Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı MEY17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar NC750 X model motoruma yerli üretim motor koruma demiri aldım.İki taraf arasında farklılık söz konusu oldu.Daha önceki sayfalarda Olcay Bey'in bir yazısını okumuştum bu konu hakkında, nasıl bir ayar yapmam gerek bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba?

Not: üşenmedim yazısı baştan yazdım, daha önce komple büyük harf idi (Olcay)
    Yapılabilecek bir şey yok, konu ayar ya da montaj ile ilgili değil. Ben bir tarafı söküp kesip biçip baya bir kaynak mesaisi yaparak eh işte denilebilecek seviyeye getirdim.

Keşke almadan önce araştırsaydınız.

Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide baba eve gitti dedi onu netçen :D

ahmet abi o fileyi arka koltuğa yap kaydırmaz.

mey17 güzel kardeşim caps lock tuşuna bas küçük küçük yaz sonra bilen birisi zaten yardımcı olur
    Lan ne zaman saat kaçta geldin? 6 dan önce eve gitmek için dükkandan çıkmam, ya spora gitmişimdir ya da inşaata şile'ye filan. Lafı uzatmamak için babam kestirip atmıştır
    mehmetenis ve _oXXo_ bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    selam beyler

okadar arastırmama okumama rag en hala 700 x ile 750 x arasındaki 50 cc fark ve 5 hp dısında bir fark bulamadım .
    2, elde en ucuz oalrak 5000 tl ye varan fiyat farkı var . neden kaynaklanıyor bu ?

ortalama 10000 + pulsarım var almayı dusunuyorum fakat hangisini almalıyım ?
    700 alınca elden cıkarmak cokm zor olur ?
    bakım maliyetleri ve süreleri tam olarak ney ? ( 12000 bkm diyen var 6000 km diyen var 4000 de yag değiştiriyorum diyen var )
    yakıtı sormaya gerek yok zaten yakıtı için bu motoru almak istiyorum .

simdiden teşekkürler .
    mehmetenis bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler

okadar arastırmama okumama rag en hala 700 x ile 750 x arasındaki 50 cc fark ve 5 hp dısında bir fark bulamadım .
    2, elde en ucuz oalrak 5000 tl ye varan fiyat farkı var . neden kaynaklanıyor bu ?

bakım maliyetleri ve süreleri tam olarak ney ? ( 12000 bkm diyen var 6000 km diyen var 4000 de yag değiştiriyorum diyen var )

simdiden teşekkürler .
    700x ile 750 x arası 5 hp ve model yıl farkı var.Doğal olarak fiyat farkı fazla (daha çok model farkından).Bakım işi kitaba göre 12000 garanti mecburiyetine göre 6000 servisin sözüne gidersen 3000 de yağ değişimi ben garanti kısmındayım 6000 de gidiyorum Onun dışında artcı konforu arama,araziye girecem dersen olmaz lastik amartisör ömrü ...vs.

Kronik sorunu yok (en azından ben bilmiyorum)
    Sürat istiyorsan alma (170 km den yukarısı zorlama olur)
    Gerisi sana kalmış hayırlısı olsun ne olursa
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    selam beyler

simdiden teşekkürler .
    750X de vites göstergesi ve vol bilgisayarı da var anlık ve ortalama yakıtı falan gösteriyor :D Ben de sırf bunun için almayayım diyerek 700X aldım daha 1 ay önce

Motosikleti
    Dominar D400
    selam beyler

simdiden teşekkürler .
    Sanırım nc700x'de kombine abs varken nc750x'de kombine değildi. Ayrıca Nc750'nin vites aralıkları bir miktar daha uzun, torku daha fazla okuduğum kadarıyla.
    Kronik sorun sayılabilecekolarak arka amartisörün belli bir süre(20-30bin km sanırım) sonra kendini salması söylenebilir(daha detaylı araştırın). Değişimi de 2bin tl civarıydı(garantisi varsa garantiden değiştirebiliyorlar) O paraya yurtdışından daha iyi amortisör getirtip takan vardı bu(mt) forumda yanlış hatırlamıyorsam.

Bu konuda en iyi bilgi alacağınız forumların biri de enduroist.com forumudur, şu anda satılık nc700 de var forumun bilindik kişilerinden birinin(LİNK)
    Bunlar da o forumdan NC ile ilgili bilgi alabileceğin bir kaç konu başlığı
    LİNK1
    LİNK2

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılabilecek bir şey yok, konu ayar ya da montaj ile ilgili değil. Ben bir tarafı söküp kesip biçip baya bir kaynak mesaisi yaparak eh işte denilebilecek seviyeye getirdim.

Keşke almadan önce araştırsaydınız.

Lan ne zaman saat kaçta geldin? 6 dan önce eve gitmek için dükkandan çıkmam, ya spora gitmişimdir ya da inşaata şile'ye filan. Lafı uzatmamak için babam kestirip atmıştır

DİYECEMKİ SAAT 6 DA GELDİM .

ama olmayacak ahmet abide yanımdaydı . çay içelim diye geldik cumartesi . saat 16 idi. hadi bakalım nirdeydi de bize :D

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı MEY17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar NC750 X model motoruma yerli üretim motor koruma demiri aldım.İki taraf arasında farklılık söz konusu oldu.Daha önceki sayfalarda Olcay Bey'in bir yazısını okumuştum bu konu hakkında, nasıl bir ayar yapmam gerek bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba?

Not: üşenmedim yazısı baştan yazdım, daha önce komple büyük harf idi (Olcay)
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olcay sana zahmet Erdem'e yardımcı ol.Koruma demiri aldı seninkinin aynısı ama orantısız.Sen kesip biçmiştin bi el at bea
    Mehmet valla olacak iş değil, ben kendimin ki ile 1 tam gün uğraştım ama değmez. Bişeye benzemedi yani, şimdi olsa yenisini alırım uğraşmam.

DİYECEMKİ SAAT 6 DA GELDİM .

ama olmayacak ahmet abide yanımdaydı . çay içelim diye geldik cumartesi . saat 16 idi. hadi bakalım nirdeydi de bize :D
    Lan cumartesi saat 16 da ne işim var dükkanda benim, ya eve gitmişimdir ya da çocukları alıp bir yere

bu arada ;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ml#post3835519
    mehmetenis ve _oXXo_ bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım nc700x'de kombine abs varken nc750x'de kombine değildi. Ayrıca Nc750'nin vites aralıkları bir miktar daha uzun, torku daha fazla okuduğum kadarıyla.
    Kronik sorun sayılabilecekolarak arka amartisörün belli bir süre(20-30bin km sanırım) sonra kendini salması söylenebilir(daha detaylı araştırın). Değişimi de 2bin tl civarıydı(garantisi varsa garantiden değiştirebiliyorlar) O paraya yurtdışından daha iyi amortisör getirtip takan vardı bu(mt) forumda yanlış hatırlamıyorsam.

Bu konuda en iyi bilgi alacağınız forumların biri de enduroist.com forumudur, şu anda satılık nc700 de var forumun bilindik kişilerinden birinin(LİNK)
    Bunlar da o forumdan NC ile ilgili bilgi alabileceğin bir kaç konu başlığı
    LİNK1
    LİNK2
    Neden Başka bir formun linkini burada paylaşıyorsunuz anlamıyorum,ki bizim forumda da çok daha detaylı anlatımlar mevcut.

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    NC700X için zincir dişli (450 lira civarı fiyata did zincir ve dişliler var gibi serviste 1000 lira civarı aralarında çok fark var mı?) değişimi ve arka disk (internette orjinali 750 lira gibi bir şey gördüm ama daha uyguna nasıl alırız?) değişimi yaptıran oldu mu şimdiye kadar? Fiyatları nedir? Fiyatları gördükten sonra şu anda sigaraya başlayabilirim :D

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    teşekürler bilgiler için. yani 700 x al kalan parayla gez diyorsunuz =)

artcı konforu 0 mı idare edermi ? neye göre kötü neye göre iyi .
    birde bakım maliyeti nedir .

Motosikleti
    teşekürler bilgiler için. yani 700 x al kalan parayla gez diyorsunuz =)

artcı konforu 0 mı idare edermi ? neye göre kötü neye göre iyi .
    birde bakım maliyeti nedir .
    vstroma göre kötü ss lere göre iyi
    _oXXo_, F54 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet valla olacak iş değil, ben kendimin ki ile 1 tam gün uğraştım ama değmez. Bişeye benzemedi yani, şimdi olsa yenisini alırım uğraşmam.

Lan cumartesi saat 16 da ne işim var dükkanda benim, ya eve gitmişimdir ya da çocukları alıp bir yere

bu arada ;

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ml#post3835519

ula kro hangi gün gelmemi bekliyon. biz başkasının yanında çalışan marabayız. senin gibi saat 4 te paydoz yapmıyoz :D
    mehmetenis bunu beğendi.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    ula kro hangi gün gelmemi bekliyon. biz başkasının yanında çalışan marabayız. senin gibi saat 4 te paydoz yapmıyoz :D
    birazdan yiyecen fırçayı demedi deme

motorun ön koruma demirlerine yaz gezisi için çanta baktım.Aslında tamamen fantazi Zaten pahalı geldi ama benzer birşey ler olabilirse bakacağım.Görüntü olarak kararsız kaldım fikri olan varmı ?

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorun ön koruma demirlerine yaz gezisi için çanta baktım.Aslında tamamen fantazi Zaten pahalı geldi ama benzer birşey ler olabilirse bakacağım.Görüntü olarak kararsız kaldım fikri olan varmı ?
    https://imageshack.com/i/poLfIMocjhttps://imageshack.com/i/pnTgBYbijhttps://imageshack.com/i/poXIYSs2j
    Yaw Bu nedir Böyle ,Bagaja da don lastiği yaptın
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw Bu nedir Böyle ,Bagaja da don lastiği yaptın
    Denedim yav .Ayrica senin adın cirtciya çıktı ya uğraşma benimle.
    Bana don lastiği olmaz
    _oXXo_ ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti

https://imageshack.com/i/poLfIMocjhttps://imageshack.com/i/pnTgBYbijhttps://imageshack.com/i/poXIYSs2j
    abi çasnta çok büyük küçült biraz
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    abi çasnta çok büyük küçült biraz
    Daha küçüğü ise yaramaz bu genişlik olarak gidon la aynı nerdeyse

Ikiside orjinal did , did turkiye ana dist.den alip ,isim vermiyorum, herhangi bir serviste taktirabilirsin, hic sorun olmaz
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750 X
    Herkeze tekrar merhabalar,

Bu sabah işe geldikten sonra motorun üstünü örterken Arka lastikte vida gördüm. Lastikçi tahmin ettiğim gibi lastiği sökemedi. sökebilse bile takamıyacak gibiydi Yakınlarda başka lastikçi olmadığı ve servisede işten dolayı bir süre gidemiyeceğim için fitili çakıverdi dayı.

Daha öncede forumlarda okuduğum kadarıyla fitile sağlıklı değil diyende var. sorun yaşamadım diyende, aynı şeyi yamaya söyleyende var.
    peki benim sorum şudur ki, her lastiğe çivi giren vida giren lastiği değiştiriyormu?

Lastiği yaz başından pilot road 4 taktırmayı düşünüyorum. motorun km si 12.000 e gelmek üzere , Bakımda değiştirivereyimmi yoksa daha ne kadar idare eder sizce üzerindeki lastik (Malum sigorta şişti, kaskoda yaptıracağım tekrar, bu senede beni tek fitille götürürmü?)
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı mucaliskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze tekrar merhabalar,

Bu sabah işe geldikten sonra motorun üstünü örterken Arka lastikte vida gördüm. Lastikçi tahmin ettiğim gibi lastiği sökemedi. sökebilse bile takamıyacak gibiydi Yakınlarda başka lastikçi olmadığı ve servisede işten dolayı bir süre gidemiyeceğim için fitili çakıverdi dayı.

Daha öncede forumlarda okuduğum kadarıyla fitile sağlıklı değil diyende var. sorun yaşamadım diyende, aynı şeyi yamaya söyleyende var.
    peki benim sorum şudur ki, her lastiğe çivi giren vida giren lastiği değiştiriyormu?

Lastiği yaz başından pilot road 4 taktırmayı düşünüyorum. motorun km si 12.000 e gelmek üzere , Bakımda değiştirivereyimmi yoksa daha ne kadar idare eder sizce üzerindeki lastik (Malum sigorta şişti, kaskoda yaptıracağım tekrar, bu senede beni tek fitille götürürmü?)
    Ooo öyle yaparsak lastik dayanmaz.Gerektiği yerde fitil gerektiği yerde ise içten yama.Benim lastik fitil dolu mesela

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Denedim yav .Ayrica senin adın cirtciya çıktı ya uğraşma benimle.
    Bana don lastiği olmaz
    Sen dedin don lastiği ben mi dedim
    Ahmet Turan Peker ve _oXXo_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler