Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ateşlemeyle alakalı olma ihtimali de var. Bujilerin yeni mi?
    Evet, bujileri Erdal Usta değiştireli 1000km bile olmadı. Dediğim gibi normal çalıştığı zaman hiç sorun yok. Ama sorun olduğunda resmen boğuluyor motor en ufak yokuşta 1. vitese düşüyorum, stop etmeden kalkabilmek için de en az 4000-5000 devire çıkmam gerekiyor. Gazı fazlaca açınca ses boğuklaşıp çekişten düşüyor...

Çarşamba günü uzun yol yapmayı düşünüyorum ama motorun bu durumda olmasından dolayı çekiniyorum. Her ne kadar uzun mesafede genelde düzgün de çalışsa güvenemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı serdarsom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, bujileri Erdal Usta değiştireli 1000km bile olmadı. Dediğim gibi normal çalıştığı zaman hiç sorun yok. Ama sorun olduğunda resmen boğuluyor motor en ufak yokuşta 1. vitese düşüyorum, stop etmeden kalkabilmek için de en az 4000-5000 devire çıkmam gerekiyor. Gazı fazlaca açınca ses boğuklaşıp çekişten düşüyor...

Çarşamba günü uzun yol yapmayı düşünüyorum ama motorun bu durumda olmasından dolayı çekiniyorum. Her ne kadar uzun mesafede genelde düzgün de çalışsa güvenemiyorum.
    Zaten en kötü sorun da sürekli olmayan oluyor. Önceden arabamda ara ara ortaya çıkan bir ses vardı. Sesi dinletmek için en az 20-30 kere servise gitmişimdir ama servis sadece 5 km mesafede olmasına rağmen ve servise gitmezsem gün boyu süren ses her seferinde servise varmadan kesiliyordu. Sonra kendi kendine düzeldi.

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Slayerrr yaptığın gezi için tebrik ederim. Güzergah çok güzelmiş. Umarım fotoğrafları da (çektiysen tabi ) yayınlarsın biran önce.

serdarsom depodaki benzini bitir yedek depoya geçip onu da iyice kullan sonra benzin al bakalım düzelecek mi. Bujilerden emisen hava filtresine de bir bak istersen, hani akan kokan var mı diye ama düşük ihtimal o.

İyi akşamlar herkese.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slayerrr yaptığın gezi için tebrik ederim. Güzergah çok güzelmiş. Umarım fotoğrafları da (çektiysen tabi ) yayınlarsın biran önce.
    Çok fazla (istediğim kadar) fotoğraf çekemedim ama yükleyecem bir ara. Daha fotoğrafları bilgisayar atıp bakmadığımı bile hesap edersek 1-2 aya kalmaz yüklerim.
    cakirsalih bunu beğendi.

serdarsom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan S
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serdarsom depodaki benzini bitir yedek depoya geçip onu da iyice kullan sonra benzin al bakalım düzelecek mi. Bujilerden emisen hava filtresine de bir bak istersen, hani akan kokan var mı diye ama düşük ihtimal o.
    Hava filtresi de sorun ortaya çıkmadan bir gün önce değişmişti. Hava filtresi bujiden daha yeni yani.
    Yedek depoya geçmedim ama sorun başladıktan sonra iki kere 8 litre benzin aldım. Yedeğe geçsem de pek değişeceğini zannetmiyorum.

Zaten en kötü sorun da sürekli olmayan oluyor. Önceden arabamda ara ara ortaya çıkan bir ses vardı. Sesi dinletmek için en az 20-30 kere servise gitmişimdir ama servis sadece 5 km mesafede olmasına rağmen ve servise gitmezsem gün boyu süren ses her seferinde servise varmadan kesiliyordu. Sonra kendi kendine düzeldi.
    Valla sorunun genelde olmayışına sevinsem mi üzülsem mi bilemedim

Motosikleti
    GV250 (2012)
    Merhaba arkadaşlar,

Bende yaklaşık bir hafta oldu gv250 sahibiyim
    Navigasyon cihazı almayı düşünüyordum ama zaten htc one x telefonum bu işi görüyor. Türkiye'den bir türlü motosiklet için Htc One x uyumlu bir aparat bulamadım. Şuan için alibaba.com'dan böyle bir ürün buldum. Ancak satıcı firma Hongkong'da olduğu için tekil siparişleri kabul etmiyor. Minimum sipariş miktarı olarak 50 tane alınmasını istiyorlar. Htc One X ve One XL için uyumlu bu aparata benim gibi ihtiyacı olan 50 gv250ci arıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı PcKaoPath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Navigasyon cihazı almayı düşünüyordum ama zaten htc one x telefonum bu işi görüyor. Türkiye'den bir türlü motosiklet için Htc One x uyumlu bir aparat bulamadım. Şuan için alibaba.com'dan böyle bir ürün buldum. Ancak satıcı firma Hongkong'da olduğu için tekil siparişleri kabul etmiyor. Minimum sipariş miktarı olarak 50 tane alınmasını istiyorlar. Htc One X ve One XL için uyumlu bu aparata benim gibi ihtiyacı olan 50 gv250ci arıyorum

http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/556...or_HTC_One.jpg
    Satıcı Hong Kong'da olduğu için değil sen toptan satış sitesine baktığın için en az 50 tane gönderiyor. Aliexpress.com'dan bakabilirsin. Hatta kargo dahil 6$'a var; http://www.aliexpress.com/product-fm...olesalers.html

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı PcKaoPath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

http://i01.i.aliimg.com/photo/v0/556...or_HTC_One.jpg
    Ebay'e de bakabilirsin; http://www.ebay.com/itm/Car-Vehicle-...item2a1fb5b26c
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Beyler bujilerin bizim motorlardaki kullanım ömrü kaç km 'dir? kaç km de bir değiştirmek icap eder?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

yani kullanım klavuzu 8000km demiş ancak bu erken bir periyot değil mi?

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bujilerin bizim motorlardaki kullanım ömrü kaç km 'dir? kaç km de bir değiştirmek icap eder?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:27 ----------

7000 bakımında değişti benim bujiler ama daha gayet iyi durumdalardı. 10 bin rahat gider diye düşünüyorum.

Motosikleti
    GV250 (2012)
    Satıcı Hong Kong'da olduğu için değil sen toptan satış sitesine baktığın için en az 50 tane gönderiyor. Aliexpress.com'dan bakabilirsin. Hatta kargo dahil 6$'a var; http://www.aliexpress.com/product-fm...olesalers.html
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Ben aldım artık. 21 lira gibi bir maliyeti oldu. shop.brando.com sitesinden aldım. Bakalım kaç güne gelecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Beyler bujilerin bizim motorlardaki kullanım ömrü kaç km 'dir? kaç km de bir değiştirmek icap eder?[

Benim bujiler 10.000 km oldu yeni değiştirecem ama kullanım kılavuzuna uymakta fayda var, sonuçta çok pahalı bir şey değil.

Motosikleti
    gv 250
    insan bir yorum yapar en azından )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2722548/detay/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı rnks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan bir yorum yapar en azından )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2722548/detay/
    Satılmasın diye yapmıyoruzdur belki

Motosikleti
    Hyosung GV250 (2006 Model)
    merhaba arkadaşlar 2006 model olup 9700 km de olan motoruma sissy bar + motor koruma demiri + deri arka yan çanta ve gidon u yuksek gidon harley davidson motorlarda olduğu gibi yapmak
    istiyorum kocaelindeyim nerden alabilir ve takaktırabilirim ?

sissybar ı burda buldum http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=334 ama kendisi 176 tl ve shipping 96 tl = 272 tl tutuyor biraz pahalı geldi bana ve gümrüğe takılır mı?
    Hyosung GV250 (2006 Model)

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı Slayerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok pahalı değil kardeşim git değiş,alla alla
    Tabiki pahalı bir şey değil Tüm gereken bakımları kendim yapıyorum,ve motor sürekli trafikte,ayda 1200-1500km deviriyorum,yağ-filtre-balata-buji gibi bakımlar belli bir süre sonra ard arda geliyor en azından topluca denk getirmek için nekadar daha esnek davranabilirim bekleyebilirim onu anlamaya çalışıyorum.Ama bu aralar biraz yakıt sarfiyatı arttı buda bujinin değişme zamanı geldiğine delalet olsa gerek.
    12500km olmuş son buji değişeli,artık zamanı geldi demekki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı Bleach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 2006 model olup 9700 km de olan motoruma sissy bar + motor koruma demiri + deri arka yan çanta ve gidon u yuksek gidon harley davidson motorlarda olduğu gibi yapmak

sissybar ı burda buldum http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=334 ama kendisi 176 tl ve shipping 96 tl = 272 tl tutuyor biraz pahalı geldi bana ve gümrüğe takılır mı?
    Motor koruma demiri+sisy bar (arka bagaj demiri ile birlikte hemde) sahibinden'de ilanı olan ve mekanı Kağıthanede olan metal sanatları atolyesinden alabilir ve taktırabilirsin.Kesinlikle tavsiye edilir.Yan çanta Kadıköy Hasanpaşa'da Motoplus'ta mevcut ve başka birsürü dükkanda da var,kilitli olan ve yana takılıp çıkarılanlardan almanı öneririm.Gidon yükselticiler Highway Hawk olarak Özen motor'da var.Yanlız bunların hepsi İstanbul'da

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Tabiki pahalı bir şey değil Tüm gereken bakımları kendim yapıyorum,ve motor sürekli trafikte,ayda 1200-1500km deviriyorum,yağ-filtre-balata-buji gibi bakımlar belli bir süre sonra ard arda geliyor en azından topluca denk getirmek için nekadar daha esnek davranabilirim bekleyebilirim onu anlamaya çalışıyorum.Ama bu aralar biraz yakıt sarfiyatı arttı buda bujinin değişme zamanı geldiğine delalet olsa gerek.
    12500km olmuş son buji değişeli,artık zamanı geldi demekki.
    Eski motorumda ben de kendim yapardım ama şimdi servis hem yolumun üstü hem de fiyat olarak uygun olduğuna yağ değişimini bile serviste yaptırıyorum. Buji değişimi de bizim motorlarda biraz zahmetli bir iş depo, radyatör falan sökülüyor tabi.

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı Bleach adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kağıthanedeki sisi bar 220 lira; açıkçası tipi de pek hoşuma gitmediğinden orijinalini getirdim. Gümrüğe takılma gibi bir durum olmaz. 75 euroya kadar ürün fiyatında gümrükten vergisiz geçiyor. Koruma demirini kağıthaneden al, alternatifi yok onun. Arka çanta için bağlantı aparatı lazım, hyosourcetan alırsın ya da kendin yaptırırsın bir yerde. Deri çanta da AR750 güzel gözüküyor; tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    GV250 istiyor :)
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bende ikinci el GV 250 olmayı planlıyorum. Bütçem 4.000 - 4.500 TL arası. 2. el bir motora alıcı gözüyle bakarken nelere bakmak gerekir? Birde aşağıdaki linkteki motorlara bakmayı düşünüyorum. Hangisini tavsiye edersiniz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89121911/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85844844/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78604097/detay

ILDiablo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi dünler herkese.. A2 ehliyete yazıldım kasım gibi elime geçicek ancak kafamı kurcayalan 1-2 tilki var yardımcı olursanız sevinirim. Öncelikle aklımda gv250 var , 2 yıl kadar kullanmayı düşünüyorum ancak sıfır mı almalıyım yoksa 2. el mi? Motor üniversite hediyesi olacağı için maddiyat babamdan çıkacak yani şu an benim için sıkıntı yok Kayseri'deyim burada pek motosiklet kültürü olmadığı için kanlı canlı bir gv250 göremedim internetten takip ettiğim kadarıyla almayı düşündüm , sizce görünüşü nasıl? Birde abimin yakın bir arkadaşı 2.500e cruiser aldı 500 harcadı 3.000e çok güzel makinası oldu. markasını unuttum çin malıydı ama gayette güzel duruyodu sesi olsun , hızı olsun. Yani kararsızım ne yapsam , ne etsem şimdi ben?
    Omnes Vulnerant Ultima Necat - Hepsi yaralar sonuncusu öldürür.

https://www.youtube.com/watch?v=6Xh0mGEN8C0

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler