Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlıolsun, bende yeni 1-2 aylık S kullanıcısıyım, memnuniyetimin heyecanını halen bitiremedim

Güzel günlerde kullan

Dikkat ettiğim bi nokta şimdiye kadarki motosikletlerimi yan sehpaya bıraktığımda rahatlıkla üç nokta basarak dengede durduğu aynı yerlerde NC üç noktayı basa basa kapı gibi oluşturamıyor.

Hatta belli yerlerde hiç durmayıp bırakır bırakmaz sağa yatıyor . Detay takıntısı bol olan biri olarak bana öyle geldiğini kesinlikle zannetmiyorum, dikkat etmeni önerebilirim Dümdüz zeminde veya sola eğimli zeminde hiç sorun yok

not: eleştirim X hakkında değildir
    Aynı sorun X te de var arka amortisor yumsak ve yan ayak biraz uzun sanırım ben birde buna kaz ayağı ekledim iki kere dikkat etmek gerek hele otururken yan ayagı acıp koyim dersen iyide dengesiz oluyor.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    NC ahalisi selamlar

Şimdi saçma sapan bir olayla kafadan giriş yapıyorum

Benim NC min ön-arka tüm balataları neredeyse sıfır (2000 km anca yani )

Bunları değiştiren servis ön tarafı bir tuhaf takmış olacak ki ön dış halen sıfır gibiyken ön iç tamamen bitmiş

neredeyse metal metale değecek :/ Tek yön balata bulabileceğimi zaten düşünmüyorum.

Biraz bakındım ön için fiyatlar 60 TL ile 240 TL (orjinal) arasında değişiyor.

Orjinal harici sadece Brembo kullanıcıları memnun.

Bunun fiyatıda 100 lira gibi bişey Aklıma yattı ama siz ne dersiniz, Brembo kullananınız var mı?

Kullandım pek bişeye benzemiyor derseniz MT ailesine güvenimden orjinal alır takarım sorun değil

ama nedense Brembonun daha iyi bile olabileceği gibi bir düşünce oluştu aklımda

not: Mevzu tamamen duygusal değildir

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Yoğun ısrarlarınız önerileriniz üzere Brembo aldım, taktırdım

Frenleme nefis ötesi, ses seda yok, şuan için düşüncem bitene kadar bu performansı verirse Brembo' dan devam ederim.

NC S/X için kodları Brembo global sitesinde var. Ulkemizdeki fiyatı, ön takım montaj dahil 130 TL ( Distributor Suzuki Batuhan Motor Florya )

İlerde cayk cuyk, garç gurç bi ses duyarsam bildiririm, zaten direk gider Nissin ile değiştiririm, uyuzum balata sesine

Zannetmiyorum ama belli de olmaz sonuçta ne ducatiler, suzukiler, ktmler... bunu kullanıyor hiç öte öte gezen görmedim
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    NC ahalisi selamlar

Bunları değiştiren servis ön tarafı bir tuhaf takmış olacak ki ön dış halen sıfır gibiyken ön iç tamamen bitmiş

neredeyse metal metale değecek :/ Tek yön balata bulabileceğimi zaten düşünmüyorum.

Bunun fiyatıda 100 lira gibi bişey Aklıma yattı ama siz ne dersiniz, Brembo kullananınız var mı?

Kullandım pek bişeye benzemiyor derseniz MT ailesine güvenimden orjinal alır takarım sorun değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Frenleme nefis ötesi, ses seda yok, şuan için düşüncem bitene kadar bu performansı verirse Brembo' dan devam ederim.

NC S/X için kodları Brembo global sitesinde var. Ulkemizdeki fiyatı, ön takım montaj dahil 130 TL ( Distributor Suzuki Batuhan Motor Florya )

İlerde cayk cuyk, garç gurç bi ses duyarsam bildiririm, zaten direk gider Nissin ile değiştiririm, uyuzum balata sesine

Zannetmiyorum ama belli de olmaz sonuçta ne ducatiler, suzukiler, ktmler... bunu kullanıyor hiç öte öte gezen görmedim
    2000 km'de fren balatası mı bitti?-At çöpe gitsin bu kamyonu...
    The Power of The Dreams.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km'de fren balatası mı bitti?-At çöpe gitsin bu kamyonu...
    La yukarda yazdım bi oku ya. Eskiden aldığımız kaçak program CD lerinde bile olurdu illa ki bi " ÖNCE OKU" dosyası

Brat onu bunu boşverde öncekileri takanda hayır yokmuş demek ki ,

bu eleman kaliper pistonlarını ordan burdan iteledi bişeyler yaptı ortaladı yoksa halen hepsi sıfır gibi

Ama sen yinede yaymaya başla NC lerde kronik fabrikasyon sorun var, ön iç balata daha hızlı bitiyormuş diye, unutursun falan başkaları yanmasın

Olm şaka maka ben çok sevdim layn bu yavrunun karakterini,

Bundan sonra Triumh T100 düşünüyordum hevesle, şimdi kara kara düşünür oldum. Kombine ABS yok, zaten ABS yok, 3-4lt yakıt yok, bagaj yok, arka lastik 130, düşük devir tork yok, asfalta sıfır ağırlık merkezi denge yok, bir tek kara kaşı kara gözü var işte Yani işin özü yeni bişey gelmediği sürece ben bittim :/ CB 1100 falan bekliycez heralde bu gidişle ama o da dört silindir, karakterime keyfime uymayan bi ses çekicem her gün :/

Böyle düşününce NC kötü bi tercih, sınıflarından ayrılmak istemeyenleri bi üst segmentte nerdeyse alternatifsiz bırakıyor
    dyavol-77 bunu beğendi.

besttime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700X
    Arkadaşlar merhaba, sw motech elcik korumalarım kırılınca elcik koruma arayışına girmiştim, bi forumda rastladığım linkten aşağıdaki korumaları sipariş verdim ve yaklaşık 10 günde hiç sorunsuz elime geçti. Acerbis'in korumaları ile birebir aynı ve fiyatı 26usd civarı. Tavsiye ederim.

Bu linkten sipariş verebilirsiniz.
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6085572295.html

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Sw-motech nasıl kırılır,çok da pahalı bir parça.

Motosikleti
    Honda NC 700X
    Otomobille geri geri gelmeyi bilmeyen bir kadın komşunuz varsa kırılır

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı besttime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobille geri geri gelmeyi bilmeyen bir kadın komşunuz varsa kırılır
    Bende çok merak ettim. içindeki metal mi kırıldı? Resmi varsa paylaşabilir misin? Bende motech kullanıyorum ve motech in kırıldığı yerde plastik acerbis bütün darbeyi senin eline yansıtır o yüzden tehlikeli bir durumdan bahsediyorsun. Umarım sen üzerinde yoktun kadın çarptığında.

Motosikleti
    Honda NC 700X
    Ben üzerinde değildim motorun, park halindeyken çarpıp düşürdü hanımefendi, Ayrıca sadece plastik kısım kırıldı düşme esnasında, içinden geçen metal kısım hiç bir hasar yok.

Acerbis darbelerden ziyade rüzgardan korunmak ve güzel görüntü için açıkcası, haa öle çat diye gidecek bir malzeme de değil, çok sert olmayan darbelerden de rahat rahat koruyabilir fakat içinden geçen metal bir destek yok maalesef ;)

Bu da fotosu...

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Evet arkadaslar bugun nc750s ıcın kaporayı verdim islemleri baslattim, c.tesi en gec p.tesi karaoglana kavusacagim nc dair bir suru olumlu olumsuz gorusleri okudum. Karar vermemdeki en buyuk etken aslinda yaklasik 7-8 yildir motora binmiyor olmam, ve herkesin sikayet ettigi hususun benim icin en azindan bir avantaj oldugunu dusunmem. E yas da 40 olunca, daha sakin ve guvenli bir makine istedim sanirim, ve abs illa ki de olmazsa olmazdi. Abs yi koyunca da o fiyatlarda tek secenek er6 kaliyordu, kawa ya dair pek olumlu izlenimler de almadim isin dogrusu. Bakalım nc ile olan birlikteligimiz ne kadar surecek....

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Alıntı besttime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben üzerinde değildim motorun, park halindeyken çarpıp düşürdü hanımefendi, Ayrıca sadece plastik kısım kırıldı düşme esnasında, içinden geçen metal kısım hiç bir hasar yok.

Acerbis darbelerden ziyade rüzgardan korunmak ve güzel görüntü için açıkcası, haa öle çat diye gidecek bir malzeme de değil, çok sert olmayan darbelerden de rahat rahat koruyabilir fakat içinden geçen metal bir destek yok maalesef ;)

Bu da fotosu...

http://i34.photobucket.com/albums/d1...ps8ae331f0.jpg
    Bende o metal kırıldı zannetmiştim. Kabuğun kırılması gayet normal. Ama acerbis'e geçerken unutma düşme anında veya başka bir araca çarpma anında elini korumayacaktır o elcik korumalar. Neyse gene de her türlü bela uzak olsun da.

elmasdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    2013 Nc700x ile aranızdayım. selamlar...

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    dostum merhaba,

bende öneriler üzerine ön balataları brembo aldım cok memnun kaldım lakin biraz sert firen yapınca ses oluyor bende. ilk günden beri ses var yaklaşık 2000 bin oldu değişeli. geçen gün motoru silerken diskleride sildim. sildiğim bez biraz yağlıydı ve ses gitti ama fren gücüde gitti :D bence sen bi disk temizleyici spreyle disklerini temizle istersen. sonra şu ses konusunu bidaha bi test et bende merak ettim şimdi :S birde birşey sormak istiyorum. diskin bir tarafındaki balatanın erkenden bitmesi sence normal mi ? kaliperdeki pistonlarda sorun olabilir mi acep?

NC ahalisi selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

[/COLOR]Did marka zincir ve dişli seti almak istiyorum, benimkisi icene uzadı. Değiştiren oldumu aranızda. Öneri ve fiyat lazım.[/QUOTE]

Dişli zincir problemimi çözdüm ve Bu konu için buraya da bir şeyler yazmak istiyorum. Saolsun honda servisleri dişli ve zincir için işçilik hariç 900 tl gibi bi fiyat çektiler. zincir klasik O-ring 114 bakla DİD marka zincir. Dispritör 160 tlye satıyor :D dişlide orjinal dişli seti kaç para bilmiyorum ama herkezin bildiği alman malı eshot dişliyi 180 tlye buldum. X2ring ve eshot işçilik dahil 440 tlye hallettim. bilgilerinize efenim.
    ferdinandd bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum merhaba,

bende öneriler üzerine ön balataları brembo aldım cok memnun kaldım lakin biraz sert firen yapınca ses oluyor bende. ilk günden beri ses var yaklaşık 2000 bin oldu değişeli. geçen gün motoru silerken diskleride sildim. sildiğim bez biraz yağlıydı ve ses gitti ama fren gücüde gitti :D bence sen bi disk temizleyici spreyle disklerini temizle istersen. sonra şu ses konusunu bidaha bi test et bende merak ettim şimdi :S birde birşey sormak istiyorum. diskin bir tarafındaki balatanın erkenden bitmesi sence normal mi ? kaliperdeki pistonlarda sorun olabilir mi acep?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

[/COLOR]Did marka zincir ve dişli seti almak istiyorum, benimkisi icene uzadı. Değiştiren oldumu aranızda. Öneri ve fiyat lazım.

Dişli zincir problemimi çözdüm ve Bu konu için buraya da bir şeyler yazmak istiyorum. Saolsun honda servisleri dişli ve zincir için işçilik hariç 900 tl gibi bi fiyat çektiler. zincir klasik O-ring 114 bakla DİD marka zincir. Dispritör 160 tlye satıyor :D dişlide orjinal dişli seti kaç para bilmiyorum ama herkezin bildiği alman malı eshot dişliyi 180 tlye buldum. X2ring ve eshot işçilik dahil 440 tlye hallettim. bilgilerinize efenim.[/QUOT7dişli seti 900E]
    Zincir
    The Power of The Dreams.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    DID X2-Ring Zincir

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişli zincir problemimi çözdüm ve Bu konu için buraya da bir şeyler yazmak istiyorum. Saolsun honda servisleri dişli ve zincir için işçilik hariç 900 tl gibi bi fiyat çektiler. zincir klasik O-ring 114 bakla DİD marka zincir. Dispritör 160 tlye satıyor :D dişlide orjinal dişli seti kaç para bilmiyorum ama herkezin bildiği alman malı eshot dişliyi 180 tlye buldum. X2ring ve eshot işçilik dahil 440 tlye hallettim. bilgilerinize efenim.[/QUOT7dişli seti 900E]
    Zincir

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Yavuz selamlar,
    Bremboya geçince ses yapması anormal değil. Balata ile disk birbirine sürttükçe bazı kanallar ve yollar oluşuyor diskte. daha sonra balata değişiminde ses başlıyor. o yüzden farklı bir balataya geçmek her zaman ses yapıyor. Bende daha önce ebc leri kullandığımda ses problemi yaşadım. Ama frenaja etkisi olmuyor. O yüzden önemsemedim. Bununla ilgili yapabileceklerinden bir tanesi diskin üzerindeki izleri yok etmek için zımpara gibi bir şey yapıyorlar. Diskin inceliyor ama yüzeyi pürüzsüz olduğu için artık brembolara alışmaya başlıyor ve ses kesiliyor. ama önermem. Orjinal balataların fiyatlarını 100TL'ye düşürdükleri için ben artık orjinal ile devam ediyorum.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Nasıl olmus arkadaslar
    NC700S NC700X NC750 hepsine uyuyor..

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    merhabalar arkadaşlar. hornetimi satıp nc 700 x almayı düşünüyorum. yakıt olarak uzun yolda tasarruf yapmak amacım. sizce 4 silindir makinadan nc ye gectiğimde beni tatmin edermi. atik bi makinamıdır nc ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    arkadasım her kişinin zevki sürüş şekli farklıdır. bence bir tane nc kirala kararını kendin ver derim. bu daha doğru olur. istanbul b.çekmecede bir firma kiralama yapıyor. internette araştırısan bulabilirsin. ekonomik olarak ve özellikle yakıt tasarufu düşünürsen nc yi tavsiye ederim.
    engin_deniz bunu beğendi.

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar. hornetimi satıp nc 700 x almayı düşünüyorum. yakıt olarak uzun yolda tasarruf yapmak amacım. sizce 4 silindir makinadan nc ye gectiğimde beni tatmin edermi. atik bi makinamıdır nc ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    Tatmin eder mi?.. kesinlikle etmez.. Hatta hüsranla bile sonuçlanabilir. Fakat haftasonu rotanızda ki 100-150 km`lik yolu 150 km hızla seyrederken 3.5 litre yaktığını bilmenin keyfi bambaşkadır. Ama sende benim gibi haftasonları ulaşım için değilde zevk için kullanıyorsan 2-3 litre yaktığın fazla benzin, isteksiz olarak kullandığın hiç bir km`ye bedel etmez..
    dyavol-77 ve engin_deniz bunu beğendiler.
    Bİ selektöre BİN manita

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler