Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman karaköye gideyim nerde bu atamotonun yeri??
    http://www.atamoto.com/atamoto/Harita_Map.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Atamoto Ahmet abi kraldır

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha burasını biliyorum burası çok eski bi dükkan orasıda fazla büyük bi yer değil.
    90 lı yılarda ordan ikinci el KLR 250 almak istemiştim ama param yetmediğinden anlaşamadık
    KTM servisi olduğundan haberim yoktu
    bugünlerde bi ziyaret edeyim orayı.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Arkadaşlar merhaba. Sıradan herzaman ki sorulardan birisi olacak ama. Yardımlarınızı istiyorum, ben şu ana kadar hiç motorsiklet kullanmadım, Ktm Duke 200 almak, okula eve sağa sola giderken kullanmak istiyorum. Amaç görüntü olsun, şeklim olsun değil, işimi görsün. Hem motora hevesim var, bunu da gidermiş olayım. Kayseri'de öğrenciyim, motorsiklet sürüş eğitimi veren yerler var mı acaba? Ayrıca Kayseri'de olan arkadaşlar varsa yardımlarını esirgemezlerse çok sevinirim. Ne yapayım nasıl bir yol izleyeyim. Önerileriniz, yardımlarınızı bekliyorum.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Yazın güneş altında, boyaya zarar vermeyecek kaliteli bir branda arıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar?

Arkadaşlar merhaba yakın zamanda motorsiklet almayı düşünüyorum ehliyetimi 2gün sonra alacağım hayırlısı ile ktm 390 almayı planlıyorum aman aman bir motor tectübem yok ama yaz dönemi boyunca ara ara ders almayı düşünyorum siz nedersiniz

Motosikleti
    Alıntı battousai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Sıradan herzaman ki sorulardan birisi olacak ama. Yardımlarınızı istiyorum, ben şu ana kadar hiç motorsiklet kullanmadım, Ktm Duke 200 almak, okula eve sağa sola giderken kullanmak istiyorum. Amaç görüntü olsun, şeklim olsun değil, işimi görsün. Hem motora hevesim var, bunu da gidermiş olayım. Kayseri'de öğrenciyim, motorsiklet sürüş eğitimi veren yerler var mı acaba? Ayrıca Kayseri'de olan arkadaşlar varsa yardımlarını esirgemezlerse çok sevinirim. Ne yapayım nasıl bir yol izleyeyim. Önerileriniz, yardımlarınızı bekliyorum.
    aramıza hoş geldin arkadaşım.
    başlamak iin 200 değilde 125 alsan daha iyi olucak hataa CBF veya YBR alsan ünkü duke ler hem biraz agresif hem pahalı örenciyim diyosun bütçen kısıtlıdır.
    başlangıç motoru ister istemez düşüp kalkıcak duke nin parça ve bakımı da biraz ağır.
    benim tavsiyem bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:21 ----------

Alıntı gallipolian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba yakın zamanda motorsiklet almayı düşünüyorum ehliyetimi 2gün sonra alacağım hayırlısı ile ktm 390 almayı planlıyorum aman aman bir motor tectübem yok ama yaz dönemi boyunca ara ara ders almayı düşünyorum siz nedersiniz
    sende hoş geldin aramıza.
    battousai arkadaşa yazdıklarım senin iinde geçerli yeni başlayan arkadaşlarımızı erkenden kaybetmek istemeyiz o yüzden ilaki duke olucaksa başlangıç motorun 125 alıp alıştırma yapın kasa zaten aynı 125-200-390 şekil ve görünüm aynı sadece motor ve gücü farklı.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Aklınızda bulunsun bu arada

http://www.visordown.com/motorcycle-news--general-news/ktm-duke-390-front-sprocket-fault/25078.html

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Duke 390 ile baslamak mi? hafif olduguna bakmayin diger markalarin bircok 500 cc si ile oynar

Bu motora uygun bir topcase arayışındayım, lakin yakışacak birşey bulamadım. Evet, bu alete topcase yakışmıyor. Ama ara sıra gezmeye çıkmıyor ve günlük olarak kullanıyorsanız gerçekten gerektiği günler oluyor.

Ya mevcut oval topcase tasarımlarından birinin turuncu rengi olmalı, yada endurolara taktıkları dikdörtgen şekilli olmalı diye düşünüyorum ama istediğim gibi birşey malesef bulamadım. Yurt dışında bazı yerlerde yakıştırdığım modeller görüyorum ama Türkiye'ye getirmek dert.

Güzel bir fikri olan var mı?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Artçılı gezmiyorsanız arka seleye körüklü(fermuarı açtıkça yükselen) soft çanta bakın. Hatta bence çantacıda yaptırın. Bağlantı kayışlarını da sağlam yaptırın, kolayca kesilmesin. Bence Topkase ile uğraşmaktan çok daha pratik. Üstelik gerek yüklüyken gerek yüksüzken sürüşü topkase e göre çok çok daha az bozar. Görüntü olarak bozmaması ve maddi olarak çok daha ucuza gelecek olması da cabası.

Sadece hırsızlık ile sıkıntısı var.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı gezmiyorsanız arka seleye körüklü(fermuarı açtıkça yükselen) soft çanta bakın. Hatta bence çantacıda yaptırın. Bağlantı kayışlarını da sağlam yaptırın, kolayca kesilmesin. Bence Topkase ile uğraşmaktan çok daha pratik. Üstelik gerek yüklüyken gerek yüksüzken sürüşü topkase e göre çok çok daha az bozar. Görüntü olarak bozmaması ve maddi olarak çok daha ucuza gelecek olması da cabası.

Sadece hırsızlık ile sıkıntısı var.
    Yağmur'da sıkıntı o fermuarlı case'ler. Kışın kullanıyorsanız motoru benim gibi hiç efektif değil maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Arkadaşlar buradan hiç alışveriş yapan oldu mu? BU koruma demirini almak istiyorum ama güvenemedim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-ktm-duke-125-200-orjinal-koruma-demiri-146633995/detay

Motosikleti

bugün atamotoya uğradım biraz sohbetten sonra 6000 bakım kaça maal olur dedim ve ustada 350tl.demezmi neymiş bisürü şey değişçek dedi ve saydı buji hava fltresi yağı filtresi.
    dedimki 6000km buji hava filtresi neden değişiyo fabrika öyle istiyomuş
    bende yapçak bişey yok dedim ve çıkıp gitim.
    bu gidişle duke de benim elime kalıcak maalesef.
    akıl var mantık var ustanın dediğine göre buji çok dandikmiş o iyisini takıcak çok pahalıymış yalan bir işte bujinin fiyatı 21 tl.
    yalan iki hava filtresi 40 euro dedi oysam orjinali 21 euro
    yağı filtresi fiyat söylemedi ama ben sordum 8 euro.
    yağı da herzamanki gibi dandik koycaklar 1000 bakımdaki gibi ama pahalı olucak.
    ben 4 litre castrol 10W50 TRİZON 4T i 80tl.alıyom onlar almanın en dandik GULF yağın litresine 30 tl diyolar.
    birkaç yer daha sorucam hepsi anamı sorarsa bende bakımları kendim yapmaya başlicam herzamanki gibi
    ismi büyük olam makinaya binmek böyle bişey demeki tüm usta denilenler seni yürüyen dolar olarak görüyo..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı İlker Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora uygun bir topcase arayışındayım, lakin yakışacak birşey bulamadım. Evet, bu alete topcase yakışmıyor. Ama ara sıra gezmeye çıkmıyor ve günlük olarak kullanıyorsanız gerçekten gerektiği günler oluyor.

Ya mevcut oval topcase tasarımlarından birinin turuncu rengi olmalı, yada endurolara taktıkları dikdörtgen şekilli olmalı diye düşünüyorum ama istediğim gibi birşey malesef bulamadım. Yurt dışında bazı yerlerde yakıştırdığım modeller görüyorum ama Türkiye'ye getirmek dert.

Güzel bir fikri olan var mı?
    bu benim oyuncaam çanta gayet iyi duruyo bence.
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Yağmur'da sıkıntı o fermuarlı case'ler. Kışın kullanıyorsanız motoru benim gibi hiç efektif değil maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Arkadaşlar buradan hiç alışveriş yapan oldu mu? BU koruma demirini almak istiyorum ama güvenemedim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-ktm-duke-125-200-orjinal-koruma-demiri-146633995/detay
    yıldırım moto sağalamdır sıkıntı yok.
    ama aynı demir spormotoda var hataa istanbul motoya git 400tl.alırsın heralde ben ordan aldım.
    spor moto indirim yapmasa aynı malzemeyi onlardan alıpta satan istanbul moto iyi iskonto yapıyo.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    [QUOTE=ucanteneke5;3366096]bugün atamotoya uğradım biraz sohbetten sonra 6000 bakım kaça maal olur dedim ve ustada 350tl.demezmi neymiş bisürü şey değişçek dedi ve saydı buji hava fltresi yağı filtresi.
    dedimki 6000km buji hava filtresi neden değişiyo fabrika öyle istiyomuş
    bende yapçak bişey yok dedim ve çıkıp gitim.
    bu gidişle duke de benim elime kalıcak maalesef.
    akıl var mantık var ustanın dediğine göre buji çok dandikmiş o iyisini takıcak çok pahalıymış yalan bir işte bujinin fiyatı 21 tl.
    yalan iki hava filtresi 40 euro dedi oysam orjinali 21 euro
    yağı filtresi fiyat söylemedi ama ben sordum 8 euro.
    yağı da herzamanki gibi dandik koycaklar 1000 bakımdaki gibi ama pahalı olucak.
    ben 4 litre castrol 10W50 TRİZON 4T i 80tl.alıyom onlar almanın en dandik GULF yağın litresine 30 tl diyolar.
    birkaç yer daha sorucam hepsi anamı sorarsa bende bakımları kendim yapmaya başlicam herzamanki gibi
    ismi büyük olam makinaya binmek böyle bişey demeki tüm usta denilenler seni yürüyen dolar olarak görüyo..[COLOR="Silver"]

Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Değerli Arkadaşlar,
    Forumları araştırdım fakat tatminkar bir cevap bulamadığım için buradan da size sormak istedim. Kaskımı değiştirmek istiyorum. Nolan N64 kasklar indirime girmiş. Kullanan varsa özellikle ses ve rüzgar yalıtımı açısından görüşlerinizi bekliyorum. 500 TL'ye kadar önerilerinizi de bekliyorum.

Konuyu buraya açmamın sebebi naked kullanan arkadaşlarımın konfor konusunda hangi kaskı tercih ettiklerini öğrenmek istemem. Siz de takdir edersiniz ki süpersport veya chopper üzerinde kullanılan kaskın sağladığı konfor, naked makinalarda aşırı farklılık gösterebilir.

Motosikleti
    Alıntı ErtugrulGazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar,
    Forumları araştırdım fakat tatminkar bir cevap bulamadığım için buradan da size sormak istedim. Kaskımı değiştirmek istiyorum. Nolan N64 kasklar indirime girmiş. Kullanan varsa özellikle ses ve rüzgar yalıtımı açısından görüşlerinizi bekliyorum. 500 TL'ye kadar önerilerinizi de bekliyorum.

Konuyu buraya açmamın sebebi naked kullanan arkadaşlarımın konfor konusunda hangi kaskı tercih ettiklerini öğrenmek istemem. Siz de takdir edersiniz ki süpersport veya chopper üzerinde kullanılan kaskın sağladığı konfor, naked makinalarda aşırı farklılık gösterebilir.
    nolan iyidir ama senin dediğin N64 ten hiç kulanmadım ben fulfees sevmiyom hep çene açılır kulanıyorum ama duyduklarım biraz ses varmış diye.
    bende nolan N104 alcam kısmetse çünkü 103 üm çok yıprandı 230 bin km.hep kafamdaydı dört senedir..
    ordan biliyom sağalamlar ama hepsi rüzgar alır önemli olan nekadar sağalam.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    izmirde yetkili serviste 5000 bakımını 200 tl ye yaptırdım. Bunun 40 Tl si ekstra benim istediğim zincir temzilik ve bakımı.Bkımda Filtreler ve yağlar değişti, bujiler değişmeyecek mi diye sorduğumda 5000 km de buji değişimine gerek olmadığı söylendi.Bilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

2012 sonundan beri duke kullanıyorum..Duke hakkındaki düşüncelerimide yazayım tam olsun.

Bence 250 cc ye kadar kullanımı en zevkli motor. (ilk seri aprilla rs 125 ve kroslar hariç)

Parçalar A"dan Z"ye 250 lik bir makinaya oranla çok kaliteli.Fakat çoğu parça hafif olması için alüminyum olduğu için düşmeye ve anahtarla fazla sıkmaya karşı hassas.Alüminyum parçaları mümkünse tork ayarlı anahtarla sıkın.

Üçzayıf yönü var ön amartisör keçeleri , zincir ve lastikler.

Birincisi ön amartisörlerinizi sürekli temiz tutarasanız keçeleri patlatma olaslığı azalır.

İkincisi orjinal zinciri dişlileri yemeden Did 520Vx2 değiştirin.Yemişse dişili + zincir değişimi yapın.

üçüncüsü fabrikasyon lastikleri kötü, ama sadece kötü, çok kötü değil, ortalama 20 km sonra ısınıyor ve yol tutuşu bariz biçimde iyileşiyor.Kızaklamalar ortadan kalkıyor. (Yazdıkların Izmir için malum yaz-kış sıcak) Ama ilk 20 km Allah"a emanet. Durumunuz müsaitse mutlaka değiştirin.

Diğer bir hususta aşırı fazla dikkat çekiyor.600 lük 1000 lik makinaların arasında bile hep ilgi odağı Duke, motora yabancı olanlara 200 lük dediğimde çok şaşırıyorlar.

İki kişi rahat değil ama alışıldığında sorun da değil .Eşimle 400 km - 500 km çok yaptık,Aman aman bir yorgunluk yaşamadık. (eşimin boyu 1.83)
    ucanteneke5 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ferudun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirde yetkili serviste 5000 bakımını 200 tl ye yaptırdım. Bunun 40 Tl si ekstra benim istediğim zincir temzilik ve bakımı.Bkımda Filtreler ve yağlar değişti, bujiler değişmeyecek mi diye sorduğumda 5000 km de buji değişimine gerek olmadığı söylendi.Bilginize

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

2012 sonundan beri duke kullanıyorum..Duke hakkındaki düşüncelerimide yazayım tam olsun.

Bence 250 cc ye kadar kullanımı en zevkli motor. (ilk seri aprilla rs 125 ve kroslar hariç)

Parçalar A"dan Z"ye 250 lik bir makinaya oranla çok kaliteli.Fakat çoğu parça hafif olması için alüminyum olduğu için düşmeye ve anahtarla fazla sıkmaya karşı hassas.Alüminyum parçaları mümkünse tork ayarlı anahtarla sıkın.

Üçzayıf yönü var ön amartisör keçeleri , zincir ve lastikler.

Birincisi ön amartisörlerinizi sürekli temiz tutarasanız keçeleri patlatma olaslığı azalır.

İkincisi orjinal zinciri dişlileri yemeden Did 520Vx2 değiştirin.Yemişse dişili + zincir değişimi yapın.

üçüncüsü fabrikasyon lastikleri kötü, ama sadece kötü, çok kötü değil, ortalama 20 km sonra ısınıyor ve yol tutuşu bariz biçimde iyileşiyor.Kızaklamalar ortadan kalkıyor. (Yazdıkların Izmir için malum yaz-kış sıcak) Ama ilk 20 km Allah"a emanet. Durumunuz müsaitse mutlaka değiştirin.

Diğer bir hususta aşırı fazla dikkat çekiyor.600 lük 1000 lik makinaların arasında bile hep ilgi odağı Duke, motora yabancı olanlara 200 lük dediğimde çok şaşırıyorlar.

İki kişi rahat değil ama alışıldığında sorun da değil .Eşimle 400 km - 500 km çok yaptık,Aman aman bir yorgunluk yaşamadık. (eşimin boyu 1.83)
    evet bende şimdi diyer servisleri araştırıyom elbet biri düzgün fiyat vericek.
    lastik konusunda benimki ABS li olduğından frenlemede pek sıkıntı değil sadece virajda pek yatırmazsan ilk başta sorun yok
    bilgilendirme için teşekürler.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Gökhan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende şimdi diyer servisleri araştırıyom elbet biri düzgün fiyat vericek.
    lastik konusunda benimki ABS li olduğından frenlemede pek sıkıntı değil sadece virajda pek yatırmazsan ilk başta sorun yok
    bilgilendirme için teşekürler.
    @ucanteneke5 selamlar, fiyat aldığın zaman burada bizimle paylaşır mısın? Benimde bakım yaklaşıyor. KTM kullanıyoruz diye adamlar resmen kazıklamaya çalışıyor bizi. Neresi uygunsa orayı tercih edelim.

Motosikleti
    Alıntı Gökhan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ucanteneke5 selamlar, fiyat aldığın zaman burada bizimle paylaşır mısın? Benimde bakım yaklaşıyor. KTM kullanıyoruz diye adamlar resmen kazıklamaya çalışıyor bizi. Neresi uygunsa orayı tercih edelim.
    ben bu gidişle servise gitmicem hepsi aynı motoX 370 tl.diyo bide ukala ukala konuşuyo fiyatı fabrika belirliyomuş çok geliyosa almasaydın dedi uyuz eti beni ama bir gün gidecem oraya nasılsa maslaa sürekli işim düşüyo.
    bide geri zekalı işine gelmiyosa fabrikaya şikaet et dedi.
    benim anlamadığım konu bu salakları övenler oraya gidip güzelce kazıklanıp bide bunları övüyolarmı
    telefona çıkan şahısın haber yok tabi 32 yıldır motora biniyom gidicem oraya kendisini duke niyetine söküp bakım yapıcam hemde bedavaya
    böyle kendini beenmişleri hiç sevmem.
    yarın bide aldığm yere sorucam istanbul moto ya orda nazım geçiyo daha uyguna yaptırcam.[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)