Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bir buluşmamım daha başarıyla gerçekleşti. Can eli boş gitmek olmaz deyip üzerinde 20 lt suyla beraber gelmiş. Hatta bunun 1-2 litresini Burger King'in içinde bıraktı. Artık İncirli Burger King'in bir havuzu var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    evet arkadaşlar selamlar..
    tekrar ve takrardan yağmur çamur demeden gene buluştuk rıdvan ben ve can ( slayerrr,styleoscar,cancalskan)
    buluşma rıdvanın dediği gibi gayet sulu geçti (ben hariç )
    rıdvanın ayakları havuzdan çıkmış gibiydi..üstünü başını çıkartıp yağmurluğunun üstündeki suyu silkelerken bir baktık can geldi..
    rıdvana gülüyordum Can'ı görünce gülmem daha da arttı can arkadaşımızın baş ve vücudunun belden yukarısı hariç sırılsıklamdı

onu fotoyla çekmek aklıma gelmedi maalesef sadece rıdvanının 1-2 pozunu çekebildim..

ama herşeye rağmen muhabbet gene güzeldi..ıslanmanın etkisinden dolayı biraz erken kalktık sadece bana kalsa sabaha kadar kalırdım malum bende ıslak bölge yoktu gibi birşey ( sadece oturduğum kısımda azıcık ıslanmış o da geçti 5 dakikada zaten

Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar herkese..
    yine güzel bir gezi,biraz ıslak olmuş bu sefer ama normal olacak o kadar.
    bende izmir-antalya yolculuğumda denizli'de yakalanmıştım yağmura antalya'ya varana kadar sürekli yağmıştı.iki defa durup kıyafetlerimi komple değiştirerek yola devam ettim,yağmurluğum yoktu üzerimde sadece monttan dolayı üst kısmım kuru idi.bir de izmir sıcak diye pantolon da giymemiştim sadece dizlik vardı.sonuç: eve varınca uyuşmuş ve hissiyatı kaybolmuş bacaklar ve ayaklar.bir bavul dolusu ıslak kıyafet ama ilk uzun yağmurlu tecrübem olmuştu..

bu arada rıdvancım beni aydınlattığın için çok sağol gerçekten...bir de yeni gösterge paneline bayıldım valla.rengi güzel olmuş..

herkese iyi akşamlar..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar herkese..
    yine güzel bir gezi,biraz ıslak olmuş bu sefer ama normal olacak o kadar.
    bende izmir-antalya yolculuğumda denizli'de yakalanmıştım yağmura antalya'ya varana kadar sürekli yağmıştı.iki defa durup kıyafetlerimi komple değiştirerek yola devam ettim,yağmurluğum yoktu üzerimde sadece monttan dolayı üst kısmım kuru idi.bir de izmir sıcak diye pantolon da giymemiştim sadece dizlik vardı.sonuç: eve varınca uyuşmuş ve hissiyatı kaybolmuş bacaklar ve ayaklar.bir bavul dolusu ıslak kıyafet ama ilk uzun yağmurlu tecrübem olmuştu..

bu arada rıdvancım beni aydınlattığın için çok sağol gerçekten...bir de yeni gösterge paneline bayıldım valla.rengi güzel olmuş..

herkese iyi akşamlar..
    sanada selamlar ilker hocam,
    buralarda olsaydın ne turlardık off off neyse bakalım kısmet herşey..
    sağlıcakla kalıver

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bir de yeni gösterge paneline bayıldım valla.rengi güzel olmuş..
    Benim de hoşuma yeni gitti göstergeler. Bir ara gösterge panelinin malzemesine bakayım, değiştirilebilecek bir malzemeyse modifiye edebilirim.

Bu arada yağmurluk ihtiyaç anında paha biçilemez bir şeymiş bunu öğrendim. Belediyemizin yaptığı kusursuz yollar sayesinde bir kaç kez dalgaların içinden geçiyormuş gibi oldum ama ayakkabıların bağcık yerlerinden aldığı su hariç kupkuruydum.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada yağmurluk ihtiyaç anında paha biçilemez bir şeymiş bunu öğrendim. Belediyemizin yaptığı kusursuz yollar sayesinde bir kaç kez dalgaların içinden geçiyormuş gibi oldum ama ayakkabıların bağcık yerlerinden aldığı su hariç kupkuruydum.
    yaa öyle tatlı su motorcusuyum diye geçiniyordun bide alışman lazım kankaaa, yolun artık uzun sana bir tane ayaklık lazım benimki gibi su geçirmeyen

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Suluydu ama eğlenceli geçti bu perşembeleri sabitlediğimiz iyi oldu Uğur sen rıdvanın ıslandığını düşünmüşün ama yanılmısın benim kollarımdan akan suyu cekseydin iyi olurdu
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suluydu ama eğlenceli geçti bu perşembeleri sabitlediğimiz iyi oldu Uğur sen rıdvanın ıslandığını düşünmüşün ama yanılmısın benim kollarımdan akan suyu cekseydin iyi olurdu
    evet kanka ama unuttum maalesef sen zaten yürüyen havuz gibiydi

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kanka ama unuttum maalesef sen zaten yürüyen havuz gibiydi
    Aynen burgerı su bastı zaten ama bence benden damlamıyordu o su tavandan gibi geldi sanki
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Aynen burgerı su bastı zaten ama bence benden damlamıyordu o su tavandan gibi geldi sanki
    yok kanka senin ceketten meydana geldi oradaki ufak göl

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Arkadaslar bugün slayer(Rıdvan ) ile buluşup buji değiştirip motor hava filtresini temizledik zinciri ayarladık sagolsun cok yardımcı oldu hatta bir ara benzinle bile yikandi malum enjeksiyonlarda benzin vanası yok resim
    Çektim azda olsa ekleycegim ...

Buradan gene Rıdvan teşekkür ediyorum cok saol )

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaslar bugün slayer(Rıdvan ) ile buluşup buji değiştirip motor hava filtresini temizledik zinciri ayarladık sagolsun cok yardımcı oldu hatta bir ara benzinle bile yikandi malum enjeksiyonlarda benzin vanası yok resim
    Çektim azda olsa ekleycegim ...

valla rıdvan gibi bir arkadaşımız olduğu için çok şanslıyız kim ne derse desin..banada çok yardımı dokunmuştur kendisinin..

bu arada rıdvanın oraya garaj açıp bizde garaj muhabbeti mi yapsak işte o zaman gv sayısı kaç olur bilemem

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    sanada selamlar ilker hocam,
    buralarda olsaydın ne turlardık off off neyse bakalım kısmet herşey..
    sağlıcakla kalıver
    dostum keşke oralarda olsaydım ben de aranıza katılsaydım.burada çok canım sıkılıyor..zaten birkaç gündür motoru erkenden satma düşüncesi meşgul ediyor kafamı.o kadar aksesuar yaptım ama binemiyorum artık,hanım eşlik edemiyor ve dört gözle bebeği bekliyoruz.motoru ihtiyacı olan,hakkını verecek olan birine satayım,bebek doğup biraz büyüyene kadar arabayla takılır,sonra da enduroya geçerim diye hesaplar yapmaya başladım.bakalım kısmet..

bu arada cidden istanbulda rıdvan gerçekten diğer arkadaşlar için büyük şans.kıymetini bilin rıdvanın

herkese iyi haftasonları..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    geçen perşembeki yağmurlu buluşma, hava koşulları yüzünden iptal olur diye düşünmüştüm ama baya eğlenceli bi buluşmayı kaçırdığımı anladım buradan... forumdan haberleşmek çok zor oluyor özellikle anlık iptaller yada programlar gibi konularda, oyüzden böyle durumlarda bana bi çağrı bıraksanız buluşma öncesinde hemen dahil olabilirim organizasyona ;oD 5442222666 ayrıca rıdvan arkadaşımın yardımlarına benim de ihtiyacım olacak, sıradaki garaj gününe lütfen davet edin beni bende motoruma nasıl bakım yapacağımı öğreneyim, yağını deişip periyodik bakımını yapayım. teşekkürler ;oD

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Ben mototaş'a kaporayı vermiş bulundum, sağolsun gerçi çok yardımcı oldular. Sizlerin görüşlerden sonra Buz motorla konuştum. Oradaki arkadaş arka 1-1,5cm daha yüksek, ön ise 1-1,5cm daha düşük lastik önerdi. Ön lastik scooter lastiği (City Grip diye geçiyor sanırım) ve toplam 400TL dedi. Bu arada daha büyük ebatlar daha pahalı anladığım kadarıyla, şu an 400e bunu veriyor Buzz motor. Ben de döndüm mototaş'a conti siparişini iptal etmesini söyledim, öyle de yaptılar. Sonra içime şüphe düştü, ön lastik scooter lastiği, hem de boy farkı... Amaaan dedim, tekrar Conti'ye döndüm.. Vural Bey sağolsun bütün küfürleri içinden ederek istediğimi yaptı Küçük bir fırtınadan sonra artık Conti'leri bekliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    valla rıdvan gibi bir arkadaşımız olduğu için çok şanslıyız kim ne derse desin..banada çok yardımı dokunmuştur kendisinin..
    bu arada cidden istanbulda rıdvan gerçekten diğer arkadaşlar için büyük şans.kıymetini bilin rıdvanın
    Teşekkürler arkadaşlar, bu kadar abartmaya gerek yok. Her zaman elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

hatta bir ara benzinle bile yikandi malum enjeksiyonlarda benzin vanası yok
    Kendimi bir ara temliği yapılan karbüratör gibi hissetim

bu arada rıdvanın oraya garaj açıp bizde garaj muhabbeti mi yapsak
    Binanın önünde 300 m² kadar bir bahçe var. İnşaata başlasak mı?

Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen perşembeki yağmurlu buluşma, hava koşulları yüzünden iptal olur diye düşünmüştüm ama baya eğlenceli bi buluşmayı kaçırdığımı anladım buradan... forumdan haberleşmek çok zor oluyor özellikle anlık iptaller yada programlar gibi konularda, oyüzden böyle durumlarda bana bi çağrı bıraksanız buluşma öncesinde hemen dahil olabilirim organizasyona ;oD 5442222666 ayrıca rıdvan arkadaşımın yardımlarına benim de ihtiyacım olacak, sıradaki garaj gününe lütfen davet edin beni bende motoruma nasıl bakım yapacağımı öğreneyim, yağını deişip periyodik bakımını yapayım. teşekkürler ;oD
    Hava şartları bizi engelleyemiyor. Yine Perşembe günü Burger king'de buluşuruz. Telefon numaramı özel mesaj olarak gönderiyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı karaeser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mototaş'a kaporayı vermiş bulundum, sağolsun gerçi çok yardımcı oldular. Sizlerin görüşlerden sonra Buz motorla konuştum. Oradaki arkadaş arka 1-1,5cm daha yüksek, ön ise 1-1,5cm daha düşük lastik önerdi. Ön lastik scooter lastiği (City Grip diye geçiyor sanırım) ve toplam 400TL dedi. Bu arada daha büyük ebatlar daha pahalı anladığım kadarıyla, şu an 400e bunu veriyor Buzz motor. Ben de döndüm mototaş'a conti siparişini iptal etmesini söyledim, öyle de yaptılar. Sonra içime şüphe düştü, ön lastik scooter lastiği, hem de boy farkı... Amaaan dedim, tekrar Conti'ye döndüm.. Vural Bey sağolsun bütün küfürleri içinden ederek istediğimi yaptı Küçük bir fırtınadan sonra artık Conti'leri bekliyorum
    zaten michelinde birebir lastik ebatı olmadığını belirtmiştik.. evet ön lastik scooter lastiği geçiyor ama o ebatta scooter varmı ? tabiki yok..
    ama yanlış anlamazsan eğer fikrimi sorarsan michelin almamakla hata etmişsin..

neyse genede kazasız belasız kullan yeni lastiklerini

he bu arada buz motorla konuştuğunda stokta varmıymış lastik ebatları ?
    ebatları sana ne söyledi bilmiyorum ama bize uyanlar şu şekilde:
    ön : 120/80-16 city grip --> 130 TL
    arka : 140/90-15 Commander --> 270 TL güncel fiyatlarda bu şekilde..

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binanın önünde 300 m² kadar bir bahçe var. İnşaata başlasak mı?
    bugun gördümde aslında olabilir demiştim ama alet takımı yok herşey eksik ayrıca çok yokuş arkadaş hee birde veletler var o da cabası

en uygun yer benim burası evimin dibinde oto tamircisi var ve bulamayacağımız alet eldevat yoktur tahminimce ayrıca arka sokakta da vida civata oto malzemeleri vb şeyler satan dükkanlarda mevcut ne ararsan var

tek sorun benim çalışma saatlerim

Motosikleti
    kle500
    selamlar,
    hep bişeyler sormaya açmışım bu forumu, aklıma geldi de, borçlu hissettim.
    bu da pek bi katkı olmayacak ama, elimden gelen bu..
    bu haftasonu izmir-balıkesir burhaniye arası gidip geldim, gidiş dönüş 360 km aşağı yukarı.. gidiş yorucu oldu çünkü kulak tıkacı kullanmak aklıma gelmedi nedense, indiğimde fark ettim. kapalı kask bile bi yere kadar, rüzgar sesi çok yoruyor, belki ön cam olsa daha rahat olur. dönü yolu ise kulak tıkaclarım sayesinde inanılmaz rahat oldu, rüzgar sesi kesildi, sadece motor sesi kaldı sonuçta.. motor, beklediğim gibi gayet iyi bir iş cıkardı. genel olarak 80-110 arası gittim diyebilirim. yol çalışması olan yerler var, tek şeride iniyor, 60-70e düştü oralarda yer yer hızım, ama genel olarak yol durumu gayet güzel, gayet keyifli bir gezi oldu. mont, eldiven ve kaskım vardı, bir sonraki alacağım şey de dizlik olacak heralde.

yakıt olarak da, tam sağlıklı bi ölçüm yapamadım, cunku 2. benzin aldıgım adam öncekine gore daha cok doldurdu, dolayısıyla ne kadar azaldıgını tam anlayamadım. ama 3.5-4 civarı bişey oldu. fazla gelmedi bana cunku sabit hızla gitmeyi sevmem pek, yavaslar, hızlanırım sürekli, sıkılıyorum aynı devirde hep daha ekonomik kullanılabilirdi.
    herkese iyi aksamlar

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    güzel gezi olmuş egeb..uzun yolda -bazı arkadaşlar estetik olarak yakıştırmasada- ön cam çok gerekli ve oldukça kullanışlı bir parça..kulak tıkacı fayda sağlar ama trafiği duymana engel olabilir.o yüzden bence ön cam senin işini görecektir.kazasız belasız sürüşler ve daha çok katılımcı olman dileğiyle..

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı egeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    hep bişeyler sormaya açmışım bu forumu, aklıma geldi de, borçlu hissettim.
    bu da pek bi katkı olmayacak ama, elimden gelen bu..
    bu haftasonu izmir-balıkesir burhaniye arası gidip geldim, gidiş dönüş 360 km aşağı yukarı.. gidiş yorucu oldu çünkü kulak tıkacı kullanmak aklıma gelmedi nedense, indiğimde fark ettim. kapalı kask bile bi yere kadar, rüzgar sesi çok yoruyor, belki ön cam olsa daha rahat olur. dönü yolu ise kulak tıkaclarım sayesinde inanılmaz rahat oldu, rüzgar sesi kesildi, sadece motor sesi kaldı sonuçta.. motor, beklediğim gibi gayet iyi bir iş cıkardı. genel olarak 80-110 arası gittim diyebilirim. yol çalışması olan yerler var, tek şeride iniyor, 60-70e düştü oralarda yer yer hızım, ama genel olarak yol durumu gayet güzel, gayet keyifli bir gezi oldu. mont, eldiven ve kaskım vardı, bir sonraki alacağım şey de dizlik olacak heralde.

yakıt olarak da, tam sağlıklı bi ölçüm yapamadım, cunku 2. benzin aldıgım adam öncekine gore daha cok doldurdu, dolayısıyla ne kadar azaldıgını tam anlayamadım. ama 3.5-4 civarı bişey oldu. fazla gelmedi bana cunku sabit hızla gitmeyi sevmem pek, yavaslar, hızlanırım sürekli, sıkılıyorum aynı devirde hep daha ekonomik kullanılabilirdi.
    herkese iyi aksamlar
    selamlar dostum..katılım yapman çok güzel..daha sık aramızda görmek isteriz seni..tekerin her daim düz bassın..kazasız sürüşler dilerim

ön cam konusundada söylemeden edemicem..benim 1.78 boyum var..ön cam biraz kısa kalıyor ve camdan gelen rüzgar resmen kaskı tokatlıyor..ön cam olmasa daha iyi dersiniz..tabi onunda çözümü gidona takılan aparatları ters takıp 5-6 cm yukarı çıkıyor ama genede şehir dışı giderken (bu motorla şehir dışı gitmedim hiç ama avcılar-silivri arası git-gel yaptım 4 gün..ön cam takmama rağmen o sesi engelleyemiyorsunuz..(tabi kaskımın da çenedenaçılır kask olması da uzun yolda dezavantaj)..kulak tıkaçı almak şart dediğin gibi..)

ama şu da var şehir dışında yollar mıcırlı asfalt tarzı olduğundan çok taş fırlıyor arabalardan ve o ön cam kalkan vaziyeti gösteriyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler