Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

RKS Jaguar 100 Cup Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten sevisiniz kötüyse hiç bulaşmayın ben hem kendim anlıyorum hem servisimde iyi çalışıyor servis çok önemli gidin düzgün servis hizmeti veren motosikletten alın ilerde başınız ağrımasın hatta mümkünse honda yamaha tavsiyedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mc-hot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten sevisiniz kötüyse hiç bulaşmayın ben hem kendim anlıyorum hem servisimde iyi çalışıyor servis çok önemli gidin düzgün servis hizmeti veren motosikletten alın ilerde başınız ağrımasın hatta mümkünse honda yamaha tavsiyedir
    burda kuba, falcon motor bayi ve servisi var sadece

derdertu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım ben kullanıyorum derdim kederimde herseyini yazdım motorun .... iki ayrı motor demişsin bence kee 100 u tek gecerim aynı şirkette arkadasım kullanıyor hemen al ve arka lastigi dublex e cevir devam et

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:55 ----------

kuba kee 100 servisde sıkıntı vermiyor arkadasım 2 parcayı garantiden rahatlıklan degiştirdi aman aman bi dert degildi zaten 1 2 cizik yuzunden

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:57 ----------

jaguar 12000 den sonra dökülüyor 13500 de bugun zincir ve dişliler degişiyor debriaj degişiyor yan kapakdan contasından yag kaçırıyor hepsi yapılacak kısaacası sıfırlanıyor 150 tl masraf kısmetsede nisanda satıcam 1000 liraya he bu arada motor sıkıntı yaratmaz öldüremessin sasi saglam

kırsehır_onr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kee 100 den baya sikayetci var biraz baktimda buyuk ihtimal falcon magic 100 alicagim

derdertu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en yakın arkadasım kullanıyor kee 100 bendede rks jaguar 100 var ben pişmanım kee 100 almadıgıma sana bukadarını söyluyorum gerisine sen karar ver fiyatına gelince

Arkadaşlar merhaba yeni üyeyim ve rks jaguar almayı düşünüyorum fakat sayfaları baştan beri okumama rağmen pek ayrıntılı bilgiye ulaşamadım. Öncelikle ilk motorsikletim olacak ağırlıklı şehir içi kullanmayı düşünüyorum fakat yine gerekirse biraz şehirdışına da çıkabilsin (max 50-60 km) scooter düşündüm fakat tekerlekleri küçük olduğu için kaydırma yapıyor tavsiye etmem dedi kime sorduysam. Bu motorsikleti kuba bayisinde gördüm crypton motoru var dediler aslında kee 100 bakmaya gitmiştim fakat bunun tipi çok daha hoş ve kaliteli duruyor. Şimdi bunu kullanan arkadaşlar şöyle ince ayrıntısına kadar anlatabilirlerse çok seviniriz çünkü başka biryerde motorla ilgili pek bilgi yok. Danıştığım kişiler honda veya yamaha düşünmüyorsan mondial 100 alıp geç fiyatı en uygun olan servisi en yaygın olan bunlar başka markaya boşa para verme diyorlar ama ben 2000 lira mondial e vereceğime 200 lira daha verip jaguar almayı düşünüyorum en azından daha güzel bir tipi var ama bilgimiz olmadığı için kullanan arkadaşlardan bilgi istiyorum kimi çok memnun kimisi de şikayetçi genel olarak artıları ve eksileri nelerdir kısa sürede dökülür mü yoksa gerçekten crypton motoru mu var uzun yıllar sağlıklı şekilde binilir mi şimdiden çok teşekkürler keyifli sürüşler...

Şu an 7300 Km deyim en ufak değişen parçası yok sibob ayarı bile yaptırmadım şehir içinde kullanıyorum yağmur çamur kar her tülü ortamda bindim beni yolda bırakmadı uzun yol olarak 150 km civarı uzaklığa gidip geldim (toplam 300 km) bir kere kornası bozuldu kablosu kopmuş onuda kendim tamir ettim ama her 1000 km de yağını değiştirdim zincir ayarını kontrol ettim yani anlıyacağın motor güzel titreşimsiz crypton motoru var üstünde ama hangi motoru alırsan al teknik servisin iyi olsun gerisi hikaye bulunduğun yerde mondial servisi var kubanın yoksa git mondial al zaten hangi motor olursa olsun "Sen motora bakarsan motorda sana bakar"

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Sizce jaguar mı almalıyım kee mi? Ve neden? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Kee ilk bindiğinde titreşimi çok fazla ama kullandıkça azalıo diolar rks de titreşim yok kee nin beni çeken tarafı sadece bagajının büyük oluşu başka bi fark yok zaten 100 cc lik motordanda ne beklenirki ayağımızı yerden kesiyor yeter.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    bu motor için crypton motoruna sahip diyenler neye dayanarak diyorlar? bi kere yamaha crypton 110cc rks jaguar 97cc bunu her kim çıkardıysa güzel kandırmaca

Motora dikkatli bakarsan ikisininde marş motorları alt taraftadır(başka hiç bir cup motorun öyle değil) aynı silindiri 1 boy küçük takarsa olur sana 97 cc ve kubanın yedek parça sitesine girersende iç dizaynında detaylı bakarsan cryton motoru olduğunu anlarsın hatta motor sağ kapağın resmine bakarsan orda yamaha yazar(kubanın yedek parça sitesi bu arada)

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    yakından inceleme fırsatım olmadı ama teknik verilere baktıgımda aynı olmadıgını gördüm

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Motosikleti yeni aldım. 350 km.de şu an. Bakım periyodu değişmiş ilk 500-800 arası daha sonra her 1000 km.de bir. daha önce 2000 km.de bir bakımı vardı. Rodaj döneminde olmasına rağmen 1,8 litre/100km (benzin 5,06 TL iken km.de 9 kuruş) yakıt tüketimi var. Lastiklerini alırken tubeless ve ön 2,75- 17inç arka 90/80-17 inç yaptırdım. Bu haliyle gayet memnunum. Yüksek devirde titreşim var fakat rahatsız edici değil. Farları yeterli fakat nasip olursa Philips CityVision (H4 35/35 watt) takmayı düşünüyorum. Daha önce denemedim ama Philips'in araba far ampullerinden tecrübem var, tavsiye ederim. Yağ olarak Mobil'in uygun yağını(10-40 yada 15/50) kullanın derim. Coca Cola gibi diğerleri ona benzetmeye çalışıyor.Ben 15/50 kullanmayı düşünüyorum hem sıcak memleketteyim hemde debriyaj aksamıda aynı yağı kullanıyor, o yüzden. Performansına gelince bilmiyorum hiç zorlamadım ama hissettiğim kadarıyla çok bişey beklememek gerekli. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Hem az yaksın hem hayabusa gibi gitsin olmaz. Bu kadar yazdığıma bakmayın bu benim ilk motosikletim fakat "motor"a yabancı değilim. Servislerin bir çoğu bisikletçilikten geçmiş gördüğüm kadarıyla Çoğu cahil cühela yada işlerine öyle geliyor. Bence internette araştırmadan bilmediğiniz konuda o adamlara güvenmeyin. "Yağ" diyorsunuz kimya mühendisi, "lastik" diyorsunuz MotoGP Pilotu edasıyla konuşuyorlar hemen. Lastik Kask Yağ vs. her ürünün Avrupa, US, Japon standartlarında test sonuçları var hemen hemen. Araştırın bulursunuz. Geyiğine kask soruyorum 25 liralık, yere bırakıp EuroNCAP testi yapmaya kalkıyor amcam. Sorusu olan arkadaş olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

2013 1000km rks jaguarmı yoksa 2012 15000 binde yamaha cryptonmu ikiside aynı fiyat motoru kısa mesafe kuryelik için kullanacagım günde 50'60 km gibi ,arkadaşlara sordum cuplar 3 ayda dökülür çok masraf çıkarır dediler yardım lütfen

HanzoLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 1 yıldır lifan cup kullanıyorum yağ değişimi ve gevşeyen vidalar hariç sıfır sorun. ilk bakım hariç servise hiç gitmedim

arkadaşlar ben 2012 de kee 100 almıştım ancak işim gereği bir motora daha ihtiyaç duyduk ve jaguar100 aldım henüz 900 km.de bakımlarını zamanında yaptırdık. ancak vites geçişlerinde özellikle vites düşerken sıkıntı yaşıyorum servis zamanla düzelecek dedi. inşallah doğrudur. onun dışında rahat ve güzel motor titreme yok ayrıca seri. kee100 de güzel motor ama çok titriyor 15.000 km.dir biniyoruz sıkıntı yok çok şükür

Vitesler düzeliyor zamanla aldığımda bende zor geçiriodum pamuk gibi şu anda

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    650 km.de ilk bakımını yetkili serviste yaptırdım. Sesi inanılmaz güzel çıkmaya başladı. Zaten az olan titreşim daha da azaldı. El, ayak bölgesinde sıfır titreşim var. Yüksek devirde oturağın ucu biraz titriyor sadece. 4.vites 70km/h ile giderken titreşim yok şu an. Son devirlere doğru oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Crypton motoru 110 cc jaguar 97cc. 700 km.de jaguarım var son hızına bugün baktım 75 km/s hafif yokuş yukarı. Sesi ilk bakımdan sonra çok güzel oldu, tok ve sessiz. 1 litre ile şehir içi 30-50 km/s hizlarda 55 km. yol katediyor. Tahminin şehir dışı 50-60 km/s hızla 65 km. yol gidebilir. İlk aldığımda gıcırtıları vardı zamanla azaldı bakımdan sonra hiç kalmadı. Şimdi keyfini sürüyorum. İlk servis ücreti 20 TL idi sonrakiler 65 TL. İki ayda (1000 km. benim için)bir 65 tl verirsem km de 15 kuruş yakmis olurum. Onun için bakimini kendim yapacagim. Tam sentetik yağ koyup 3000 km de bir , diğer sarf malzemeleri ile beraber degistirsem. Diğer ayarlarini da bi ustaya yaptirdim mi masrafim %70 azalir. Garanti sadece km telinin var diğerlerine nasil olsa kullanici hatasi diyecekler:-). Bi arkadaş yazmistir sert rüzgarda 50 yi gecmeyin

Motosikleti
    kanuni cup 100s
    bu motordan almayı düşünüyorum. fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

Alıntı derdertu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriaj degiştirecektim servise sordum sipariş vercez 1 hafta sonra gelir dediler beklemek işime gelmedi özel servise gittim hallederiz dediler 1.5 saatte söküldü balatalar tum kubalar gibi enterasan cıktı tüm kubaların cogunun 2milim bunlarınki 5 milim bilin bakalım ne oldu piyasada parca yok hadi bakalım topla motoru geri :D yok arkadas kafaya koydum yamaha alıyorum
    Debriaj balata işi ne oldu benimde değişim vaktim geldide illa fabrikadanmı istemek gerekiyor piyasadakiler uymuyormu ?

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler