Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Wolf SB 250Ni Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır, durum daha iyi anlaşıldı Bende lokma seti var, 40 lık felan, irili ufaklı. Cırt anahtar, Allen seti ve diğer şeyler felan da var. Sanırım kendim halledebilirim diye düşünüyorum Özel bir aparat gerektiriyorsa boşuna 100.kez sökmeyeyim gidonu

özel aparata gerek yok elindekiler iş görür 3 numara içinde duz uclu tornavıda ve cekic gerekir orda somun tarzında bişey var onu tıklayarak sıkıcakasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimde işaretlediğim yerlerden yapılıyor gidon sıkılması 1 numaradakı kapak cıkarılıyor altında buyuk somun var 2 numaralar gevşetiliyor 3 numara olan yerden sıkılıyor sonra diğerlerinide sıkıyoruz önce 1 numara sonra 2 numara sıkılıyor
    Tamamdır, hallettim geçen gün Dediğin gibi önce 2 numaralı vidaları gevşettim. Yanlız 1 numara diye bir kapa yok. 1 ve 3 numaralı yerde kocaman bir başlık var bizim motorda, 26 anahtara uygun. Allahtan garajda 26 numara anahtar varmış. Çok da sağlam olmuş oldu böyle. Yani çekiçle tıklatarak sıkılacak bir şey olsaydı kısa süre içerisinde gevşeyebilirdi diye tahmin ediyorum. Yanlız anahtarla da çok sıkmamak gerek diye düşünüyorum.

Test ettim, evet uzun süreli hafif frendeki boşluk ve lıkırdı kayboldu diyebilirim.Çok hafif ciddi olmayan bişeyler var ama sanırım o da amortisörden dolayı.

Fotoğraf niye çekmedim ben de bilmiyorum, hiç huyum değil Çekebilirsem atarım buraya da. Teşekkür ederim tekrar 2nize de.
    Adem Balkan bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    loading...
    Tamamdır, hallettim geçen gün Dediğin gibi önce 2 numaralı vidaları gevşettim. Yanlız 1 numara diye bir kapa yok. 1 ve 3 numaralı yerde kocaman bir başlık var bizim motorda, 26 anahtara uygun. Allahtan garajda 26 numara anahtar varmış. Çok da sağlam olmuş oldu böyle. Yani çekiçle tıklatarak sıkılacak bir şey olsaydı kısa süre içerisinde gevşeyebilirdi diye tahmin ediyorum. Yanlız anahtarla da çok sıkmamak gerek diye düşünüyorum.

Test ettim, evet uzun süreli hafif frendeki boşluk ve lıkırdı kayboldu diyebilirim.Çok hafif ciddi olmayan bişeyler var ama sanırım o da amortisörden dolayı.

Fotoğraf niye çekmedim ben de bilmiyorum, hiç huyum değil Çekebilirsem atarım buraya da. Teşekkür ederim tekrar 2nize de.
    afiyet olsun

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    Arkadaşlar yakıt tüketim miktarını ölçen arkadaş varmı rodajı tamamladım ve son aldığım benzinle hesapladığım kadarıyla 0,18 tl yakıo,şuan motor 1060 kmde acaba bu rakamın üstüne çıkarmı diye merak ediyorum. Buarada vites değişimleri 6bin devirde oldu.

Ayrıca arkadaşlar lastik basınçları hakkında bilgiye ihtiyacım var.
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı fast_driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakıt tüketim miktarını ölçen arkadaş varmı rodajı tamamladım ve son aldığım benzinle hesapladığım kadarıyla 0,18 tl yakıo,şuan motor 1060 kmde acaba bu rakamın üstüne çıkarmı diye merak ediyorum. Buarada vites değişimleri 6bin devirde oldu.

Elbette çıkar. TR de yaşıyorsun, birkaç aya kalmaz o rakamın üzerine doğal olarak çıkar. Kuruş hesabı yaptığın için zarardasın

Lastik basınçları için de arka salıncak üzerinde gerekli bilgiler olması gerek. Birçok motosiklette fabrika verisi olarak oraya yazarlar, bir yapıştırma olması gerek
    #sürenadam

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

3.8 litre yakmış fazla bana kalırsa bendede benzer bi 250 cc motor var tek silindir 3 litreyle işi bitiriyorum genelde uzun yolda kullandığım için 100-100 kasmadan bassam 4 te olur 5 te
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    loading...

krs hesabından bakarsan normal bi ufak iner çıkar o sana bağlı bildiğin üzere bir depo ile yaklasık 460 km gitmen gerek 1 depo = 14 litre benzin depoyu fullerken aldığı
    ben depoyu öyle fulledimki 15.5 litre aldıgını biliyorum

lastik havalarıda önde 29 arkada 31

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    krs hesabından bakarsan normal bi ufak iner çıkar o sana bağlı bildiğin üzere bir depo ile yaklasık 460 km gitmen gerek 1 depo = 14 litre benzin depoyu fullerken aldığı
    ben depoyu öyle fulledimki 15.5 litre aldıgını biliyorum

lastik havalarıda önde 29 arkada 31
    Belki yeni olduğundan rodaj döneminde olduğundanmı bilmem ama 14lt benzinle 350 km yol yapabildim, bi sorun var sanırım devirle alakalımı desem ama rodaj boyunca 100ü geçmedim ve 5-6bin devir araloığında vites değiştirdim.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    rengi kirmizi oldugu icin biraz cok yakar.
    Belki yeni olduğundan rodaj döneminde olduğundanmı bilmem ama 14lt benzinle 350 km yol yapabildim, bi sorun var sanırım devirle alakalımı desem ama rodaj boyunca 100ü geçmedim ve 5-6bin devir araloığında vites değiştirdim.

Motosikleti
    loading...

bizim motorlar 6000 devirde max. hp değerini veriyor 7000 devirde max. nm sını veriyor.

yakıt konusunda kullanıma bağlı olarak yakıtı cok değişir ki ben üzerinde performans egsoz var iken bile bol aragaz vermekle birlikte genelde dip gidiyordum 14-15 litre benzinle 420 km yol gidiyordum. zamanla oturur yakıtı rodajını ne kadar sağlıklı yaptınız acaba temiz bi havada 3. viteste 103 4. viteste 123 yaparsa rodajı sağlıklıdır. diyeceksinizki nasıl oluyor bu benim konustugum bir cok arkadas bu viteslerde bu hızlara cıkmadan redline a giriyomuş ondan dolayı bu şekilde söyledim..

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    rodajda dediğim gibi vites değişimleri 6bin devirin üstüne çıkmadı ki hızlanmalarıda ani ve seri olarak yapmadım vites değişiimleri gayet sakin oldu ama rodaj yeni bitti şuan 1060kmde havaların ısınmasıyla birlikte depoyu fulleyipp tekrar denemem gerekiyor net cevap sanırım alacağım son full depo benzinin kullanımı sonrası olacak

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni yaz aklinin bir kosesine kawa er6n kafami cok kurcakiyor bahsettigin tarihlerde motoru satabilirim motorum beyaz ve bence alabilecegin en bakimli motorlardan biri gozum gibi bakarim. uskudara isin duserse ozel mesaj at beyazinida gormus olursun
    o tarihlerde turkıyede atanırsam ıns konusuruz tekrar
    su an kurstayım askerlık 28 subatta bıtıyor bıtınce atanıcam gzpt bırlıgıne hayırlısıyla cok onlıne olamıyorum

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bugün itibari ile bende sym wolf 250 sahibi oldum.. Herkesin tekeri düz bassın
    Adem Balkan ve Redmoon bunu beğendiler.

Motosikleti
    loading...
    bende motorumu sattım arkadaşlar..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    bende motorumu sattım arkadaşlar..
    Bak buna üzüldüm işte. Alcak mısın bişeyler?
    #sürenadam

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün itibari ile bende sym wolf 250 sahibi oldum.. Herkesin tekeri düz bassın
    Allah seni islah etsin panpa Neyse hayırlı olsun tüm camia rahat nefees aldı hatta tüm marka modeller ee şöyle şaşalı bol resimli topik isteriz..bu gündekartepeye gittik motorun olduğunu bilsem arardım..

Motosikleti
    loading...
    Bak buna üzüldüm işte. Alcak mısın bişeyler?

şu aralar alamıyacagım maddi durum el vermedi ve mecbur sattım

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah seni islah etsin panpa Neyse hayırlı olsun tüm camia rahat nefees aldı hatta tüm marka modeller ee şöyle şaşalı bol resimli topik isteriz..bu gündekartepeye gittik motorun olduğunu bilsem arardım..
    bazı özellikleri bana göre olduğu için kanka, bu markaya şans vermek istedim.. honda, yamaha yeter artık... ama sevdim la motoru.. kalitesiz değil.. rodajı yapayım test yazısı yazarım..alacak arkadaşlara vesile olur..

Motosikleti
    2000 ford
    hayırlı olsun sıfır mı aldın kaça anlaştınız

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun sıfır mı aldın kaça anlaştınız
    sağol kanka, sıfır aldım 9,400 plaka hariç aldım.. 300-350 plaka masrafı var... 9,750 ye geldi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler