Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

RKS Jaguar 100 Cup Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Alıntı derdertu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise uğradım fiyat almak için ilk bakım 25 tl diğer bakımlar için 65 lira fiyat verdiler ilk bakımda km bazında anlaşamadık ama bakım kağıdında ilk bakım için 500 km 800 km ikinci bakım 2000 2500 arası yazıyordu servisçi arkadaşın dediğide 300 de ilk bakım 1000 de sadece yağ bakım 2000 de de ağır bakım dediler sonunda bakım kağıdını getirde bir bakalım abi ile sonuçlandı...
    İlk bakımını 650 km de yaptırdım, ilk başta sesi hoş gelmişti fakat soğukken hafif çalışma problemleri oluşmaya başladı. Servise hangi yaği koyduğunu sordum. Castrol dedi (O KADAR BİLİYOR). 10-40 mı dedim, EVET dedi, ActEvo mu koydun dedim, ACTİVO koydum dedi (Bu arada ActEvo nun 10w-40 yağı yok). Bi 200 km daha yapıp Shell Advance Ultra (Tam Sentetik) 15w-50 ile sözde mevcut Castrol yağı motorcuda değiştirttim. Motorcu değişimden sonra motosikletimi inceledi ve kullandı.Yamaha / Hondadan hiç bir farkı yok dedi çok beğendi. Tam sentetik 15-50 koyduktan sonra gerçekten titreşim filan kalmadı. Hatay da olduğum için 15w-50 kullanıyorum Mayıs ayında. Daha soğuk yerlerde tam sentetik 10w/40 tavsiye ederim. Tam sentetik biraz pahalı ama uzun vadede size daha ucuza gelir. Hemde Motorunuzu korursunuz.Tam sentetik debriyaj kaçırıyor diyen arkadaşlar çıkıyor. Tamamen şehir efsanesi. Yağa kabahat bulmayın. Ben sakin kullanımda en az 3000 km gitmeyi düşünüyorum. Tabi düzenli kontrol ederek. Koyduğum yağ 29 TL. 3000 km kullansam 1000 km bakımı 11,50 TL ye gelir. Servis her 1000 km de 65 TL istiyor hemde ne olduğu belirsiz yağı sözde Castrol diye kakalıyor. 5000 km de bir de fren, filtre vs bakımları yaptırırsanız tadından yenmez. Garantisi umurumda değil zaten kilometre teli dışında herşeye kullanıcı hatası diyorlar:-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Bu motosikleti merak edenler için kullandıkça yorumlarıma devam edeceğim...
    Şu an 1200 km. de. 90 kiloyum düzde zorlanmadan 80 km görebiliyor. Rodajı henüz bitmediği için nadiren hız yapıyorum. Ama tahminim son hızı 90km/s yi geçmez. 4.vites 50-55 km/s hızda gaz tepkimesinden anladığım kadarı ile maximum torku veriyor(devir saati yok). Bu hızlarda kullanıyorum. İlk başlarda şehir içi 1litre ile 55 km gidiyordu. Şu sıralar ölçmeyi bıraktım ama zannedersem biraz daha tüketim azaldı. Karenajı çok sağlam değil. Binerken yanlışlıkla ayağım çarptı ve hafif çatladı.(Eski futbolcu olduğumdan ayağım ağır gelmiş olabilir belki ). Farları yeterli, bide pilipis motovision takarsam 10 numara olur.Sesi şu an tam istediğim gibi gürültüsüz ve tok, inşallah böyle kalır. İki kişi (90+60=150 kg) yokuşlarda zorlanmadan gidiyor. Vites geçişleri daha rahat olmaya başladı. Titreşim 50-60 km/h da abartmıyorum hiç yok.

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motorum şun 8600 km civarında vites geçişleri pamuk gibi oluyor bilginize :D

bende geçen gün 2000 km ikinci el olarak aldım amortisörler bana çok sert geldi. amortisörleri modenas amortisörleriyle değiştirmeyi düşünüyorum. birde yolda giderken garipbir ses var ne olduğunu çözemedim henüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

genel olarak iyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

hele yakıtına inanamadım 100km 9 tl

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    bende km de 9 kr yakıyorum.. garip ses depoda az benzin varken çalkalanmasından geliyor olabilir

Bende rks jaguar 100 cup motorsiklet aldım. Bu üçüncü motorum. Çok memnun kaldım. Tek sıkıntı depoya çok benzin doldurunca ve yan bırakıca benzin sızıntısı yapıyor.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Allah başka dert vermesin

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    1900 km.deyim şuan.
    Ampulü patladı(Armut tip/ Bosch tipi). Çıkan Ampule baktım üzerinde çince bişeyler yazıyor. Philips aldım 5TLye. Açıkçası, gündüzleri de far yaktığım için bu kadar dayanacağını bile sanmıyordum...
    Bide mallığıma geldi fren diskine WD-40 sıktım. Ön fren kilitlemiyor şu an ABS li gibi oldu Kolu biraz daha kuvvetli asılmak gerekiyor. iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum. Ama gerçekten kızaklatmaya çalışıyorum lastik kızaklamıyor. Asılırsanız fren de iyi tutuyor. Bileğiniz kuvvetliyse deneyin bence, olmadı temizlersiniz.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    2500 km de süboplardan ses gelmeye başladı. 2650 km de tamirciye bıraktım. full bakım yaptı. şu an bir kez daha iyi ki almışım diyorum

Alıntı figodayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500 km de süboplardan ses gelmeye başladı. 2650 km de tamirciye bıraktım. full bakım yaptı. şu an bir kez daha iyi ki almışım diyorum
    erken gitmiş senin siboblar ben 10.200 civarındayım yeni sibob ayarı lazım oldu hala yaptıramadım vaktim yok

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    ilk bakımda senin motosikletin sübop ayarı yapılmıştır belki ondandır kardeşim. benim servis ilk bakımda sadece teslim ederken yapması gerekenleri yaptı anca. bi daha da gitmedim.

Bakımlarını ben yapıyorum o yüzden yapılmadığına eminim :D

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    ilk bakımda senin motosikletin sübop ayarı yapılmıştır belki ondandır kardeşim. benim servis ilk bakımda sadece teslim ederken yapması gerekenleri yaptı anca. bi daha da gitmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

tabi bi de herkesin kulak hassasiyeti farklı. beni rahatsız etmeyen ses seni rahatsız edebilir.

Motosikleti
    Rks Jaguar 100
    Arkadaşlar selam. bende bir ay oldu alalı, depoda benzin az iken ses geliyor, acaba garantiden değiştiren oldumu? olmadıysa servis ücretsiz değiştirir mi? birde üçüncü vitesten ikinci vitese atarken bazen geçmiyor, sonradan geçiş oluyor bu normal mi?
    Genel olarak motor iyi tavsiye ederim.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    zafer 03 benzin az iken çalkalanıyor o yüzden ses geliyor. bende de var. ilk başlarda vites düşürmede sıkıntılar oldu fakat zamanla düzeldi.vites küçültmeden önce hafif gaz ver.zamanla elin alışır ne demek istediğimi anlarsın. Yağ olarakta 15-50 kullanmanı tavsiye ederim. sabahları 2-3 dk ısıtırsan ve her çalıştırmada 15sn beklersen 15-50 yağ en ideali. en son denemek için 10-40 koydum fakat 15/50 deki sesi arıyorum şimdi. biraz ince geldi. bence alınabilecek en iyi çinli cub.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Hava filtresini daha önce değiştiren var mı. 100 lük cub larda standart mı yoksa servisinden mi almamız gerekli. Hava filtresi ve bujilerini 5000 km.de değiştirmeyi düşünüyorum, uygun olur mu.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    şu an 4600 km. deyim. bir önceki yağ değişiminde 800cc yerine 1 litre yağ koydukları için keçe ve contayı değiştirdim. 30 TL tuttu. bu arada yağını da değiştirmiştim. 10w/40 - 15w/50 - 20w/50 bu üç yağı da denedim ve kararım kesinlikle 15w/50 den yana.

http://www.youtube.com/watch?v=nShMCRqRZfk
    arkadaşlar motor bu yanına sepet takıp çıkartıyorum daha çok köy işlerin de kulanıyorum 250 350 kg rahat taşıyor

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Arkadaşlar yeni aldım bende 10 gün felan oldu şimdi 700 km de ve ilk bakım olarak yağı değişti.... Sormak istediklerim şunlar....Motor 1...2...ve 3. viteslerde iyi km 60 diyor ve 4. vitese atıyorum sürmeye devam km 70 lerde.... hafif tatlı rampa geliyor ve ben gelmeden gaza dokunuyorum fakat motor hızdan düşüyor... 60 km ye geldiğindede 3. vitese düşmem gerekiyor. yani motorda bazı arkadaşların dediği gibi hafif rampalarda 80 km hızları göremiyorum ve tek başıma kullanıyorum... sizce sorun nedir.... Daha rodajı bitmedimi.... ve akü basmıyor artık çok adi aküsü var...[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------[/S

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Alıntı RKS jaguar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=nShMCRqRZfk
    arkadaşlar motor bu yanına sepet takıp çıkartıyorum daha çok köy işlerin de kulanıyorum 250 350 kg rahat taşıyor
    nerde sepet krdeşim... vido da motora işkenceden başka hiçbirşey yok.

bu motor acı çekmek için yapılmış dostum o kadar dayanıklı
    https://www.youtube.com/watch?v=NIPMIWs_Wm4

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler