Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ertakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Merhaba,
    Yeni bir GV250 kullanıcısıyım.Baktım 850 sayfalık bir yazışma trafiği olmuş, önce buradaki özellikle diğer GV250 kullananlara kendimi bir tanıtayım dedim.
    Herkese selamlar saygılar, kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu form ne kadar hızlı sayfa atlıyor Yoğunluktan fazla vakit ayıramıyorum, yeni yazılanları okumaktan henüz eskileri bile bitiremedim...
    Çanta konusuna gelince bence hardcase ler de çok şık durmuş. Hatta yukarıdaki fotoları görünce aklım çelindi desem yalan olmaz... Ancak bu kadar düzgün duracak modeli iyi belirlemek gerekli.
    Bu arada orta sehpa almak istiyorum. Kanuninin online satis sayfasında aşağıdaki ürünü gördüm. Kullanan var mı, sizce alayım mı?
    Zincir temizlerken falan işe yarar bir yer tabi ama normal zamanda yani kapalıyken bence çok göze batıyor, pek estetik değil.

Alıntı Ertakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Yeni bir GV250 kullanıcısıyım.Baktım 850 sayfalık bir yazışma trafiği olmuş, önce buradaki özellikle diğer GV250 kullananlara kendimi bir tanıtayım dedim.
    Kendimi tanıtayım demişsin ama pek tanıtmamışsın.

gencotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 XA
    Alıntı Levent E. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cantlara fosforlu şerit de çektik mi bombastik olur,orta sehpa da var daha ne olsun
    Sonunda hardcase çantalardan hoşlanan biri daha çıktı ne güzel. Levent ben sana koruma demiri fotolarını göndereyim sende bana çanta bağlantı demiri yaptırıver.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam plastik çanta olabilir, her ne kadar deri daha hoş olsa da çok çirkin olmayan bir plastik çanta işlevsellik sebebiyle kullanılabilir ama bunlar gerçekten çirkin.
    Aparat için de araştırmalarımın soncu gösteriyor ki sana tam olarak şu şekilde bir aparat lazım;

http://www.webpagescreenshot.info/i/...01281337pm.png
    Hımmm. Demiri devre borusundan bükümlü olarak yaptırabilirim ama o üst tarafta gözüken parça özel bir şey zannediyorum. Çantanın içinde gelen bir bağlantı soketi olma ihtimali de çok düşük. Bu tür çanta kullanan biri olsaydı bakar bir fikir edinirdik. Rıdvan araştırmayı biraz derinleştirsen nasıl olur

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar..
    arkadaşlar kusura bakmayın bu sıralar nete çok fazla giremiyorum..halen antalyadayım..ve babamla ilgilenmeye çalışıyorum..herkese tekrar selam olsun..

ahmet yeni motorun hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim,iyi dileklerin için de teşekkürler..

uğur ve murat avatarınızı gören cennetlik..çok kaybolmayın..

walla kullanıyorum değil kullanamıyorum..sadece bir haftasonu nöbetimde söktüm,farlarını değiştirdim sonra da koruma demirini ve elcik demirlerini boyaya verdim,yan çantalarımı zımparaladım ve boyamaya bırakacağım.hepsi bu..yaklaşık 4 haftadır yanına bile gidemedim..niye böyleyim ben yaaa,kıl oldum bak şimdi kendime

bir gün herkes endurocu olacak

keşke bu sözlerini hüseyinin fikrini açıklamasından sonra söyleseydin bence bu şekilde olmazdı..ben de hüseyin'i çok fazla tanımadığını ve biraz da olsa fevri bir çıkış olduğunu düşündüm..herkesin fikrine saygılıyız...bence hem deri çantalı hem de "hardcase" diye tabir edilen çantalı motorlar olsa daha zengin ve renkli bir ortamımız olur..

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..
    İlker geçmiş olsun. umarım baban tez zamanda sağlığına kavuşur. Sen motoru kullanmıyormuşsun bari çantaları ver de bakalım gv 250 üzerinde nasıl duracaklar.
    no one lives forever...

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Merhaba,
    Hoşgeldin ama rıdvan ın da dediği gibi pek tanıtmamışsın kendini
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımmm. Demiri devre borusundan bükümlü olarak yaptırabilirim ama o üst tarafta gözüken parça özel bir şey zannediyorum. Çantanın içinde gelen bir bağlantı soketi olma ihtimali de çok düşük. Bu tür çanta kullanan biri olsaydı bakar bir fikir edinirdik. Rıdvan araştırmayı biraz derinleştirsen nasıl olur
    Üst tarafta görünen parça sadece çantanın anahtarını kullanarak çantayı sökmene yarıyor. Eğer ben öyle sökmesem de olur dersen vidalamak için delikleri var, ama hem anahtarla sökülsün heme de bunu yapamam dersen 45x2= 90€ cerip şu aparattan 2 tane satın alıyorsun ve herhangi bir demirle motora sabitliyorsun. http://www.ozenmotor.com.tr/KAPPA-K-...KEY_604.html#0

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi geceler,
    hüseyin,tolga,mustafa ve murat iyi dilekleriniz için sağolun dostlarım..babam şimdilik iyi iyileşiyor sanırım..ama o boyunluğu 2-3 ay nasıl çıkarmayacak o konuda şüphelerim var..hayırlısı bakalım..

murat valla vereyim yan çantaları giwi keyless var çok kullanışlı ancak yeniden komple boyatacağım sanırım,rütuşlar sırıtacak gibi..

aramıza yeni katılan ertekin arkadaşım,hoşgeldin..kendinden ve biraz da motorundan bahsedersen daha iyi olacak gibi..

bu gece de ayaz için nöbetteyim..oğlum ilk soğuk algınlığını yaşıyor ve çok tedirginim..izne mi geldim hastalıklarla uğraşmaya mı belli değil..dedeli torunlu beni bitirdiler resmen hayırlısı bakalım..herkese sağlıklı ve huzurlu geceler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Yine gecmis olsun ilker ustam,geldimi ustuste geliyor ekstra dikkat et kendine..

@murat bana olculendirilmis resim gönderirsen bir de malzeme kalitesini söylersen yaptırırım hiç sorun degil,lakin kendi acımdan söylüyorum;asla takmam motoruma yada takarsam orta sehpa,cantlara fosfor çekip tüm nikelajlari da siyaha boyayıp binerim
    Sadece seyahatte kullanılan tekstil çantalarım var,normalde Canta da kullanmıyorum sadelikten yana,ama bu aralar aluminyumdan yapabilirmiyim diye araştırıyorum onlar hem sağlam hem de daha guzel görünüyor bana,motoru degistirince de kullanabilirim..

@ertakan hosgeldin sana yakın en az 3kisi var,bir de çeteleri var katıl sen de
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    İlker hakikaten seni tebrik etmek lazım. Çocuk yaşına girdi, daha ilk defa soğuk algınlığı geçiriyor. Hakikaten çok iyi bakmışsınız, daha da bir şey olmaz evelallah
    @Ertakan, hoşgeldin.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

bu gece de ayaz için nöbetteyim..oğlum ilk soğuk algınlığını yaşıyor ve çok tedirginim..izne mi geldim hastalıklarla uğraşmaya mı belli değil..dedeli torunlu beni bitirdiler resmen hayırlısı bakalım..herkese sağlıklı ve huzurlu geceler..
    Bizim de bebiş yolda. 4 ay oldu Şimdiden düşünmeye başladık bile, basıl büyütücez, yemesi içmesi düzgün olacak mı, üşütmemek için merkezi ısıtmalı lojmana mı taşınsak falan falan

Bu arada kardeşim (pilot) Perşembe Siirt'ten görevden döndü, bugün sabah tv yi açıca haberlerde Siirt'te helikopterin dağa çartması sonucu 17 şehidimizin olduğunu gördüm ve resmen içime kan damladı. Bütün şehitlerimize buradan rahmet, ailelerine de çok sabır diliyorum... Ateş düştüğü yeri yakar, kolay değil. Kim bilir hangi ocaklarda feryatlar kopuyor şimdi...

Ertekin hoşgeldin arkadaşım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Türkiye Cumhuriyetinin banisi ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle anıyoruz...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Teşekkürkler, hoşbulduk.

Öncelikle geçmiş olsun İlker abi.

Adım Ertekin Başsoy. 26 yaşındayım. Türk hava yollarında teknisyenim. Bir yurtdışı ziyaretimde motorsiklet kullanmak zorunda kaldım. O zaman "bu yaşıma ben boşuna gelmişim" dedim ve döndüğüm gibi kendime bir chopper-cruiser tarzında motor aramaya başladım. Hyosung GV250 hem görüntü hem yükseklik olarak hem de enjeksiyonlu olduğu için hoşuma gitti, aldım bende, 3 yıl ödeyeceğim Karım motorsikleti benden daha yakışıklı buluyor. Ve evet,8 aylık evliyim

Motorumla ziyadesiyle mutluyum. Her gün havalimanı-avcılar git gel yapıyorum. Kışın tedirginim.. pek güvenmiyorum lastiklerime. Şimdiye kadar iki tane orta yol yaptım diyeyim. uzun denmez heralde çünkü biri adapazarı diğeri bursa git-gel oldu. Bursa dönüşüm hem gece hem de sağnak yağışta oldu. iyi tecrübe kazandım 5500 km civarında makina, bakımlarını avcılar da moto park ta yaptırıyorum. henüz hiçbir aksesuar taktırmadım. ekonomik genişliğe çıkmayı bekliyorum.

Abartmadan, sizi sıkmadan kendimi tanıtabilmişimdir umarım. Herkese saygılar.

@Levent E. tanışmayı isterim çeteyle : )

@zengibar Allah analı babalı, sağlıklı sıhhatli, bahtı ve zihni hep açık büyütsün.

10 Kasım da 17 şehit haberi, başımız sağ olsun....

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Yine gecmis olsun ilker ustam,geldimi ustuste geliyor ekstra dikkat et kendine..
    teşekkürler levent..

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker hakikaten seni tebrik etmek lazım. Çocuk yaşına girdi, daha ilk defa soğuk algınlığı geçiriyor. Hakikaten çok iyi bakmışsınız, daha da bir şey olmaz evelallah
    hüseyin valla çok bişi yapmadık ama anne sütü cidden mucizevi bişi..bizimkisi çok şükür sağlam emiyo..
    emdiği sürece problem yaşamıyoruz..umarım dediğin gibi bundan sonra da sağlığı hep iyi olur..bu arada amcaları ayaz 11 aylık oldu..doğumu daha dün gibi geliyor insana nerdeyse yaşına girecek..allah evlat isteyen herkese nasip etsin..

Bizim de bebiş yolda. 4 ay oldu Şimdiden düşünmeye başladık bile, basıl büyütücez, yemesi içmesi düzgün olacak mı, üşütmemek için merkezi ısıtmalı lojmana mı taşınsak falan falan

Bu arada kardeşim (pilot) Perşembe Siirt'ten görevden döndü, bugün sabah tv yi açıca haberlerde Siirt'te helikopterin dağa çartması sonucu 17 şehidimizin olduğunu gördüm ve resmen içime kan damladı. Bütün şehitlerimize buradan rahmet, ailelerine de çok sabır diliyorum... Ateş düştüğü yeri yakar, kolay değil. Kim bilir hangi ocaklarda feryatlar kopuyor şimdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

[/COLOR]Türkiye Cumhuriyetinin banisi ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle anıyoruz...
    onur sağ salim doğsun hayırlısı ile sonrasında fikir alışverişinde bulunuruz..eşim ebe,her türlü teknik destek veririz

şuan şu ortamda nefes almamızı sağlayan yüce Atamızı saygı ve rahmetle anıyoruz,şehitlerimize de allah rahmet eylesin,mekanları cennet olsun inşallah..başımız sağolsun..

Öncelikle geçmiş olsun İlker abi.

Adım Ertekin Başsoy. 26 yaşındayım. Türk hava yollarında teknisyenim. Bir yurtdışı ziyaretimde motorsiklet kullanmak zorunda kaldım. O zaman "bu yaşıma ben boşuna gelmişim" dedim ve döndüğüm gibi kendime bir chopper-cruiser tarzında motor aramaya başladım. Hyosung GV250 hem görüntü hem yükseklik olarak hem de enjeksiyonlu olduğu için hoşuma gitti, aldım bende, 3 yıl ödeyeceğim Karım motorsikleti benden daha yakışıklı buluyor. Ve evet,8 aylık evliyim

Motorumla ziyadesiyle mutluyum. Her gün havalimanı-avcılar git gel yapıyorum. Kışın tedirginim.. pek güvenmiyorum lastiklerime. Şimdiye kadar iki tane orta yol yaptım diyeyim. uzun denmez heralde çünkü biri adapazarı diğeri bursa git-gel oldu. Bursa dönüşüm hem gece hem de sağnak yağışta oldu. iyi tecrübe kazandım 5500 km civarında makina, bakımlarını avcılar da moto park ta yaptırıyorum. henüz hiçbir aksesuar taktırmadım. ekonomik genişliğe çıkmayı bekliyorum.

Abartmadan, sizi sıkmadan kendimi tanıtabilmişimdir umarım. Herkese saygılar.

10 Kasım da 17 şehit haberi, başımız sağ olsun....
    ertekin tekrar aramıza hoşgeldin kardeşim..umarım kazasız belasız nice keyifli ve güvenli yolculuklar yaparsın..8 aylık bir gecikmeyle allah bir yastıkta kocatsın diyorum..

herkese kazasız belasız sağlıklı ve keyifli bir gün diliyorum..
    Ertakan ve Zengibar bunu beğendiler.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Yolda Ugur a rastladım apacilik yapıyordu hehehe
    Slayerrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Az önce hanım görmüş, GV250 kuıllanan biri, beyaz kask ön taraf sadece şeffaf vizör -alından çeneye kadar olanlardan- arka stoplar da kırmızı ledmiş Avcılar, denizköşkler tarafına yolunuz düşerse beklerim bir çayımı içmeye

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    İyi akşamlar.Herkesin çoluğuna çocuğuna,anasına babasına,sevdiği sevmediği herkesine allah sağlık versin..
    Bu hafta hava durumu iyi olacak gibi batı bölgelerinde..Gezmeye devam..Bi de kışlık pantolon işini çözsem süper olacak sanırım..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar Ankara'da havalar hissedilir derece soğudu ve kombiler yanmaya başladı. Bugün son kez titreyerek turladım. Sonrasında Kanat ile vedalaşıp kendisini depoya çıkardım ve kış uykusuna yatırdım. Ancak çok zor oldu, çok dar duvar kenarlarından geçmek zorunda kaldım ve sol arka sinyali sürttüm. Sanki ellerim çizilmiş gibi canım acıdı. (Arabada bu tür şeyleri yaşadığımda hiç umurumda olmuyor nedense) Kışın yatan motorlar için yapılması gerekenleri araştırıp önümüzdeki hafta sonu uygulayacağım. Bildiklerim sadece depoyu dolu bırakmak ve aküyü sökmek.

Bu arada selenin altındaki boşta olan bir fiş dikkatimi çekti. Bu fiş ne için kullanılıyor arkadaşlar? Servis için olabilir diye düşündüm ama emin olmak istedim.

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Olan çizik garaja sokarken olsun be onur..Allah başka dert vermesin..Erkencisin sankii..Ben kışın da sürmeye devam ediyorum..Bi kışlık pantolon ihtiyacım var ama...Yarın sabah tekara Karabük e doğru gaz açıcam..Öğlen mesai beni bekkler..
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Onur dediğin gibi servis için o fiş.bu arada kac modeldi senin makine?he bir de nikelajlari yaglamani tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Ben de sezonu kapatamıyorum birturlu,Cumartesi Çanakkale'ye gidip bugun geri geldim artcimla,cok fena üşüdük gece.ekipmana önem vermek lazım

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Arkadaşlar Ankara'da havalar hissedilir derece soğudu ve kombiler yanmaya başladı. Bugün son kez titreyerek turladım. Sonrasında Kanat ile vedalaşıp kendisini depoya çıkardım ve kış uykusuna yatırdım. Ancak çok zor oldu, çok dar duvar kenarlarından geçmek zorunda kaldım ve sol arka sinyali sürttüm. Sanki ellerim çizilmiş gibi canım acıdı. (Arabada bu tür şeyleri yaşadığımda hiç umurumda olmuyor nedense) Kışın yatan motorlar için yapılması gerekenleri araştırıp önümüzdeki hafta sonu uygulayacağım. Bildiklerim sadece depoyu dolu bırakmak ve aküyü sökmek.
    Hocam ben depoyu doldurup garajın önüne geldiğimde benzin musluğunu da kapatıyorum ve motor kendiliğinden stop edene kadar da motoru rolantide çalıştırıyorum. Bir de orta sehpaya alıp lastiklerin altına karton koyuyorum, böylece kış sonunda lastik havaları neredeyse hiç eksilmiyor. Akü başlarını da söktükten sonra elektrik bandı ile sarıyorum. Vidaları ve somunları sağlam bir yere koyup kaybetmemeye çalışıyorum. Brandasını da güzelce örtünce baharda yıkamaya bile gerek kalmıyor. Fakat, bahar gelip motoru ilk çalıştıracağınız zaman benzin musluğunu açıp yaklaşık yarım saat bekleyin ki karbüratöre benzin süzülsün. Enjeksiyonlu modellerde buna gerek yok tabi.
    YÖRÜK bunu beğendi.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olan çizik garaja sokarken olsun be onur..Allah başka dert vermesin..Erkencisin sankii..Ben kışın da sürmeye devam ediyorum..Bi kışlık pantolon ihtiyacım var ama...Yarın sabah tekara Karabük e doğru gaz açıcam..Öğlen mesai beni bekkler..
    Tolga acemilik var, yağmurlar başladı, ıslak zeminde tecrübeli değilim. Düşüp de işin keyfini kaçırmak istemedim. Şimdi heyecanla havaların ısınmasını bekliciz
    Çizik konusunda çok haklısın, başka türlü de oluşabilirdi.

Onur dediğin gibi servis için o fiş.bu arada kac modeldi senin makine?he bir de nikelajlari yaglamani tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Ben de sezonu kapatamıyorum birturlu,Cumartesi Çanakkale'ye gidip bugun geri geldim artcimla,cok fena üşüdük gece.ekipmana önem vermek lazım
    Levent benim makina 2011 model. Yağlama konusunu da okumuştum biryelerde ancak tam olarak nasıl yapıldığını ve nasıl bir yağ kullanıldığını bilmiyorum:( Ekipman çok önemli tabiki, bir de ıslak zeminde, soğuk lastikli binme konusunda da tecrübeli olmak gerek. Bende hiçbiri yok Cesaret edemedim bu sebepten. Kaldırmak daha mantıklı geldi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben depoyu doldurup garajın önüne geldiğimde benzin musluğunu da kapatıyorum ve motor kendiliğinden stop edene kadar da motoru rolantide çalıştırıyorum. Bir de orta sehpaya alıp lastiklerin altına karton koyuyorum, böylece kış sonunda lastik havaları neredeyse hiç eksilmiyor. Akü başlarını da söktükten sonra elektrik bandı ile sarıyorum. Vidaları ve somunları sağlam bir yere koyup kaybetmemeye çalışıyorum. Brandasını da güzelce örtünce baharda yıkamaya bile gerek kalmıyor. Fakat, bahar gelip motoru ilk çalıştıracağınız zaman benzin musluğunu açıp yaklaşık yarım saat bekleyin ki karbüratöre benzin süzülsün. Enjeksiyonlu modellerde buna gerek yok tabi.
    Hakan abi, benim makina enjeksiyonlu, dolayısı ile benzin musluğu yok. Sanırım kendisi otomatik kesiyor benzin akışını. Orta sehpam yok:( Ancak almayı düşünüyorum. Zincir yağlamada da faydalı olacağını söylemişti arkadaşlar.

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aklıma takılanı yazdığım zaman herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Sayenizde motorumu her geçen gün daha çok seviyorum. Bu kadar güzel insanlarla böyle bir ortamda karşılaşacağım hiç aklıma gelmezdi. Askerdeyken de formu okumak için hafta sonu çarşılarını iple çekerdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Az önce hanım görmüş, GV250 kuıllanan biri, beyaz kask ön taraf sadece şeffaf vizör -alından çeneye kadar olanlardan- arka stoplar da kırmızı ledmiş Avcılar, denizköşkler tarafına yolunuz düşerse beklerim bir çayımı içmeye
    LED'li stop? Hiç öyle bir Gv görmedim, karıştırmış olmasın? Her gün Denizköşkler'den geçiyorum eve gitmek için. Hatta şu aralar o kadar olmasa da sık sık servise kahve içmeye gidiyorum.

Soket Levent'in dediği gibi servis için. Kış için de yine Levent'in dediği gibi yağlasan fena olmaz. Özellikle nikelajlı kısımları, yağmur altında kalsa bile paslanmazlar ama kararmalar oluşur, Metylan'la temizlemeye uğraşırsın. Onun için bir WD40 al (yapı market-nalburlarda bulabilirsin) motorun boyalı kısımları, fren disk-balataları ve zincir hariç her yerine sık. Boyalı kısımlara gelmesi sorun olmaz ama gereksiz olur. Ama sakın disk-balata ve zincire gelmesin. Zincirini zincir yağıyla iyice yağla, zincir paslanırsa bir daha düzelmez. Aküyü sök eve çıkart, hatta akün eski değilse 30 TL'ye bir akü şarj cihazı alıp arada (ayda bir falan) şarja bağla. Aküyü sökerken dikkati ol, kısadevre falan yaptırma. Mümkünse 15-30 günde bir lastiklerin yere basan kısımlarını değiştir, yani hep aynı kısım yere basmasın.

Biz de az önce Şile'den geldik, ormanların içinde hava biraz soğuktu, sis bulutlarının falan içinden geçtik ama Erkan'ın elleri hariç üşüyen olmadı. Yani doğru ekipman önemli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler