Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Muratt abi bayramın 3 4 bi plan varmısıdr ziniliyim hertürlü cadırda kalma etkinliginde olabilirm uzun yolda yapabi
    lirim hertürlüü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dominar 400
    Ulaş, tatil sonrası hava değişiminden mi? yoksa mikrobik mi? Yatak döşek ayağa kalkmaya çalışıyorum. Hatta çarşamba bilmiyorum gittin mi ama Beypazarına gelmek istedim. Ancak türlü toplayamadım kendimi. Eğer kendimi toparlayabilirsem neden olmasın. Tekrar haberleşiriz.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulaş, tatil sonrası hava değişiminden mi? yoksa mikrobik mi? Yatak döşek ayağa kalkmaya çalışıyorum. Hatta çarşamba bilmiyorum gittin mi ama Beypazarına gelmek istedim. Ancak türlü toplayamadım kendimi. Eğer kendimi toparlayabilirsem neden olmasın. Tekrar haberleşiriz.
    Çok büyük geçmiş olsun abi bende 2 gündür hastayım beypazarına gittim gecede dönuste soguk yedim hazırlıksızdım bayrama hasta girecek gibiyim toparlıyamadım ama motoru kıragada surdum 1650 rakımlık yayladan inerken artcımla sorunsuz yolu bitirdim

Motosikleti
    dominar 400
    Geçmiş olsun Ulaş. Sanırım Bayramdan sonra bir Karagöl yaparız. Ankara da Sabah ve akşam saatleri oldukça soğuk. Dikkat etmek lazım.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Geçmiş olsun Ulaş. Sanırım Bayramdan sonra bir Karagöl yaparız. Ankara da Sabah ve akşam saatleri oldukça soğuk. Dikkat etmek lazım.
    :( abi bayarmın 3. ve 4. günleri izinliyim maalesef

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar selam! Bir süre önce bu başlıkta soru sormuştum ve cevaplarımı almıştım. 1 hafta içinde ehliyetimi alıyorum ve başlangıç motoru olarak RKS Titanic 150'de tam karar kıldım. Maksimum on gün içinde aranıza katılacağım inşallah

Ancak almadan önce bilenlere danışmak istiyorum. Motorun hırpalanıp hırpalanmadığını nasıl anlarım? Görmeye gittiğimde nelere dikkat etmeliyim? 13-14 model en fazla 10 binde bir motor alacağım. Ne kadar para çıkmalı-çıkmamalı cebimden? Yaz dönemi geçtiği için fiyatlar düşmeye başlar mı?

Çok soru sordum, ama yardımcı olacağınıza inanıyorum. Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    dominar 400
    Melih Merhaba,
    Gel şu başlangıç motoru olarak scooter tipi seç. Bir sene sonra commuter modeli alırsın. Önce bu işe basitten başla. Ya da commuter ile başlayacaksan, mutlaka bir kaç saat eğitim al. Bu iş sadece ehliyeti almakla olmuyor.Acele etme kışa giriyoruz. ikinci el fiyatlar mutlaka biraz daha düşecektir. RKS 150 titanic 2013-2014 modeli daha az 5-6 bin kilometrede bulursan 3.000 tl den fazla verme. motorun temiz olduğunu
    1-Görünüşüne bakarak; sağında solunda kırık dökük var mı? Şasesi düzgün mü? tekerler ayaklığa alınıp döndürüldüğünde çukura düşme ve saire nedenlerle eğilmiş mi?
    2-Kullandığında vites geçişlerinde sorun var mı? frenleme yaptığında hemen cevap veriyor mu?
    Ama fazla bilgin yoksa mutlaka bir ustaya göster.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Sayın kullanıcılar bunn titreşim nasıl. ? kaçbn devirde başlıyor stabil hızınız nedir.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    dominar 400
    Neye göre nasıl diye soruyorsanız? Honda cbf 150 ye göre fazla. Rahatsız edici birtitreşim mi? Hayır. Hangi hızda daha çok bissediyorsunuz? özellikle 100 km hız
    Geçince. Parça kalitesi nasıl? Diğer çinlilere nazaran oldukça kaliteli.
    80-90-100 Gibi hızlarla bayılmadan yaz kış demeden sürekli gidebilirsiniz. Motorun ivmelenmesihonda cbf e göre dahaçabuk. Niye honda ile kıyasladım derseniz?daha öncekullandığımiçin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:18 ----------

[/COLOR]
    Melih Merhaba,
    Gel şu başlangıç motoru olarak scooter tipi seç. Bir sene sonra commuter modeli alırsın. Önce bu işe basitten başla. Ya da commuter ile başlayacaksan, mutlaka bir kaç saat eğitim al. Bu iş sadece ehliyeti almakla olmuyor.Acele etme kışa giriyoruz. ikinci el fiyatlar mutlaka biraz daha düşecektir. RKS 150 titanic 2013-2014 modeli daha az 5-6 bin kilometrede bulursan 3.000 tl den fazla verme. motorun temiz olduğunu
    1-Görünüşüne bakarak; sağında solunda kırık dökük var mı? Şasesi düzgün mü? tekerler ayaklığa alınıp döndürüldüğünde çukura düşme ve saire nedenlerle eğilmiş mi?
    2-Kullandığında vites geçişlerinde sorun var mı? frenleme yaptığında hemen cevap veriyor mu?
    Ama fazla bilgin yoksa mutlaka bir ustaya göster.
    Melih ayrca ruhsattaki motor ve şasi numarasını karşılaştırmayı unutma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Değerli Arkadaşlar.
    HEPİNİZİN KURBAN BAYRAMINI KUTLAR, ÖMRÜNÜZ YETTİĞİNCE İKİ TEKER ÜZERİNDE, İKİ AYAĞINIZ ÜZERİNDE SAĞLIK İÇİNDE KALMANIZI DİLERİM.
    Adventure58 bunu beğendi.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Merhaba,

Bu konuyu cok dusundum acikcasi. Ozellikle SYM Fiddle 2 bakiyordum. Ancak soyle bir durum var, yakin zamanda arac degistirme sansim olmayacak. Hatta Bajaj Pulsar 200ns icin kendimi zorladim ancak su anda mumkun degil. Gelecek planlarim arasinda bir Turkiye turu ve avrupa turu var, 2 sene iyi bir kilometre yapip, durumlari da toparlarsam Yamaha MT-07 hayalim var. Naked-severim

Egitim aldim ancak 4 saat civari biraz trafikte biraz kapali alanda. Yani kesinlikle yeterli degil. Ama trafikte yeni degilim, on binlerce kilometre araba tecrubem var, ve kesinlikle hizdan kacinan bilincli bir surucuyum. Bu yuzden RKS Titanic 150'nin fazla gelmeyecegini dusunuyorum ama tecrubeli olan sizsiniz, ben degilim Yine de cok ama cok dikkatli olacagim ve bir sure sile yolu gibi ana yollara cikmayacagim.

Tavsiyeler icin cok sagolun, bunlari bi kenara yaziyorum. Hazir yakalamisken 1-2 soru daha sormak istiyorum :

Kask olarak MT Revenge dusunuyorum. Ne dersiniz?
    Mont olarak 4 mevsim alsam, yaz ve kis giyebilir miyim? Yoksa kesinlikle alma, yazin yanarsin kisin donarsin mi dersiniz? Inceledigim modeller ROSS(250TL), IXS (350TL), ve tabiki Revit(550Tl). Yazlik ve 4 mevsimlik modellerinin fiyatlari ayni.
    Bir de eldiven gerekecek ama hic inceleme firsatim olmadi, dizlik de almam gerekiyor sanirim. 700-800 civari korumaya ayirdim. Tavsiyelere acigim her turlu

Herkese iyi bayramlar!

Motosikleti
    pulsar 200ns
    http://www.keeway.mx/13/49/productos/motocicletas/urbana/0000/keeway/rks/ dostlar bi inceleyin isterseniz 150 lik rksde sanki su sogutma var gibi

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı ulasgncrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.keeway.mx/13/49/productos/motocicletas/urbana/0000/keeway/rks/ dostlar bi inceleyin isterseniz 150 lik rksde sanki su sogutma var gibi

Açıklamada radyatörlü diyor.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bu konuyu cok dusundum acikcasi. Ozellikle SYM Fiddle 2 bakiyordum. Ancak soyle bir durum var, yakin zamanda arac degistirme sansim olmayacak. Hatta Bajaj Pulsar 200ns icin kendimi zorladim ancak su anda mumkun degil. Gelecek planlarim arasinda bir Turkiye turu ve avrupa turu var, 2 sene iyi bir kilometre yapip, durumlari da toparlarsam Yamaha MT-07 hayalim var. Naked-severim

Egitim aldim ancak 4 saat civari biraz trafikte biraz kapali alanda. Yani kesinlikle yeterli degil. Ama trafikte yeni degilim, on binlerce kilometre araba tecrubem var, ve kesinlikle hizdan kacinan bilincli bir surucuyum. Bu yuzden RKS Titanic 150'nin fazla gelmeyecegini dusunuyorum ama tecrubeli olan sizsiniz, ben degilim Yine de cok ama cok dikkatli olacagim ve bir sure sile yolu gibi ana yollara cikmayacagim.

Tavsiyeler icin cok sagolun, bunlari bi kenara yaziyorum. Hazir yakalamisken 1-2 soru daha sormak istiyorum :

Kask olarak MT Revenge dusunuyorum. Ne dersiniz?
    Mont olarak 4 mevsim alsam, yaz ve kis giyebilir miyim? Yoksa kesinlikle alma, yazin yanarsin kisin donarsin mi dersiniz? Inceledigim modeller ROSS(250TL), IXS (350TL), ve tabiki Revit(550Tl). Yazlik ve 4 mevsimlik modellerinin fiyatlari ayni.
    Bir de eldiven gerekecek ama hic inceleme firsatim olmadi, dizlik de almam gerekiyor sanirim. 700-800 civari korumaya ayirdim. Tavsiyelere acigim her turlu

Herkese iyi bayramlar!
    Melih tekrar merhaba sorularınla ilgili olarak;
    -ben kask olarak nolan85,ls2 açık kask,cox açık kask kullanıyorum. Nolan 85 kapalı kask gerçekten güvenli,sesi daha az alan fiyatının hakkının veren bir kask, cox eski yıllarda aldığım eski bir açık kasktı.Ancak yeni cox kask çok kaliteli değil.ls2 kask ise sıradan ama kötü sayılmaz.Önerim nolan kapalı kaskdan yana.Yalnız yaz aylarında biraz fazla geliyor.Yaz aylarında açık kaskihtiyacı da duyuyor insan.Bu nedenle yaz için Ayrıca açık bir ls2 kask düşünebilirsin.
    Monta gelince yazlık ve kışlık diye düşünme.Amaç allah göstermesin düşme halinde sürtünmenin etkisini en azaindirecek bir kaliteye sahip olması.Ben revit 4 mevsim ve venom yazlık fileli kullndım.Hiçbir şekilde revit kalitesinde değil sadece kumaş kalitesi açısından değil,korumalarının kalitesinden de anlaşılabiliyor.Hatta bunu bir düşme halinde yaklaşık 20-30 metre sürüklendiğim sırada nontun ne darbeleri ve sürtünmeleri kompanse ettiğini bizzat tecrübe ile gördüm.önerim;revit 4mevsim.Yaz geldiğinde astarı çıkarttığında yazlık monttan farkı kalmıyor.
    Gelelim eldivene;yazlık ve kışlık iki eldivenin olmalı.Bu eldiven de mutlaka kaliteli olmalı. Ben yaklaşık on sene önce hatırladığım kadarıyla asya marka scooter modelini 1300 tl verrerek aldığımda,nolan kask,revit mont,pantolon ve eldiven için 900 tl verdiğimi hatırlıyorum. Gerçekten bu markalar fiyatının hakkını veriyor. Bir konuyu özellikle üstüne basabasa öneriyorum.boş alanlarda vites,frenlemeile ilgili el ayak koordinasyonunu mutlakaçalış.özellikle 40-50-60 kiometre hızlarda ani frenlemeler yaparak durmaya çalış dahasonra bunu yüksek hızlarda datekrarla. Şehir içi ensıkkarşılaşştığımızproblemler ani duruşlar yapmamızı gerktiren trafikkeşmekeşliği.
    hakan_biolog bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns

Herkese selamlar yarın ananeme ziyarete gidecegim toplam gidiş geliş 300 km kırsehir kaman gökesme köyü yarın sabah teker döner yanıma neler almam lazım tek korkum lastık patlarsa ortada kalırım samyelli lastik ilk uzun yol tecrübem değil ama ilk defa gidecegim bir rota bana yol arkadaslıgı eslik etmek isteyen dostlara duyrulur murat abi balık ısmarlıyabilirim )) herkesin bayramını kutlarım

Motosikleti
    dominar 400
    Hakan nerelerdesin? Bayram gezileri yapmadın mı? Güzel fotğraflar ancak sende oluyor. Oralardaysan bir ses ver.
    Gargi amca yamahayı mesken mi tuttun.Gittin başka markalara bizi unuttun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Arkadaşlar,
    Forumda RKS si 10.000 km ye yaklaşan veya 10.000 km yi bulan arkadaşlar. Motor hakkında bilgi verebilirlerse çok faydalı olacaktır.

Burdayım ben hehe bakıyom hergün valla rodajdayım daha çok gezemiyom işten güçten. Ybr güzel yağ gibi akıyor derler ya öyle. Epey alışsamda bazen 5. Vitesteyken vites atmaya çalışıyom. Vites göstergesi yok ya. Bide selektör düğmesi baya işe yarıyormuş. Olmayınca aradım valla. Onun dışında sanki ybr ye hakim olmak daha kolay. İnce ya bacaklarla kolay kavranıyor. Bide sessiz baya bizim titanik iyi gürültülüydü titanik biraz daha ataktı sanki ama ybr daha az yakıyor. Bide lastikleri ince ya ve 18 jant oyüzden lastigi markalı bile alsan fiyatı uygun. Şimdilik mukayesem bu kadar

Motosikleti
    dominar 400
    Gargi amca şükürler olsun buradasın. Yazdıklarına gelince ben bir ay önce discovery 125 kullandım. Yağ gibi akıyor diyorsun ya, o da aynı şekilde. RKS biraz ağır ve hantal kalıyor. Şehir içi kullanım ybr, cbf, discovery' ye nazaran biraz daha zor RKS de. Ama RKS nin uzun mesafelerde oldukça iyi oduğunu söyleyebilirim. Çünkü şişme,yığılma gibi bir sorunu yok. Hatta ben arka dişli sayısını 43 den 45 e çıkardım,küheylan gibi kalkıyor. Ama hızı 10 km kadar düştü ama yakıt değişmedi.Şimdi motorun çeşitli kullanıcılarındaki son durumlarını özellikle 10.000 km deki durumu nedir? dökülüyor mu? Gelecek vaadediyor mu? En azından alacak arkadaşlara doğru bilgilendirme yapmış oluruz. Ben şu anda 7.800 km deyim. Keyfekeder arka dişli sayısını ve bana ince gelen zinciri kalın o-ringli bir zincirle değiştirdim. Ayrıca lastikleri tublesse dönüştürdüm. Yani bir sorun yaşamadım bu zamana kadar şükürler olsun. Biraz da kullanıcı çok önemli motorun dökülmeden kullanılabilmesi için. Ama zaman neler gösterecek bakacağız. Bence bu motorun en önemli sorunu parçanın sipariş vererek istenmesi.Bayi ağı çok zayıf, Yanlış satış politikası vb. sebepler.
    gargi amca bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks 150
    Arkadaşlar merhaba. Rks titanic 150 var bende 2014 model 3.750 km de almak isteyen arkadaşlarımız varsa 05350318221 numaradan ulaşabilirler. İzmirde oturuyorum

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Murat abi geçmiş kilometrem seni 8200 kmdeyim abi sıkıntı olarak yokus yukarı cekmiyor alet 100 kmden 80 70 kadar düşüyor uzun yolda yasadım bu sorunu 1 depo ile 300 kmde kırmızıya geldi uzun yolda oldu bide sehir içi deniyecegim sıkıntı varmı yokmu onun haricinde cok bi sıkıntı yasamadım geneli benden kaynaklı seiliginden memnunum sehir içinde ama sehir dısında biraz zorlandım acıkcası rüzgar yediği zaman yada düz yolda 100 geçmiyor sehir içi kesiciye bile giriyor anlamadım seviyorum motorumu karizması var bir kere ve hala sıkılmadım hergün ilk aldıgım hevesle biniyorum rksme ha birde gösterge ısıklarım git gide sönüyor saygılar

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı Orhun89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Rks titanic 150 var bende 2014 model 3.750 km de almak isteyen arkadaşlarımız varsa 05350318221 numaradan ulaşabilirler. İzmirde oturuyorum
    Orhun Rks ile ilgili olarak olumlu ve olumsuz görüşlerini bize aktarabilir misin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler