Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC 750 X-DCT
    Umarım o kokudur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olcay abi bir konuda intercom hakkında sipariş vereceğini yazmışsın. ürünün siparişini geçtin mi?
    Sepete attım ama henüz alım yapmadım, çok da düşünmemek lazım kaç yıldır satılan ürün tipi sürekli her sene yenileyip satıyorlar sitede çok kullanıcısı var bi sıkıntı olmaz sanırım. Hatta verdiğim linkteki üretici ayrıntılı bilgi de vermiş, sahtesi ve orjinali arasında ki farkı anlatmak için ayrıntılı resim vermiş.

Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu daha başlamadan su koydu. mehmetle akrabalık varmı ?
    Lan olm, söz verip yapamasam daha mıı iyi, gel hele bi bakıcaz uğraşcaz. Vakit yeterse yaparız, ne yapak gece eve mi gitmeyek

Alıntı ddazlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler.bugün yağmurlu bir sürüşün ardından şöyle bir dumanla karşılaştım.http://youtu.be/q8yfC0H6QKY
    Daha önce de 1-2 defa oldu ama sorun yaratmadı.normal midir?
    Sıkıntı yok ıslanıp da soğumaya çalışan metal işte
    _oXXo_ bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü bakım olayına ufaktan başlayayım dedim ve ilk etapta K&N yağ filtremi, motul 7100 motor yağımı ve hava filtremi değiştirdim. 24.000Km deki motorda hava filtresi bu halde oluyor. Servise sorduğumda değiştirmeye gerek yok demişlerdi 24.000Km de Motorun içinden yağ değil zift çıktı resmen. Uygun 0,17mm intake, 0,28mm exhaust subap ölçülerine uygun filler çakısı daha bulamadığım için subap ayarı, radyator suyu değişimi (motorun ön kapağı çıkarttığımda alt seviyesinin de altında olduğunu gördüm radyatör sıvısının), fren hidrolikleri ve buji bu hafta sonuna kaldı Ayrıca bütün bu saydıklarımı 450 lira gibi bir bütçeye halletmiş olacağım

http://i.hizliresim.com/ZkV7lG.jpg

http://i.hizliresim.com/o3ZrJb.jpg

http://i.hizliresim.com/ljyvAJ.jpg
    Bakımın 2. aşaması için her şey elverişli

Radyatör soğutma suyu için Motul Motocool Expert kullanacağım (fuarda çok fazla motul standı olmasına rağmen 1 tane bile bu üründen bulamadım ve internetten sipariş vermek zorunda kaldım)

Fren hidroliği için gene Motul RBF (racing brake fluid) 325 Derece Kuru, 205 Derece ıslak kaynama noktası olduğu için tercihim oldu sonuçta motorumuz önde tek disk var ve şile teke kandıra gibi yollarda çok fazla fren yapınca fren performansı düşmeye başlıyordu. Bakalım bununla nasıl olacak.

Bujiler için kitapçıkta yazan model NGK sipariş ettim iridyum modelini yazmış honda, ben de değişiklik yapmadım.

Filler çakısı - Sentil denilen ölçü aletini de gene internet üzerinden buldum Hatay'dan geldi. 0.02mm + 0.15mm = 0.17mm emme , 0.03mm +0.25mm = 0.28mm egzoz subapları için yeterli ölçümü yapabileceğim bıçakları mevcut.

Cuma gecesi başlarım muhtemelen bakıma
    zenon, mehmetenis, _oXXo_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Kolay gelsin . .
    38 binde benim motor . Şimdi kaç binde bakıma sokayım bunu. Birde benimde radyatör suyu minimum da idi 200 ml kadar ilave ettim .

Bizim motorlarda subab ayarı şim li diye biliyorum . Yani öyle duydum yanlış mı biliyorum
    _oXXo_ ve antilop_skul bunu beğendiler.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bakımın 2. aşaması için her şey elverişli

Radyatör soğutma suyu için Motul Motocool Expert kullanacağım (fuarda çok fazla motul standı olmasına rağmen 1 tane bile bu üründen bulamadım ve internetten sipariş vermek zorunda kaldım)

Fren hidroliği için gene Motul RBF (racing brake fluid) 325 Derece Kuru, 205 Derece ıslak kaynama noktası olduğu için tercihim oldu sonuçta motorumuz önde tek disk var ve şile teke kandıra gibi yollarda çok fazla fren yapınca fren performansı düşmeye başlıyordu. Bakalım bununla nasıl olacak.

Bujiler için kitapçıkta yazan model NGK sipariş ettim iridyum modelini yazmış honda, ben de değişiklik yapmadım.

Filler çakısı - Sentil denilen ölçü aletini de gene internet üzerinden buldum Hatay'dan geldi. 0.02mm + 0.15mm = 0.17mm emme , 0.03mm +0.25mm = 0.28mm egzoz subapları için yeterli ölçümü yapabileceğim bıçakları mevcut.

http://i.hizliresim.com/y5R1bj.jpg

Cuma gecesi başlarım muhtemelen bakıma
    Hayırlı olsun,Yine benim dediğim motul marka fren hidroliğini aldınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Alıntı ddazlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım o kokudur
    Yok yok o koku benim kinden bir koku geliyor sanırsın motor yanıyor.Yoldaki pislik çamur yağ asfalt gibi meteryaller o kokuya sebep oluyor.Ama en kısa zaman da ön çamurluk uzatma taktırmalısın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlar için teşekkürler

@_oXXo_ sorması ayıptır kaça aldın motoru ?

@aydin-ist bütcem 18-20 civarı temiz 750 ler 24 civarı oda beni aşıyor . anlaşılan 700x de pusuya yatmak lazım .
    Barboros motor için çok fedakarlık etti.En son boğazdaki yalıyı arap bir iş adamına satmıştı,kozyatağındaki 51 katlı plazayı da Almanlara sattı diye biliyorum ama sonra ne oldu bende bilmiyorum.
    _oXXo_ bunu beğendi.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,Yine benim dediğim motul marka fren hidroliğini aldınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Yok yok o koku benim kinden bir koku geliyor sanırsın motor yanıyor.Yoldaki pislik çamur yağ asfalt gibi meteryaller o kokuya sebep oluyor.Ama en kısa zaman da ön çamurluk uzatma taktırmalısın.
    Aynen aynen, alırken aklıma geldi motocool experti de siz önermiştiniz almışken en iyisinden alalım dedik. Bu arada bu gece zinciri de söküp temizleyeceğim. Kilitli kaç baklası var üzerinde temizlerken anlaşılmıyor
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Aynen aynen, alırken aklıma geldi motocool experti de siz önermiştiniz almışken en iyisinden alalım dedik. Bu arada bu gece zinciri de söküp temizleyeceğim. Kilitli kaç baklası var üzerinde temizlerken anlaşılmıyor
    Kilitli bakla olmayabilir. O zaman zinciri sökemezsiniz. Benim zincirde kilitli bakla yok.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilitli bakla olmayabilir. O zaman zinciri sökemezsiniz. Benim zincirde kilitli bakla yok.
    Aldığım arkadaşım zincir değiştirmek için geçen sene servise gitmişti onda da zinciri değil sadece dış baklalarını değiştirmişler ve zincirim sarı siyah renkte detaylıca bir bakmak ve görmek için zinciri söküp öyle temizlemeyi düşünüyorum. Zincir en gergin durumda şu anda eğer kilitlenmiş bir bakla varsa onu çıkartıp zincir ayarını ortaya alabilirim. Belki yaza kadar idare eder. Şu anda 100-110Km üzerine hiç çıkmadım. Zaten genelde de bu hızlarda sürerim ama zincir ve dişliye güvenemiyor insan arkadaşımdan da almış olsam 2. el olduğu için bakımlarını yapıp kafayı rahat ettirmek gerek
    mehmetenis bunu beğendi.

kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Bak ne güzel işte .. Taktın benim kaskı .. İntercom için karar verdin.. Kısık sesle müzik dinlemek ve telefon için durmamak ..Kulanmaya başlayınca bağımlılık yapacak....
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sepete attım ama henüz alım yapmadım, çok da düşünmemek lazım kaç yıldır satılan ürün tipi sürekli her sene yenileyip satıyorlar sitede çok kullanıcısı var bi sıkıntı olmaz sanırım. Hatta verdiğim linkteki üretici ayrıntılı bilgi de vermiş, sahtesi ve orjinali arasında ki farkı anlatmak için ayrıntılı resim vermiş.

Lan olm, söz verip yapamasam daha mıı iyi, gel hele bi bakıcaz uğraşcaz. Vakit yeterse yaparız, ne yapak gece eve mi gitmeyek

Sıkıntı yok ıslanıp da soğumaya çalışan metal işte
    Malesef hayat kısa!!

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Aldığım arkadaşım zincir değiştirmek için geçen sene servise gitmişti onda da zinciri değil sadece dış baklalarını değiştirmişler ve zincirim sarı siyah renkte detaylıca bir bakmak ve görmek için zinciri söküp öyle temizlemeyi düşünüyorum. Zincir en gergin durumda şu anda eğer kilitlenmiş bir bakla varsa onu çıkartıp zincir ayarını ortaya alabilirim. Belki yaza kadar idare eder. Şu anda 100-110Km üzerine hiç çıkmadım. Zaten genelde de bu hızlarda sürerim ama zincir ve dişliye güvenemiyor insan arkadaşımdan da almış olsam 2. el olduğu için bakımlarını yapıp kafayı rahat ettirmek gerek
    Bakla düşürmek zincir için çok tehlikeli bir hareket, zincir gerdirilmeyecek kadar uzadıysa değiştirilmesi lazım. Kopması çok büyük tehlike.
    mehmetenis bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Arkadaşlar yardım
    3 gün önce kaza yaptımYyazmıştım).tramer sonucu çıktı karşı taraf 100% kusurlu masraf onun sigortasından yapılacak sıkıntı şu

aslında motorda görünür hasar ön borular eğildi(çok fazla değil) ama servis 9000 küsür liste çıkarmış
    Fiyatı artıran 1500 tl tur cam o düşecek 300 tlye falan.(givi yada kappa takılacak)
    egsoz ise 2500 tl. Aslında egsozda sadece cizik var önceden de vardı zaten. exsper onunyerine performans egzsozu takalım demiş bende muayenede sıkıntı olur eskisini de veririseniz olur dedim kabul etmediler
    Soru-1 egsoz konusunda ne yapmalıyım.
    soru-2 genel olarak masrafı düşürmeye çalışayımmı(ön havalandırma grenajında 0.5 cm lik 2 adet iz var değiştireyimmi.Ayna da küçük zede var değiştireyimmi )gibi şeyler
    soru-3 ayna da küçük zede var değiştireyimmi
    _oXXo_ bunu beğendi.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardım
    3 gün önce kaza yaptımYyazmıştım).tramer sonucu çıktı karşı taraf 100% kusurlu masraf onun sigortasından yapılacak sıkıntı şu

aslında motorda görünür hasar ön borular eğildi(çok fazla değil) ama servis 9000 küsür liste çıkarmış
    Fiyatı artıran 1500 tl tur cam o düşecek 300 tlye falan.(givi yada kappa takılacak)
    egsoz ise 2500 tl. Aslında egsozda sadece cizik var önceden de vardı zaten. exsper onunyerine performans egzsozu takalım demiş bende muayenede sıkıntı olur eskisini de veririseniz olur dedim kabul etmediler
    soru-2 genel olarak masrafı düşürmeye çalışayımmı(ön havalandırma grenajında 0.5 cm lik 2 adet iz var değiştireyimmi.Ayna da küçük zede var değiştireyimmi )gibi şeyler
    Performans egzozu ne verecekmiş? Benim orjinal egzozu verebilirim sana
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Performans egzozu ne verecekmiş? Benim orjinal egzozu verebilirim sana
    Fiyat söyleki hesap yapabileyim

ne verirse versin 2500 diyor orjinaline o fiyata en iyisi alınır herhalde

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    Fiyat söyleki hesap yapabileyim

ne verirse versin 2500 diyor orjinaline o fiyata en iyisi alınır herhalde
    benim önerim trameri çok şişirmeyin çizik varsa değiştirmeyin derim. ileride motoru değiştirirken bunun 9000 liralık hasar kaydı var gibi muhabbetlere girmemek için en uygun nasıl hallederseniz öyle yapın derim akrapoviç veriyorsa benim egzoz + 1000 lira işler :D

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bunlar 160 Bakla olması lazım diye biliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Arkadaşlar yardım

Bence Hepsini yaptır gitsin zaten %100 suçlu karşı değil mi?

Senin tramerinde sadece çarpma yazacak rakam yazmayacak.
    Yada servisle anlaş çok hayati parçaları değiştir geri kalan ücreti de nakit al.Ama bunu ulu orta konuşma direkt servis müdürüyle konuş.Ama servis sizden bunun için biraz para ister,mesela hayati parçalar değişince kalan ücret 5000TL servise 1500TL verirsin 3500TL de sana kalır.
    Arenli, _oXXo_ ve antilop_skul bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Turan abi bence de hasari cok sisirme, gerekeni yaptir yeter. satarken hasar kaydi sıkıntı yapar.
    _oXXo_ ve mehmetenis bunu beğendiler.

Kemal33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Merhaba, benim bildiğim karşı taraf %100 suçlu olduğu için onun tramerinde gözükecektir o 9000TL. Yinede tecrübeli bir sigortacıya sormak lazım.
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turan abi bence de hasari cok sisirme, gerekeni yaptir yeter. satarken hasar kaydi sıkıntı yapar.
    ANTALYADA BİR GÜN

Motosikleti
    Sigorta işi olmasa sadece boru değişecek oda en çok 1500 tutuyor
    mehmetenis bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Sigorta işi olmasa sadece boru değişecek oda en çok 1500 tutuyor
    bildiğim kadarıyla yaptırmak zorunda değilsiniz onun yerine parasını alıp ileride ben tamir ettiririm deme hakkınız da var. O yolu kullanmayı düşünürdüm ben olsan

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Arkadaşlar yardım

9000TL.. Malesef satarken bunun faturasını veya ikna edecek şekilde değişenleri vs maliyetini söylemek durumunda kalacaksınız. Fakat çizik vs denilse bilse sizin fark etmediğiniz hasarları veya zararı da olabilir. Bana sorarsanız, bu boyutlu büyük hasar görünümü satışta sorun çıkartabilir, ama rakamı küçültüp acaba sağlam diye parçaları tutmaya tamamen karşıyım. Apromoviç / Performans egzozu takılmasına kesinlikle karşı çıkmayın. Apromoviç takıyorlarsa kesinlikle taksınlar.

Sonuç: Gerekli tüm parçalar değişsin, başa geldikten sonra yapacak bir şey yok.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler