Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı wolfsat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıkısıde 8000 tl olsa yıne wolf alırım
    ben bulmuştum ama almadım. Artçıya çile çektirmek istemedim. El kadar artçı selesi. İncecik ve taş gibi. Mercedes gibi konforlusu iyidir. 100 km de +1 litre yaksa bile. Titreşimde önemli tabi. Yağ gibi aksın yeter. Varsın diğerlerinden yavaş olsun. 120-130 yeterli benim için. Bide bi motor, model sahibi olduğunuzda diğer modelleri küçümsemek için 10 takla atmak yanlış. Bu herkes için geçerli. Ben bunu beğendim, bunu aldım. Siz bunu beğenip aldınız. Yani beğenmemiş olabilirsiniz ama ufak tefek eksikleri dev aynasında göstermenize gerek yok. Hayırlı sürüşler herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    albenisi yokta 2 ci elde niye inazumanın 10 bin tl den aşa ilanı yok? 8 bine wolf gırla. 2 ci eli bile para etmiyor sym nin. Albenisi yokmuş. Külahıma anlat.üstelik sıfır fiyatları aşa yukarı aynı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

fren hortumu çelik diye daha iyi fren tutuyor öylemi? Çelik fren hortumu patlamaz ve eskimez. Başka artısı yok. Benim çin mali suzuki senin çin malı olmayan sym den daha çok gideri var. 2 ci elde para etmiyor sym. İlanlara bak istersen. Viraj konusuna gelince virajları alamaman kabiliyetsizliğinden olabilir. Bence gayet güzel viraj kabiliyeti var. Konfor on numara. Kasis çukur hissettirmiyor. Çok sallıyosun.
    ademciğim ne yazıkki sen at gözlüklüsün. diğer konulardan da, tarafsız bakabilme yetinin olmadığını biliyorum, o yüzden tahminen şu an alnında inazuma yazılı bir kafa bandı ve balkonunda suzuki bayrağı dalgalanıyordur.

öncelikle para herşey demek değil sadece suzuki damgasına bile 3 5 bin fazla verecek adamlarla dolu bu ülke. "suzuki abi yapmış" ama yapamamış da olabilir mi diye hiç düşünmüyorsun. her markanın geri çağırdığı modelleri olur. çinde üretim, yeteri kadar kalifiye olmayan işçiler yüzünden çoğu zaman pek kaliteli olmaz. yedek parçada en iyi malzemeleri kullansanızda, henüz herşey otomasyon olmadığından insankaynaklı hatalar artabiliyor.

demem o ki, her iki motosikletin de sıkıntıları olabilir, tarafsız bakmak lazım. albeni kısmı tamamen görecelidir, birşey diyemem. çelik fren hortumunun da frenlemeye hissedilir katkısı vardır.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    at gözlüklerimi çıkarıp bu sayfadan ayrılıyorum. Niye hemen hakaret edilir onuda anlamıyorum. Çelikatlı arkadaşın inazuma hakkındaki yorumları bana yanlış geldi kullanıcısı olarak. Bildiklerimi yazdım. Haydi kolay gele. Kazasız belasız sürüşler. Ben inazuma sayfasında sym şöyle kötü böyle kötü atıp tutsam ne düşünürdünüz acaba?
    solmyr bunu beğendi.

wolfsat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf
    at gözlüklerimi çıkarıp bu sayfadan ayrılıyorum. Niye hemen hakaret edilir onuda anlamıyorum. Çelikatlı arkadaşın inazuma hakkındaki yorumları bana yanlış geldi kullanıcısı olarak. Bildiklerimi yazdım. Haydi kolay gele. Kazasız belasız sürüşler. Ben inazuma sayfasında sym şöyle kötü böyle kötü atıp tutsam ne düşünürdünüz acaba?
    ben o sayfaya hıc gırmedım ama kotulesende bana pek bısı ıfade etmez herkezın fıkrı gorecelı sız sızukı dersınız ben seyeme baskası ktm herkezın tercıhı kendıne dusuncesıde ben sıze saygı duyuyorum ınazuma da harıka bı makıne sızde ıyı bı ınsansınızdır sanırım ıı geceler

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ademciğim öpüyorum seni.

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Ademcigim dur gitme. Hemende kizma,bu ne siddet celal bu ne tahammulsuzluk,gozunu seveyim. Ne kullanirsan kullan,kullandigimiz motorlari nirvanaya tasirken birbirimizin uzerine cikip ezmeyelim lutfen (tum marka kullanicilari icin soylyrum). Gelelim tartisma konusuna: wolfun sifir bayii fiyati 10 binlira adem,inazuma 12450 ve 12850 renge gore degisiyor.wolfun 2. Eli 8 bin civari dogrudur. Inazuma 10 bin oda dogrudur 2 markaninda sifir ve 2.eli arasinda 2 binlira var ademcim. Oranti ayni yani ) evet wolfte titresim var,evet wolf inazumya gore rahat degil,artcili kullanmak sikintili.senin inazumayi tercih nedenkerin gibi wolfunda tercih nedenleri var.2 gozum wolfun sundugu avantaj:fayda=fiyat+performans+ekonomikliktir. Inazumaninki ise fayda=konfordur.kalite konusuna gelince ben katiyyen wolfculrede inazumacilarada katilmiyorum. Sym kalitesini saglmligini ispatlamis bir markadir. Suzukinin kaliteden odun verecegine inanmiyorum. Yukarida bahsini ettigim beklentileri ve ihtiyaclari karsilamasi yada karsilayamamsi konusunu bizim turk milleti hemen kalite kiyasina devsiriyor. Bu cok yanlis ve bilincsizce yapilan bir tutumdur.Sonuc olarak wolf beklentilere verdigi karsilik itibariyla inazumadan daha cok avantaj sunmaktadir. Ustunlugunde israr edilmesinin altinda yatan nedende budur. Inazumanin sundugu tek avantaj konfordur wolften burada ustundur. Diger her konuda wolf inazumadan daha avantajlidir.Sahsen inazuma kalip ve konfor olarak bana hitab eden bir model olmasina ragmen ince eleyip sik dokuma sonucunda wolf aldim. Uzun yolda inazuma rahatligini elde edemesemde yakit,performans,ekonomi olarak cok memnunum.boyle bir modelin 2. Elinin uygun olmasida avantajdir.kalitesiz yada tutulmamasina isaret degildir.benim ulkemin insani kaliteyi ucuz fiyata elde edip kullansin ne guzel iste. Keske her modelde boyle olsa.
    solmyr bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Titriyor diyen adama cahil gözüyle bakarim şahsen. Tek silindir motor titrer arkadaş ! Duke seriside titriyor, ybr, cbf, tvs modelleride...
    Ufkunuzu açip araştirin biraz. İki zamanli motorlarda titreşim vardir, ulan ducati 848 bile titriyor

İki motoruda test etmiş biri olara konfor hariç wolf derim. İnamuza 3. Sinif mafya motoru, biraz ağir abi modunda... Wolf ise kaninda zipkinlik var biraz. Spor şasi, spor tasarim filan filan.

Osturuktan nem kapmaya, marka fanatikliği yapmaya gerek yok. Eleştirileceksede bazi şeyleri kabullenmek gerekir arkadaşlar...

Edit. Nihat abi diz vere vere aşik oldu motora. Yakit, frenaj, renk olaylari adamin aklini aldi
    Abi bir tur versene
    Adem Balkan bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wolfun sundugu avantaj:fayda=fiyat+performans+ekonomikliktir. Inazumaninki ise fayda=konfordur.
    katılıyorum. fabrikada bu iki motosikletin puanlar sym 7 - inazuma 7.5 ise, bayiide ve satış sonrası maliyete gelince sym 7.5 - inazuma 7 olur bence.
    Drayke bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    ER6N
    Benim kizdigim nokta sudur. Cahillikten,bilgiszlikten,motormekaniginden bihaber olmaktan kaynakli bir sorun. Cok bilmis bazi arkadaslar wolf madem bukadar kalitelide bu vibrasyon neyin nesi,yapamamis tayvali muhendisler diyerek komik oldukmaya calisiyorlar.Bu arkadaslarin 125 cc den sonra kullandiklari ilk motorlari bu cok methettikleri 250 likler olunca motosiklet cahillikleri ortaya cikiyor. Ozaman insanlar dunya markasi Harley Davidsona,Bmw nin tek silindir modeli motorlarini kalitesizzliklerinden dolayi tercih etmemeleri lazim. Egerki vibrasyon bir kalite sorunuysa. Barkin bayoglunun 250 kiyas videosuna gore muhendis kesilen bilgi pitirciklarina ithafendir yazdiklarim.
    piyanist_irf bunu beğendi.

iyi bir takım lastik almak lazım ama bilerek almıyorum sonra birde dizlik masrafı çıkmasın diye

Motosikleti
    ER6N
    Nihat hosgeldin.. .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kizdigim nokta sudur. Cahillikten,bilgiszlikten,motormekaniginden bihaber olmaktan kaynakli bir sorun. Cok bilmis bazi arkadaslar wolf madem bukadar kalitelide bu vibrasyon neyin nesi,yapamamis tayvali muhendisler diyerek komik oldukmaya calisiyorlar.Bu arkadaslarin 125 cc den sonra kullandiklari ilk motorlari bu cok methettikleri 250 likler olunca motosiklet cahillikleri ortaya cikiyor. Ozaman insanlar dunya markasi Harley Davidsona,Bmw nin tek silindir modeli motorlarini kalitesizzliklerinden dolayi tercih etmemeleri lazim. Egerki vibrasyon bir kalite sorunuysa. Barkin bayoglunun 250 kiyas videosuna gore muhendis kesilen bilgi pitirciklarina ithafendir yazdiklarim.
    Suda bir gercekki wolfte bahsedilen vibrasyon harleydeki tek silindr bmw ve diger dunya markasi motorlardakinin 10 da 1 i kadar bile hissedilmiyor..
    Adem Balkan bunu beğendi.

hoş buldum abi. saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

yeni çocuklar vibrasyonun ne olduğunu bilmiyor. ben eskiden mz kullanırdım 6 adet mz sahibi oldum geçmişte. bilen bilir benim garajın zemini fayans motoru çalışır vaziyette çatal ayakta bırakıp garajın kapısını açmaya gider gelirdim motoru bıraktığım noktada bulamazdım titreye titreye gezerdi garajın önünde daha yakın örnek vereyim sym,den bir önceki motorum kawasaki er6f çift silindir 66nm tork 72hp makina tir tir titriyordu hatta belli devirde karenajlar zangırdıyordu. kötümü şimdi er6? uzun lafın kısası eleştirecekseniz bu motoru gerçekten eleştirilmesi gereken noktalarını eleştirin bi laf tutturmuşlar titriyoda titriyo binmemiş görmemiş etmemiş insanlar laf cambazlığı yapıyorlarya uyuz oluyorum. sağdan soldan duyduğun titriyo zırvasını yayacağına git bi bin gerçekten kötü olan noktalarını söyle bizde saygıyla destekleyelim. arkası hafif ağırlık çoğunlukla önde arkası çabuk bırakıyo arkası hafif olduğundan arka fren daha hissiz de. egzozu çirkin de avadanlığı yok de. bunları söyle canımı ye. kızdırdınız beni gene yaa ben çıkıyorum yatıyorum arkadaş...
    wolfsat ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Nihatcim kim kizdirdi seni ademmi adem fisfisleme lem ortaligi beyler saka biryana gercekten kiyaslamanin ssonu yok....herkez motoruyla mutlu tadini cikarin..

Yok yok ademe değil kızgınlık. Ademi severim. Ben ortaya kızdım

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    yokmudur izmir de Allah rızası için wolf unu bi tur verecek denettirecek bir arkadaş a dostlar?

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Facebook sayfasına yaz. İzmirde wolf sahibi çok arkadaş var.

Motosikleti
    yamaha mt 07
    herkeze iyi günler dilerim . şahsım adıma birkaç şey söylemek isterim . suzuki inazuma kullanıcısıyım. motorumdan gayet memnunum rahatlık konfor gayet müthiş. fakat şöyle bir gerçek var. ben acemiyim ilk motorum öğrenmek amaçlı biniyorum buna . kaliteden kasıt nedir hiç anlamıyorum zamanla öğrenicem . honda güvenli sürüş eğitimleri aldım 1 ve 2 cbf150 ile onun harici 2 kere cbf 1000 cbr 650 rr kullandım ... şimdi üstte yazılanları okuyorum wolf inazuma falan filan . biri birinden daha iyi olsa ne olur hemen hemen aynı tip motor bunlar. benm inazuma alma nedenim japon olması. 2 teker üstünde bunda kendimi emniyette hissettim ve bunu aldım. Allah kaza bela vermesin bnm gözümde wolfda iyidir , inazuma da iyidir. yani böyle markalar fanatikliği yapmanız çok saçma nerdeyse yolda inazuma veya wolf kaza yapsan birbirinize yardım etmiyeceksiniz. bizler motorcuyuz beyler trafikde diğerleri dediklerimiz araba minibüs otobüs falan filan olmalı . heee bir gerçek var tartışmak çok komik sym bir hayabusa veya dengi motor yapana kadar suzuki symden birkaç beden marka bazında üstün olacaktır. herkese güvenli sağlıklı mutlu sürüşler dilerim ...
    Drayke ve Adem Balkan bunu beğendiler.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    katılıyorum motorcunun motorcudan başka dostu yoktur. bizi birbirimize kırdırmaya çalışıyorlar, inlerimize girmeye çalışıyorlar müsaade etmeyelim
    hamzarat bunu beğendi.

kapoist arkadaşım tamamen haklısın fakat bazı gerçekler var bunlar söylenmeli ve bilinmeli. tecrübeli adamın yeni adama yol göstermesi gerk. sana küçük bir misal. bak yukarda demişsin ben bu motoru japon diye aldım diye. bende şimdi tekrar söylemek zorundayım o motor japon değil bak motor benim değil sizin elinizin altında eğilip bir şasisindeki bloğundaki metal etiketi okuyun ne malı olduğu orada yazıyor. ben suzuki düşmanı değilim yanlış bilgi düşmanıyım dışarıdan bakıldığında yanlış anlaşılıyorsam özür dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

neyse bikaç foto atayım konuyu tatlıya bağlayalım.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    piyanist_irf, Cem68, Adem Balkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    nihatcım vallahi kapak fotoları olmuş , her şeye tamamda arkadaş mavi dedimmi hele birde mat olursa acayip oluyorum şu inazuma sym kıyaslamalarına bir son verin artık , herkez aldığı motosikletten memnun yaz geliyor tadını çıkarın ... kazasız sürüşler cümleten ...

xanka, Cem68, hamzarat ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler