Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    merhaba arkadaşlar bugün hava biraz soğuk olsa da motoru sürmek için dışarı çıktım. yaklaşık 50 km kadar yol yaptım Ankarada. havanın sogukluğu dışında ciddi bi sıkıntı yaşamadım . ancak genel olarak yaşadığım bi sıkıntı var onu danışmak istedim sizlere. ılk çalıştırmanın ardında 5 dk kadar ısınmasını beklerken motor duruyor . tekrar marşla rahatca çalışıyor ama gene duruyor. bir kaç seferden sonra tabı bu arada 5 dk geçmiş oluyor yola çıkıyorum . özellikle tekerleklerin durduğu zamanlarda, yanı ışıkta falan bu durmalar tekrar ediyor. ancak 3 5 dk kadar 8 000 devirde sürünce bu durmalar bitiyor ama o devirlere çıkmazsam uzun süre durmalar devam ediyor . Şimdi bu motor soğuk diye mi oluyor yoksa başka bişey mı vardır?. Ayrıca şöle de bişey var ,bazen gazı bıraktığımda 4 . viteste bile durma yapabiliyor.

Düşünceleriniz nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ozgurparlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bugün hava biraz soğuk olsa da motoru sürmek için dışarı çıktım. yaklaşık 50 km kadar yol yaptım Ankarada. havanın sogukluğu dışında ciddi bi sıkıntı yaşamadım . ancak genel olarak yaşadığım bi sıkıntı var onu danışmak istedim sizlere. ılk çalıştırmanın ardında 5 dk kadar ısınmasını beklerken motor duruyor . tekrar marşla rahatca çalışıyor ama gene duruyor. bir kaç seferden sonra tabı bu arada 5 dk geçmiş oluyor yola çıkıyorum . özellikle tekerleklerin durduğu zamanlarda, yanı ışıkta falan bu durmalar tekrar ediyor. ancak 3 5 dk kadar 8 000 devirde sürünce bu durmalar bitiyor ama o devirlere çıkmazsam uzun süre durmalar devam ediyor . Şimdi bu motor soğuk diye mi oluyor yoksa başka bişey mı vardır?. Ayrıca şöle de bişey var ,bazen gazı bıraktığımda 4 . viteste bile durma yapabiliyor.

Düşünceleriniz nelerdir?
    Evet motor soğuk olduğu için ama tabii ki normal değil. Enjeksiyonlu mu senin motor?

Motosikleti
    Gv250
    Arkadaşlar ilandaki motosiklet hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim ? Bir de alırsam eğer ankaradan gitmem gerekecek muğla da yardımcı olabilecek bi arkadaş var mıdır sevabına ? sevabın yanında bir de güzel bi yemek ısmarlayabilirim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-genc-ve-temiz-gv-250-fiyat-guncellendi-113328856/detay

ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet motor soğuk olduğu için ama tabii ki normal değil. Enjeksiyonlu mu senin motor?

evet 2009 model. Bana da soğuluktan dlayı olmasından başka bir sebebi varmış gibi geldi. kuşkulandım biraz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slience adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilandaki motosiklet hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim ? Bir de alırsam eğer ankaradan gitmem gerekecek muğla da yardımcı olabilecek bi arkadaş var mıdır sevabına ? sevabın yanında bir de güzel bi yemek ısmarlayabilirim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-genc-ve-temiz-gv-250-fiyat-guncellendi-113328856/detay
    Bence şu daha uygun http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-gv250-2011-model-5050-km-112376158/detay
    O kadar önemli olmasa da 1 yıl daha genç hem de 2011'de güncellenen göstergenin güzel ve kullanışlı olmasının yanında elektronik olarak da daha güncel bir sisteme sahip. Aralarında fazla fiyat farkı olsa tercih etmeye değmez belki ama sadece gösterge için bile +500 verilir bence. Zaten belli ki o baktığını 7000'e alacaksın diğeri de 7500'e verir en kötü ihtimalle.

Alıntı ozgurparlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 2009 model. Bana da soğuluktan dlayı olmasından başka bir sebebi varmış gibi geldi. kuşkulandım biraz
    Motor soğuk olmasından dolayı ama motor soğukken bunu algılayıp motor devrini ona göre ayarlayan sensörlerde ya da bir ihtimal beyinde sorun var. Bir baktır, normal değil yani.

Motosikleti
    Gv250
    Bence şu daha uygun http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-gv250-2011-model-5050-km-112376158/detay
    O kadar önemli olmasa da 1 yıl daha genç hem de 2011'de güncellenen göstergenin güzel ve kullanışlı olmasının yanında elektronik olarak da daha güncel bir sisteme sahip. Aralarında fazla fiyat farkı olsa tercih etmeye değmez belki ama sadece gösterge için bile +500 verilir bence. Zaten belli ki o baktığını 7000'e alacaksın diğeri de 7500'e verir en kötü ihtimalle.
    Aslında dediğin gibi o da çok temiz ama 7 bin bile hani biraz zorlayacak ekonomik durumu bi de sigortası falan alım satım masrafları :/ http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-meraklisina-dusuk-km-tertemiz-115069641/detay şunun fiyatı çok uygun geldi aslında ama bi kırığı çıkığı var mıdır bilemedim bi de bunu alsam şimdi 40 binin üstünde satmam gerçekten zor olur.Kararsızlık kadar kötü bişey yokmuş :S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Aslında dediğin gibi o da çok temiz ama 7 bin bile hani biraz zorlayacak ekonomik durumu bi de sigortası falan alım satım masrafları :/ http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-meraklisina-dusuk-km-tertemiz-115069641/detay şunun fiyatı çok uygun geldi aslında ama bi kırığı çıkığı var mıdır bilemedim bi de bunu alsam şimdi 40 binin üstünde satmam gerçekten zor olur.Kararsızlık kadar kötü bişey yokmuş :S
    Hangisini alacağını keyfin bilir ama ilk ilandaki fotoğraflara deli gibi kontrast verilmiş yani olduğundan daha parlak görünüyor haberin olsun

Motosikleti
    Gv250
    Aynen onu bende farkettim Adam nasıl pazarlayacağını biliyor buna param tam ucu ucuna yetiyor işte lastik falan herhangi bir masrafı çıkmazsa bunu alıyım. lastikleri de iyi gibi duruyor gerçi . Gidip canlı canlı görmek lazım ama ordan elim boş dönmeyi de göze alamıyorum .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Aynen onu bende farkettim Adam nasıl pazarlayacağını biliyor buna param tam ucu ucuna yetiyor işte lastik falan herhangi bir masrafı çıkmazsa bunu alıyım. lastikleri de iyi gibi duruyor gerçi . Gidip canlı canlı görmek lazım ama ordan elim boş dönmeyi de göze alamıyorum .
    Motorda belirgin bir kusur yok, km'si de orjinal gibi duruyor. Zaten km orjinal olduktan sonra ciddi bir kazası falan yoksa sorun olmaz. Lastikleri de 3 yıllık shinko. Çok iyi değiller ama bir süre daha gider. Çok iyi değiller derken aşınma olarak demiyorum tabi, aşınmaya bakarsan benim yaklaşık 40.000 km'de ki lastiklerim de bundan çok kötü değildi, aşınmıyor bu shinkolar
    Slience bunu beğendi.

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Rodaj için kitapçık ufak tefek zorlamaların parçaların baskıyla birbirine oturmasını kolaylaştıracağını söylüyor. Ama aşırı zorlamadan da kaçının diyor. Ayrıca rodaj süresince motoru sürekli aynı devirde kullanmayın, farklı devirlerde kullanın ki parçalar her yönden otursun birbirine. Servis de rodaj için ilk 1000 kilometrede 70'in üzerine fazla çıkma diyor. Hepsini toplarsak sonuç şu: Rodaj süresince motoru keyfini çıkaracak şekilde gazı fazla açmadan kullan. Sürekli aynı devirde kullanma, arada vites yükselt devri düşür, biraz hızlan, biraz yavaşla. Ufak tefek zorlama işlemi de trafikte araçların arasında kalıp kaçmak için mecburen yapıldığı için abartılmadığı sürece alet rodaj süresini hakkıyla tamamlayacaktır

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    arkadaşlar merhaba, daha önce epey bi er5 (kawasaki) araştırıyordum ama zamanında parayı denkleştiremedim vs vs alamadım o motosikleti. şimdi yakın zamanda elime para geçicek ve er5 alabilecek bütçem olacak. yalnız aklımda uzun zamandır gv 250 de ikinci seçenek olarak duruyordu. şu sıralar kız arkadaşımla birlikte ikimizin de aklına gv 250 daha fazla yatmaya başladı, hatta onun gönlü sizin motorlardan yana tamamen

ben geçmişteki sayfaları da okudum takip edebildiğim kadarıyla. sormak istediğim en önemli şey; bu motorun 2006 veya 2007 gibi modelleri beni üzebilir mi? http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ay/?favorite=1
    bu ilan örneğin sizce nasıl? veya izmitte bir motor gördüm forum üyesi birinden sanırım bu başlığa da yazıyor hatta; o motosiklet de çekici geldi gözüme.

maddi olarak kendimi fazla zorlaak istemiyorum paranın gideceği başka yerler de var çünkü. yakıt tüketimi ne civardadır acaba şehir içi-dışı sürüşlerde? çok sakin kullanacağmı sanmıyorum ama fazla hızlı da gitmem (kesinlikle limitlerde kullanım söz konusu değil).
    siz olsanız er5 alabilecekken gv 250 düşünür müydünüz? açıkçası beni en çok tipi tahrik ediyor hep cruiser motorları sevmişimdir. ama er5 de çok hızlı sorunsuz bir motor.

ayrıca enjeksiyonlu-karbüratörlü farkında bilgi verir misiniz? er5 parasına enjeksiyonlu hyo almak mantıklı mı yoksa aradaki farka değmez mi? beni kanuni markası düşündürüyor açıkçası ve eski modellerın egzostları daha hoş geldi bana.
    yardımcı olursanız sevinirim.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, daha önce epey bi er5 (kawasaki) araştırıyordum ama zamanında parayı denkleştiremedim vs vs alamadım o motosikleti. şimdi yakın zamanda elime para geçicek ve er5 alabilecek bütçem olacak. yalnız aklımda uzun zamandır gv 250 de ikinci seçenek olarak duruyordu. şu sıralar kız arkadaşımla birlikte ikimizin de aklına gv 250 daha fazla yatmaya başladı, hatta onun gönlü sizin motorlardan yana tamamen

ben geçmişteki sayfaları da okudum takip edebildiğim kadarıyla. sormak istediğim en önemli şey; bu motorun 2006 veya 2007 gibi modelleri beni üzebilir mi? http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ay/?favorite=1
    bu ilan örneğin sizce nasıl? veya izmitte bir motor gördüm forum üyesi birinden sanırım bu başlığa da yazıyor hatta; o motosiklet de çekici geldi gözüme.

maddi olarak kendimi fazla zorlaak istemiyorum paranın gideceği başka yerler de var çünkü. yakıt tüketimi ne civardadır acaba şehir içi-dışı sürüşlerde? çok sakin kullanacağmı sanmıyorum ama fazla hızlı da gitmem (kesinlikle limitlerde kullanım söz konusu değil).
    siz olsanız er5 alabilecekken gv 250 düşünür müydünüz? açıkçası beni en çok tipi tahrik ediyor hep cruiser motorları sevmişimdir. ama er5 de çok hızlı sorunsuz bir motor.

ayrıca enjeksiyonlu-karbüratörlü farkında bilgi verir misiniz? er5 parasına enjeksiyonlu hyo almak mantıklı mı yoksa aradaki farka değmez mi? beni kanuni markası düşündürüyor açıkçası ve eski modellerın egzostları daha hoş geldi bana.
    yardımcı olursanız sevinirim.
    Kaç model olduğu bir şey değiştirmez pek, önemli olan düzgün kullanılmış olması. Bende 2005 var mesela. 3,5-4 litre civarı tüketir. Yaklaşık aynı paralara er5 alınabildiğine göre buradaki herkes er5 alabilecekken gv250 almış oluyor, yani biraz manasız bir soru olmuş.

Motosikleti
    yok hocam fiyatları yeni yeni aynı seviyeye geldi ben epeydir piyasayı takip ediyorum.

2005 modelin yedek parça sıkıntısı oldu mu peki hocam hiç ? gelmesi çok uzun süren veya bulamadıkları parça vs? aksesuar olarak maşallah her şey var motor için ve çok yakışıklı da oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam fiyatları yeni yeni aynı seviyeye geldi ben epeydir piyasayı takip ediyorum.

2005 modelin yedek parça sıkıntısı oldu mu peki hocam hiç ? gelmesi çok uzun süren veya bulamadıkları parça vs? aksesuar olarak maşallah her şey var motor için ve çok yakışıklı da oluyor.
    2010 yılında ben gv'yi alırken acaba er5 mi alsam demiştim aynı paraya sonra bir daha hiç bakmadım ilanlara. Bulunamayan parça diye bir şey yok Kanuni distribütörü zaten ama istisna da olsa 1 ay beklettiği oluyor. hyosungsource her zaman daha iyidir ama.

Motosikleti
    peki ben motor bakmaya gittiğimde özelilkle dikkat etmem gereken noktaları nelerdir püf noktası olan? nereden anlarım motorun canını çıkarmadıklarını? bir de istanbul'da tavsiye edebileceğiniz usta var mı ona götürsem baktırmak için? sizin motorun çantaları avatarda gördüğüm kadarıyla çok güzel bu arada markası nedir nereden aldınız?

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV

Herkese selam bu motorda benim eylül ayında aldıgım canavar.resimdeki haline göre cam,sisibar.ve çanta taktırdım sezon açılınca da demir yaptıracagım.
    Benim motorda enjeksiyonlu ve sogukta ilk 5 dk stop etme derdi aynı şekilde var,5 dk sürdükten sonra artık durup boşa alınca stop etmiyor ilk 5 dakika devirden düşürmemek gerekiyor.
    Motorunu yeni alan arkadaşlara aramıza hoşgeldin diyorum,sezon açılsında hep beraber sürüş yapma fırsatımız olur inşallah.

Motosikleti
    GV 250 2010
    Merhabalar arkadaşlar

Yeni motoruna kavuşan arkadaşlar keyifle ayaklarını yerden kessinler. Hayırlı olsun

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangisini alacağını keyfin bilir ama ilk ilandaki fotoğraflara deli gibi kontrast verilmiş yani olduğundan daha parlak görünüyor haberin olsun
    Rıdvan fotoğraflardaki keskin kontrast tamamen sert güneş ışığından kaynaklanıyor. Fotoğraflar ağustos ayında çekildi. Orjinallerini gönderdiğimde EXIF bilgilerinden zaten anlaşılır. Bunu bir şey ispat etmek üzerine söylemiyorum. Sadece banim karacanın gıyabında konuşulunca ilgimi çekti. Maksat muhabbet olsun...

Buna pazarlamak demeyelim bence, ben bir ilana baktığımda yeterli açıda ve detayda foto görmek isterim. İki tane kötü fotoğrafla çıkılan ilanlar var. Empati kurmaya çalışıyorum bir çeşit.

Motosikleti
    BMW 1200 gs ADV
    http://imageshack.us/photo/my-images/844/hyosunggv250004.jpg/ motorumun resim linkim budur

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    bütün hayırlı olsun temennisinde bulunan arkadaşlara candan teşekkür ederim . bu gün bi beş km binebildim çok güzel yaaa sarsıntısız sürüş dedikleri bu olsa gerek . yanlız benim birde yamaha nouvoa scuter im var ondan alışkanlık olsa gerek ayaklarımı hareket e geçince bir anda boşa düşüyor. alışacağız artık . bun larda bir iki resimde gördüğüm geniş ayak lıklar var galibaa kullanım açısından nasıl, alsam ergonomik oluyormu.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Ahriamn, izmitteki dediğin ilan büyük ihtimalle benimki, yakıt olrak rıdvanınki kadar olmasada ortalam,4lt ile en fazla 5 lt arasında dır. benim gv nin şimdiye kadar aldığım tüm depo yakıtları gv günlüğüm altında kayıtlıdır ..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler