Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Vites geçişlerinde zorlanma var. Özellikle 1e ve boşa atarken. Benim bajaj la kıyasladığımda vites geçişleri zor. Boşu tutturmak zaten çile. Fikirlerinizi alabilir miyim?
    debriyaj ayarına bi bak istersen aynı sorun bendede vardı ayarladım sorun kalmadı debriyajdaki bboşluğun hepsini almannı öneririm manette cok azbi boşluk kalsın o yeter daha sonra viteslerin nasıl rahatladığını göreceksin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motoru sıfır aldık. Sıfır içinde hangi yağ geliyorsa odur.
    Bak yine iyi okumamışım. Forumda o kadar çok değerlendirme yapıyoruz ki, hep birbirine karıştırıyorum.Demek ki tatile çıkma zamanım gelmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Değerli arkadaşlar.titanic arka dişlilerdeki diş sayısını bilen varsa söyleyebilir mi? Dün değiştirdiğim ve eski orjinal parçayı almadığım için sizlere soryyorum.

Debriyajı ayarlayınca sorun kalmaz. Vitesle ilgili boşu bulmakla ilgili hiç sıkıntı yaşamadım. Motorda bu konuda kronik bir sorun yok.

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı hitit1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak yine iyi okumamışım. Forumda o kadar çok değerlendirme yapıyoruz ki, hep birbirine karıştırıyorum.Demek ki tatile çıkma zamanım gelmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Değerli arkadaşlar.titanic arka dişlilerdeki diş sayısını bilen varsa söyleyebilir mi? Dün
    değiştirdiğim ve eski orjinal parçayı almadığım için sizlere soryyorum.
    Kimse söylemedi. Teşekkürler. Alakalarınızdan dolayı forumu terkediyorum. Hepiniz Allaha emanet olun.

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse söylemedi. Teşekkürler. Alakalarınızdan dolayı forumu terkediyorum. Hepiniz Allaha emanet olun.
    Abi hemen boyle küsüp kızmak olur mu ? Evde net olmadığından ara sıra cepten giriyorum, cevapları topluca okuyorum vb. Dişli konusunda emin değilim isterseniz bir de facebook grubumuza sorun. Oradaki bir çok arkadaş on dışkıyı büyütüp arkayi hızlanması için küçülttü. Eminim yardımcı olacaklardır..

Motosikleti
    Vitello Life 80
    facebook grubunun lınkı atabılıcek varmı acaba

hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Rks Titanic 150 diye aratirsan kolayca bulursun. Telefon uygulaması kullandigimdam link atamiyorum

Motosikleti
    Vitello Life 80
    istek yolladim bayag aktif bi grup arkadaslar bisey soracagim motor arayisindayimda rks cok guzel ama ben yeni ibreyi sevmedim digital saatli ibreli olanlardan bulma sansimiz yokmudur acaba bide yakit tuketimi nedir motorunuzun ogrenciyim benim icin onemli kavramlardan biriside tesekkurler simdiden

Yahu yeni yetmemisin dostum. Kemse dişli sayısını söylemedi diye gidiyom falan diyon. Ezbere bilen yok demekki bi ara biri motorunun yanına inerde sayar söyler. Hem sen çıkan pançaları bidaha bırakma tamircide. O senin malın al evine getir. Belki memrun kalmıcın geri takdırcan. Napcın ozaman neden yenisini alcan

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Motor 100km de 3 litre yakıyor yaklaşık olarak. Sıfır km dijital göstergeli bulman zor. Bulsanda 2013 model olur. Çünkü 2013 ikinci yarısı analog gösterge oldu. Şimdi sen analogu söktürsen dijital olan gösterge sipariş etsen. Ön teker okuyucuda sipariş etcen cünkü dijitalde telli değil ön tekere giden nız okuyucu kablo. Mıknatıslı. Belki yakıt göstergesi kablosu bile farklıdır. Yani bence gerekziz yere pahalı bi dönüşüm olur bence

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    RKS 150 güzel motor, ANALOG GÖSTERGE OLMASAYDI ALCAKTIM. Büyük yazdım ki yetkili biri varsa görsün. Benim gibi kaç kişiyi bu yüzden kaybetmiş olabilir acaba bu yetkililer. Neden böyle yaparlar anlamam, yıllar ilerledikçe teknolojik olacağına geri geri gidiyor bizim ülkemizde herşey... :(

Beklemedeyim 2015 de bile dijital gelirse alırım... Tabi dayanamayıp Bajaj Discover almazsam...

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    [/COLOR]
    Alıntı hitit1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Değerli arkadaşlar.titanic arka dişlilerdeki diş sayısını bilen varsa söyleyebilir mi? Dün değiştirdiğim ve eski orjinal parçayı almadığım için sizlere soryyorum.
    arka dişlini orjinali (43) bence değiştirmeye hiç gerek yok bu makinanın bana göre tek özelliği seri olması onuda alırsanın elinden geriye bişey kalmıyor

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    2015 de göstergeler yine değişir mi acaba. Dijital olma ihtimali var mı ?

Bence yine dijitale dönme şansı yok. Zaten dijitaller çok sorun çıkartıyor diye analoğa dönmüşler.
    motoco bunu beğendi.

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Benim motor 3000 km. Oldu, yakit ekonomisi icin cok iyi motul yagdan şaşmayin , tabi motora uzun sure binecekseniz.

Yalniz gecen motorun yag boşaltma contasinin orda biraz yag atigi gordum, yere damlama yoktu, baktim eksiltme de yok. Acaba contayi iyi sıkmadilar mi? Sizde boyle birsey var mi

Motosikleti
    dominar 400
    Dostlar dayanamadım aranıza döndüm. Bugün 300 km yaparak Ümitköy,Polatlı,Sivrihisar'a gelmeden 15 km önce sola dönüp mihallıçık istikametine Derviş Yunus'u ziyarete gittik.Hava sıcak mı sıcak.dur kalk yapıyoruz. Arka dişli 43 ten 45 e çıkmış.Fakat bilinçli yapılmamış.Onun için sizlere sorulmuş.Cevap alınamayınca Ulaş aranmış. Ulaş tarafından bilgi gönderilmiş. Sağolun var olun. Şimdi dişliyi 45 yaptığınızda ne oluyor. Önve onu paylaşayım sizlerle:
    -Başınız göğe ermiyor.
    -Yokuşlarda acayip bir çekiş gücü kazanıyor. Kalkışlarda küheylan gibi öne fırlıyor.
    Vites aralıklarında ise şöyle oluyor:
    60 devirde 60 ile gidiyor 3.vites
    70 devirde 80 ile gidiyor 4. vites
    80 devirde 90 ile gidiyor 5. vites
    90 devirde 100 ile gidiyor 5. vites bu ne mi demek?
    arkadaşlar 43 dişli ile yapacağınız hıza 45 dişli ile daha yüksek vites aralığında çıkıyorsunuz. Buradan da şu sonuç çıkar:
    Motoru şehir içerisinde kullanacaksanız. Mükemmel atak bir malina haline geliyor.Uzun mesafelerde kullanacaksanız dişlilere hiç elleşmeyin. Dişli değiştikten sonra uzun yolda yakıt henüz ölçülmedi yarın depoyu tam doldurunca sizlerle paylaşacağım.
    Bu anlattıklarım hep boş şeyler. Size şimdi anlatmaya çalışacağım esas Yunus'a yaptığım yolculuk.

İşte Yunus'un mekanı. Gösterişsiz.Hatta o kadar gösterişsiz ki külliyenin içerisinde mekanı gösterecek bir görevli bile yok. Her gelen ziyaretçi görevli arıyor. Sanırım amaçları Yunus'u gönüllerimizde bulamamız anlaşılan.

külliyenin restorasyonu ve çevre düzenlemesi Yılmaz Büyükerşen tarafından yaptırılmız. teşekkürler size Yılmaz Başkan.

Durun size daha önce yollarda gelirken pisliklerini oraya buraya atarak Bozkırın bile anasını ağlatan milletimim eserini de göstereyim.

Derviş Yunus'un üç nokata simetrik olarak konuşlanmış mezarı var. Nedeni ise bu fotoğraftaki açıklama:

İşte ilk mezarı:

İşte ikinci mezarı:

İşte üçüncü mozole şeklinde mezarı:

Bunlar da Yunus'dan bize bir armağan ola:

Selam ve sevgilerimle...
    motoco bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    discover ile rks 150 titanic arasında kaldım. Hangisini öneririsiniz?
    yaş 20 ilk motorum olacak.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    discover ile rks 150 titanic arasında kaldım. Hangisini öneririsiniz?
    yaş 20 ilk motorum olacak.
    Arkadaşıma yeni rks aldık. İvmelenmesinden ve malzeme kalitesinden çok memnun kalmadım. Onun yerinde olsaydım discovery alırdım. Kendisine Discovery tavsiye etmeme rağmen Şeklinden dolayı RKS aldı. Bajaj RKS den bir gömlek üstün bir marka bence. Bunu söylememdeki etkenlerden biride Bajaj kullanıyor olmam tabikide. Ayrıca Discovery yakıt tüketimindede rks den önde.
    Kullanma imkanın varsa bul bi rks kullan. Discovery zaten her bayide test motoru bulabilirsin. Hangisi hoşuna giderse onu al derim.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    geçen gün bayiye gidip discovery'i inceledim baya ama malzeme kalitesi olarak pek hoşuma gitmedi ucuza kaçılmış gibi duruyor.
    Rks duruş itibariyle daha iyi. Ama önemli olan motorun dayanıklılığı ve yakıt.
    Günlük 30km yol yapıcam net olarak. Fazlası olur aşşağısı olmaz. Ev iş arası.
    Pişman edip üzmeyecek sorun çıkarmayacak makina istiyorum kısacası

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün bayiye gidip discovery'i inceledim baya ama malzeme kalitesi olarak pek hoşuma gitmedi ucuza kaçılmış gibi duruyor.
    Rks duruş itibariyle daha iyi. Ama önemli olan motorun dayanıklılığı ve yakıt.
    Günlük 30km yol yapıcam net olarak. Fazlası olur aşşağısı olmaz. Ev iş arası.
    Pişman edip üzmeyecek sorun çıkarmayacak makina istiyorum kısacası
    50000 km yapanlar varmış rks ile. Motoru sorun çıkarmıyo gibi konuşmalar görmüştüm.
    Discovery den fazla bişey beklememen gerekir zaten. Malzeme kalitesinin düşük olması normal. sonuçta alt segment bi motosiklet. Yakıt senin için önemliyse discovery al. görünüş senin için önemliyse rks al.
    Birde inceledim demişsin. İncelemekten ziyade test etmelisin. Dediğim gibi, bajaj da test motoru var. Alıp deneyebilirsin. Ben senin yerinde olsam bajaj alırdım. Yada bunların ikisinide geçtim.. eski kasa tvs alırdım. Nefis.

Merhabalar
    Motosikletim şu an 1250 km de ama karbüratör ile ilgili bi sorunu var. Gaz açınca havayı fazla alıyo ve motoru boğuyo. Geçenlerde usta 4 saat uğraştı yapamadı. Yeni karbüratör fiyatı 250 tl civarı. Karbüratör değişimi ile sorun çözülürmü emin değilim.Motordan soğudum ne yapsam bilemiyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler