Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    okumadın yazının başını kusura bakma ozaman haklısın.Bir an kendimi goldwing forumunda sandım gibi oldu o kadar cam cam muhabbeti geçince.Bir camın ardından yolu görmek kadar kötü bir motosiklet deneyimi düşünemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Gidonu yakınlaştıran arkadaşların dikkat etmesi gereken husus artık eskisi gibi araziye giremiceksiniz,kontrollerinizi yükseltmek okey ama çok fazla kendinize doğru çekmemeye çalışın.Yükseltmekde v,raj kabiliyetinizi düşürür.Bana kalırsa nc nin gidonu mükemmel hem viraj hem offroad hemde konfor için uygun.zevkler renkler meselesi tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

kamera arkası çekimimim

kısa bir arazi sürüşü sonrası

ürdün

ncden daha iyi tek motor

Blackboy, mertsnsz, audioslave ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    mertsnsz arkadaşım bu iki kask arasından sana araştırmalarıma dayanarak schubert c3 proyu tavsiye ederim. Benimde kask ihtiyacım var ve konuyu bayaa bi araştırdım diyebilirim schubert su anda flip-up kasklarda en aerodinamik kask. zaten bi c3 bide c3 pro modeli var ve c3 pro yüksek hızda daha az gürültülü olsun diye bikaç aerodinamik eklentiye sahip bu kaskla 170-180 km hızlarda konforlu yolculuk mümkün deniyor şahsen ben bundan alacağım. Zaten kask konusunda da en iyi markalardan biri schubert.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    laylow sana katılıyorum bugün bir kaç fotoda benden olsun;

audioslave ve _Uzay_ bunu beğendiler.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sendemi fotografçısın bende çekiyorum dergiler için ve reklam aanslarına.Ama full time değil sadece haftasonları.Gezi dergilerine ve moda dergilerine çekiyorum en çok.Gezide beleşe gezmek gibisi yok

bendede schubert kask var yeni aldım.C2 vardı daha önce çok memnundum bu c3 Schubertin dışında tonla kaskım oldu ama schuberti tek geçerim.

Montumda barbour international wax cotton.Aynı zamanda klasik bir motorum oldugu için genelde bu montu giyiyorum.Tamamen su geçirmez ve rüzgarda geçirmez haliyle ve çok ince.Yaklaşık 10 senedir giyiyorum.

Tabi korumalı montum da var belstaff long way round ama onu sadece uzun yola çıkıcagım zaman giyiyorum.Koruma önemli tabi ama belli zaman sonra insan şehirde sürdüğünde korumaz tercih edip kumar oynuyor :( ama zaten ölümsüzlüğü düşünüyor olsaydım motorada binmezdim dimi
    Neyse kötü örneğim örnek almayın haha
    Deryali bir gün dolaşalım senle evlerimiz yakınsa ben caddebostandayım.
    _Uzay_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Yakın sayılırız Caddebostan'dan Kartala doğru devam et sahilden 10km sonra bulursun beni
    Birazdan geçeceğim o taraflara bir kahve içebiliriz istersen

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Ne güzel sen bu işi paraya dönüştürüyorsun ben de sağlam fotolar çekiyorum ekipman falan da var ama sadece hobi için..
    Bende Ajanslar için çekmek isterdim doğrusu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

hadi bir iki foto daha...

_Uzay_ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben sanırım bütün ekipmanı sallıcam çünkü geçen gün olympus omd-5 diye bir kamera aldım,inanılmaz bir kalitesi var onu aldıgımdan beri dslr larımı kullanmıyorum.Ufacık kamera fark edilmeden bile fotograf çekiyorum çok hafif,kesinlikle öneririm.Varya eve geçmesem buluşurduk hanım yemek yapıyor :( ama daha iyi organize olalım özelden sana bilgileri geçim dostum.

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Arkadaşlar Selamlar,

Uzun zamandan beri NC x için hep gel gitler yaşadım. Alsam mı almasam mı. Gider mi gitmez mı gibi sorular derken sizlere danışmak istedim. VFR 800 kullanıyorum ve motorumdan çok memnunum ama şehir içi yakıtı beni fazlasıyla üzüyor. Yaz kış motor üstünden inmeyen biriyim ve haftasonları hep kendime rotalar çizerim. En son geçtiğimiz pazar günü 3 VFR ile istanbul-tekirdağ-malkara-keşan-gelibolu-ecabat ordan da vapura binip çanakkale-balıkesir-bursa-yalova-istanbul güzergahında 800km yol yaptık günü birlik ve VFR hakkını verdı sonuçta uzun yol için tasarlanmış bir motor.
    Şehir dışında 160km/h ortalama ile 5,5 Litre yakıyor ama şehir içinde 9 Litreyi gördüğüm günler de oldu. Bu yüzden NC ye yönelmek istiyor bir yanım bir yanım da 2 silindir ve 50 hp den dolayı yapma VFR yi mumla ararsın diyor.
    Sizlere danışmak istediğim kafamdaki soru işaretleri şunlar;
    - uzun yol da VFR yi aratırır mı?
    - yol tutuşu ve virajlardaki karakteri nasıl?
    - yakıtı gerçekten şehir içinde 3 litre mi?
    - uzun yolda kuyruk sokumunda çok ağrınız oluyor mu? (Bmw F650 den çok iyi bilirim)
    - ara hızlanmalarda tatmin edici mi? Yani ani bir durumda güç gaz kolunda hazır mı yoksa boğuk mu?

Zahmetli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

Forumdan Uzaklaştırıldı
    vfr yi satma,yanına bir scooter gibi birşey al şehir içinde onu kullan.Nc700x in faydasını yakıt açısından göremezsin.vfr nin fiyatı belli 14 15 e anca satarsın senesini bilmiyorum ortalama söyledim.nc alıcaksın üstüne 6-7 tl gidicek.
    zaten bu farkı kapatman baya bir sene alır senede 35 000 km falan binmen lazım.O yüzden sana 3-5 tl lik bir scooter gider yada cbf 150 gibi birşey.vfr satılmaz güzel motordur onuda arada çıkarır gezersin.Bu benim seneryom.
    nc 3.5 litre yakıyor
    uzun yolda yoruyor kuyruk sokumu kalmıyor
    ara hızlanması iyi ama bir vfr değil bunu unutma
    yol tutuşu vfr ile aynı neredeyse
    kısaca alma vfr verilmez.

Motosikleti
    Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vfr yi satma,yanına bir scooter gibi birşey al şehir içinde onu kullan.Nc700x in faydasını yakıt açısından göremezsin.vfr nin fiyatı belli 14 15 e anca satarsın senesini bilmiyorum ortalama söyledim.nc alıcaksın üstüne 6-7 tl gidicek.
    zaten bu farkı kapatman baya bir sene alır senede 35 000 km falan binmen lazım.O yüzden sana 3-5 tl lik bir scooter gider yada cbf 150 gibi birşey.vfr satılmaz güzel motordur onuda arada çıkarır gezersin.Bu benim seneryom.
    nc 3.5 litre yakıyor
    uzun yolda yoruyor kuyruk sokumu kalmıyor
    ara hızlanması iyi ama bir vfr değil bunu unutma
    yol tutuşu vfr ile aynı neredeyse
    kısaca alma vfr verilmez.
    Tarafsız yorumun için çok sağol laylow. VFR de o kuyruk sokumu ağrısı olmuyor birtek uzun bi ara (2 saat durmadan) kullanıldığında bel ağrısı oluyor ama 10 dakkalık bir mola ile devam ediyorum. Dediğin gibi bitane scooter almak mantıklı olacaktır. Tek korkum şu, motoru aldığımda 38 bindeydi kasım da almıştım ve şu anda 47 binde. Malum ülkemizde millet kilometre düşürüp öyle satıyor ben böyle bir şerefsizliği yapamayacağım için ve bu gidişle motorum sene sonuna kadar 60.000 i çok rahat göreceği için satarken zorlanırım diye düşünüyorum.
    Dr. Seuss

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yani seçim senin,paraya ihtiyacın varsa yada motora ısınamadıysan sat nc700 yada başka bir motor al.Ama altındaki motor en az 150 000 km hiç sorun çıkarmaz motor aksamı olarakdan.Tabi iyi kullanıldıysa.nc700x için ömrüde 240 000 gibi duruyor.Scooter alman şart eğer büyük ekonomi yapmak istiyorsan.Bende mesela birtane de ufak motor var.İşlerimi hep onla görüyorum çünkü büyük motoru sağa sola sürtersen epey masraflı olur.Ufak motoru her gün çsürütoyurm çiziyorum üzülmüyorum.ben motorlarımı uzun süre kullanıyorum hep.Masraf çıkartıcagı vakit de satıyorum.Ama nc700x i sanırım daha erken satıcam çünkü zevk alamıyorum fazla.Sanırsam triumph 1200 yada 800 alıcagım.yüzde 80 tiger 800 olucak.Biraz fazla yaksın ama zevk alim.nc700 dizel araba gibi yakmıyor ama zevkde vermiyor.
    O yüzden sana vfryi tut dedim vfr gibi motor artık üretilmiyor.Bak bütün markaları araştır vfr gibi güzel makina varmı?bir kere şekli çok güzel,motoru çok iyi tam bir klasik.Bende zamanında er 5 vardı sıfır almıştım.En çok sattıgıma pişman oldugum motordu mesela şimdi onun gibi klasik üretmiyorlar.Hep böyle tipsiz tipsiz makinalar.

Motosikleti
    Triumph tiger acayip bir motor hele bitane video vardı film tadında orda dikkatimi çemişti.
    Fikirlerin içn çok sağol içime su serptin resmen. Tam satiyim diyorum ama üstüne de binince iyiki benim diyorum v.s
    Neyse daha fazla uzatmıyım bu mevzuyu en iyisi
    Dr. Seuss

ihakanvardal, sen servis olarak DB'yi kullanıyorsun sanırım, bugün servise uğradım bir iki soru için, oradaki bir arkadaş beni sizin gruptan birine benzetip "haftasonu Çanakkale yapan siz miydiniz" diye sordu, senin mesajı okuyunca anladım ne demek istediğini Laylow, tur camını sorduk diye bize laf ediyoırdun rüzgarı kestiği için, sendeki nedir hocam Deryali, keşke siteye erken baksaymışım, bugün hava güzeldi ama tek başıma binmek hiç çekici gelmedi, buluşur, tanışırdık ya, kısmet başka bahara kaldı.
    laylow ve _Uzay_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    ihakanvardal, sen servis olarak DB'yi kullanıyorsun sanırım, bugün servise uğradım bir iki soru için, oradaki bir arkadaş beni sizin gruptan birine benzetip "haftasonu Çanakkale yapan siz miydiniz" diye sordu, senin mesajı okuyunca anladım ne demek istediğini
    Aslında Ali Esengüle giderdim hep ama bu sefer burası benim işime geldi ve artık Gökhana gitmeyi düşünüyorum hem fiyatları daha uygun hem daha cana yakın bir ortam var. Senin dediğin benzetme olayını şimdi çözdüm Aslında bana değil başka VFR olan arkadaşımızla karıştırmışlar buyuk ihtimalle de Hasan dedi bunu ;)
    Dr. Seuss

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Triumph tiger acayip bir motor hele bitane video vardı film tadında orda dikkatimi çemişti.
    Fikirlerin içn çok sağol içime su serptin resmen. Tam satiyim diyorum ama üstüne de binince iyiki benim diyorum v.s
    Neyse daha fazla uzatmıyım bu mevzuyu en iyisi
    Laylow arkadaşın dediği gibi ikinci bir ufaklık düşünürseniz 2011 de çıkan CBR125 de cuk oturur bence. adeta 125'lik VFR gibi. sürüş pozisyonu 1'e 1 aynı, zaten sizin bundan sikayetiniz yok. şehir içinde 2.7 litre yakar. Çevre yolunda ise son sürat olarak 120-130 km hız yapabilir. Ayrıca çok hızlı bir ikinci eli var. Satmak hiçsorun değil. Para kaybınız bile olmayabilir

Böyle bir ikiliyle şehir içi görevlerini minik VFR cbr125'e verirseniz, VFR800 hafta sonu daha da iştahlı yol alır

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    VFR800 ü kısa bir süre önce kullanma şansım olmuştu,
    Uzun uzadıya tekrar yazmayayım dilerseniz http://motojektif.com/blog/deryali/2/Vfr-800-Deneyimi buradan okuyabilirsiniz,
    Kısaca şöyle söylemek isterim, VFR gerçekten harika bir motor, herşeyden önce çok güçlü kullanması çok zevkli,
    Ancak bu kadar gücü nerede kullanacaksınız ? Dur kalklar özellikle yazın bir işkence, motordan gelen sıcaklık havanın sıcaklığı ile birleşince çekilmez oluyor..
    Tamam gazı açıp uzayarak motorun hakkını vereceksen sorun yok..
    O yüzden kendinize sormanız gereken motorunuzu % kaç TEM'de otobanda kullanıyorsunuz eğer %80' ise VFR'ye devam..

NC700x All Round bir motosiklet elbette uzun yolda vfr'nin yanına yaklaşamasada hiç fena değil.
    Bu makine viraj için yaratılmış resmen kendi giriyor virajlara, ara hızlanmaları ve gaza tepkisi çok güzel, roku çok yüksek gücü çok fazla değil ama yinede o gücün hepsini Kartal-Umraniye arası TEM'de bile bitiremiyorsun, motorun tam gücünü kullanacak yol İstanbul'da yok gibi..
    Şehir içinde scooter kadar kıvrak. Yakıt bende şuan 3.3 şeklinde devam ediyor.
    Yeni bir teknoloji... VFR + Scooter da tabi bir çözüm.
    karar sizin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı reeper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihakanvardal, sen servis olarak DB'yi kullanıyorsun sanırım, bugün servise uğradım bir iki soru için, oradaki bir arkadaş beni sizin gruptan birine benzetip "haftasonu Çanakkale yapan siz miydiniz" diye sordu, senin mesajı okuyunca anladım ne demek istediğini Laylow, tur camını sorduk diye bize laf ediyoırdun rüzgarı kestiği için, sendeki nedir hocam Deryali, keşke siteye erken baksaymışım, bugün hava güzeldi ama tek başıma binmek hiç çekici gelmedi, buluşur, tanışırdık ya, kısmet başka bahara kaldı.
    Ama ne dedim kışın şart ben kışın ptt camı olsa onu bile koyarım çünkü hergün 120 130 km yol yapıyorum zatüre olurum.Yazın allah ne verdiyse çıkarıyorum don paça binicem nerdyse motora.İstanbulun sıcağı çekilmyor.
    _Uzay_ bunu beğendi.

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yılbaşına doğru nc 700 x almayı düşünüyorum cbf 150 satıp 700 x de ben alayım anlattınız anlattınız aklımı çaldınız yahu
    _Uzay_ bunu beğendi.

Arkadaşlar, Karasu veya Kandıra tarafta güzel bir mangal yapan yer biliyor musunuz Haftasonu yeme niyetindeyiz

Motosikleti
    XMAX250
    Barkın Bayoğlu NC700S'i test etmiş videosu burda http://www.izlesene.com/video/honda-nc-700s/6930889
    polo34 bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Blackboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın Bayoğlu NC700S'i test etmiş videosu burda http://www.izlesene.com/video/honda-nc-700s/6930889
    Aaaaa benim motorum
    enzo1903, _Uzay_, modoxy ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler