Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan_biolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Hafta sonu motoru kullanmayınca bugün yine marş sorunu yaşadım. Akünün zayıflığından şüphe ettiğim için servise şarj etmeleri için bıraktım. İş çıkışında motoru teslim alacağım. Bu arada akü fiyatlarını araştırayım dedim. Kimi servis 50 lira derken kimi 80 diyor ve 6 ay garanti veriyor, bu farklılık ne iştir anlamadım. En ucuz neresi derse ordan değiştiririm. Servis içinde kimi 110 dedi kimi 70 lira ( yağ ve yağ filtresi değişimi, rutin sağına soluna bakma vb, gerçi gelecek servis için önümde 2000 km var). İstanbul'da aldığınız fiyatlar çok iyi valla =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150
    Alıntı hakan_biolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu motoru kullanmayınca bugün yine marş sorunu yaşadım. Akünün zayıflığından şüphe ettiğim için servise şarj etmeleri için bıraktım. İş çıkışında motoru teslim alacağım. Bu arada akü fiyatlarını araştırayım dedim. Kimi servis 50 lira derken kimi 80 diyor ve 6 ay garanti veriyor, bu farklılık ne iştir anlamadım. En ucuz neresi derse ordan değiştiririm. Servis içinde kimi 110 dedi kimi 70 lira ( yağ ve yağ filtresi değişimi, rutin sağına soluna bakma vb, gerçi gelecek servis için önümde 2000 km var). İstanbul'da aldığınız fiyatlar çok iyi valla =)
    hakan karar senın kararın ama bı tavsıye ıstersen yag bakımı ıcın bence km bekleme cok bısı tutumuo zaten ben 1500 2000 km yaptıgımda yagımı degıstırırım ve mumkun oldugu kadar kalıtelı bı yag kullanmaya bak malum makınalar hava sogutmalı..

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı peace10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan karar senın kararın ama bı tavsıye ıstersen yag bakımı ıcın bence km bekleme cok bısı tutumuo zaten ben 1500 2000 km yaptıgımda yagımı degıstırırım ve mumkun oldugu kadar kalıtelı bı yag kullanmaya bak malum makınalar hava sogutmalı..
    İlginiz için teşekkür ederim. Yağımı henüz 100 km önce castrol 10/40 yağ ile yetkili serviste değiştirdim fakat benden istedikleri ücret biraz fazla geldiğinden servis ve fiyat araştırıp duruyorum. Akü ve servis olayı için farklı ilçelerdeki servisler arasında bu denli fiyat oynuyor olması canımı sıktı sadece. Bende gelecek bakıma dek kendime uygun, işini hakkıyla yaparken fiyatı abartmayan servisi bulmaya çalışıyorum

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150
    İlginiz için teşekkür ederim. Yağımı henüz 100 km önce castrol 10/40 yağ ile yetkili serviste değiştirdim fakat benden istedikleri ücret biraz fazla geldiğinden servis ve fiyat araştırıp duruyorum. Akü ve servis olayı için farklı ilçelerdeki servisler arasında bu denli fiyat oynuyor olması canımı sıktı sadece. Bende gelecek bakıma dek kendime uygun, işini hakkıyla yaparken fiyatı abartmayan servisi bulmaya çalışıyorum
    nekadar fazla olabılırkı ben motul kullanıorum zaten 1 litre 200 gram oluo oda 27 - 28 lira falan

Motosikleti
    dominar 400
    Değerli peace10,
    RKS de diğer saydığınız motorlardan daha fazla keyif veren unsurları karşılaştırmalarını yaparak açıklayabilirsen çok sevinirim. Yoksa Sadece bu keyfin duygusal olduğunu düşünebilirim.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Akşam üstü şarj olmuş aküme ve motoruma kavuşurken servise 5 lira verdim. Akü değişimi de garantiye giriyor mu ? Bilgisi olan var mı ?

buROCK306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Akşam üstü şarj olmuş aküme ve motoruma kavuşurken servise 5 lira verdim. Akü değişimi de garantiye giriyor mu ? Bilgisi olan var mı ?
    Gecmis olsun hakan, bi an once cozersin aku isibi umarim. Kisin motoru bol bol vurdurucaz anlasilan

Bende dun kendim ilk kez bakim yaptim motoruma. Zincir temizligi ve yaglama, yag degisimi, motorun temizligi, hava filtresi kontrolu. Iscilik ucretide almadim kendimden
    kara_kule bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı buROCK306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun hakan, bi an once cozersin aku isibi umarim. Kisin motoru bol bol vurdurucaz anlasilan
    Garantiyle alakalı bir durum için ilk bakımın yapıldığı servise babam durumu sormuş, motoru vurdurmasın aküyü şarj ettirdikten sonra hala sorun yaşanıyorsa akü değiştirilmeli demiş. Benzer durum yaşanırsa aklınızda olsun. Ben motoru 2. el olarak hesaplı aldığımdan bu tarz şeylere çok takılmıyorum çünkü motor kışın yattı mı , nasıl bakıldı vb bilmiyorum. Alalı beri bana sadece bu marş sorunu çıktı , birde bendeki bakımı adam akıllı serviste olsun istediğimden gittiğim servisin pahalı olması can sıktı. Onun dışında maşallah saat gibi

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    servislerin genel anlamda çalışma şekli ''kör tuttuğunu iyi eder'' felsefesine dayalı olduğu için pahalılık konusu türkiyenin her yerinde sorun ancak işini düzgün yapan servislerde var ve hakkı neyse onu alıyolar. ancak 1 elin 5 parmağını geçmez diye düşünüyorum

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar,
    motor sabahları veya gün içerisinde uzun süre bekleyip boştayken çalıştırıp 1. vitese aldığımda stop ediyor. Motor üzerindeyken hemen tekrar çalıştırdığımda sorun olmuyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Varsa ne şekilde çözüyorsunuz?

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    motor sabahları veya gün içerisinde uzun süre bekleyip boştayken çalıştırıp 1. vitese aldığımda stop ediyor. Motor üzerindeyken hemen tekrar çalıştırdığımda sorun olmuyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Varsa ne şekilde çözüyorsunuz?
    çözümü basit motoru çalıştırmadan 1.vitese alıp 1-2 metre ileri geri yaptığında sorun kalmaz ben hep öyle yapıyorum buzamana kadar dediğin gibi bi sıkıntı yaşamadım

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Eldivenle kaskı takmadan vites boşta çalıştırıyorum. Onları giydikten sonra yerinden çıkarmak için geri gidip tekrar ileri gidiyorum, yaklaşık 1 metre kadar. Sonra vites 1'e atınca o zıplayıp stop etme olayı olmuyor. Motor beklediği için üzerindeki yağ akmış oluyor o yüzden de vites 1'e geçerken stop ediyormuş, sonra tekrar çalıştırınca yağmala gerçekleştiği için bir daha öyle olmuyor.

Bir de bu ayaklık inikken çalışmaması için neresini ayarlamamız lazım fotoğrafla gösterebilecek var mı?

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    Motorumu alalı yaklaşık 1 ay oldu ve kendisiyle 500 km yi geride bıraktık. İkinci el olduğundan servisinde yaptırmış olduğum bakım haricinde bana masrafı olmadı. Kendim aksesuar olarak koruma demiri, bagaj demiri ve bagaj taktırdım, F1 tip çakarlı led stop taktım. Önceki sahibinde uzun süre yatması sebebiyle aküsü zayıflamıştı ve bazen marş basmıyordu.Hafta başında şarj ettirerek şimdilik bu durumu da atlattık ama ileride akü değişimi isteyebilir. Bunlar haricinde beni üzecek en ufak bir durum yaşatmadı. Umarım kazasız belasız uzun yıllar bana yoldaşlık eder. İnanın gözüm ne yamaha da ne honda da... Yüksek tork sayesinde yokuşta sürmesi ayrı güzel.
    kara_kule bunu beğendi.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Arkadaşlar 2013 model dijital göstergeli temiz kullanılmış Siyah Rks Titanic 150 arıyorum, bilginize.

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    bana servis kullanım kitapçığı vermedi, servis bakım aralıkları nedir, 500 km bakımına girdim, şimdi motorum 1750 km. de , her 2000 km.de mi giricem?

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Merhabalar ilk bakım 500 km sizin söylediğiniz gibi .Servisle konuştuğumda ikinci bakım için 2000-ilşe 2500 de ne zaman istersen dediler.Bu motorun kitapçığı yok.Garantide bilgisayara işliyorlar.

İlk bakım Maltepe motorda 35 tl
    2000-2500 bakımı 50 tl dedi servis

kitapçığı internetde buldum.

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/4030c35218eb3333/29/rks/titanic-j-83/motosiklet
    Hepinize kazasız belasız keyifli sürüşler
    asot bunu beğendi.

500km den sonra 2000-2500 arası. Sonra 4000 - 4500 arası. Sonra 6000-6500 arası diye bakım periyodları gidiyor.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Ankara Işıl motordan alacaktım az daha ama birsürü yeni model görünce kafam karıştı.Hatta cr1 modeli gelmiş onu alacaktım.Sonra olmadı bende cb aldım artık ne hikmetse

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Kullanıcılara soracak olursak analog gösterge mi dijital gösterge mi daha iyi ? Motorun kronik arızaları var mıdır ?

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    ben gijital göstergeyi pek sevmiyorum . iki ibreninde aşağı yukarı hareketleri görmek daha çok hoşuma gidiyo . kronik soruna gelirsek bu motoru kullanıpta mekanik sorunla karşılaşanı pek duymadım (insan gibi kullananlardan bahsediyorum apaçiler ayrı tabi)
    Bozüyüksporl bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler