Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GV650 EFI
    Alıntı ftdgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni bir gv 250 kullanıcısı olarak herkese merhaba,

motorsikletimi alma sürecinde sizlerin foruma yazmış oldukları sayesinde baya bilgi sahibi oldum. yazılar için şimdiden herkese teşekkürler.

şu anda motorum rodaj döneminde 320 km oldu. motorla ilgili birşey sormak istiyorum. benzin deposundan digital bir ses geliyor acaba bu sizin motorunuzda da mevcut mu normal mi bu ses?
    EFI modellere has olan extra motorların sesleri. Benzin deposunun tam altında rölanti kontrol valfi var kontağı açtığında ve kapadıktan bir müddet sonra çalışıma sesi net olarak duyulur. Selenin altında da benzin pompası mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Alıntı ozgurparlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar

Geçen hafta sonu cuma gidiş pazar dönüş olmak üzere toplam 500 km yol yaptım. Ankara Eskişehir arası git gel yani. Vardığımda umduğumdan çok daha az yorulmuştum , bir bu kadar daha yol giderim diye düşünüyordum. Ama çok sıkıcıydı , Ankara Eskişehir yolunu kullananlar bilir ufka kadar yol gözüküyor ve dümdüz etrafta görecek hiç birşey de yok. molalarla beraber 3 saat sürdü gidişte dönüşte. Sık sık ama kısa molalar verdim. en uzun wc ve sigara molası yani . dakikalarca 140 ile ve yolun çoğunda da 130 ile gittim. 140 dan sonrası rahatsız ediciydi. Ön cam mevcut uygun ama saçma olmayan güvenli bir pozisyonda ( nasıl tarif ediecegimi bilemedim ) rüzgar darbesi yemediğim için ve titreşim seviyesi (o hızlar da bile ) yok gibi olduğundan sadece gaz vermek için kolum ağrıdı. o ağrıda sabaha çıktı biraz tutulmuş galiba. İç anadolu hala güneş batınca baya soğuk oluyor . Uzun yola çıkacaklar hava kararmadan hedefe ulaşmalı bu mevsimlerde.

O kadar rahat ve o kadar sıkıcı bir yolculuk oldu ki cruise kontrol bile düşündüm. Olsaydı süper olurdu muhtemelen , en azından arada sol elimde işe yarardı. Şayet böyle bir yol için son hızı düşük bir motormuş. Ama olsun ne kadar korunursan korun o hızlar çok tehlikeli ötesine gerek yok dene bilir.

Bir de sizlere bişey danışacağım. sürücü için sissy barlar oluyor ya tam adı ne bilmiyorum. onları nasıl ve nerden temin edebiliriz.tek kişi yolculukta konforu daha da arttırır diye düşünüyorum.

Bir tane de resim koyayım

http://j1305.hizliresim.com/19/2/mpmlg.jpg
    Sürücü için sisy bar işini bende düşünüyorum. Aslında aklımda olan artçı koltuğunu uygun bir mekanizma ile güzel bir sırt desteği haline dönüştürmek, projelendirip uğraşmak lazım.

Bir de 2-3 sene önce bir gv250 ilanında görmüştüm. Arkadaş çok fonksiyonel bir şey yapmış tebrik ederim kendisini, eminim bu forumdan birisidir; Tanıyan varmı?

Dip not Antalya'lımısın buralara gelirsen görüşelim

ozgurparlar, Zengibar ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurparlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    yok ben Antalyalı değilim motor antalyalı Ben özünde istanbulluyum ama 2 ay kadar daha Ankara da olacağım. Sonra İstanbula döneceğim. Motorla Antalya ya gelme niyetim var ama tek motor o kadar uzun yola çıkılmaz gibi geliyor.

Resimdeki sürücü sissy barı çok güzel ve çok kullanışlıya benziyor. Umarım burdandır da yardımcı olur bize

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebay'dan gv250 için neler alınabilir arkadaşlar? en fazla kaç dolarlık mal alabiliyoruz? kargo ve gümrük ücreti çok tutuyor mu? teşekkürler ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

selamlar ilker bey..koyun derisinden fazla ne var türkiye de ) nasıl kullanılacak o koyun kürkü? selenin üzerinde nasıl kaymadan duracak? teşekkürler..
    yanılmıyorsam bir defada 100 dolar sınırı var..100 doları geçmediğiniz süre sorun yok..
    deriye gelince onun kenarlarında seleye bağlantı aparatları oluyor.sabitliyorsunuz.zaten oturduğunuz sürece sıkıntı yok..

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilker abi inşallah herşey yolunda gidiyordur.
    geçenlerde dayın gelmiş vizeye arkadaş motorunun markasını söyleyince bildim keşke nöbette ben olsa idim.
    bu arada abi keşke kızılcığı bana bıraksaydın giderken başına bi iş getirmeden güzelce bakardım belki birkaç aksesuarda ben eklerdim (kullanma bedeli olarak)
    sadece motorun km si birazcıııııııııık artardı
    kendine ii bak abi
    kardeşim işte o adam beni motor dünyasına alıştıran beni zehirleyen adamdır.her ne kadar artık çok fazla görüşemesekte tüm dayılarım arasında en sevdiğim en çok paylaşımda bulunduğum odur.kızılcığı harbiden yakınlarda olsa verebilirdim.en azından boşta beklemezdi..bebeğin durumu nasıl bu arada?herşey yolundadır umarım..

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afganistan'a motorla gideydin ya, hem tam enduro yolları vardır orada da .
    dostum benim motor için biraz hard enduro olur ağır gelir buralar..ama ne diyeyim çok da iç geçirmedim değil..tabi yolda taliban ve diğer tiplerle muhattap olmak hayati tehlikeye maruz kalsakta..yine de uzun yol çok iyi olurdu..tabi tek motor olmaması kaydıyla..
    helin126 bunu beğendi.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    çok şükür ilker abi eli kulağında 1 hafta 10 güne kadar kucağımızda artık. bütün şartlar gayet uygun son tahlilde
    fenada yapmamış hani dayın abi hiç olmazsa bilinçli ve örnek bi motor kullanıcısı yetiştirmiş
    bu sayede de bizim de bi abimiz oldu.
    YÖRÜK bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    Hyosung Gv 250
    arkadaşlar daha önceki mesajlardaki resimlerdede gördüğüm kadarıyla çanta için koruma demiri yaptıranlar olmuş neden bu arkadaşlar yardımcı olmuyor nerde yaptırdıkları hakkında

Pitcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Pitcher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heyecan sürüyor şimdi tekrar torbaya eklendi..

6. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST ULUSLARARASI KİM/İST ULUSLARARASI KİM) 01/05/2013 09:51:44

PTT duramıyor yine Geliş kaydı yaptı..

7. Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(TOPKAPI KARGO DTM/TOPKAPI KARGO DTM)

Motosikleti
    yamaha fz 150,yamaha enticer,bajaj pulsar
    selamlar arkadaslar,gv250 cok begendigim bir motor ancak bir kac yerde motorun beyninde(enjeksiyonlu olanlarinda) sorun oldugunu duymustum,acaba bu son modellerinde hala devam ediyor mu yoksa duzeltildi mi?Ya da boyle bir durum hic soz konusu degil mi,bilgiledirirseniz cok sevinirim.
    saygilarimla

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Herkese merhaba;

Arkadaşlar bi süredir yazamadım. Minik kızımıza pazartesi günü kavuştuk ve tatlı telaşıyla uğraşıyoruz
    Allah bu güzel mutluluğu herkese nasip etsin.
    Bu ortamdaki samimiyet ve paylaşım bu güzel gümünde beni yazmaya zorladı ve paylaşmak istedim.

Bir çok yeni katılan arkadaş olmuş, hoşgeldiniz arkadaşlar.
    İlkercim umarım herşey yolundadır. Allah kazasız belasız yuvana dönmeyi nasip etsin...

En kısa sürede sisi barı da tasarlayuıp yaptırcam arkadaşlar.
    Çanta demirini bağladım fakat çok hoşuma gitmedi. Bu sebepten resimini koymak istemedim. En kısa zamanda onu da yenileyip sizlerle paylaşırım.

Sağlıcakla kalın...
    m_cbc, hyce ve Adem Balkan bunu beğendiler.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Onur Allah bağışlasın.. bahtı açık olsun yeğenimizin.

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı no_tenshi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaslar,gv250 cok begendigim bir motor ancak bir kac yerde motorun beyninde(enjeksiyonlu olanlarinda) sorun oldugunu duymustum,acaba bu son modellerinde hala devam ediyor mu yoksa duzeltildi mi?Ya da boyle bir durum hic soz konusu degil mi,bilgiledirirseniz cok sevinirim.
    saygilarimla
    Bildiğim kadarıyla yeni modellerin beyninde bir sorun yok.
    no_tenshi bunu beğendi.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur Allah bağışlasın.. bahtı açık olsun yeğenimizin.
    Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için dostum Hanımı artçı yapamadık, ilerisi için güzel planlarım var kızım için

Bu arada kilit almak istiyorum arkadaşlar, aşağıdaki kilidi kullanan yada farklı bir önerisi olan var mı?
    http://www.motosuperstore.net/MOTOSIKLET-ZINCIRLI-U-KILIT,PR-1096.html

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV 250 nin karbüratörlü ve enjeksiyonlu modellerinin her ikisini de kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim bir iki istisna dışında motor beyniyle ilgili bir sıkıntı yok. Bu motorun beyni olmadığı anlamına gelir mi onu bilemem. Duyum asparagastır itibar etmeyiniz.
    Dip not;
    Tabi GV 250 gurubu içerisinde bizimle birlikte seyahat eden bir çinli motosiklet kullanıcısının yaşadığı CDI problemini ve akabinde gelişen bedevivari olaylar zinciri sayılmazsa elbette. Bilenler bilir.
    Anahtar sözcükler: Kıyıköy, Rıfkı, Bedevi.
    no_tenshi bunu beğendi.
    no one lives forever...

Motosikleti
    yamaha fz 150,yamaha enticer,bajaj pulsar
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cvp icin tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV 250 nin karbüratörlü ve enjeksiyonlu modellerinin her ikisini de kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim bir iki istisna dışında motor beyniyle ilgili bir sıkıntı yok. Bu motorun beyni olmadığı anlamına gelir mi onu bilemem. Duyum asparagastır itibar etmeyiniz.
    Dip not;
    Tabi GV 250 gurubu içerisinde bizimle birlikte seyahat eden bir çinli motosiklet kullanıcısının yaşadığı CDI problemini ve akabinde gelişen bedevivari olaylar zinciri sayılmazsa elbette. Bilenler bilir.
    Anahtar sözcükler: Kıyıköy, Rıfkı, Bedevi.
    Tesekkurler

S.a biliyorum forumda bu konuda çok fazla mesaj var sizden birde bana cevap yazmanızı rica ediyorum.
    1.5 ay sonra a2 elimde max 6000 lira param var ondada devir işlemleri için para kalmıyor ama bi şekilde halledecez. Mersinde yaşıyorum. Çok bir motor tecrübem yok ama ilkinde 6 ay ikincide 2 yıllığına ehliyetimi kaptırınca. 2.5 sene yürdüğüm için artık bir motor almak şart dedim Mersin trafiği bu 2 yılda alt üst olmuş neyse....
    Boyum 1,70 55 kiloyum.
    gv250 almayı düşünüyorum 1.5 ay var ama şimdiden bakmaya pazarlık etmeye başladım.
    1-Alırken nelere dikkat etmemi önerirsiniz. kmsi(20,000 den fazla istemiyorum) ,yaşı(Ben 2010 modelden aşşağıyı düşünmüyorum) rengini ya siyah yada gri istiyorum
    sizin önerileriniz. neler
    2-fazla bir motor sürme tecrübem yok şehir dışından nasıl getirebilirim örn. bir istanbuldan. 1 gün orada kalıp Tüm gün motor ile gezip ertesi günümü yolaçıkmalıyım hakimeyi sağlmam açısından not:(araba da iyi şöförümdür. Bisiklette de :D:D:D) yada trenle vs. nasıl getirebilirim.?????
    3-yakıt durumu nedir.? bütçemi zorlayıp alacağımda su gibi yakan birşey almak istemiyorum.
    4- Bu ilk 3 madde çok önemli motorun arızalanması durumunda 1-2 yatması gerekiyor yaptırabilmem için ciddi masraflarda.
    5-Bunlara cevap alabilirmiyim ?????
    Teşekkürler......

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Ben olsam forumdaki arkadaslardan birinin motorunu alırdım,ayrıca temiz motor bulursan karburatorlu almani tavsiye ederim masraf çıkarırsa enjeksiyonlu kadar olmaz..otobus ya da kargo götürür sehirlerarasi.yakiti da 20krs/km gibi duşun,hatta biraz daha az olabilir.

Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam forumdaki arkadaslardan birinin motorunu alırdım,ayrıca temiz motor bulursan karburatorlu almani tavsiye ederim masraf çıkarırsa enjeksiyonlu kadar olmaz..otobus ya da kargo götürür sehirlerarasi.yakiti da 20krs/km gibi duşun,hatta biraz daha az olabilir.
    Peki kaç modellere bakmalıyım kmsi ne olmali vs... ve makul fiyatları nelerdir ??? sahibinden.comda biraz yüksek fiyatlar yazmışlar.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı mustipasa33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kaç modellere bakmalıyım kmsi ne olmali vs... ve makul fiyatları nelerdir ??? sahibinden.comda biraz yüksek fiyatlar yazmışlar.
    Musti dostum km ye pek takılmamak lazım sonuçta 70 80 bin yapan,halada bakımını yapıp canavar gibi kullanan arkadaşlar var.Daha çok motor bakımları zamanında yapılmışmı,kullanan vatandaş hor kullanmışmı.az çok bakınca motor kendisini belli eder bide ustasına baktırırsın olur biter.sonra kullandıkça iyiki almışım deyip keyfini sürersin.

Alıntı mhmtrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Musti dostum km ye pek takılmamak lazım sonuçta 70 80 bin yapan,halada bakımını yapıp canavar gibi kullanan arkadaşlar var.Daha çok motor bakımları zamanında yapılmışmı,kullanan vatandaş hor kullanmışmı.az çok bakınca motor kendisini belli eder bide ustasına baktırırsın olur biter.sonra kullandıkça iyiki almışım deyip keyfini sürersin.
    varmı sitede şu an satan güvenilir bir gv250 daha ehliyete 1.5 ayım var ama olur ise erkende alabilirim

Motosikleti
    MT 07
    bi kaç sayfa geriye gidersen satan arkadaşların bilgileri vardı.cihan vardı hatırladığım.

10 sayfa gittim göremedim yazar galiba buraya...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler