Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Hoş geldin uğur otobüsten sevgiler sen erkencisin bugun

---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

Armağan yazını goren cennetlik hep motorun yanindamisin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Bellagio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öte yandan görünüş olarak çok başarılı buluyorum , şaftlı olması da başka bir artı bence.
    Venox da zincirli. Zaten 250cc bir motora şaft koymak pek mantıklı değil ağırlıktan dolayı.

Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar dostlar. siteyi ve forumunuzu uzun zamandır takip ediyorum. artık üye olmanın vakti geldi diye düşündüm. Hyosung zamanından beridir GV250 sahibi olmayı çok isterdim. Konuyu başından sonuna okumuşumdur. Şu an gümüşhanede yaşıyorum, 30 yaşındayım. aslen izmirliyim. bu yaz tayinciyim. izmir yada memlekete yakın bir yere gidince bir GV250 sahibi olmayı istiyorum. hiç motorum olmadı lakin yıllardır motorsiklet dünyasını takip ederim. scoter dışında motor sürmedim. ehliyetim var. inşallah en kısa zamanda bende motosiklet dünyasına motosiklet sahibi olarak dahil olurum.
    Hoşgeldin. En kısa zamanda motoruna kavuşursun inşallah.

Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biran önce toparlanda havalarda düzelsin hepberaber gezilere çıkalım...
    Ben şimdiden geziyi organize edeyim. 4 Mart 2012 Pazar günü İstanbul fuar merkezinde saat 13.00'de buluşuyoruz.

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hee bu arada Armağan hala haber yokmu bu orta sehpadan ya
    Sen orta sehpadan ümidi kes. Bu akşam aklıma süper bir fikir geldi. Sizin markette de görmüşsündür. Şu paletleri kaldırıp götürmek için tekerlekli forklift benzeri şeyler var. Onlarla kaldır motoru. Ben yarın deneyebilirim. Bizim depoda görmüştüm.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin uğur otobüsten sevgiler sen erkencisin bugun
    Hoşbulduk abicim bu hafta erken çıkışlıyım.. 16.30 mesai biter.. bugün zincir yağı aldım ondan geç geldim eve, gitmişkende benim dönercide 2 yarım döner yedim öyle geldim

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen orta sehpadan ümidi kes. Bu akşam aklıma süper bir fikir geldi. Sizin markette de görmüşsündür. Şu paletleri kaldırıp götürmek için tekerlekli forklift benzeri şeyler var. Onlarla kaldır motoru. Ben yarın deneyebilirim. Bizim depoda görmüştüm.
    transpaletten bahsediyorsun hergün kullandığım şey zaten ama o zımbırtıyla bizim motorun neresine sokup kaldıracaksınki ? 2 ayak aralığının genişliği uzun kalır bizim arka tekerin mafsalına kıyasla..
    ki hadi oldu diyelim, zinciri temizlemek için eve transpalet mi getircez

Birde bu zincir ayarı için 23 numara anahtar lazım..alttaki tamirciden kullanıyorum ama kendim almam lazım..bauhouse falan baktığımda fiyat çok uçuktu..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar...
    arkadaşlarım hepinize iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim..

mesut çok geçmiş olsun..hüseyinin dediği gibi çok iyi istirahat etmelisin.en küçük bir ihmal iyileşmende çok sıkıntı yaratabilir.eğer tam iyileşemezsen de bu sefer sürekli az da olsa küçük sıkıntılar yaşayabilirsin..bir arkadaşım hala sıkıntısını çekiyor,daha önce doktor en az 20 gün uzan yat demesine rağmen 10. günden sonra çok sıkıldım diyerek hareket etmeye başlamış,şimdi çok zorlayınca hemen sıkıntı yaşıyor..sadece paylaşmak istedim..umarım tez zamanda sağlığına kavuşursun..

ahmet dostum motoruna üzüldüm..gelişmeler umarım istediğin gibi olur..ben de şuan arabanın problemini düzeltmeye çalışıyorum (renault scenic II) göstergesi ful dijital olduğu için kafayı yedi ve gösterge çöktü..sanırım değiştirmesi 1000 tl yi bulacak..hala şokunu atlatamadım üzerimden..bir şekilde değiştireceğiz artık.tabi ayaz'ın doğumu ve bu gösterge paneli değişimi benim motor almamı erteleyecek gibi görünüyor..bir yandan da motorsuz kaldığıma mı yanayım.neye yanayım bilemedim keşke motoru satmasaydım,hiç bişi yapmasam bile çalışıtırıp sesini dinlerdim ahh ahh

aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgelmişler..venox bana göre çok çirkin bir motor..tamam farklı ama bana göre çirkin..cruiser dediğin motor bence klasik görünümlü olacak..umarım herkese gönlündeki motora kavuşur..,

tüm arkadaşlarıma sevgiler,büyüklerime saygılar
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar...

tüm arkadaşlarıma sevgiler,büyüklerime saygılar
    Selamlar abicim, seni görmek güzel
    yeğenimiz ne yapıyor iyidir inşallah, iyi bak ona hee geleceğin chopper cısı olacak o

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    transpaletten bahsediyorsun hergün kullandığım şey zaten ama o zımbırtıyla bizim motorun neresine sokup kaldıracaksınki ? 2 ayak aralığının genişliği uzun kalır bizim arka tekerin mafsalına kıyasla..
    ki hadi oldu diyelim, zinciri temizlemek için eve transpalet mi getircez
    Evet transpaletmiş. Ben mafsaldan değil yan taraftan altına sokup kaldırmayı düşünmüştüm ama ortalama kaldırma yükseklikleri 20-25 cm. Bizim motorun da 15 cm yükseklikte olduğunu ve amortisörlerin de salınma payını hesap edersek lastiği yerden kesmeye yetmeyebilir.

Birde bu zincir ayarı için 23 numara anahtar lazım..alttaki tamirciden kullanıyorum ama kendim almam lazım..bauhouse falan baktığımda fiyat çok uçuktu..
    Boşver ben de o alttaki tamirciden kullanıyorum.
    Geçen hafta zinciri germek niyetiyle o somunu açmayı denediğimde başaramamıştım. Nedense fazla sıkışmış, somun da eskiden beri yalama olmaya meyilli bir şekilde olduğundan açmışken yenisiyle değiştireyim deyip iş çıkışı geçerken sizin oradaki paçacıdan somun alıp gittim senin tamircinin yanına. Dedim ben bunu açamıyorum bir yardım et. Sağolsun benim anahtara dokunmama fırsat vermeden 5-10 dk. uğraş sonucu somunu söktü, zinciri de ayarlayıp yeni somunu taktı.
    Ama işin kötü tarafı, daha önce 23 anahtarla açılan somun, değiştikten sonra 24'le açılmaya başladı. İç ölçüsü aynı olan somunun dışı niye aynı olmaz ki? Önceden ne güzel arabanın bijon anahtarıyla açıyordum. Bijon anahtarlarında en büyük 23 olduğu için o imkanım kalmadı. Neyse ki atölyede her türlü anahtar var.

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200 Custom
    Kymco Venox yerine başka motosiklete bakmışım arkadaşlar , şimdi tekrar baktım ve zinciri gördüm

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Evet transpaletmiş. Ben mafsaldan değil yan taraftan altına sokup kaldırmayı düşünmüştüm ama ortalama kaldırma yükseklikleri 20-25 cm. Bizim motorun da 15 cm yükseklikte olduğunu ve amortisörlerin de salınma payını hesap edersek lastiği yerden kesmeye yetmeyebilir.

Boşver ben de o alttaki tamirciden kullanıyorum.
    Geçen hafta zinciri germek niyetiyle o somunu açmayı denediğimde başaramamıştım. Nedense fazla sıkışmış, somun da eskiden beri yalama olmaya meyilli bir şekilde olduğundan açmışken yenisiyle değiştireyim deyip iş çıkışı geçerken sizin oradaki paçacıdan somun alıp gittim senin tamircinin yanına. Dedim ben bunu açamıyorum bir yardım et. Sağolsun benim anahtara dokunmama fırsat vermeden 5-10 dk. uğraş sonucu somunu söktü, zinciri de ayarlayıp yeni somunu taktı.
    Ama işin kötü tarafı, daha önce 23 anahtarla açılan somun, değiştikten sonra 24'le açılmaya başladı. İç ölçüsü aynı olan somunun dışı niye aynı olmaz ki? Önceden ne güzel arabanın bijon anahtarıyla açıyordum. Bijon anahtarlarında en büyük 23 olduğu için o imkanım kalmadı. Neyse ki atölyede her türlü anahtar var.
    vayy vayy baksen , buralara geliyonda haberimiz yok ( gerçi düne kadar hep kapanıştım istesende göremezdik birbirimizi )

şaka bir yana da cidden bana o anahtardan lazım.. bu aralar dur-kalk çok yapıyorum malum zincir bollaşıyor..senin şu motoay'dan aldığın yağdan aldım bugün..zaten castrol diye milletin övdüğü yağ bile her yere sıçrattıktan sonra artık benim için markanın bir önemi kalmadı (würth hariç )..sırf anahtarım yok diye yağlayamadım bugün zincirimi sonra daha da bollaşacak hiç gidemicem..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    vayy vayy baksen , buralara geliyonda haberimiz yok ( gerçi düne kadar hep kapanıştım istesende göremezdik birbirimizi )

şaka bir yana da cidden bana o anahtardan lazım.. bu aralar dur-kalk çok yapıyorum malum zincir bollaşıyor..senin şu motoay'dan aldığın yağdan aldım bugün..zaten castrol diye milletin övdüğü yağ bile her yere sıçrattıktan sonra artık benim için markanın bir önemi kalmadı (würth hariç )..sırf anahtarım yok diye yağlayamadım bugün zincirimi sonra daha da bollaşacak hiç gidemicem..
    Ben geldiğimde sen yoktun.
    Tamirci açık değil miydi? Niye geremedin ki zinciri. Anahtarı da ben bir kaç ay önce Koçtaş'tan 7 ya da 8 TL'ye almıştım. Bauhaus'da yanlış hatırlamıyorsam en ucuzu 25 TL falandı.

Motosikleti
    GV-250
    arkadaşlar....yok yaa benim için en iyisi galiba gv250.....Önümüzdeki sezona yeni bir motorla girmek isteyen yokmu?? ISRARLA HERKES GV250 mi diyor???

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben geldiğimde sen yoktun.
    Tamirci açık değil miydi? Niye geremedin ki zinciri. Anahtarı da ben bir kaç ay önce Koçtaş'tan 7 ya da 8 TL'ye almıştım. Bauhaus'da yanlış hatırlamıyorsam en ucuzu 25 TL falandı.

bugün geç geldim eve.. adamda 7-7.30 gibi kapatıyor..

ayrıca ben bijon anahtarı değilde normal 2 tarafı kapalı yıldız anahtardan alacağım..
    koçtaş aklıma gelmedi hiç..yarın iş çıkışı gidebilirim belki..

---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

Alıntı adrenalin876 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar....yok yaa benim için en iyisi galiba gv250.....Önümüzdeki sezona yeni bir motorla girmek isteyen yokmu?? ISRARLA HERKES GV250 mi diyor???
    ısrarla derken, senin için en iyi seçim bu olacaktır..parça sıkıntın olmayacak, bir sorunun olduğunda yardım alabilecek kocaman bir Gv ailesi mevcut olacak

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    uğurcum yeğeniniz iyi şimdilik bir sıkıntısı yok..bugün ilk banyosunu yaptı amcaları..çok korktu ama ilk defa başına gelince çok panik yaptı ama sonra alıştı..

rıdvancım hayırdır?küstük mü kardeşim yoksa benim mi haberim yok

onur gv250 güzel bir başlangıç motoru,ilk başta fazlası ile tatmin edecektir seni..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    rıdvancım hayırdır?küstük mü kardeşim yoksa benim mi haberim yok
    Ben motosikleti olmayanlarla konuşmuyorum.

Niye küsmüş olalım ki?

Motosikleti
    GV-250
    ---------- Post added at 21:41 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

[/COLOR]

ısrarla derken, senin için en iyi seçim bu olacaktır..parça sıkıntın olmayacak, bir sorunun olduğunda yardım alabilecek kocaman bir Gv ailesi mevcut olacak [/QUOTE]

ısrarla derken hiç gvsinden sıkılan , gv sine temiz bakmış , rengi siyah olan , fiyatı makul , boşa geçişi zor olmayan :D binicisine satmayı ilke edinen bir arkadaş arıyorum......

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    bilmem bir anda öyle geldi,yada benim psikolojim bozuluyor iice :p öksüz gibin kaldım motorsuz zaten

Motosikleti
    GV-250
    yörük kardeşim yiğenimizide allah analı babalı büyütsün..Dünyadaki en değerli varlık olarak kızımı görüyorum...İnsan öyle alışıyorki çocuğuna 1-2 gün görmesem nasıl özlediğimi tahmin bile edemezsin......İlk aylar biraz zor oluyor ama 1 yaş sonrası enteresan bir şekilde başına gelebilecek en güzel şey olduğunu anlıyorsun.......

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    teşekkür ederim onur.walla biz daha yolun başındayız.inşallah sağlıklı bir şekilde büyütebiliriz ve o zamanları da görürüz..umarım tez zamanda gv250 sahibi olursun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bilmem bir anda öyle geldi,yada benim psikolojim bozuluyor iice :p öksüz gibin kaldım motorsuz zaten
    Motorun yok, araban sorun çıkarmış, muhtemelen geceleri doğru düzgün uyuyamıyorsun. Ayaz'ın mutluluğu olmasa çökerdin herhalde.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    aynen öyle,motorum yok,arabam sorun çıkardı ve cidden uyku düzenimiz kalmadı ayaz bey sayesinde ama dediğin gibi yine de tutulacak bir dalım var kardeşim böyle duygusal bir hale geldim sanki hanım değil de ben loğusa oldum..allam şuan içimden sizlere sarılıp ağlamak geliyor

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Ilker ne ağlaması yav gün senin günun artık sana hergün bayram ayaza iyi geceler mışıl mışıl uyusun babayı rahatsız etmesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler