Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunda yüksek devirde ve hızda ve özellikle uzun rampalar tırmanırken sanki benzin bitiyormuş hissi uyandıran teklemelerle karşılaşan var mı? Genelde benzinim azken oluyordu bu durum,hani yokuşun verdiği eğimle benzini kesik kesik çekiyordur diye ama bugun depo tıka basa doluykende yaptı aynısını.Gerçi bir ara düzeldi yüksek süratlerde yapmadı ama rampalarda beni endişelendiriyor.
    bende de benzer bir sorun oldu, iş bilmez bir usta önce statoru sardırdı, sonraki usta ateşleme bobinini değiştirdi (eskisini kaybetti), sonuçta geçen çok sıcakta otobanda tekleme olur gibi oldu, yetkili servis karbüratör-stator-bobin olabilir dedi, hangisinin yaptığını bulmak da zor, arıza hemen belli olmuyor neyse ben hyosungsource dan orjinal stator ve bobin satın aldım, haftaya elimde olacaklar, sorunu kökten çözeyim istedim, eskileri de saklayacağım, bir daha kolay kolay hiçbir ustaya güvenmem ...

ateşleme bobini çok ısındığı zaman da anlık kesiklik olabilir diyorlar, karbüratör temizliği de çözüm olabilir ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayak müşürü Pasif durumda yani sökülü,9ay kadar oluyor motopark'ta karburator temizliği yapıldı Erdal usta tarafından.bu hafta buji degisimi yapıcam ama maalesef test etmem için uzun yola çıkmam gerekiyor
    O zaman ridvani ve daha kandirabilecegin ne kadar arkadas olursa basin gelin bu tarafa sizi misafir edeyim
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ridvani ve daha kandirabilecegin ne kadar arkadas olursa basin gelin bu tarafa sizi misafir edeyim
    Maksat motoru test etmek zaten. Bu sıcakta ihtimali bile olamaz.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Doğru özellikle motor isindiginda otobanda rampa tirmanirken oluyordu bu durum,bobini biraz araştırayım bende,çözülür,çözülmez bir durum olacağını zannetmiyorum

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhabalar herkese bu gun itibariyle bir gv250kullanicisi olarak aranizdayim artik

Motosikleti
    GV250 (2012)
    Merhaba arkadaşlar.

Gv250 için aşağıda resimdeki gibi koruma demirini nerden temin edebilirim? yada böylesi var mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı g_gokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese bu gun itibariyle bir gv250kullanicisi olarak aranizdayim artik
    Hoşgeldin.

Alıntı PcKaoPath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Gv250 için aşağıda resimdeki gibi koruma demirini nerden temin edebilirim? yada böylesi var mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler
    http://www.ce-day.com/content_files/...uma_demiri.jpg
    O koruma demirlerini çinliler kullanıyor. Benzer olarak ve çoğu kişinin kullandığı şu var. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...50509970/detay

Bu koruma demirini yapanlar da akıllarına geldikçe zam yapıyorlar, 2 senede 3 parça halinde %40 zam yaptılar. Malzeme maliyetinin (en az) 5 katı fiyatına mal satmak güzel iş, kendilerini tebrik ediyorum.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu koruma demirini yapanlar da akıllarına geldikçe zam yapıyorlar, 2 senede 3 parça halinde %40 zam yaptılar. Malzeme maliyetinin (en az) 5 katı fiyatına mal satmak güzel iş, kendilerini tebrik ediyorum.
    kesinlikle katılıyorum,elemanlar yok malzeme kaliteli zam geldi falan ayaklarıyla verdikçe veriyolar...birkaç arkadaş toplu aldık derken tavsiye ettik falan elemanlar hemen uyandı ve zamladı..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

g_gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Tesekkurler slayerr,burda okuduklarimdan yola cikarak aldim moturumu onun icin herkese eyvallah,dun geceden beride araliksiz geziyorum kollarimda aliskin olmadigim bir yorgunluk var ama onunda tadi baska

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Sparkhan,
    Aşağıdaki resimde yaylara basan iki adet vida var, onlarla far yükseklik ayarını yapabilirsin.
    Sissybarı Istanbul da benim bildiğim Hamdi Usta var, Küçükyalı da. Hatta forumdan birkaç arkadaş da oradan yaptırdı sissybar ı ve dediğin amaca uygun.

http://img267.imageshack.us/img267/3958/headlampo.jpg
    Benim far biraz ayarsiz sanirim, olmasi gerekenden yukari bakiyor, arkasindan gittigim arkadas sanki uzunlari acmisim gibi farimin gozunu cok aldigini soylemisti, bir de zaten yolu duzgun gostermiyor yani, sanirim biraz asagi almak gerekiyor, arkada fari tutan somunlari biraz gevsetip fari komple biraz asagi baktirmaya calistim ama zaten en asagida oldugunu farkettim, simdi bu canantas in bahsettigi yaylara basan iki vida en on kisimda gozuken uzun vidalar midir, bunlarla saglikli bir far ayari nasil yapabilirim, far ayarimin duzgun oldugunu nasil anlayabilrim? Bir de fari biraz daha etkili hale getirmek icin (akuye ekstra yuklenmeden) ampul degisikligi falan yapmak faydali olur mu? Zenon isine girmek istemiyorum, sadece ne bileyim daha kaliteli bir ampul, veya biraz daha kuvvetli ampul takilabilir mi, takilirsa iyi sonuc verir mi, bu sene kim sampiyon olur, superman le hulk kapissa kim dover gibi sorularim var benim. Farla ilgili modifikasyon yapanlariniz varsa tecrubelerinizden yararlanmak isterim, bu arada bence supo azini yuzunu dagitir shrek bozmasinin
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim far biraz ayarsiz sanirim, olmasi gerekenden yukari bakiyor, arkasindan gittigim arkadas sanki uzunlari acmisim gibi farimin gozunu cok aldigini soylemisti, bir de zaten yolu duzgun gostermiyor yani, sanirim biraz asagi almak gerekiyor, arkada fari tutan somunlari biraz gevsetip fari komple biraz asagi baktirmaya calistim ama zaten en asagida oldugunu farkettim, simdi bu canantas in bahsettigi yaylara basan iki vida en on kisimda gozuken uzun vidalar midir, bunlarla saglikli bir far ayari nasil yapabilirim, far ayarimin duzgun oldugunu nasil anlayabilrim? Bir de fari biraz daha etkili hale getirmek icin (akuye ekstra yuklenmeden) ampul degisikligi falan yapmak faydali olur mu? Zenon isine girmek istemiyorum, sadece ne bileyim daha kaliteli bir ampul, veya biraz daha kuvvetli ampul takilabilir mi, takilirsa iyi sonuc verir mi, bu sene kim sampiyon olur, superman le hulk kapissa kim dover gibi sorularim var benim. Farla ilgili modifikasyon yapanlariniz varsa tecrubelerinizden yararlanmak isterim, bu arada bence supo azini yuzunu dagitir shrek bozmasinin
    Bizim motorda ve aynı tip fara (grenaja bağlı olmayan) sahip diğer motorlarda da far ayarı yok. Far ayarı tabii ki yapılabiliyor ama sadece senin de bahsettiğin, farın şaseye bağlandığı vidalardan farı komple aşağı indirerek. Farın altındaki vida sinyallerin olduğu demire dayandıysa yapacak bir şey yok. Farın aydınlatma sorununa karşı kesinlikle Osram Night Breaker tavsiye ederim. Belirgin bir şekilde aydınlatma gücü daha yüksek. Tekli pakette 20-25 TL civarı fiyatla satılıyor. Yakınlarda Bauhaus varsa muhtemelen orada bulabilirsin.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Koctas var bana cok yakin. Oraya bakabilirim, osram night breaker diycez oyle mi, peki tipi ne olcak, yani kac wattlik diye ariycam, motorsiklet far ampulu diye mi gecer, bir de o farin alttaki vida sinyal demirine dayanmis durumda, o zaman ben bu osram i alsam bile yine de duzgun goremeyecek miyim acaba? Enteresan bir durum, peki bu canantas in bahsettigi yaylara basn iki adet vida var dedigi isimize yaramiyor mu? Ya da o da mi saseye baglanan vidalari kastetmis acaba? Bir sorayim bakayim ben su ampulu koctasa belki vardir.
    ANGARAJ

arkadaslar herkeze mrb bende motor almayı dusunuyorum ama kararsızım ne alacagım konusunuda gv 250 de ilgimi çekti yardımcı olursanız sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Koctas var bana cok yakin. Oraya bakabilirim, osram night breaker diycez oyle mi, peki tipi ne olcak, yani kac wattlik diye ariycam, motorsiklet far ampulu diye mi gecer, bir de o farin alttaki vida sinyal demirine dayanmis durumda, o zaman ben bu osram i alsam bile yine de duzgun goremeyecek miyim acaba? Enteresan bir durum, peki bu canantas in bahsettigi yaylara basn iki adet vida var dedigi isimize yaramiyor mu? Ya da o da mi saseye baglanan vidalari kastetmis acaba? Bir sorayim bakayim ben su ampulu koctasa belki vardir.
    Çizimde görülen yaylı vidalar farda yok. Daha dün farı söktüm eminim. Ampul için Osram Night Braker diyeceksin evet. Tip olarak H4 olacak, hepsi 55w oluyor zaten ve motosiklet ampulü değil arabalar da aynı ampulü kullanıyor. Genelde paketleri çiftli olur ama teklisi de bulunabiliyor.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Az once ugradım baktım ama yokmus, aksam baska bir yere daha sorarım artık, ama kafama yatmayan yeni ampulun de yere tam olarak bakmayacağı, neyse şbi alalım da sonra yine burdan danısırım sana slayerım sepulturam. Bir de aklıma gelmişken bişi daha sorayım, motorun aküyü ne kadar şarj ettiğini nasıl anlarız, yani yeterince şarj ediyor mu yoksa şarj yeterli deilmi, çünkü akü biraz zayıf ve şarj da problem yoksa aküyü değiştirmeyi düşünüyorum da. Sen hangi aküyü kullanıyosun, memnun musun durumdan?
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Az once ugradım baktım ama yokmus, aksam baska bir yere daha sorarım artık, ama kafama yatmayan yeni ampulun de yere tam olarak bakmayacağı, neyse şbi alalım da sonra yine burdan danısırım sana slayerım sepulturam. Bir de aklıma gelmişken bişi daha sorayım, motorun aküyü ne kadar şarj ettiğini nasıl anlarız, yani yeterince şarj ediyor mu yoksa şarj yeterli deilmi, çünkü akü biraz zayıf ve şarj da problem yoksa aküyü değiştirmeyi düşünüyorum da. Sen hangi aküyü kullanıyosun, memnun musun durumdan?
    Belki eski ampulünde sorunda vardır da ondan çok yukarı bakıyordur. Yerine tam oturmamıştır diyecem ama uzak bir ihtimal.
    Motor şarj etmiyor olsa her gün akün biter, zaten ucu ucuna yetiyor. Akü kaç yıllık? Eğer çok dandik ve eski değilse yenisini almadan önce şarj ettirmeyi deneyebilirsin. Motorda far vs. kullanımından dolayı tam olarak şarj olamayabiliyor. Benim motorda Yuasa akü var, en iyisi. Aküm en az 3 muhtemelen 4 yıllık bir akü. 2 yıl önce motoru alırken eski sahibi değişmesi gerekebilir demişti, bir şarj ettim 2 yıldan beri kullanıyorum. Şimdilik sorunsuz çalışıyor ama kışın hava biraz soğuduğunda değiştirmem gerekecek çünkü geçen kış 2-3 gün kullanmadığımda zorla çalışıyordu. Akü alacaksan mümkünse Yuasa (pahalıdır) olmadı Bosch almanı tavsiye ederim.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Hayırlı olsun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.

mhmtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Hayırlı olsun arkadaşım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mozenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar herkeze mrb bende motor almayı dusunuyorum ama kararsızım ne alacagım konusunuda gv 250 de ilgimi çekti yardımcı olursanız sevinirim
    Neye yardımcı olalım, karar vermen konusunda ne yapalım? Eğer bir motosiklet gerçekten sorunlu değilse kullanıcılarına sorduğunda genel olarak olumlu tepkiler alırsın. Çünkü onu kullananlar o motora ilgi duymuş, dolayısıyla ona karar vermiş almıştır. Çoğu zaman başlı başına bir sorun olan çinli motosikletlerin kullanıcıları bile genel olarak memnundur. Çünkü çinli bir motor alanın beklentileri de ona göredir. Periyodik bakımda bulunmayan bir parçası bozulup da yolda kaldığında "zaten ne zamandır değişmemişti" deyip normal karşılayabilir. Tabi sadece kalite değil tarz, güç vs. yine beklentilerle alakalı. Mesela bu başlıktaki çoğu kişi almayı aklından bile geçirmese de bir Harley Davidson sahibi olmaya hayır demez. Ama bir Cbr1000RR kullanıcısına Night Rod versen beğenmeyip eleştirecek bir sürü şey bulabilir.

Kısacası şu paraya şu tarzda ne alabilirim, ya da şöyle beklentilerim var bu motor bunları karşılar mı gibi sorular sorsan illa ki cevaplayan çıkar. Ama ne alacağımı bilmiyorum Gv250 alayım mı biraz geniş bir soru olmuş.

Motosikleti
    KANUNİ - BAJAJ -HYOSUNG
    Abi bende var GV 250 Çok harika bir makina, tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

koruma demiri için şu telefonu ara onda var 20122198824[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler