Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bugün 2 aydır Duke 200um için beklediğim speesometer yani km sayacım geldi. Garantiden karşılandığı için para ödemedim. Fakat şunu belirtmek istiyorum. Bir sonraki motorum ktm kesinlikle olmayacak. Spormoto ktmnin arkasında olduğu surece ktmden hayır beklemeyin. 2 aydır atamotodan Ahmet Demirtaş ile birlikte konu üzerindeyiz. Fakat maalesef spormoto benim problemim için sipariş bile geçmemiş. 2 aydır haybeye bekliyormuşum. En son dayanamayıp biraz çıkışınca 2 aydır gelmeyen mal 1 saatte geldi. Almaya gittim baktım başkasının km sayacı. Dedim yapacak bir şey yok alayım taktırayım dedim. Spormotodaki servisin başındaki aksi arkadaş daha önceden benle ilgilenmediği için tartıştığımızı hatırladı heralde ben bu sayacı takamam git Ahmet taksın dedi. Aldım malı götürdüm Ahmet abi sağolsın arkadaşlarla yardımcı oldu taktık. Motor 20 bin kmde ama sayaç 0 kmden başlıyor. Serter bey sağ olsun bu işle uğraşmak yerine bostancıya git orada km ile oynayan yer var orada hallet dedi. Kendi işini bana yaptırmak istedi. Bende aldım taktım öyle kullanıyorum. Atamotoda servis sistemie durumu işlettim. İleride satarken sıkıntı yaşamayacağım inşallah

---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

Bu arada 20bin bakımı bana 150ye patladı 15-50 yarı sentetik yağ kullandık
    motorun sesi daha da hoşuma gitmeye başladı
    xawa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 200
    arkadaşlar virajda abs olan bir motorla fren yapmak daha mı gvenlidir deniyor yoksa benmi yanlış anladım? prensip olarak viraja girmeden sağlıklı bir şekilde fren yardımı ile hız azaltılır vites düşürülür ve virajın çıkış noktasına girebileceğin hızla girmek zorunda olmalısın.. yani viraj içerisinde fren yapmak yada vites düşürmek zaten başlı başına bir hata..

Abs nin fren mesafesini arttırdığını bilmek için alim olmaya yada pratikte ispata gerek yok.. prensip olarak sistem oto yada motorda aynıdır.. lastiklerin kitlenmeden kademeli olarak yavaşladığın için kontrollü fren ile biraz daha uzun mesafede durursun hepsi bu.. ben zaten işin mesafe kısmına takılmadım..bence motorda öğrenilmesi gereken en önemli şeylerden biri belirli durumlarda engele çarpmamak için durmak yerine engelden kaçabilmeyi öğrenebilmek..bunu otoda yapamassınız ama motorda müsait pozisyonda tecrubeyle rahatça yapabilirsiniz..buda otomobilde abs nin olmazsa olmaz olduğunu ancak motorda ise otoda olduğu kadar spesifik bir öneminin olmadığını gösterir diyorum..doğrukuğunudaviddia etmiyorum kişisel yorumumdur

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı emdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar virajda abs olan bir motorla fren yapmak daha mı gvenlidir deniyor yoksa benmi yanlış anladım? prensip olarak viraja girmeden sağlıklı bir şekilde fren yardımı ile hız azaltılır vites düşürülür ve virajın çıkış noktasına girebileceğin hızla girmek zorunda olmalısın.. yani viraj içerisinde fren yapmak yada vites düşürmek zaten başlı başına bir hata..
    Şurada çok haklısın ama işler her zaman öyle ilerlemiyor. Bazen insanın boşluğuna gelebiliyor veya beklenmedik birşey hız düşürmeyi gerektirebiliyor vs.
    Engelden kaçma manevrasını da hakimiyet kurslarında gösterirler illa ki. Zaten acil bir durumun sıralası "müsaitsen kaç, ""müsait değilsen frenlere asıl o kurtarmıyosa yine kaç" şeklinde. Yine de çok fazla değişkene göre çok farklı hareketler gerekiyor.
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Kemerburgaz virajında bir kere başıma geldi.viraja hızlı girdim sonunu görememeye başlayınca öğrendiğim 3 şey düşmekten kurtardı

Panikle fren yapma..i

gitmek istediğin noktaya bak..

gazı hafifçe aç ve motoru düzelt...

Eminim ki daha hızlı olsaydım yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramayacaktı ABS bile Onun için ABS Fiyat farkını eğitime harcamak daha akıllıca gibime geliyor..

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Duke çirkinleştirme projeme kışın gelmesi ile beraber ön cam ile devam ediyorum. Hayırlısı

hakanfx bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati monster 696
    Arkadaslar ben severek kullandığım motorumu daha büyük bir model almak için satıyorum, saygılar
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-aksesuarli-hatasiz-6aylik-137943067/detay/
    Ilan No 137943067

Motosikleti
    Alıntı mustaf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben severek kullandığım motorumu daha büyük bir model almak için satıyorum, saygılar
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-aksesuarli-hatasiz-6aylik-137943067/detay/
    Ilan No 137943067
    Fiyat çok uygun bence hayırlı satışlar... Sıfırı şu an 15.000 TL

Motosikleti
    Ducati monster 696
    teşekkür ederim ayhan bey

Motosikleti
    teşekkür ederim ayhan bey
    Özelden bir mesaj attım size bakabilir misiniz?

Motosikleti
    Ducati monster 696
    İlan'daki numaramdan arayın görüşelim Ayhan bey

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilan No 137943067

Fiyat cidden ucuz. 14000 tl den 1 kuruş aşağı gitmemeli.

iyi günler duke 200 abs motosikletimin radyatör suyu seviyesi düşmüş tamamlamak için hangi marka antifiriz koymalıyız antifirizle su karışımını ne ölçüde olmalıdır yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mihael adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler duke 200 abs motosikletimin radyatör suyu seviyesi düşmüş tamamlamak için hangi marka antifiriz koymalıyız antifirizle su karışımını ne ölçüde olmalıdır yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Marka farketmez, bir benzinlikten 1lt saf su ve 1lt antifiriz al. Antifiriz/su oranı 50/50 olmalı
    #sürenadam

karışım olarak satılmaya başladı. renk önemli diyorlar.

radyatör suyu rengi niçin önemlidir bir açıklama getirebilirmisiniz.

mevcut olan karışımın renginden olmalı imiş

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    spormoto dediyse bunu yalan demiş
    orada servisteki başları fırsatçı zaten bir bakım için 500 istemek nedir yahu

SudoThrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    beyler motorun sol ktm racing yazan yuvarlak blogun etrafında yeşil yeşil antifriz sızması oluyor sanki, neden olur bu?

Motosikleti
    Alıntı SudoThrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motorun sol ktm racing yazan yuvarlak blogun etrafında yeşil yeşil antifriz sızması oluyor sanki, neden olur bu?
    Yan yattı mı motor hiç? Benimki ayaklıktan devrilince olmuştu ama öyle devamlı bir sızma yok.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı SudoThrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemel bir conta problemidir herhalde. Bizim motorlarda da devridaim pompasi civarlarinda olur gelende bahsettiginiz yesilimsi sivi sizdirmasi, once cok az baslayip zamanla artar, sizan yeri bulup ordaki contanin degistirilmesiyle de cozumlenir
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)