Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Öncelikle Facebok'ta RKS Titanic TÜRKİYE diye bir grup oluşturduk, bu gruba katılarak paylaşımlarınızı(video ve görsel)aktif olarak gerçekleştirmenizi rica ediyorum. Benim 150 Titanic henüz 450 Km'de. Murat bey'den(hitit63)yardım alarak 500 Km bakımını kendim yapmayı düşünüyorum. Olmazsa, Ankara'da yine Murat bey'in tavsiyesiyle Coşkun motorda Cengiz ustaya yaptırmayı düşünüyorum. Bu kada güzel bir motoru baştan savma iş yapan servis ve de çalışanlarının eline bırakmak istemiyorum. Amaçları sadece para kazanmak olan bu insanlara güvenmiyorum. Oysa ki motor sevgi işidir, sevmesek burada ne işimiz var. Motoru aldıktan sonra cc yükseltmek için arayışlara başladım fakat inanın çok motor denediğim halde 150 Titanic kıvraklık ve ataklığını hiç bir makina da bulamadım(Şehir içinde) Onun için gerek parça gerekse güvenilirlik ve sağlamlık hissiyatının ağır basmasından ötürü 150 Titanic motorumu bir süre daha kullanma kararı aldım. Zaman haklı olup olmadığımı gösterecek umarım hissiyatım konusunda haklı çıkarım. Özellikle bu formda Gargi amaca ve de hitit 1963 nickli kullanıcılara ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum. Umarım servisin sağlamayamadığı güven ve sevgi ortamını bu formda oluşturur ve bu işe gönül vermiş insanlara doğru bilgileri aktararak markayı hak ettiği yere taşırız. Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşlar sizin oralardaki servisleri bilmemde ben çanakkalede yaşıyorum merkezde motorumuda ADALI MOTOR a götürüyorum yetkili servis kendileri 2000bakımına geçen hafta götürdüm. yapılan işlemler şunlar yağ değişimi,yağ flitresi değişimi,zincir gerdirme.zincir yağlama,lastik havaları kontrol edildi,butun kumanda paneline wd40 sıkıldı,hava filtresi değişmedi sökülüp takıldı ilk günkü gibiydi usta 1-2 tur attı tamm dedi sıkıntı yok.alınan servis ücreti 55 lira
    Merhaba;
    Bende çanakkale merkezde yaşıyorum. Bazı arkadaşlarım başka motorla belirttiğiniz servise gitmişler ve pek memnun kalmamışlar. Bende doğrudan diğer servise gittim. Eğer yağ da dahil olarak belirttiğiniz rakamsa çok iyi ve sizde memnun kaldıysanız oraya bende gidebilirim. Müsait zamanda özgürlük parkında çay kahve içerek çanakkale ekibi olarak tanışırız.

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Ben yamaha bayisinden yamalube zincir yağı aldım, kendim yağlıyorum, 300-400 Km.de bir yağlamakta fayda var, kimi yerlerde her 250 km.de bir yağlayın diyor. Tabi çok kirlenince gazyağı ile temizledikten sonra yağlamak lazım.

Yağ değişimi nasıl yapıcaz bir yardımsever el atsa da resimli öğrensek kaç lt. yağ koymak lazım. İnternetten 4 lt. 0-40 motul yağ almayı düşünüyorum, , depoda dursun, kendi kendime değişirim. Yağ değişimini ustadan ilk 500 bakımında izledim ancak o hazneyi açarken hangi anahtarı kullanmak lazım, fazla sıkmak filan zarar verir sanırım.

Benim motor 2014 model, yağı kendim değişirsem , garanti dışı mı kalacak?

Motosikleti
    dominar 400
    ANATOLİA öncelikle yazdıklarınız için teşekkür ederim. Hep birlikte rks 150 titanic modeline bindikçe,gezdikçe,bilinçli kullandıkça anlayıp,değerlendireceğiz. İyi ve kötü yanlarını birbirimizle paylaşacağız. Gerek malzeme kalitesi, gerek servis durumu gerekse yedek parça temin kolaylığı. İyi bir puan alırsa bizden öveceğiz. Kötü puan alırsa yereceğiz. Birbirimizi kırmadan dökmeden. AMA SEZARIN HAKKINI SEZARA vereceğiz.Çok tecrübeli arkadaşlarımız da forumda yer almaktalar sanırım. Bu arkadaşlarımızın da katkısını tabiki bekliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yamaha bayisinden yamalube zincir yağı aldım, kendim yağlıyorum, 300-400 Km.de bir yağlamakta fayda var, kimi yerlerde her 250 km.de bir yağlayın diyor. Tabi çok kirlenince gazyağı ile temizledikten sonra yağlamak lazım.

Yağ değişimi nasıl yapıcaz bir yardımsever el atsa da resimli öğrensek kaç lt. yağ koymak lazım. İnternetten 4 lt. 0-40 motul yağ almayı düşünüyorum, , depoda dursun, kendi kendime değişirim. Yağ değişimini ustadan ilk 500 bakımında izledim ancak o hazneyi açarken hangi anahtarı kullanmak lazım, fazla sıkmak filan zarar verir sanırım.

Benim motor 2014 model, yağı kendim değişirsem , garanti dışı mı kalacak?
    Asot, yağı değiştiirken mutlaka kaliteli bir lokma anahtarı kullan. Karter kapağı 22 numara ile açılıyor ama sen mümkünse diğer parçaları sıkmak veya açmak için komple takım olarak al. Ben Rico marka lokma anahtarı ve uçlarını kullanıyorum. Kapağı açmadan önce etrafını wd-40 ile yağlayabilirsin.Daha kolay açmak için. Lokmayı saat yönünde çevirirsen açarsın.Saat yönünün tersine kapatırsın. Önemli bir nokta yağın tam boşalması için orta ayak üzerindeyken yağ boşaldıktan sonra bir de yan ayaklık posisyonuna getir ki tam olarak motordaki yağ boşalsın.
    YİNE ÇIKAN YAĞI LÜTFEN TOPRAĞA,KANALİZASYONA VB.YERLERE DÖKMEMEYE ÇALIŞ.KİRLİ YAĞI YENİ KOYDUĞUN YAĞIN KUTUSUNA BOŞALTIRSAN MOTORUN YAĞİN EKSİLTİP EKSİLTMEDİĞİNE DE ANLAYABİLİR. KAPAĞINI KAPATIKTAN SONRA NEREYE ATARSIN BİLEMİYORUM AMA BEN SEMTTEKİ OTO TAMİRCİLERİNE TESLİM EDEREK ONLARIN KIŞIN YAKIT OLARAK KULLANMALARINI SAĞLIYORUM. BUNUN ÇEVREYE ZARARINI İSE BİLEMİYORUM.AMA TAMİRCİLERE FAYDASI VAR. BU HAREKETİMDE YANLIŞ İSE LÜTFEN BİRİ BENİ UYARSIN.

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    kullanılmış motor yağı amiyane tabirle yanık yağ,toprağa ve içme suyuna karıştığı zaman,cevreye zararı coktur,yanık yağı sobada ısınmak için kullanabilirsiniz.birdiğer faydalı yönüde evcil hayvanlarda(genelde köpeklerde)kullanabilirsiniz.yarayı besleyici özelliği vardır,yazın oluşan yaralara sürüldüğü zaman kurtlanma ve sinek yapmaz
    hitit63 bunu beğendi.

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanılmış motor yağı amiyane tabirle yanık yağ,toprağa ve içme suyuna karıştığı zaman,cevreye zararı coktur,yanık yağı sobada ısınmak için kullanabilirsiniz.birdiğer faydalı yönüde evcil hayvanlarda(genelde köpeklerde)kullanabilirsiniz.yarayı besleyici özelliği vardır,yazın oluşan yaralara sürüldüğü zaman kurtlanma ve sinek yapmaz
    kara-kule verdiğin bilgiler için teşekkürler. Hepimize faydalı olacak. Yağ değişimini kendimiz yaptığımızda önemli olan hususlardan biride çevreye zarar vermemek.
    kara_kule bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Arka fren pedalı sizlerde hangi seviyede duruyor ? Bende ayak padinden bir kaç cm yukarıda duruyor ve bu frenleme konusunda benim pek hoşuma gitmiyor. Bende gaz kesip vites düşürüp motoru kompresyona sokarak ve gazı kesip ufak ön fren müdahalesi ile yavaşlatıyorum. Bagaj demiriyle alakalı önceki mesajlarda ufak bir sorum vardı ama sanırım gözden kaçtı. Demir montajında motorun orjinal arka tutamakları sizde de çıkartıldı mı ? Onu çıkarıp demiri takınca kalan boşluktan giren toz, kir vb motora zarar vermez mi ?

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren pedalı sizlerde hangi seviyede duruyor ? Bende ayak padinden bir kaç cm yukarıda duruyor ve bu frenleme konusunda benim pek hoşuma gitmiyor. Bende gaz kesip vites düşürüp motoru kompresyona sokarak ve gazı kesip ufak ön fren müdahalesi ile yavaşlatıyorum. Bagaj demiriyle alakalı önceki mesajlarda ufak bir sorum vardı ama sanırım gözden kaçtı. Demir montajında motorun orjinal arka tutamakları sizde de çıkartıldı mı ? Onu çıkarıp demiri takınca kalan boşluktan giren toz, kir vb motora zarar vermez mi ?
    Arka çanta demiri takılırken, yandaki iki tutamak çıkarılmadı. Yarın fotoğrafını çekip foruma koyacağım..Tabiki fren pedalını da çekip seninle paylaşacağım.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka çanta demiri takılırken, yandaki iki tutamak çıkarılmadı. Yarın fotoğrafını çekip foruma koyacağım..Tabiki fren pedalını da çekip seninle paylaşacağım.
    Çok teşekkür ederim. Bende bu gün F1 tipi çakar stop lambası siparişi verdim, 12 liraya kargosu ücretsiz şekilde geliyor. Becerebilirsem plakanın altındaki yere uygulamak istiyorum. Bagaj demirini sizde aydındaki üretim yapan arkadaştan mı almıştınız ? Aklımdayken reflektörlü ikaz yeleği için dükkanlara fazladan para ödemeyin arkadaşlar. İş güvenliği ürünleri satan yerlerde ortalama 5 liraya satılıyor veya netten de max 10 liraya alabilirsiniz.

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    Bende servise genel bakıma gittim. Yağ değişimi, hava filtresi kontrolü, yağ filtresi değişimi, zincir yağlama, bagaj ve koruma demiri takılması için servis 140 lira ( 70 lira yağ, 20 lira yağ filtresi,50 lira işçilik) aldı (demirleri ben yanımda götürdüm). Bulunduğum yerde 2 tane rks servisi var ve diğerine arkadaşım başka motor götürüp de beğenmediğinden bende mecburen şu an ki ustaya götürdüm. Yağı her 1000 km de değişip de 100 lira ücret verirsek motorun sanırım pek ekonomik yanı kalmıyor. Gelecek bakımda kendi servisine mi yoksa özele mi götürmeli diye şimdiden düşünmeye başladım. Bagaj demiri takıldığında arkadali orjinal tutamakları sizde de söktüler mi ? 1,3- 1,35 lt kadar yağ koydular. 2 lt yağ için 70 lira yazmaları valla içime oturdu.
    dostum biz motosiklet metal aksesuarları üretiyoruz bizim yaptığımız titanic bagaj demirlerinde tutamağı sökmüyorsun ztn sökünce birşeye benzemiyor arka görüntü bozuluyor.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Ben forumda diğer üretim yapan arkadaştan aldım. Servise giderken montaj için demirleri de beraberimde götürdüm. Şu şekilde montaj yapıldı ve belirttiğim tutamakları çıkarttı.

Motosikleti
    şuan yok
    servis demiri yürütmedi ise sen yerine tak olu versin böyle ufak işler için tamircilere keklenmeyelim

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı yol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis demiri yürütmedi ise sen yerine tak olu versin böyle ufak işler için tamircilere keklenmeyelim
    Demir bende ama ona uygun uzun vida ayarlamalı Cevaplar için teşekkürler.

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    benim sıfır aldığım motorun debriyaj maneti aşırı gergindi, kendi motorcum şans eseri fark etti, ayarını yaptı şimdi çok yumuşak güzel oldu, işallah debriyaj balatasını yememiştir dedi, siz de yetkili servisler dışında güvendiğiniz bir ustaya arada bir gösterin, herifler çok ilgisiz.

Ayrıca bu motor kaç lt. yağ alır?

Motosikleti
    dominar 400
    Demir bende ama ona uygun uzun vida ayarlamalı Cevaplar için teşekkürler.

Sevgili Hakan kafanı duvarlara boşuna vurma. Bunlar aşırı titiz olmandan ve insanlara güvenmenden kaynaklanıyor. Ancak çoğu motor servis çalışanları bilgi ve tecrübesi olmayan kişiler. Kafalarına göre birşey yapıyorlar. Kötü niyetlide olmayabilir ama kafaları basmayabilir,. Pratik olmayabilir. O nedenle Zaman içerisinde motorun tüm parçalarını söküp takarak bu işlerde pratik kaznman gerekecek.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Hakan kafanı duvarlara boşuna vurma. Bunlar aşırı titiz olmandan ve insanlara güvenmenden kaynaklanıyor. Ancak çoğu motor servis çalışanları bilgi ve tecrübesi olmayan kişiler. Kafalarına göre birşey yapıyorlar. Kötü niyetlide olmayabilir ama kafaları basmayabilir,. Pratik olmayabilir. O nedenle Zaman içerisinde motorun tüm parçalarını söküp takarak bu işlerde pratik kaznman gerekecek.
    Desteğiniz için teşekkür ederim. Güven hepimiz için önemli bir konu, hele ki mesleğimizi icra ederken. Önceki arkadaşın gittiği servise gitcem sanırım bundan sonraki bakımlar için ( her ne kadar başka bir arkadaşım oradan memnun olmasa da). Öğle arasını fırsat bilip daha önce almış olduğum jant şeritlerini çekmeye çalıştım. Hafiften yamuk olsa da göze çok çarpmıyor. Hafta içinde sipariş verdiğim bagaj ve f1 çakar stopları da inşallah kendim montajlamayı düşünüyorum. Daha önce benzer çalışma yapan oldu mu stop lambasıyla alakalı olarak ?

Arka çanta demiri için tutamakları sökmeyin. Arka vidalar için 2cm ön vida için 1cm uzunu yeterli. Yada ön için arkanın uzun vidasını kullanabilirsiniz. Fren pedalı benimde azcık yukarda ama sorun olmadı hiç. Motor 1,2 litre yağ alıyor. Motor yarılır açılırsa 1,4 litre alıyor. Toptan bişeyler yazdım. Teldeyim alıntı yapamadım.

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar;
    1,2 litre filitre değiştirmezsek maximum çizgisine geliyor. Gelin bunu 1,1 litre yapalım. 1,2 litreyi yağ filitresi değiştirdğimiz zaman yapalım. ne dersiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Hakan arka çanta demiri ve freni il ilgili görselleri sana gönderiyorum. Senin motorla bir kıyasla bakalım. Fren seviyesi bana da biraz yüksek geldi.

Motosikleti
    kuba garfield
    atık yağ toxiktir. kedi-köpek gibi yarasını yalayarak temizleyen
    hayvanlarda kullanılmamalıdır. sığırlarda mantarda kullanılabilr.
    sindirim kanalına geçerse uzun süren
    ishale neden olur . otolarda kullanılan antifriz(etilenglikol) tatlı bir madde
    olduğundan özellikle bunun açığa dökülmesi sokak köpeklerinin ölümüne neden olabilmekte.

meslek baytarlık olunca daldım konuya kusura bakmayın. selametle.
    beleş danışmanlık istemeyin ha o ücrete tabi

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Detaylı fotoğraflar için teşekkür ederim. Benimki de hemen hemen aynı seviyede ama bana yüksek gibi geldi. Keşke bir kaç cm daha alçak olsaymış. Bende hem çektiğim jant jeritleri örnek olması amacıyla hemde eve dönüş yolunda parkta çekmiş olduğum kareleri ekliyorum. Eklediğiniz ilk karede demir diğer parçanın üzerine arka tarafa doğru tamamen oturuyor mu ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler