Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demir sigorta bu fiyatlar içerisinde gerçekten en makul olanı vermiş. Ama Ak Sigorta ne yapmış yahu öyle ? Kaskoya bile böyle fiyat çıkmıyor neredeyse. 8800 TL trafik sigortası olur mu yahu ? El insaf.
    Evet, şaka gibi biraz daha fiyatı artırırlarsa motorun fiyatı çıkıyor zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu model uzun zamandır ilgimi çekiyor. Dolayısıyla gidebildiğim kadar gerilere giderek tüm yazılanları onumaya çalıştım. Bu motor için edinilen tecrübeleri paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. Sormak istediğim 2015 enjeksiyonlu modellerde kronik bir stop etme problemi mi var acaba?

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Ben de hala bu motoru sifir aldigimiz gibi konjektorunu neden degistirmemiz gerekiyor onu merak ediyorum

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Arkadaşlar malum motoru yeni aldım. Her ne kadar uzun zamandır başlığı takip ediyor olsam da yine de alacağım ekipmanlarla ilgili soracağım şeyleri topluca bir mesajda sormak istiyorum.

1) Armode AR750 yan çanta alacağım, bu çantayı motora bağlamak için ekstra başka bir aparat falan da almam gerekiyor mu? gerekiyorsa nedir? nereden alınır? kaç kuruştur?

Bu çantayı tercih etme sebebim kanımca diğer çantalarla kıyaslayınca sade ve klas durması. http://www.feyizoglu.com/AR-750-Deri-canta_45518.html#0

Kullanım amacım ise yalnızca uzun yol olacak. Diğer zamanlar çıkartacağım. Bu sebeple tak çıkart pratikliği açısından uygun değil ise buna benzer daha başka önerileriniz var ise memnuniyetle.

2) Ön rüzgar siperliği. İnternette aradım taradım bir kaç tane gv250 için buldum fakat motor üzerinde nasıl duracağını kestiremiyorum. Açıkçası tam olarak nasıl bir şey istediğim e de karar vermedim. En yakın olduğum tip aşağıdaki linkteli motor üzerinde bulunan ön cam. Fakat bunu nerden nasıl bulucaz hiç bilimiyorum. Yine başka tip tavsiyeniz varsa memnuniyetle.

http://imagizer.imageshack.us/a/img4...es47486861.jpg

3) Motor koruma demiri. Bu konu şu an biraz muallakta, bayi fiyatı yüksek, orjinal ürün ama malzemeyi ve kalitesini hiç bilmiyorum. Orjinal ürünü piyasadaki diğer ürünlerle malzeme, dayanıklılık açısında kıyaslarsanız sevinirim.

4) Bakım ürünleri, gerek krom gerekse diğer yerleri temizlemek için temizlik ve parlatma malzemeleri almak istiyorum, (kimyasal, fiber bez vb..) bu konuda da tavsiye bekliyorum. Ayrıca şu an sıfır olduğu için rodaj bakımlarında servis gerekli kontrolleri ve yağlamaları yapar sanırım ama sonrası için elzem ürünler var ise onları da şimdiden yazabilirsiniz.

5) Bir de motorla ilgili stop etme sorunu devam ediyor, servis bi sıkıntısı yok alışamamışsındır dedi, fakat servisten eve gelirken yine oldu, özellikle dikkat ettim bu sefer, motor stop ettiğinde 2.vistesteydi, bu sırada debriyajı çektim, debriyaj çekili vaziyette hafif gaz verdim ve stop etti, sonrasında marş basınca tekrar çalışıp devam ediyor, bilmiyorum bir müddet daha devam edicem bakalım sıkıntı bendeyse zamanla alışırım heralde.

Herkese çok teşekkürler şimdiden, bu forumun çok yardımı oldu bana, umarım ben de benden sonrakilere aynı samimeyetle öğreneceklerimi aktarma fırsatı bulurum.
    2013 Mondial MCX150 (06.2013-10.2013/1000km) -- 2015 Hyosung GV250 (06.2015-..)

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    Eğer heybe çanta alacaksan heybe demiride alman gerekir.aydınkardeşlerden almıştım ben 80 tl
    Utided bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    YAĞ SEÇİMİ castrol power1 10w40
    Utided bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Zincir muhafazası sıkıntılı bir durum bağlantı yerinde çatla kırılma durumları oluyor.

O kadar para da vermek istemiyorum.

Başka modellerden uydurup takan var mı arkadaşlar ?

Kanuni yedek parça sayfasından baktım da bizim gv250 zincir muhafazına benzer tipte bazı modellerde olabilir diye düşünüyorum.

Var mı başka modelden takan veya muhafaza işine çözüm bulan ?
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    arkadaşlar geçen hafta gv mi satıp nc750 almış bulunmaktayım gv mi 9000 km yaz kış yağmurda hatta karda bile kullandım beni hiç mahcup etmedi...herkese de tavsiye ederim ancak şu servis ve distribütör sıkıntısı sürekli bende stres yaptı midemi bulandırdı.sizlerden bu forumda çok şeyler öğrendim gv mi tanıdım...artık honda saflarına geçtim bundan sonra servis distribütör problemleriyle umarım hyosung kadar ! uğraşmam sürmeye devam...tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen hafta gv mi satıp nc750 almış bulunmaktayım gv mi 9000 km yaz kış yağmurda hatta karda bile kullandım beni hiç mahcup etmedi...herkese de tavsiye ederim ancak şu servis ve distribütör sıkıntısı sürekli bende stres yaptı midemi bulandırdı.sizlerden bu forumda çok şeyler öğrendim gv mi tanıdım...artık honda saflarına geçtim bundan sonra servis distribütör problemleriyle umarım hyosung kadar ! uğraşmam sürmeye devam...tekeriniz düz bassın...
    Yolun açık olsun dostum, yeni motorun hayırlı olsun.

GV den elinde kalan aksesuar tarzı birşeyler varsa, ben de GV mi yeni aldığımdan arayıştayım. Ücreti karşılığı alabilirim.

Alıntı Utided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum motoru yeni aldım. Her ne kadar uzun zamandır başlığı takip ediyor olsam da yine de alacağım ekipmanlarla ilgili soracağım şeyleri topluca bir mesajda sormak istiyorum.

1) Armode AR750 yan çanta alacağım, bu çantayı motora bağlamak için ekstra başka bir aparat falan da almam gerekiyor mu? gerekiyorsa nedir? nereden alınır? kaç kuruştur?

Bu çantayı tercih etme sebebim kanımca diğer çantalarla kıyaslayınca sade ve klas durması. http://www.feyizoglu.com/AR-750-Deri-canta_45518.html#0

Kullanım amacım ise yalnızca uzun yol olacak. Diğer zamanlar çıkartacağım. Bu sebeple tak çıkart pratikliği açısından uygun değil ise buna benzer daha başka önerileriniz var ise memnuniyetle.

2) Ön rüzgar siperliği. İnternette aradım taradım bir kaç tane gv250 için buldum fakat motor üzerinde nasıl duracağını kestiremiyorum. Açıkçası tam olarak nasıl bir şey istediğim e de karar vermedim. En yakın olduğum tip aşağıdaki linkteli motor üzerinde bulunan ön cam. Fakat bunu nerden nasıl bulucaz hiç bilimiyorum. Yine başka tip tavsiyeniz varsa memnuniyetle.

http://imagizer.imageshack.us/a/img4...es47486861.jpg

3) Motor koruma demiri. Bu konu şu an biraz muallakta, bayi fiyatı yüksek, orjinal ürün ama malzemeyi ve kalitesini hiç bilmiyorum. Orjinal ürünü piyasadaki diğer ürünlerle malzeme, dayanıklılık açısında kıyaslarsanız sevinirim.

4) Bakım ürünleri, gerek krom gerekse diğer yerleri temizlemek için temizlik ve parlatma malzemeleri almak istiyorum, (kimyasal, fiber bez vb..) bu konuda da tavsiye bekliyorum. Ayrıca şu an sıfır olduğu için rodaj bakımlarında servis gerekli kontrolleri ve yağlamaları yapar sanırım ama sonrası için elzem ürünler var ise onları da şimdiden yazabilirsiniz.

5) Bir de motorla ilgili stop etme sorunu devam ediyor, servis bi sıkıntısı yok alışamamışsındır dedi, fakat servisten eve gelirken yine oldu, özellikle dikkat ettim bu sefer, motor stop ettiğinde 2.vistesteydi, bu sırada debriyajı çektim, debriyaj çekili vaziyette hafif gaz verdim ve stop etti, sonrasında marş basınca tekrar çalışıp devam ediyor, bilmiyorum bir müddet daha devam edicem bakalım sıkıntı bendeyse zamanla alışırım heralde.

Herkese çok teşekkürler şimdiden, bu forumun çok yardımı oldu bana, umarım ben de benden sonrakilere aynı samimeyetle öğreneceklerimi aktarma fırsatı bulurum.
    Camını gerçekten beğendim. Sanırım bu kış bende alacağım, en azından hedefim bu motor.

abbasglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi: Yamaha Tracer 700, 2013-2018: Gv250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV 250 lerde ilk kez böyle bir sorun duyuyorum.Benzin pompasının üstünde gözle görülür şekilde çatlak var mı yoksa servisin tespiti üzerine mi sorunun bu olduğuna karar verdiniz ?

Türkiye'de çıkma parça bulmak zor ama imkansız değil belki bir yerlerden kazalı bir GV 250 denk gelir parçalarını satar.Yurt dışında 150 Dolar civarı olması lazım.O da aşağı yukarı 400 TL ediyor.Buna kargo ve gümrük vergisi de ekleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Emin değilim ama herhalde bu olması lazım;
    http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1230
    Thracian arkadaşım merhaba, bir video linki ekledim arızayla ilgili, ayrıca diğer arkadaşlarda önerilerini sunarsa memnun olurum,https://youtu.be/FVI_2YE7-v0

Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı Bossa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camını gerçekten beğendim. Sanırım bu kış bende alacağım, en azından hedefim bu motor.
    Hocam cam bende yok. Ben de bu camı almak istiyorum ama nerden nasıl bulacağız bi fikrim yok. Belki bilen biri çıkar diye yazmıştım ben de.

Motosikleti
    NC 700 X
    Hocam cam bende yok. Ben de bu camı almak istiyorum ama nerden nasıl bulacağız bi fikrim yok. Belki bilen biri çıkar diye yazmıştım ben de.
    Resimdeki cam nerde satılır bilmiyorum. Ben kendim yapmıştım altı aydır kullanıyorum çok memnunum. Hazır almak isterseniz http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...92260270/detay Bu cam çok güzel görünüyor. Gv kullanan bir arkadaşta iyi olduğu konusunda referans vermişti.

Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki cam nerde satılır bilmiyorum. Ben kendim yapmıştım altı aydır kullanıyorum çok memnunum. Hazır almak isterseniz http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...92260270/detay Bu cam çok güzel görünüyor. Gv kullanan bir arkadaşta iyi olduğu konusunda referans vermişti.
    Teşekkürler, kendi yaptığınız camın fotoğraflarını atabilirmisiniz rica etsem. Benim de elimde imkan var sayılır, duruma göre ben de kendim yapma yoluna girebilirim belki. Malzeme olarak ne kullanız?

Motosikleti
    NC 700 X
    Teşekkürler, kendi yaptığınız camın fotoğraflarını atabilirmisiniz rica etsem. Benim de elimde imkan var sayılır, duruma göre ben de kendim yapma yoluna girebilirim belki. Malzeme olarak ne kullanız?
    Bu başlığın 1087. sayfasına bak orada var.
    Utided bunu beğendi.

selam, gv 250 için hangi aküyü tavsiye edersiniz ?

forumda 324. sayfada buldum ama akü ebatları aynı olur denilmiş.ama özellikle yükseklik çoğunlukla değişken.
    akü siteleri 8 amperlik modeller tavsiye ediyor - kullanım kılavuzu ise 12 amper diyor. kafam karıştı ufaktan.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı geeklanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam, gv 250 için hangi aküyü tavsiye edersiniz ?

forumda 324. sayfada buldum ama akü ebatları aynı olur denilmiş.ama özellikle yükseklik çoğunlukla değişken.
    akü siteleri 8 amperlik modeller tavsiye ediyor - kullanım kılavuzu ise 12 amper diyor. kafam karıştı ufaktan.
    8 amperi nerede gördün ya Tak da dünya kadar arıza başlasın kısa süre içinde.

Haze akü iyi bir çinmalı aküdür alınabilir. Ama orta yollu olarak Bosch fiyat performans olarak çok iyidir.
    Bütün hyosunglarımda bunu kullandım çok güzel bir aküdür. Marş kapasiteside oldukça iyi

http://www.akusepeti.com/Bosch-YTX14-BS-12-Volt-12-Amper-Motosiklet-Akusu,PR-116.html
    Bu siteden şimdiye kadar 4 akü aldım hiç bir sorun yaşamadım. Ücretsiz kargolaması ayrı bir güzel
    ver gazı... ver çoşkuyu

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Nur topu gibi bi FI ikaz ışığı lambası sorunum oldu. Sabah yandı 55 km geldim. Sorun yok. Akşama Cengize yol göründü.

hititarslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    yukarıda bir arkadaş sormuş ama cevap yazan olmamış.İzninizle tekrar sormak istiyorum.Kronik sorunlar devam ediyor mu 2013 ve üst modellerde stop etme,benzin göstergesi veya herhangi başka bir kronik sorun.Eğer varsa ne gibi kalıcı çözümler üretiyorsunuz.çok kararsız kaldım cevap verirseniz sevinirim.Marmaris'ten sevgiler saygılar.
    risk almadan asla zafer kazanamazsın

selam, motorum 20.000 km geçti ( 18 küsürde aldım ). dişlileri ve zinciri değiştirmek istiyorum. dişlileri buldum ama zinciri bulamadım. forumdaki 520 112L bilgisine göre aradım ama ybn marka dışında pek yok. DID tavsiye edilmiş - bulabilirsem almak isterim.

merak ettiğim , lokma sayısı 112L midir ? olmak zorunda mıdır ? Kullanım kılavuzunda sadece 520 HO yazıyor. Sizlerin aldığı ürün bilgisini paylaşabilirseniz bende almak isterim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler