Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

RKS Jaguar 100 Cup Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

iyi günler.Bende jaguar aldım.Bayiden fatura verdiler ama kullanma kulavuzu yok.Acemi sürücüyüm motor hakkında (yağ değişimi ne zaman,ne zaman bakıma gitmeliyim vb.)bilgim yok.İstanbul gaziosmanpaşada oturuyorum.Akaya çanta koyabilirmiyim?Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk yağ değişimini 300-500km arasında götürün sonraki her yağı 1000 km de bir götürün.
    800ml yağ kapasitesi var.
    Yağ değişimine gittiğinizde zaten ufak bi bakımdan geçer ilk bakım ücretsizdir.
    Arkaya çanta koymak için biraz uğraşmanız gerekir. Eğer ek aparat yaptırırsanız çanta takabilirsiniz.

Motosikleti
    rks 100 jaguar
    Alıntı netur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler.Bende jaguar aldım.Bayiden fatura verdiler ama kullanma kulavuzu yok.Acemi sürücüyüm motor hakkında (yağ değişimi ne zaman,ne zaman bakıma gitmeliyim vb.)bilgim yok.İstanbul gaziosmanpaşada oturuyorum.Akaya çanta koyabilirmiyim?Teşekkürler
    Aramıza hoş geldin başkan. Bende G.O.P'dayım Uysallar'dan almışındır herhalde motoru. Mass Plaza'nın karşısında Ali usta var Ölmez Motor. Servisimiz oradır. 500 KM de ilk bakım yapılıyor. Ali ustada arkaya aparat taktırabilirsin. Ben orda taktırmıştım.

Özkan_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mc-hot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk yağ değişimini 300-500km arasında götürün sonraki her yağı 1000 km de bir götürün.
    800ml yağ kapasitesi var.
    Yağ değişimine gittiğinizde zaten ufak bi bakımdan geçer ilk bakım ücretsizdir.
    Arkaya çanta koymak için biraz uğraşmanız gerekir. Eğer ek aparat yaptırırsanız çanta takabilirsiniz.
    arkaya çanta takmak için uğraşmaya gerek yok yaptırabilirsiniz ayrıca bu 1000km bir yağ değiştirme muhabbetini anlamışta değilim 1000km sonra ne oluyorki yağ değiştiriyosunuz f1 yarışına mı giriyosunuz yoksa nascar mı yağ bozuluyormu ne oluyor_?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

kullanma klavuzunu bende sordum alırken yok dediler şaşırdım nedenmi markanın modellerini tanıttığı kataloglar var ama malesef motorun kendi kitapçığı yok kaldıki içine buji anahtarı ve tornavida dışında bir anahtar dahi koymamışlar...ama sonradan öğrendimki honda wave110 da dahi kitapçık yok eksi bir durum malesef....arkaya çanta koyarsın ben demirini kendim alıp arkadaşla beraber yaptık bitincede fırın boyaya verdim bana maliyeti 15 tl..

derdertu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000 km hikayesi otomatikler içindir CUP MODELLERİNE YAĞ YAK TI RA MAS SI NIZ DA YAKMAZ DA 2000 KM de bir yağ değişir taaaki kuba castrol yağı zorunlu hale getirip servis bakım aralığını 1250 km ye cekene kadar sonuç olarak eski bakım kataloklarını çöpe atabilirsiniz çanta olayına gelince bir arkadaşımız paylaşmıştı tek resimde 2 motor birine rahat bir şekilde çanta takılırken diğerine aparat yaptırıyorsun canta yaptıranlarda fazla aparat yüklemeyin saplamaları kırıyor

mc-hot ve maxishow teşekkür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

özkan_crb fotoğraflar güzel nasıl yapılır?

Özkan_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mc-hot ve maxishow teşekkür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

özkan_crb fotoğraflar güzel nasıl yapılır?
    çok kolay mengenede profili eğip büküyosun :o) bağlantı ayaklarını ayarlıyosun yerlerini kesinleştirdikten sonra puntalıyosun bittikten sonra hafif bir zımpara en son fırın boya deiğim gibi gözünde fazla büyütme yapmaya başladıktan sonra ne demek istediğimi anlarsın...

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Arkadaşlar motorla uzun yol yapanınız var mı ?

özkan_cbr motoru satıyormusun.

Ben yaptım
    1 kere 200 km
    1 kere 300 km
    ve bir çok kez 50 km nin üstü yollar

DİKKAT DİKKAT DİKKAT ÖNEMSEYİN

MOTORUN HEMEN YANINDA 2 ADET İNCE SİYAH HORTUM VAR ACİL OLARAK DEĞİŞTİRİN BUNLARI 3000 KM DEN SONRA PATLAMAYA HAZIR HALE GELİYOR
    TÜRK OĞLU TÜRK

Hangi yanında ne hortumu ?

SOL TARAFTA MOTORUN YANINA BAKTIGINIZDA BAKALİTLEN MOTORUN ARASINDA SICAKDAN KAYNAKLANAN SORUNDAN BAKTIĞINIZDA RAHATCA GÖRÜRSÜNUZ 1 KALIN HORTUM VAR O DEĞİL 2 ADET İNCE SERVİS SORMADAN DİREK DEGİŞTİRDİ SÖYLEMEYİ UNUTMUŞTUM
    TÜRK OĞLU TÜRK

Tamam bilgi için teşekkürler yarın bakarım 3500 kmyi geçti benim motor

mc-hot 300 ve 200 km yapın diyorsun.Mecburi mola verdiğin oldumu?Motorda şişme olur diyorlar nasıl anlaşılır?Bende GOP/İST tekirdağ şarköye gitmeyi düşünüyorum.

Gece yolculuk yaparsan daha verimli olur daha hızlı gidersin 80-90km civarı. Gündüz motor özellikle yokuş yukarı daha çok şişer ama 60-70 sürekli gidersin istediğin yere. Tabi yolda lastikte patlayabilir zincirde kopabilir bunlar şansa kalmış yoksa istedikten sonra her yere gider motor

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Arkadaslar bugun tesadufen egilince 2 adet bosta duran kablo oldugunu farkettim bu normal bir durum mu ?kablolarin ikisininde bir ucu bosta.

kimi modellerde biri siyah diğeri seffaf kimisinde aküden tahliye hortumu koymuşlar kimisine koymamışlar siyah olanlarda tahliye hortumu yağ vs adamların bır çıkarttığı motorlan diğeri farklı
    TÜRK OĞLU TÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova
    mc-hot 300 ve 200 km yapın diyorsun.Mecburi mola verdiğin oldumu?Motorda şişme olur diyorlar nasıl anlaşılır?Bende GOP/İST tekirdağ şarköye gitmeyi düşünüyorum.
    Kuzenime İstanbul'dan aldığımız Kuba Kee100 motoru Gazi Osman paşa'dan Tekirdağ Malkara'ya götürmüştüm,(202 km) uzun yolda şişme olmadı, ancak titreşimden benim motorla temas eden yerlerim şişmişti

Motosikleti
    rks jaguar 100
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Motosikleti aldığımda arka bagaj bağlanmadığını öğrendim. jaguar 100 e uygun arka bagaj demirini nereden bulabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler