kullanmayı tercih ederim tabii. Bu seçeneği hızlıca bir karara bağlayalım da duruma göre ya Archeus'u bekletmeyelim, ya da direk eldekilerle girişelim yapımına

Arkadaşlar bu durumda Türkiyeye kargo olayının fiyatını alacağım ancak 1 tanesinin ağırlığı ne kadardır? malum ya koli boyutuna ya da ağırlığa göre fiyat verecekler. sanırım 50 x 25x 30 cm içine 3 tane girer. Üç tane gelecek desek 3 ü 5 kiloyu geçmez ne dersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Hindistan-Türkiye kargo 190 TL'den aşağı gelmiyor...... 3 parça desek kelle başı yaklaşık 60 TL + 20 USD olur gibi.
    biraz tuzlu galiba ne dersiniz? BMW çıkması daha ucuz

wincentt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    [/COLOR]Hindistan-Türkiye kargo 190 TL'den aşağı gelmiyor...... 3 parça desek kelle başı yaklaşık 60 TL + 20 USD olur gibi.
    biraz tuzlu galiba ne dersiniz? BMW çıkması daha ucuz
    [/QUOTE]
    Almayı düşünen arkadaşlar varsa kargoda da 3 ünü bir arda yollayabiliyorsanız bu fiyat bana uyar. Tek başına geldiğini düşündüğümüzde fiyat 230 tl civarı baya yüksek. Bu arada ilginize teşekkürler.

Motosikleti
    Honda Nc750X
    Alıntı aTabYz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yeni sıfırmı aldın ?
    evet dostum.niye sordunki

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı marfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 0 'a alırken zorlanıyorum.1 den 0 'a hiç alamıyorum nerdeyse, 2 'den 0'a almak daha kolay oluyor belkide yenı aldıgımdan alışamadım.
    düzelir merak etme sadece durduğun zaman boşa gecer şimdilik ,ilk bakımdan sonra daha kolay boşa alıyorsun. 3900 km deyim bazen ben yolda giderken 2 yerine boşa aldığım oluyor .

bir ara islatalım senin motoru

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    öncelikle herkese selamlar, gerçekten çok güzel bir motosiklete benziyor Duke 200. bu hafta içerisinde ben de almayı planlıyorum. Tek sorum güvenli sürüş açısından olacak,

sadece 2-3 ay (yaklaşık 1000 km sürdüm) kullandığım ve 7 yıl önce sattığım CBR 125 motosikletim vardı, A2 ehliyetim var ve 7 yıldır arabayla her gün trafikteyim.

Sizce Honda CB 125 benzeri bir motor alıp bu sezon onunla geçirsem de seneye 200 cc Duke alsam daha mı iyi etmiş olurum? Arabam da var motoru sadece keyif için alıyorum ve maddi olarak 125 alıp seneye satmamın yol açacağı kayıp benim için önemli değil.

Duke'ü gördüm, üzerine bindim, ağırlık ve ağırlığın dağılımı gerçekten çok iyi ayarlanmış (bundan epey küçüktü eski CBR 125 boyut olarak ama ağırlıkları aynı) çok keyifle ve rahat bir şekilde sürülürüm ben diye bağıran muhteşem bir motora benziyor. Bu şekilde kanıma girmişken de gidip CB 125 almak hiç içimden gelmiyor :D Motosiklete Duke 200 ile başlayan veya scooter/daha küçük vitesli motordan sonra az tecrübeyle geçen biri var mı acaba?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Duke200 ile başlaman kontrol veya benzeri konular açısından sıkıntı kesinlikle yaratmaz. Eğitim alırsan (ki şiddetle tavsiye ederim) çocuk oyuncağı olur, o derece...
    #sürenadam

Motosikleti
    MT-07
    Valla hacı ben de büyük ihtimalle büyük olacak ama gaza hakim oluruz diye aldım. İyi ki de almışım
    Şöyle diyim motoru aldığımdan beri 3 tane eğitmenle tanıştım, 3'ü de iyi bir tercih yaptığımı belirtti. Bu 3 eğitmenden 2si eğitim motoru olarak edinmeyi planladığını da söyledi hatta.
    Birisi forumdan oocan abimizdir. Kendisi rospa sertifikalı eğitmen eğitmeni. 125cc zaten sürmüşsün, bence seni sezona kadar bile sıkmadan idare etmeyecek bir motordansa buna yönel
    Heil Spellcheck

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    low fuel 46 km yazısını goren ve bu 46 kmyı bıtıren var mı aramızda ?
    bıldıgım kadarı ıle depo 11 lıtre
    low fuel yazısını gordukten sonra benzın alıyorum ve 8 lıtre cıvarı alıyor
    low fuel yazısı bıttıkten sonra kac km daha gıttınız ?
    yarın uzun yola cıkıcam yolda kalmıyım

bu arada @xawa ewet lastikler michelin pilot road
    on arka 600e aldım kargo da dahil
    elcık koruma ısıne gelırsek demırlı olanlar guzel fakat bir ekstrası yok bence
    vurduktan sonra el her türlü gider diyorum ben onun koruyacagına pek ınanasım yok

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selamlar, gerçekten çok güzel bir motosiklete benziyor Duke 200. bu hafta içerisinde ben de almayı planlıyorum. Tek sorum güvenli sürüş açısından olacak,

sadece 2-3 ay (yaklaşık 1000 km sürdüm) kullandığım ve 7 yıl önce sattığım CBR 125 motosikletim vardı, A2 ehliyetim var ve 7 yıldır arabayla her gün trafikteyim.

Sizce Honda CB 125 benzeri bir motor alıp bu sezon onunla geçirsem de seneye 200 cc Duke alsam daha mı iyi etmiş olurum? Arabam da var motoru sadece keyif için alıyorum ve maddi olarak 125 alıp seneye satmamın yol açacağı kayıp benim için önemli değil.

Duke'ü gördüm, üzerine bindim, ağırlık ve ağırlığın dağılımı gerçekten çok iyi ayarlanmış (bundan epey küçüktü eski CBR 125 boyut olarak ama ağırlıkları aynı) çok keyifle ve rahat bir şekilde sürülürüm ben diye bağıran muhteşem bir motora benziyor. Bu şekilde kanıma girmişken de gidip CB 125 almak hiç içimden gelmiyor :D Motosiklete Duke 200 ile başlayan veya scooter/daha küçük vitesli motordan sonra az tecrübeyle geçen biri var mı acaba?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Buarada almayı düşündüğünüz motor Ankarada mı, nerde ?

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vurduktan sonra el her türlü gider diyorum ben onun koruyacagına pek ınanasım yok
    En güzeli ş.içinde benzinlik civarlarında benzini bitirip benzinliğe 0 depo ile gitmek, sonra güzelce fullemek, sonra birdaha benzin bitene kadar dolaşmak. Bir ara yap bunu, insan motorunu tanımalı bence

Bir de Pilot road ları taktıktan sonra bir fark oldu mu? hissedilir bir fark mı, bariz mi vs, yorum yapabilirsen
    #sürenadam

Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En doğru hesap için ortalama tüketime bakmak gerekiyor. Hatırladığım kadarıyla 12 litreydi depo; ortalama tüketime bölündüğünde gidilecek yol ortaya çıkıyor.

Range e fazla güvenmemek lazım çünkü range depoyu fullediğinizden itibaren yapılan kullanımı değerlendiremez, sanırım yapılan son 50km deki kullanıma göre değişiyor; dolayısı ile sağlıklı bilgi vermeyebilir.

Ben ortalama tüketimi denedim, 1 e 1 tutuyor. Full depodan 100km sonra tam ortalama tüketim L değeri kadar benzin aldı.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Volkan hayırlı olsun ya, yeni görüyorum daha .
    İzmite uğrarsan haber ver de bir görüşelim
    125 topiğine birşeyler yazmıştım ama görmedin sanırım .
    Kazasız, belasız kullan .
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)