Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Sanırım,artçı ile konuşurken sürekli hat açıkmış yani Valkie talkie gibi konuşulacağı zaman tuşa basmak yada devreye sokmak gerekmiyormuş.Peki hat sürekli açıkken arada parazit falan olmuyormu?Yani hen kendi kaskımıza hemde artcı veya birlikte sürdüğümüz motosikletteki arkadaşımıza takıldığında hat sürekli açıkken konuşulmadğında verimli bir sistem mi?
    Cihan selamlar,
    Henüz full ve uzun mesafeli test yapamadım ama şuanki denediğim kadarıyla şunları paylaşmak isterim.
    cihazı hiçbir sıkıntı olmadan rahatlıkla kaska taktım, hoporlorun gücü maksimumda iken ses fazla olduğundan boğuluyor ama maksimum açıkken zaten dışarıyı duyamıyorsunuz önermiyorum. Yolda giderken mikrafon rüzgardan neredeyse yok denecek kadar etkileniyor. Kasın altında çene altında rüzgar kesici olduğu için büyük oranda koruma sağlıyor. Vizor tabiki kabalı olması gerekiyor. Mikrafon mesafesi yeterli azınıza burnunuza girmiyor.
    Artçı yahut 2. motordaki kişi ile sürekli açık şekilde konuşuyorsunuz tuşa basmaya gerek yok ne dese telefondaki gibi aynı anda kulağınıda. birinin susması gerekmiyor. telefon çalarsa otomatik cevaplanıyo, telefon sesi çok başarılı yolda iken motordayım diyorum inanmayanlar bile oldu tabi yüksek süratlerle henüz denemedim dediğim gibi. telefon konuşması bitince tek tuşa basarak diğer motorcuya yada artçı ile ile açık görüşmeye geri dönüyorsun.
    ama tekrar hatırlatmak istiyorum bataryası ne kadar gidiyor ve yolda 2 motor arası ne kadar açılınca cihaz kesintiye uğruyor ve yüksek süratlerdeki performans ve gürültüyü test etme fırsatım olmadı. Olunca paylaşırım
    benim kişisel fikrim fiyat/performans başarısı baya iddalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Teşekkür ederim bilgiler için,önümüzdeki günlerde duruma göre birtane de ben sipariş verebilirim

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koca kask gümrükten sıkıntısız geçmiş çok iyiymiş bende ikinci kaskı o zaman o siteden alırım border ile türkiyeye gönderirim. Ebay ve amazondanda alacağım aslında baya birşey var aslında durum düzeltince bu şekilde hallederim. Bilgilendirme için teşekkür ederim.
    Armağan yanlış anladın kask değil intercom geldi. Kaskın siparişini iptal ettim. Fuarı beklemeye karar verdim.
    İntercom için ben shark marka gidon kumandalı aldım. Çok fazla deneme şansım olmadı. Şimdilik sadece telefondan müzik dinliyorum yolda kimse aramadı ama yüksek hızdan kesinlikle etkilenmiyor. 130 falan yaptım Müzikte en ufak bir kesinti olmadı. Kitapçığına göre 8-9 ssat konuşma süresi var. 3 saatte usb yada prizden şarj olabiliyor. Kutunun içeriği gayet iyi, vidalar lastikler fazla fazla var. Hoparlör kalınlığı yarım santim kulağımda hiç hissetmiyorum bile. Ses çok çok yüksek değil ama kaliteli. Çok kolay bir şekilde LS2 kaskıma monte olabildi. Gidon kumandası çok çok kullanışlı bişi değil. Elciğe bağlandığından elimi engelliyor. Belki sökebilirim yada gidonda başka bir yere takabilirim. Haftasonu 2. kaskıma takarken resimlerini çekip paylaşıcam.

Haftasonu için bir planınız varsa katılabilirim. Herkese hayırlı cumalar

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    @TwisTeD, ben de kaskla birlikte geldi sandım, hemen N90 fiyatlarına bakmaya başlamıştım. 220 Dolar ebay de. Neyse bakalım ben ordaki arkadaşlara bi sorayım. Ufak bişey de değil ki gelirken getir desem. Bu ohio daki DHL merkezi olayını biraz daha ayrıntılı anlatabilir misin. Bi de kaskı niçin iptal ettirdin. Bi sorun mu çıktı kargo veya gümrükle alakalı?

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mıt muallim , kilitci Tm sizede bilet var yeterki gelin.ctesi gelirseniz verebilirim diğer türlü iş yrim taksimde yada elden alacaksınız biletler hazir.johnizm rıdvan fuarı ayağına getircek olurda bi sakatlık olursa biletin bende hazir.özledik beaa hg tekrardan
    Hasan abi sağolasın fuara son günü gidebileceğim cumartesi çalışıyorum bi arkadaşım bilet ayarlarım demişti ondan haber bekliyorum eğer ayarlayamazsa seni rahatsız ederim yine teşekkürler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hasan Bey teşekkürler,ben büyük ihtimalle cumartesi gelmeyi planlıyorum.Özelime cep no yu gönderirseniz geldiğimde bir alo der görüşürüz.İlginize müteşekkirim her şey gönlüzünce olsun..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan Bey teşekkürler,ben büyük ihtimalle cumartesi gelmeyi planlıyorum.Özelime cep no yu gönderirseniz geldiğimde bir alo der görüşürüz.İlginize müteşekkirim her şey gönlüzünce olsun..
    vesselam..
    Msj attim Tmm dir Rica ederim önemli degil.

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

Alıntı kilitci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasan abi sağolasın fuara son günü gidebileceğim cumartesi çalışıyorum bi arkadaşım bilet ayarlarım demişti ondan haber bekliyorum eğer ayarlayamazsa seni rahatsız ederim yine teşekkürler.
    Tm ayirdim her ihtimale karsi pazarda Ben calisiyorum msj atiyom teli haberlesiriz.

Motosikleti
    GV 250 2010
    Arkadaşlar aşağıdaki ilandaki motorla ilgili ne düşünürsünüz. Bana fiyat olarak uygun geldi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...75866952/detay

Galiba almayı düşünücem. öncelikle nelere dikkat etmeliyim?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı oleander48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aşağıdaki ilandaki motorla ilgili ne düşünürsünüz. Bana fiyat olarak uygun geldi.

Galiba almayı düşünücem. öncelikle nelere dikkat etmeliyim?
    Sahibiyle görüşmüşlüğüm var. Motorun bulunduğu servisi de tanıyorum, uğradığımda detaylı olarak bilgi alırım.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    evet beyler cumartesi günü ne yapıyoruz ?
    bu MT nin şirinevlerde kahvaltı programı var ne dersiniz ?
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    GV 250 2010
    İlgin için çok teşekkür ederim. Bilgi döndürebilirseniz çok makbule geçecek.

Görüşmek üzere.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Günaydın,

Bugün hava biraz bulutlu ama gezilebilir, planı olan plan yapmak isteyen varsa yazın. Güzelim cumartesiyi harcamayalım

Merhaba Günaydın arkadaşlar

öncelikle yeniyim aranızda sizde aklımda olan bir kaç soru hakkında yardımlarınızı düşüncelerinizi almak istiyorum.

Bende 2006 model Gv 250 20 000 km de ,motorum aslında gecen sene aldım 2 el olarak,Motor ile ilgili aklımdaki sorular şunlar;

1:Motorsikletimin bakımını genel anlamda 2 bin kilometrede yapılması gereken bakımlar nelerdir. Bu bakımı kendim yapabilirmiyim.

2:Hangi tür ve marka motor yağı kullanayım 15W-40 tam sentetik diye formlardan okudum ama ,

3:Motorumun egsoz kısmında nikelaj kısmında olan ufak izleri veya nikelajını nasıl düzeltebilirim .

4:Motorun genel anlamda yedek parçalarını nereden temin edebilirim.

5:Motor ile ALLAH nasip ederse bir uzun yol düşüncem var İstanbul'dan Ankara'ya gitmeyi düşünüyorum .uzun yol tecrübem olmadığı için hem motorum hemde benim yolculuk esnasında motorla yolda kalmamak ve kontrollü gitmek adına yanımda yedek parça olarak ne bulundurmam gerekmektedir.

Şimdi den verdiğiniz bilgi ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kind_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1:Motorsikletimin bakımını genel anlamda 2 bin kilometrede yapılması gereken bakımlar nelerdir. Bu bakımı kendim yapabilirmiyim.

2:Hangi tür ve marka motor yağı kullanayım 15W-40 tam sentetik diye formlardan okudum ama ,

3:Motorumun egsoz kısmında nikelaj kısmında olan ufak izleri veya nikelajını nasıl düzeltebilirim .

4:Motorun genel anlamda yedek parçalarını nereden temin edebilirim.

5:Motor ile ALLAH nasip ederse bir uzun yol düşüncem var İstanbul'dan Ankara'ya gitmeyi düşünüyorum .uzun yol tecrübem olmadığı için hem motorum hemde benim yolculuk esnasında motorla yolda kalmamak ve kontrollü gitmek adına yanımda yedek parça olarak ne bulundurmam gerekmektedir.

Şimdi den verdiğiniz bilgi ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Hoş geldin. Kimsin, neredesin, ne yaparsın anlatırsan tanışmış oluruz.

1. Motorun normalde 2000 km'de bakımı yok. En kısa bakımı 4000 km'de. Ama genelde 4000'den önce yapıyoruz. 2-3-4000 artık kaç km'de yapmak istersen, bu bakımda sadece yağ değişir. Kendin de yapabilirsin. Bunun haricinde 8000 km'de buji, 12000 km'de hava filtresi değiştirilir.

2. Bilinen her hangi bir markayı kullanabilirsin. Hiç tanınmamış ne olduğu belli olmayanlar haricinde markalar arasında çok fark olduğunu düşünmüyorum. Tür olarak da sentetik ya da yarı sentetik 10w40.

3. Nikelajları parlatmak ve lekeleri temzilemek için Metylan en iyisidir. Diş macunu gibi bir tüpte satılır, yapı marketlerde bulabilirsin.

4. Yedek parçalar Stkanuni servislerinden ve Kore kaynaklı www.hyosunsource.com 'dan alabilirsin.

5. Yanına yedek parça almana gerek yok. Tabi Asya-Uzakdoğu turu falan yapmayacaksan. Yola çıkmadan önce zaten ara ara kontrol edilmesi gereken debriyaj teli ve gaz telini kontrol etmen iyi olur. Kopmaya yakın hale gelmiş bir debriyaj teli sorun belli oluyor zaten.

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @TwisTeD, ben de kaskla birlikte geldi sandım, hemen N90 fiyatlarına bakmaya başlamıştım. 220 Dolar ebay de. Neyse bakalım ben ordaki arkadaşlara bi sorayım. Ufak bişey de değil ki gelirken getir desem. Bu ohio daki DHL merkezi olayını biraz daha ayrıntılı anlatabilir misin. Bi de kaskı niçin iptal ettirdin. Bi sorun mu çıktı kargo veya gümrükle alakalı?
    Ohiodaki merkez kask için yamuk yaptı. Ama intercomlar sorunsuz geldi. Hatta 2 günde istanbuldaydı. Kask için şöyle bir durum yaşadık. Ben kaskı Denisskirk.com'dan intercomlarıda Amazon.com dan aldım 2 sini Ohio ya gönderttim Ohiodaki merkez 2sini birlikte bana gönderecekti. Sitelerinde bir hesaplama aracı var. Ağırlık boyut falan giriyorsun sana kargo vergi falan nekadar söylüyor. Ben kaskın sadece ağırlığını girip hesaplama yapmıştım bana 35$ kargo ücreti çıkardı. Ancak boyutlarınıda yazmam gerektiğini sonradan kask Ohio ya vardığında acı bir şekilde öğrendim ki bana gümrük vergileri dahil 200$kargo dediler (Vergileri peşin alıyorlarmış) Doğal olarak kaskı aldığım site ve ohio ile iletişime geçip kaskı geri gönderttim. Siprişide iptal ettirdim. (kaskı satın aldığım site türkiyeye göndermeye 50$ kargo istiyordu bu arada). 1-2 gün sonra amazondan aldığım intercomlar ohio ya ulaştı. Minicik kutular olduğundan sadece 20$ kargo ile 2 günde geldi.

Bütün yaşadığım bu süreçten şunu çıkarabilirim. www.borderlinx.com amerika yada ingiltereden minik-ucuz bişi almak isteyenler ama türkiyeye gönderilmesinde problem yaşayanlar için gerçekten çok iyi bir site ama çok dikkali hesap yapmak lazım. Sipariş vermeden önce mutlaka kutunun boyutunu, ağırlığını ve aldığınız eşyanında değerini sitedeki hesaplama aracına girip hesaplatın. Uygun ise siteyi kullanın. Unutmayın değerli bişi alıyorsanız sizden vergileri peşin istiyorlar.

Gelelim intercoma.

Dün motor sürerken arayan birisi oldu. Ellerimi hiç bir şekilde kullanmadan telefon görüşmemi yaptım. Karşı taraf sesin gayet net geldiğini söyledi. Kesinlikle hızdan etkilenmiyor. 2 kask arası deneme henüz yapamadım. Bugün bir ayarlama yapmaya çalışıcam inş. Açılır çene kaskıma ilk gün montelemiştim. Bugün açık kaskıma monteledim aşağıda resimleri var. Operasyon gayet kolay. Resimler:
    Kutu içeriği: 2 tane 5mm hoparlör, 2 farklı mikrofon, gidon kumandası ve 2 farklı kelepçe kaska monte için 2 farklı sistem, şarj için usb ve prize uygun şarj aleti, fazla fazla vida lastik şubu

Kask içinde Hoparlör:

Sol tarafta kelepçe:

Son hali:

slayer hocam verdiğin bilgiler için teşşekkür ederim öncelikle ben istanbuldayım . bahsetmiş olduğun nikelaj parlatmak için kullanılan Metylan marka metal parlatıcı egsoz da ısınmadan dolayı yüzeyde parlatıcılığını nekadar koruyor.ve ne derecede kalıcı kalıyor ..

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    @TwisTeD, güle güle kullan, çok güzel bişeye benziyo. Abuk bi soru olabilir ama o kaskın yanına taktığın kumanda panelinin ordan düşme gibi bi ihtimali yok de mi?

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @TwisTeD, güle güle kullan, çok güzel bişeye benziyo. Abuk bi soru olabilir ama o kaskın yanına taktığın kumanda panelinin ordan düşme gibi bi ihtimali yok de mi?
    Kelepçeli,yerine baya bi sıkı oturuyor, çıkartmak için önce yukarı sonra ile doğru çekiyorsun, düşeceğini sanmıyorum.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kelepçeli,yerine baya bi sıkı oturuyor, çıkartmak için önce yukarı sonra ile doğru çekiyorsun, düşeceğini sanmıyorum.
    kulakligin toplam maliyeti ne kadar hepsi.

Motosikleti
    GV 250 2010
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibiyle görüşmüşlüğüm var. Motorun bulunduğu servisi de tanıyorum, uğradığımda detaylı olarak bilgi alırım.

Yukarıdaki motor temiz görünüyor. Ancak muğladan artıçıyla birlikte İstanbula geliş, bir gece konaklama, yenikapı-bandırma feribot, dönüş v.s. eklendiğinde (ortalama 500 TL) benim için ekonomik olmaktan çıkıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62296718/detay

Bu motor içi maliyet ortalama 150 TL. Motor 1 yaş daha genç. Km az. Ancak tek sorun ilanda görülen depodaki eziklik nedeniyle deponun boyanmış olması.

Karar vermekte zorlanıyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler