Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı acoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler Timoti dostum, İlker hocam, top sizde, ayaklığı size sorayım. Size gelende basit teneke gibi bir şey mi? Kullanılış açısından mutlaka olması gereken bir şey, benim demircilere bir göstereceğim, bir şey yapabilir mi? İlker hocam, sizdeki nasıl???
    iyi geceler arkadaşlar..ayhan abi bendeki öle eğrilip bükülen bişi değil.yani kaç defa topuğumla hızlı ve sert şekilde de bastım ama şeklinde bir bozukluk olmadı.ama tipi pek göz doldurmuyor gibi duruyor o konuda haklısın.ama dediğim gibi gerekli bir aparat olduğu için aldım ama seninki ile benimki aynı mıdır diye düşünüyorum.muhtemelen aynıdır ama dediğim gibi bende eğrilme falan olmadı abi..

arkadaşlar bu arada ben sonunda düğünümü bitirdim ve şuan balayında kıbrıstayım ya düğün olayı cidden sabır gerektiren bir süreçmiş.yaw derdi bitmeyen bir süreç kesinlikle..neyse bitti de rahatladım bu sabah itibari ile kıbrısa geldik eşimle.yarın ilk defa sağdan direksiyonlu bir araç kiralayıp sol şeritten akan ters trafiğe dalacam inşallah :D

aka arkadaşım timoti ve canan abi kesinlikle haklı fazla bişi eklemeye gerek yok.

motorKAFA arkadaşım ben gelene kadar timoti hakan gerekli cevapları vermiş zaten.kolay gelsin.bence al eline motorun kullanma ve servis klavuzunu ve motorun yanına git ve keşfetmeye başla..

herkese keyifli sürüşler akradaşlar..allah motorcuları korusun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki an125
    Cevabın için teşekkürler Timoti dostum, İlker hocam, top sizde, ayaklığı size sorayım. Size gelende basit teneke gibi bir şey mi? Kullanılış açısından mutlaka olması gereken bir şey, benim demircilere bir göstereceğim, bir şey yapabilir mi? İlker hocam, sizdeki nasıl???
    ayhan abi aksesuarlarını güle güle kullan..senin aldığın ters vites pedalı ile bizim adlıklarımız muhakkak aynıdır...evet parçayı yanlara doğru bükmeye çalışırsan çok rahat bükersin..yanlara metal kalınlığı 2 mm kadar..ama aşağı ve yukarı metal kalınlığı 13-14 mm kadar..bu kalınlığı elle bükmen imkansız..e bizde vites değişirken yukardan baskı uyguladığımız için bükülme ihtimali sıfır abi...gönül rahatlığı ile tak kullan..bence olması gereken ilk aksesuarlardan biri

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı oakpinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar oncelikle kazasız günler dilerim.
    Birkac küçük sorum olacaktı. öncam ile gidonun baglantısını saglayan aparat kırıldı daha dogrusu aldıgımda kırıktı. on cam olmadan kullanmak yoruyor bu arada )
    Bunu bulabilcegim bir yer var mıdır?
    bir de http://www.hyosungsource.com/accesso...p-box?cPath=71 şeklinde bir canta var bunu veya benzeri bir seyi gv 250 ile kullanan varmıdır?

son olarak istanbul maltepedeyim bana motorumu güvenle teslim edeilecegim bir usta tavsiye eder misiniz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

canan bey satarsın tabii motoru nasıl olsa bizi hyosung cular arasına soktun ya.Bu arada bunu da unutmadım motor alalı kac ay oldu sankı madem satacaktın haber verır insan. Ama bende sayende iyi bir motor sahibi oldum teşekkürler. ama şu ön cam işine ve canta işine acil çözüm bulmam lazım yan canta yerine topcase tarzı birsey istiyorum ama kısmet bakalım artık.
    Birde aküyü degiştirdim mi degmeyin keyfime
    Merhaba Ömer,
    Sanırım linkteki çantayı takmak için bir aparat gerekcek altına. Onu da siteden bulman lazım. Ama bana sorarsan, bence bu motora deri çanta daha güzel gidiyor (hem yan çanta olarak hem de üçüncü çanta olarak). Forumdan arkadaşlar armode marka çanta tercih ettiler. İlker, sen çantaları nereden almıştın?
    Ön cam için bahsettiğin aparat muhtemelen metal bir çubuk diye tahmin ediyorum, ben de ön cam olmadığı için sadece tahmin ediyorum Eğer öyleyse bence sanayide bir profilciye 5 dakikada yaptırırsın.
    Eski GV250 kullanıcılarında Orhan vardı, Orkoye idi nicki. O da Maltepe de oturuyordu. Hatta onun motoru da benim kayınbiradere almıştık. Muhtemelen o bilir, okursa yazar zaten (transalp başlığından fırsat bulursa )

Senin niyetlendiğin zaman aklımda satmak olsaydı söylemez miydim Ömer'im! Ama Bora nın motoru da güzel ve alınabilecek bir motordu
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Ayhan abi aldığın parçalar hayırlı olsun güle güle kullan.
    YÖRÜK Düğünün hayırlı olsun allah mesut etsin.

acoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    İlker Hocam; Hazer Hocam; Mustafa Hocam;
    İlginize çok teşekkür ederim. İlker Hocam; Allah mesut bahtiyar etsin, bende balayına Kıbrıs'a gitmiştim, Lapta denilen bir yerdeydim. Sıcakta Kıbrıs hiç çekilir gibi değil. Tesadüf 22 Temmuzda evlenip, bu vakitler balayındaydım. ;) Allah tekrar mesut bahtiyar etsin...
    Şarköy'de Sigortacı...

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    İlker Hocam umarım mutluluk dolu bir yaşamınız olur.

oakpinar ben takmayı düşündüğün çantayı Canan Hocam gibi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hatta o çanta bizim motora ihanet olur. (Arkadaşlar da benim elcikleri sevmiyor gerçi o ayrı Bir de şu kırılan parçanın fotoğrafı var mı gerçi Canan Hocam göstermiş yolunu ama nasıl kırılıyormuş onu merak ettim.

Ayhan hocam güle güle kullanın aksesuarlarınızı ve parçalarınızı.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Allah bir yastıkta kocatsın, hayırlı evlatlar versin inşallah İlker.
    Bu arada herkesin kandilinin de hayırlara vesile olmasını dilerim!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Sağolasın Timoti Hocam;
    İlgine çok teşekkür ederim...
    Şarköy'de Sigortacı...

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar,

Öncelikle Haziran sonu bizim şirketin yılsonu olmasından dolayı, sonrasında da 1 haftalığına senelik iznimi kullanmamdan dolayı siteyi pek takip edemedim. Ama yazılanları okumadımda değil.

Canancım ne Transalp başlığı kardeşim hiç takılmadım ben oraya Bir tane bile mesajım yoktur. Zaten ölü bir topic gibi duruyor öylece nedendir anlamadım

Bu arada Maltepe'de usta tavsiyesi isteyen oakpınar arkadaşım, bence güvenebileceğin bir usta istiyorsan Kartal Oto Sanayideki Altan Motor'a gidebilirsin. Suzuki servisliği yapıyorlar ama GV'ye de bakmışlardı zamanında. Çünkü Hyosung'un eskiden Suzukiye motor üreten bir firma olduğunu dolayısıyla Intruder 250 yada Marauder 250'nin bir çok parçasının GV250'ye uyacağını söylemişti. Hatta benim ön fren balatalarını Suzuki'den takmışlardı. Onun haricinde benimde pek bildiğim usta yok maalesef.

İlkercim hadi geçmiş olsun Zor kısımları atlamışsın, Allah mutluluğunuzu daim etsin inşallah.

Ayhan hocam aksesuarlarınızda hayırlı olsun, motorla gezilerinizi ve fotolarınızı takip ediyorum.

Diğer yeni katılan tüm arkadaşlara da hoşgeldiniz. Doğru bir karar vererek GV 250 almışsınız
    ..::.. GO ..::..

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    İlker Allah (c.c.) bir yastıkta kocatsın. Sende katıldın evliler kervanına )
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaşlar Merhaba;
    Sitede bir çok arkadaşımın tavsiyesi ile bende http://www.hyosungsource.com dan 5-6 parça malzeme aldım. Yaklaşık 1 hafta içinde istediğim malzemler elimde oldu. Bu sevindirici bir olaydı. Ön Cam, Ters vites, elcik rüzgarlığı, alt karter yağ tapası, hava ve yağ filtresi siparişi vermiştim. Gelirken gümrükte paketin patlak çıkması sebebiyle içinde eksik çıkacak malzemelerden biz sorumlu değiliz diye bizim yani Türkiye gümrüğü bir tutanak tutmuş. Malzemeleri kontrol ettim. Tam ve eksiksizdi, hatta http://www.hyosungsource.com/ yetkilisi bir de hediye olarak koltuk üzerine konulan daha geçenlerde bahsettiğimiz ama değişik koltuk yumuşatıcı koymuş. Timoti; Ters vites sanki bana biraz uyduruk gibi bir şey geldi, kullanılışı harika, ama elle dahi bükülebilen bir şey. Elcik için rüzgarlık, harika bir şey arkadaşlar. Kesinlikle tavsiye ederim. Aynaya monte ediliyor. Ön cam için rüzgarlık benim eski rüzgarlıkla aynı yükseklikte. Ben biraz daha yükseğini beklemiştim. Onun için değiştirmek istemedim. Elimde kaldı. Orjinal rüzgarlık, Vidaların poşetini bile açmadım, isteyen arkadaş olursa bedeli mukabilinde kargoyuda ödemesi ile gönderebilirim arkadaşlar. Cam şu http://www.hyosungsource.com/parts/g...hield?cPath=71 . Yağ ve hava filtresi normal. Alt karter yağ tapası iyi. Bir tek memnun kalmadığım ters vites, Sevgili Timoti, sendeki de aynı mı? Teşekkürler...
    Merhaba, ben de ön cam için sipariş vermeyi düşünüyordum. Hatta kargo çok değişmediğinden seninle aynı parçaları düşünmüştüm Sen öncamı kullanmayacaksan ben alabilrim. Heleki kutusunu bile açmamışsın ki seve seve alabilirim . Nasıl irtibata geçebiliriz ?
    [I][COLOR="Navy"]İmkansız yoktur, mükemmel ise biraz zaman alır.[/COLOR][/I]

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Arkadaşlar ayın 5 inde yeter lan tatilime çıkayım dedim,arkama aldım çadırımı tulumumu İstanbul'dan çıktım;Muğla'ya kadar gittim.Bodrum'da 15 gün kadar kaldım;onun dışında altınoluk,izmir vs çeşitli yerlerde konakladım.İki gün önce vardım.Cep telefonu ile aldığım birkaç resim dışında makine almadığım için resim çekme fırsatı bulamadım.Telefondakileri de bir ara 'upload' edeceğim.

Totalde;
    Yapılan yol:2100 km
    Benzin Sarfiyatı(tl):280 milyon
    Yararlandığım deniz taşıtları:53 milyon(marmara adası-tekirdağa feribot 30 tl tuttu.Alternatifi varmış 5 lira alıyormuş o;aklınızda bulunsun.)
    Ortalama KGS(emin değilim):10-12 milyon
    Ödediğim ceza:0(Radar olduğunu hatırladığım yerlerde hızımı 75 e düşürdüm ama referandum geliyor milleti kızdırmayalım diye baskı yapıyorlar herhalde;hiç radara denk gelmedim)
    Motorla yolda olmanın verdiği keyif:Vazgeçilemez.

Ortalama yakıt sarfiyatım 3.5/100 km lt oldu.100 ün altına hiç düşmedim;eğer 80 90 la sabitlersem 3.3;belki de daha az olur diye düşünüyorum.--Bu arada hesaplarken km kuruş hesabı yapmayalım hocalar..100 km de kaç litre diye hesaplamak daha doğru.Benzin fiyatı stabil değil anlaşılmıyor.

Tekirdağlı krosçu ekrem abiye;foçalı yunus eskisi polis abiye,bucalı Kuzulara en derin sevgilerimi iletir;yolda yapıştırdığım böceklerin ve kuşun ailelerine taziyelerimi sunar;foçada yorgun argın varıp da elini sıktığımda ''yalnız burası aile kampingi;tek alamıyoruz'' diyen taşra bağnazı foçalı kampingcilerin annelerinden ettiğim küfürler dolayısıyla özür dilerim.

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu arada arkadaşlar geçen eşimle dolaşırken (eşim bandırmalı bu arada şu an bandırmadayım.)susurluk'taki outlete gidelim diye yola çıktık.kırmızı ışıkta durunca arkamdan egsoz homurtuları gelmeye başladım bir baktım bir tane harley davidson.ya allam dedim ne güzel makineymiş..sonra sırf o sesi dinlemek için motorun arkasında 10 km kadar takip ettim.sonra beni bir tane minibüs solladı bir baktım minibüsün yanlarında harley davidson çıkartmaları yapıştırılı ve yan aynadan arkama bir baktım bir sürü motor farı gördüm.yaklaşık 15 motorluk harley grubu (hepsi harley) toplanmış turluyorlar,35,09,34 plakalı hepsi.arkalarından da minibüsleri takip ediyor.muhtemelen çanakkale'den izmir yönüne doğru gidiyorlar dı.bende aracın içinden resimlerini çektim.paylaşayım istedim..

bunlar gibi toplanamıyoruz ama içimizde hep motor sevdası,motor sevdalılarıyız biz.hepimize sağlıklı kazasız belasız seyirler..
    Senin dediğin adamlar Marmara Adasına gitmiş.Geldiğimde beni görünce abi senin arkadaşlar burdaydı bikaç gün evvel gittiler dedilerBandırma'da olduğunu bilsem uğrardım abi.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Orhan Hocam;
    Özlemiştik seni, hoş gedlin, teşekkürler...

Merhaba Bigbull;
    Emailden adresini aldım, Kısmet olursa yarın camı göndereceğim, güle güle kullan..

motocycleboyreigns;
    Güzel bir gezi yapmışsın, darısı bizim başımıza ;)
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bu ilandan girdim bütün topici okudum iyi mi daha 2 gün önce 3bine mct aldı arkadaşım tüh dedim şimdi okuyunca yazılanları 950 tl için 3000 lirasını çöpe attı gibi geldi şimdi bana

bir soru : resimlerde 2 farklı renk war hangisi son hali????
    Type R mesajı görmemişim o yüzden geç yazıyorum. Şu anki rengi turuncu-siyah yalnız orjinal rengi gri-siyah.. Turuncu-siyah renkleri tamamen kaplama, kolayca çıkartılabilir, zaten alıcıya istediği şekilde teslim edeceğim.. Zamansız olmuş arkadaşının mondiali alması, uzun süre kazasız ve belasız binmesini temenni ederim.

Motosikleti
    Hyosung GV250

Tşk.

Orhan Hocam;
    Özlemiştik seni, hoş gedlin, teşekkürler...

Merhaba Bigbull;
    Emailden adresini aldım, Kısmet olursa yarın camı göndereceğim, güle güle kullan..

motocycleboyreigns;
    Güzel bir gezi yapmışsın, darısı bizim başımıza ;)
    Haziranın son haftası yağmur lu bir günde önce otoban sonra asfalt ı yer yer çözülmüş bir yol ve sonra patika ve ardından tekrar otobana uzanan 500 km lik bir geziden hemen sonra takmaya karar vermiştim ön camı. Bu zamandır orjinalini bulmaya çalıştım, bulmayınca bu hafta dışarıdan getirtmeye karar vermiştim. Sonrasında da bu vesile ile seninle tanıştım. Ne derler , tam zamanında Hızır gibi yetiştin walla. Teşekkürler.
    [I][COLOR="Navy"]İmkansız yoktur, mükemmel ise biraz zaman alır.[/COLOR][/I]

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650
    Kadir Hocam;
    Bu gün kargoya verildi PTT kargo ile gönderdim, kısmet olursa ayın 30'unda elinizde olur diye yazmışlar.
    Şarköy'de Sigortacı...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Ayhan Hocam,
    Özel den mesaj attım size iki tane. Bakabilirseniz sevinirim!

Motosikleti
    Bmw F650
    Herkese Merhabalar, Şuan kullanmakta oldugum Mondial 250 mct'mi satıyorum aklımda olan motor Hyosung gv250 bana avantajlarını veya dezavantajlarını, cıkarabileceği sorunlar yakıt sarfiyatı nedir ve 15.000-25.000 km arasındaki gv250'yi 4.300-4.500 TL verilirmi?

Bilgileriniz için şimdiden çok teşekkürler...

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar, Şuan kullanmakta oldugum Mondial 250 mct'mi satıyorum aklımda olan motor Hyosung gv250 bana avantajlarını veya dezavantajlarını, cıkarabileceği sorunlar yakıt sarfiyatı nedir ve 15.000-25.000 km arasındaki gv250'yi 4.300-4.500 TL verilirmi?

Bilgileriniz için şimdiden çok teşekkürler...
    Hocam avantaj dezavantaj meselesini forumda geçmiş sayfaları okuyarak bulabilirsiniz. Fakat 250 cc de benim bildiğim en kaliteli motorlardan biri. Ben yeni motorcu olarak şunu söyleyebilirim, her söktüğüm parça beni malzeme kalitesi ve dizayn açısından aferin demeye sevk ediyor.

Aradığın fiyata ancak hiç aksesuarı olmayan bir gv yi sezon açılmadan bulabilirsin gibi geliyor bana. Umarım seni de aramızda görür ve bu zevki bizimle paylaşmana şahit oluruz.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam avantaj dezavantaj meselesini forumda geçmiş sayfaları okuyarak bulabilirsiniz. Fakat 250 cc de benim bildiğim en kaliteli motorlardan biri. Ben yeni motorcu olarak şunu söyleyebilirim, her söktüğüm parça beni malzeme kalitesi ve dizayn açısından aferin demeye sevk ediyor.

Aradığın fiyata ancak hiç aksesuarı olmayan bir gv yi sezon açılmadan bulabilirsin gibi geliyor bana. Umarım seni de aramızda görür ve bu zevki bizimle paylaşmana şahit oluruz.
    Almaya karar verdiğimden beri forumun neredeyse yarısından fazlasını okudum ne sorun nede dezavantaj olarak birşey yazılmamış yinede sormak istedim sizlere çok doğru söylüyorsun nereye baktıysam gv250 hakkında en kaliteliler arasında yazılmış kötüleyen yok....

baktıgım motor asagıdaki linkte war en azından arka canta ve sosisi bulunmakta ama kilometrede bazen kafada soru işaretleri bırakıyor 20.000 deki motoru alınırmı diye size sormak istedim??
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28806858/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler