Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    hayırlı olsun hacı kazasız belasız kullan inşallah.. bakalım bu motorla kaç bin km yapabilceksin..ben deyim 20 sende 30 fazla dayanamazsın
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun koray.............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hacı kazasız belasız kullan inşallah.. bakalım bu motorla kaç bin km yapabilceksin..ben deyim 20 sende 30 fazla dayanamazsın
    kanka artık üst sınıf motor aramıyorum... 250 cc ne öldürür nede güldürür.. yakıt performans olarak beni E-5 te rahat rahat taşır.. inşallah kanka kaza bela olmadıkça süreriz

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun koray.............
    sağol ramo.. teşekkürler

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka artık üst sınıf motor aramıyorum... 250 cc ne öldürür nede güldürür.. yakıt performans olarak beni E-5 te rahat rahat taşır.. inşallah kanka kaza bela olmadıkça süreriz

sağol ramo.. teşekkürler
    İnsan topik açar ya bune böyle herkes seni tanıyor forumda herkes merak ediyor hacı her topikte başka motordan bahsettiğinden herkes merakta bence bi başlık açıpp herkesi bilgilendirmelisin...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan topik açar ya bune böyle herkes seni tanıyor forumda herkes merak ediyor hacı her topikte başka motordan bahsettiğinden herkes merakta bence bi başlık açıpp herkesi bilgilendirmelisin...
    kanka topik açıcam tabiki.. heyecanımı arkadaşlarla paylaşacağım ama 1000 km rodaj dönemine kadar bi süreyim.. artı eksilerini ayrıntılı bi şekilde test edip millete en doğru bilgiyi vererek yazıcam..fotolarını koyup şenlendirecem yahu ortalığı

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Şimdilik 50 km yaptım.. bugün plaka bitti... amortisörleri sert... virajlara iyi giriyor.. titreşim yok.. vites geçişleri mükemmel.. fan açtıramadım.. araştırdım seramik oluşundan dolayı kolay kolay ısınmıyormuş.. ayrıca seramik silindir hakkında harika yabancı kaynaklarda bilgiler var.. 1000 km ye kadar kullanıp test hakkında iyi kötü konu açacağım.. şimdilik bunlar..
    55w germany philips marka farı üst düzey aydınlatma sağlıyor
    Adem Balkan bunu beğendi.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Hayırlı olsun Koray !
    Sağ gösterdin sol kroşe gönderdin. Motorun ne olursa olsun sağlıklı ve mutlu mesut binesin.
    Beni de bugün aradılar Motor geldi sandıktan çıkarıyoruz diye.Malum bu aralar hergün İstanbul-Yalova-Bursa mekik dokuyorum yarım gün vaktim olsa da gidip alabilsem.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Koray !
    Sağ gösterdin sol kroşe gönderdin. Motorun ne olursa olsun sağlıklı ve mutlu mesut binesin.
    Beni de bugün aradılar Motor geldi sandıktan çıkarıyoruz diye.Malum bu aralar hergün İstanbul-Yalova-Bursa mekik dokuyorum yarım gün vaktim olsa da gidip alabilsem.
    hayırlı olsun sanada ınazuman abey....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

8000 olsada bizde alsak

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Hayırlı olsun Koray !
    paramla rezil olduktan sonra ,bu denli hareket etmem belki yanlış belki doğru ... ama doğru karar verdiğime inanıyorum...
    tamam suzuki ,kawa, yamaha, honda tartışılmaz ama sym nin de kalır yanı olmadığına inanıyorum.. şöyle ki, bu 4 büyük japon firmasına motor yapan ve geçmişte suzuki ile
    ortaklığı olan bir markaya bende şans vermek istedim.. pişman değilim.. güzel bi naked motor havası var... biraz km yaptıktan sonra test yazısı hazırlamayı düşünüyorum..
    seramik silindir oluşu beni kendisine çeken en önemli özelliği oldu.. hayırlara vesile olsun.. senin motor gelince kapışırık artık

---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:50 ----------

Alıntı saturn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000 olsada bizde alsak
    inazumadan sonra fiyatının düşeceği gibi söylemlere aldırmamak lazım.. Motor kendi kalitesine göre fiyat bu...
    eğer düşüş yapacaklarsa emin ol 2011-12 modellere nazaran kalitesini düşürüp dediğin fiyattan satarlar.. zaten inazuma 11,000 TL
    yaptı, böylelikle 10,250 TL iyi bir alternatif olarak devam edecektir

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    koray hocam hayırlı olsun tekrardan bence cok dogru karar verdin az yakar cok kacar servise bakım haricinde ugramazsın saglam dayanıklı makinadir..
    fan acma olayına gelince bu havalarda kolay kolay fan acmaz yazın anca actırırsın

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun sanada ınazuman abey....
    Sağolasın ramazan ,yüksek cc geçmişte kaldı artık 250 cc ile fıtı fıtı devam

[QUOTE=K o r @ y;2914894]paramla rezil olduktan sonra ,bu denli hareket etmem belki yanlış belki doğru ... ama doğru karar verdiğime inanıyorum...
    tamam suzuki ,kawa, yamaha, honda tartışılmaz ama sym nin de kalır yanı olmadığına inanıyorum.. şöyle ki, bu 4 büyük japon firmasına motor yapan ve geçmişte suzuki ile
    ortaklığı olan bir markaya bende şans vermek istedim.. pişman değilim.. güzel bi naked motor havası var... biraz km yaptıktan sonra test yazısı hazırlamayı düşünüyorum..
    seramik silindir oluşu beni kendisine çeken en önemli özelliği oldu.. hayırlara vesile olsun.. senin motor gelince kapışırık artık

SYM kötü bir tercih değil ,sen titiz adamsın uzun yıllar birlikte mutlu mesut yaşarsınız
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Bugün itibari ile bende sym wolf 250 sahibi oldum.. Herkesin tekeri düz bassın
    Hayırlı uğurlu olsun

Arkadaşlar dün 60km kadar cbr 250 kullandım, kendi motosikletimden sonra kullandığım ilk motosiklet. Sürüş pozisyonu ve motor sesinden dolayı iyiki cbr almamışım dedim ancak biraz kullandıkça cbr'ın alt devirlerdeki çekişi hoşuma gitti. Vitesi 2'den 1'e atma ihtiyacı pek hissetmedim gazı verince gidiyor alet, wolfta 15 16 kmlere düşünce hız 2 kurtarmıyor sanki 1 istiyor motor. Daha hala acemi olduğum için kendi çıkarımlarımada çok güvenemiyorum sizce de alt devirlerde biraz torksuz mu bizim motorlar?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray hocam hayırlı olsun tekrardan bence cok dogru karar verdin az yakar cok kacar servise bakım haricinde ugramazsın saglam dayanıklı makinadir..
    fan acma olayına gelince bu havalarda kolay kolay fan acmaz yazın anca actırırsın
    eyvallah engin abi.. seninde wolf hakkındaki yorumların almamda etkili oldu.. taakii yasin in motoru geçen akşam deneyene kadar aklımda sadece vardı... denedikten sonra garajıma geldi... evet yabancı kaynaklardan motorun ömürlük olduğunu yazıyor.. seramik silindir olayını iyi yaptığını falan bilgilendirmelr var..

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

[QUOTE=motoseyyah;2914967]Sağolasın ramazan ,yüksek cc geçmişte kaldı artık 250 cc ile fıtı fıtı devam

paramla rezil olduktan sonra ,bu denli hareket etmem belki yanlış belki doğru ... ama doğru karar verdiğime inanıyorum...

SYM kötü bir tercih değil ,sen titiz adamsın uzun yıllar birlikte mutlu mesut yaşarsınız

motoru sen alınca havaların güzel olduğu bir gün yanına çay içmeye geleceğim.. artık belki fuara da gitmeyebilirm...

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

Alıntı vnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun

Arkadaşlar dün 60km kadar cbr 250 kullandım, kendi motosikletimden sonra kullandığım ilk motosiklet. Sürüş pozisyonu ve motor sesinden dolayı iyiki cbr almamışım dedim ancak biraz kullandıkça cbr'ın alt devirlerdeki çekişi hoşuma gitti. Vitesi 2'den 1'e atma ihtiyacı pek hissetmedim gazı verince gidiyor alet, wolfta 15 16 kmlere düşünce hız 2 kurtarmıyor sanki 1 istiyor motor. Daha hala acemi olduğum için kendi çıkarımlarımada çok güvenemiyorum sizce de alt devirlerde biraz torksuz mu bizim motorlar?

teşekkürler...
    sym alt devirlerde fena değil... şuan rodaj yapıyorum ve motoru sürekli kompresöre bırakıyorum... 6. viteste 3,000 rpm de çok çabuk toparlayıp gidiyor... torku bana göre haddinden fazla.. ama en sevdiğim yanı 5,000 rpm de 90 km hızla sessiz sakin gidişi...

Motosikleti
    loading...
    [QUOTE=K o r @ y;2915455]eyvallah engin abi.. seninde wolf hakkındaki yorumların almamda etkili oldu.. taakii yasin in motoru geçen akşam deneyene kadar aklımda sadece vardı... denedikten sonra garajıma geldi... evet yabancı kaynaklardan motorun ömürlük olduğunu yazıyor.. seramik silindir olayını iyi yaptığını falan bilgilendirmelr var..

Sağolasın ramazan ,yüksek cc geçmişte kaldı artık 250 cc ile fıtı fıtı devam

motoru sen alınca havaların güzel olduğu bir gün yanına çay içmeye geleceğim.. artık belki fuara da gitmeyebilirm...

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

teşekkürler...
    sym alt devirlerde fena değil... şuan rodaj yapıyorum ve motoru sürekli kompresöre bırakıyorum... 6. viteste 3,000 rpm de çok çabuk toparlayıp gidiyor... torku bana göre haddinden fazla.. ama en sevdiğim yanı 5,000 rpm de 90 km hızla sessiz sakin gidişi...

hocam rodaj hakkında nasıl yapacagın ile ilgili bilgi lazım olursa tavsiyelerim olabilir

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    [QUOTE=enginogurlu;2915602]
    eyvallah engin abi.. seninde wolf hakkındaki yorumların almamda etkili oldu.. taakii yasin in motoru geçen akşam deneyene kadar aklımda sadece vardı... denedikten sonra garajıma geldi... evet yabancı kaynaklardan motorun ömürlük olduğunu yazıyor.. seramik silindir olayını iyi yaptığını falan bilgilendirmelr var..

hocam rodaj hakkında nasıl yapacagın ile ilgili bilgi lazım olursa tavsiyelerim olabilir
    tavsiyelere her zaman açığım.. şuan rodaj dönemindeyim motor 200 km de...
    önerin olursa alabilirim abi

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    Arkadaşlar 1600 km'yi devirdim hatta gezmekten bakımını bile yaptıramadım izlenimlerim çok iyi ilk başta çok şüpheliydim iyimi olur kötümü olur diye ama seçimin doğru olmuş

ayrıca motor sesini biraz daha tok bir şekilde tutmak için ne yapmalıyım(ekzos dışında), bide ekzos öneriniz ne olur ucuz yollu çok ses çıkarıp milleti rahatsız etmeyen ama tok ses verip kulağa hoş gelen cinsten
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

Motosikleti
    loading...
    Alıntı fast_driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1600 km'yi devirdim hatta gezmekten bakımını bile yaptıramadım izlenimlerim çok iyi ilk başta çok şüpheliydim iyimi olur kötümü olur diye ama seçimin doğru olmuş

ayrıca motor sesini biraz daha tok bir şekilde tutmak için ne yapmalıyım(ekzos dışında), bide ekzos öneriniz ne olur ucuz yollu çok ses çıkarıp milleti rahatsız etmeyen ama tok ses verip kulağa hoş gelen cinsten
    bende komple headers ve egsozu var motoruma takmıstım ama çok gaza geldiğimden söktüm el yapımı komple motordan arkaya kadar düz boru ve egsozu 600 tl ye yaptırdım 400 e vermeyi düşünüyorum istersen görüşelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

[QUOTE=K o r @ y;2916569]
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tavsiyelere her zaman açığım.. şuan rodaj dönemindeyim motor 200 km de...
    önerin olursa alabilirim abi

rodaj döneminde motoru fazla sıkıştırma ani gazlamalar ani hızlanmalar yapma yavaşca gaz yedikce gazını aç devirde 6-7 bini fazla gecmesin yani olabildiğince sakın kullan motoru rodajın bittiğinde de de yanı 1000 bakımından sonra yağı değiştikten sonra gönül rahatlıgıyla gazını acıp gazlaya bilirsin ;)

Şimdilik 50 km yaptım.. bugün plaka bitti... amortisörleri sert... virajlara iyi giriyor.. titreşim yok.. vites geçişleri mükemmel.. fan açtıramadım.. araştırdım seramik oluşundan dolayı kolay kolay ısınmıyormuş.. ayrıca seramik silindir hakkında harika yabancı kaynaklarda bilgiler var.. 1000 km ye kadar kullanıp test hakkında iyi kötü konu açacağım.. şimdilik bunlar..
    55w germany philips marka farı üst düzey aydınlatma sağlıyor
    Hayırlı uğurlu olsun gözüm,kazasız belasız binmek nasib olsun,güzel tercih yaptın....birlikte gezebilmek ümidiyle,tekerin düz bassın.
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    [QUOTE=enginogurlu;2916928]bende komple headers ve egsozu var motoruma takmıstım ama çok gaza geldiğimden söktüm el yapımı komple motordan arkaya kadar düz boru ve egsozu 600 tl ye yaptırdım 400 e vermeyi düşünüyorum istersen görüşelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

rodaj döneminde motoru fazla sıkıştırma ani gazlamalar ani hızlanmalar yapma yavaşca gaz yedikce gazını aç devirde 6-7 bini fazla gecmesin yani olabildiğince sakın kullan motoru rodajın bittiğinde de de yanı 1000 bakımından sonra yağı değiştikten sonra gönül rahatlıgıyla gazını acıp gazlaya bilirsin ;)
    eyvallah abi.. 300 km ye kadar 5000 rpm i geçmiyorum.. dediğin gibi çok sakin ivmeleniyorum.. ani gaz açmak yok.. 300 km den sonra 6000-7000 rpm arasında dolaşacağım.. tekrar ani gaz açmak yok ,yedire yedire ivmelencek..

---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:26 ----------

Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun gözüm,kazasız belasız binmek nasib olsun,güzel tercih yaptın....birlikte gezebilmek ümidiyle,tekerin düz bassın.
    Teşekkür ederim ilyas abi...
    bırak nazı al bitane de sen..
    yasin sen ben tam törtıl oluruz.. gel donatellonu dinle sen

4250 ye en kötü senin motoru satsan, üstüne maksimum 5,500 lira çıkaracaksın
    çok büyük araba alınmayacak bi para değil.. bi kaç ayda o ekiği tamamlarsın.. gel al şu motordan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler