Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar 200ns
    herkese tekrardan selamlar sanırım rksem yağ kacırıyor alttan biyerden 2 3 gündür var bu durum otoparka parkediyorum yerde damlalar olucuyor o kadar cok olmasada her hafta bi sorun bi sıkıntı motoru zorlayan birisi değilim sınırlarında kullanıyorum ama cokkk can sıkıcı olmaya basladı bu durum yarın kacagın nerde oldunugu daha detaylı yarın bakıcam ama motoruma seviyorumm :((( ama aklımdan satmakta geçmiyor değill

6000 + kmde motorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dominar 400
    arkadaşlar görünen o ki 6.000 km sen sonra sorunlar çıkmaya başlayacak. Ben 7.000 km deyim . Bakalım neler göreceğiz.

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Ben alalı 3bin km yi geride bıraktım. benden önceki sahibi de en az 4bin km yapmış. ben şimdiye dek sadece akşam sürüşleri sonrasında akünün performansının düşükliğü sebebiyle marş sorunu yaşadım. gündüz kullanımında hiç bır sıkıntım yok. yakın dönemde servise falan gittin mi ? belki tam sıkmamışlardır yada değişmesi gereken contalar değişmediğinden sızıntı oluyordur.. bir kaç damla için canını sıkma

Bende benim rks yi sattıktan sonra bugün 250cc fiyatlarına çıkamayınca. Baktım yine küçük cc de kalacağız. Gittim sıfır ybr aldım. Allah cümlemize kaza vermesin.

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    [QUOTE=ulasgncrock;3442927]herkese tekrardan selamlar sanırım rksem yağ kacırıyor alttan biyerden 2 3 gündür var bu durum otoparka parkediyorum yerde damlalar olucuyor o kadar cok olmasada her hafta bi sorun bi sıkıntı motoru zorlayan birisi değilim sınırlarında kullanıyorum ama cokkk can sıkıcı olmaya basladı bu durum yarın kacagın nerde oldunugu daha detaylı yarın bakıcam ama motoruma seviyorumm :((( ama aklımdan satmakta geçmiyor değill

http://i.hizliresim.com/pYjPjL.jpg

http://i.hizliresim.com/66QnZW.jpg

http://i.hizliresim.com/oz27g2.jpg

6000 + kmde motorum[/QUOTE
    hocam senin motorda yağ kaçı var gibi gözükmüyo. yerdeki yağ damlacıklarıda, biyerden kaçan yağ gibi değil . dikkatimi çeken zinciri yeni yağlamışsın sanırım ön dişlinin orda bayabi ıslak yağ görüntüsü var , bence dişlilerden akan yağ olabilir .gündüz gözüyle ayrıntılı bakarsan daha iyi olur
    agrasiwe bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı ulasgncrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese tekrardan selamlar sanırım rksem yağ kacırıyor alttan biyerden 2 3 gündür var bu durum otoparka parkediyorum yerde damlalar olucuyor o kadar cok olmasada her hafta bi sorun bi sıkıntı motoru zorlayan birisi değilim sınırlarında kullanıyorum ama cokkk can sıkıcı olmaya basladı bu durum yarın kacagın nerde oldunugu daha detaylı yarın bakıcam ama motoruma seviyorumm :((( ama aklımdan satmakta geçmiyor değill

http://i.hizliresim.com/pYjPjL.jpg

http://i.hizliresim.com/66QnZW.jpg

http://i.hizliresim.com/oz27g2.jpg

6000 + kmde motorum
    bu yağ kaçağı gibi değil, ben bugün aldım motorumu yeni aldım, 1200 kmde aldım, aynı yerde bende yağ farkettim ama zincirden gelen yağ o bence. bakımda göstericem de rahat ol bence orda yağ olur zaten, diğer motorlarımda orada muhafaza vardı yağı göremiyordun ama bunda açık olduğundan belli oluyor.

benim sormak istediğim bu motor boşa geçmiyor arkadaşlar boşa atmak ölüm 200 km kullandım bugün 3 defa geçirebildim boşa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

şimdi gidip tekrar baktım, alt kısımda yağa benzer bişiler var, motorun alt kısmında genel olarak ama nereden geldiğini anlayamadım ayrıca yağ seviyesi aşırı fazla gibi duruyor, oda olabilir yarın servise götüreceğim bakalım ne diyecekler.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimi bugün 4000 bakımı için servise bıraktım .yağı değişti yağ filtresi değişti, zincir dişlisi gevşemişti ona ayar cekildi,zincir gerilip yağlandı,oynak parçalara vd40 sıkıldı,frenler kontrol edildi,ekstra olarak motoruma koruma demiri almıştım onun montajı yapıldı. alınan servis ücreti 60 lira.fiyat bana göre uygun, sizin servislerden ne haber?
    Adalıya mı gittin ? Konulan yağ castrol magnatec 10-40 mı ? Müsait olursan hafta içi beraber gitsek hemde tanışsak senin için uygun mudur? Forumdan buROCK306 nickli arkadaşın da yağ değişimi vb yaptırması gerekiyor. Beraber kendimiz mi değiştirsek dedik ama emin olamadık. Beraber çay, kahve vb iyi olur bence.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bu motorun bakım aralıklarını bilen var mı ?

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Arkadaşlar motorda damla yağ kalmamış bugün goturemedim ustaya yarın sabahtan bakalım ne kadar masraf çıkaracak çok sinir bozucu durum ilginç olan zincirin hep yağ oldu normalde zincir yagım beyaz silinkonlu ayaklık felan hep yağ ama kullanıyorum hala .d.d.d gidişte bi sıkıntı yok parmağını sokuyorum yağ te ine hafif nemlik var

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Arkadaşlar motorda damla yağ kalmamış bugün goturemedim ustaya yarın sabahtan bakalım ne kadar masraf çıkaracak çok sinir bozucu durum ilginç olan zincirin hep yağ oldu normalde zincir yagım beyaz silinkonlu ayaklık felan hep yağ ama kullanıyorum hala .d.d.d gidişte bi sıkıntı yok parmağını sokuyorum yağ te ine hafif nemlik var
    eliniz biraz anahtar tutuyorsa ön zincir dişli kısmını sökün, yan motor kapağını değil bakın nerden kaçırıyor yağsız motor kullanmayın ucuz olandan idarelik bir yağ alın koyun geçici süreliğine.biraz bakın şu motorlara.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eliniz biraz anahtar tutuyorsa ön zincir dişli kısmını sökün, yan motor kapağını değil bakın nerden kaçırıyor yağsız motor kullanmayın ucuz olandan idarelik bir yağ alın koyun geçici süreliğine.biraz bakın şu motorlara.
    Dostum elim az çok anahtar tutuyor ama ben bakınca ne değişecek ki ben mi tamir edicem .d.d motorumada bakıyorum o benim ilk göz agrım düzenli olarak bakımida yaptırıyorum merak etmeyin ama bu durumlar can sıkıcı motordan sogutuyor

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Dostum elim az çok anahtar tutuyor ama ben bakınca ne değişecek ki ben mi tamir edicem .d.d motorumada bakıyorum o benim ilk göz agrım düzenli olarak bakımida yaptırıyorum merak etmeyin ama bu durumlar can sıkıcı motordan sogutuyor
    azda olsa bir tespit yapmış olursunuz ve servise götürdüğünüzde şurdan kaçırıyor şu var bu var dersiniz, belkide motorun alt kısmında bulunan civatada gevşeklik vardır. yağlı kısmı temizlerin tam olarak nerden kaçırdığını bulursunuz ona göre sorun olmayan sorunu kendi kendinize çözmüş olursunuz ustaya 50-100 tl vermektense kendiniz halletmiş olabilirsiniz bunu demek istiyorum.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    pulsar 200ns
    teşekkür ederim yarın bakıcam olmassa usta artık

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende benim rks yi sattıktan sonra bugün 250cc fiyatlarına çıkamayınca. Baktım yine küçük cc de kalacağız. Gittim sıfır ybr aldım. Allah cümlemize kaza vermesin.
    Gargi amca hayirli ugurlu olsun lutfen bizim icic rks ile ybr 125 i bir karsilastir.

Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gargi amca hayirli ugurlu olsun lutfen bizim icic rks ile ybr 125 i bir karsilastir.
    Tamam dostum. Ruhsatı plakayı çıkarttım ama bugün işim vardı hala bayide duruyor. Yarın alıcam. Sonra izlenimlerimi yazarım artık. Eski motorda tanıdıkta olduğu için sıksık görüyorum. Hüzünleniyorum

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adalıya mı gittin ? Konulan yağ castrol magnatec 10-40 mı ? Müsait olursan hafta içi beraber gitsek hemde tanışsak senin için uygun mudur? Forumdan buROCK306 nickli arkadaşın da yağ değişimi vb yaptırması gerekiyor. Beraber kendimiz mi değiştirsek dedik ama emin olamadık. Beraber çay, kahve vb iyi olur bence.
    servis için ADALI MOTOR u tercih ettim .3üncü bakımı olan 4000 bakımınıda orda yaptırdım kullanılan yağ castrol 10-40 ve yağ filtresi değişti ,rutin bakımları yapıldı .ben şimdilik memnunum istersen sende gidebilirsin bi denemiş olursun .buarada gündüzleri müsait olma şansım yok akşamlarıda yorgun olduğum için pek sağa sola gitme huyum yok .inşaat işleri adamı fazlasıyla yoruyo

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim motorların 5. vitesini yalandan koymuşlar gibi hissediyorum ben sizler ne düşünüyorsunuz

Motosikleti
    dominar 400
    Bence 2. Ve 4.vitesi yalandan koymuşlar. 1-3 ve 5. Vites yetermiş.

setunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanik 150cc
    Hayirlisi olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirlisi olsun

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis için ADALI MOTOR u ......
    Sagolasin. Bende is yoğunluğundan fırsat bulursam hafta içi götürmeyi düşünüyorum. Müsait olduğunda seslenirsin cay kahve vb yaparız. Kolay gelsin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler