Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abbasglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi: Yamaha Tracer 700, 2013-2018: Gv250
    Arkadaşlar Merhaba, burada GV250 araştırarak, motor hakkında bilgi edinen sorular soran bir çok arkadaşım gibi bende motorumu almadan önce tam 2,5 yıl aralıksız bu motoru araştırdım ve aldım. İnanın aldığıma hiç pişman olmadım. Çok severek, ilk günkü heyecanla hep bindim. Bu arada bu formda bizlere yardımcı olan herkese de teşekkür ederim. Lakin artık araba ihtiyacımın çok fazla gereklilik arz etmesi sebebi ile motosikleti mi satıyorum. İlgilenen arkadaşlar olursa... linki aşağıdadır.

Umarın arabanın borcu bitince tekrar bir GV 250 sahibi olurum.

https://www.sahibinden.com/listing/v...9035149/detail

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı baklavaspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Soru - 1.85 Boyundayım ve 90 kiloyum. Bir kaç arkadaşımın GV250'nin boy konusunda yere çok yakın olduğunu ve uzun boylu insanlara göre kullanışsız , kullanana acı veren bir motor olduğunu söyledi bu ne kadar doğru? Aranızda benim gibi uzun boylu sayılabilecek kullanıcılardan yorum bekliyorum.

2. Soru ise Tahmin ettiğiniz üzere Motor kullanmayı az çok bilsem bile kronik problemlerinden, beyin sorunlarından pek anlamam bir ekspertize götürmem gerek, bir arkadaşımda yok alırken bana yardımcı olsun istanbulda kimim kimsem yok denebilir. Nereye götürebilirim motoru, satıcı kişi hevesimi görüp beni kandırmasın istiyorum.

3. sorum model olarak sene konusunda tavsiyeleriniz var mıdır 2010-2013 gibi ?
    250 cc hacminde en iri motor GV250, regal spider var boy olarak daha uzun ama daha dar. Ama tabiki regal ve hyosung kullanmış biri olarak ikisi aynı klasmanda değil. Regalden sonra hyosung çok farklı ve iyi. Hatta ben gv250 yi ilk alıp bindiğimde önceki motorum kesinlikle 250cc değilmiş dedim :D Daelim belki bakabilirsiniz ama bence görüntüsü pek hoş değil , 2 eli ve servisi sıkıntılı ve tek silindir. Tabi zevk meselesi ben beğenmedim. Dolayısıyla 185-90 kilo için bence gayet iyi durur. Alçak olması ise 2 yönden avantaj ,1. durunca dizlerin bükük şekilde 2 ayağınıda yere koyabiliyorsun. 2.Ağırlık merkezi yere yakın olduğundan virajlarda aynı yatma açısını daha az yatarak yakalayabiliyorsun. Bundan dolayı çok kıvrak hareket edebiliyorsun. Koltuk içinse ; 1,5 - 2 saatte bir motordan in bi tur at öyle gel yoksa iron-butt ne demek gayet iyi anlarsın. Alıştıkça etkisi azalsa da genede küçük molalar iyidir. Gidon geniş olduğu için scooterlar ve commuterlar gibi her gördüğün araya dalamazsın. Gidon sana göre aşağıda olursa gidon yükseltme aparatı takabilirsin. apehanger gidon da takabilirsin ama bence bizim motorda pek hoş durmuyor birde fren hortumu gaz teli debriyaj teli elektrik kabloları falan değiştirmek lazım uğraşmak bana zor geliyor.

Buji piposu mutlaka değişecek, ama değişmediyse bile sıkıntı yok, eğer çekmeme problemi oluşursa kendin bile değiştirebilirsin. Yaklaşık 50-60 tl gibi bir masraf. Ayaklık müşürü mutlaka iptal edilmeli yada su almasını engelleyecek bir tertibat bulman lazım. İptal daha kolay. ben 26bindeyim konjektör bir sorun çıkarmadı Allah'a şükür. Koltuğu söküp konjektör bağlantılarını sıkıştır tırnaklarını düzelt. Muhtemelen sorun yaşamazsın. Ben hala orjinal lastikleri kullanıyorum ama gerçekten kötü lastikler.

2012-2013 modellerde kromaj daha fazladır. 2014-ve sonrasında krom yerine mat metal kullanılır pek çok yerinde. Ben parlak sevdiğimden 2013 aldım. O senin zevkine bağlı.

Şimdiden hayırlı olsun.
    CraCheR bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Selamlar,

2009 Model Gv250'm var. Arka amortisörleri değiştirmem gerekli. Orjinalini koreden buldum ancak 350-400 lira arası değişiyor, kargosu, değişim masrafı derken çok pahalı olacak bu şekilde. Muhadil olarak linkteki ürünü taktırsam uyar mı sizce? Virago için orjinal seti 135 lira fiyatı uygun gibi geldi? Orjinal olmama ihtimali nedir?

Başka bir yol sunabilecek olanın fikrini beklerim.

Bilgili dostların ilgisine sunarım. Selamlar.

http://www.motosikletparcalari.net/virago-250-arka-amortisor-seti-xv-250-pmu18226

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı caqaNTe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

2009 Model Gv250'm var. Arka amortisörleri değiştirmem gerekli. Orjinalini koreden buldum ancak 350-400 lira arası değişiyor, kargosu, değişim masrafı derken çok pahalı olacak bu şekilde. Muhadil olarak linkteki ürünü taktırsam uyar mı sizce? Virago için orjinal seti 135 lira fiyatı uygun gibi geldi? Orjinal olmama ihtimali nedir?

Başka bir yol sunabilecek olanın fikrini beklerim.

Bilgili dostların ilgisine sunarım. Selamlar.

http://www.motosikletparcalari.net/virago-250-arka-amortisor-seti-xv-250-pmu18226
    boyu ve rulman delik çapları tutması lazım. virago250 = keeway250 = Monero250 = Roadstar250 bu motorlar birbirinin klonu. muhtemel keeway250 piyasada bulmanız daha yüksek. motorsiklet servislerinde ikinci el satışlar olabilir. ya da bir arkadaşınızda. bu benzer motorları bulup arka amortisörün rulmandan rulmana boyunu ölçün. rulman delik çapını ölçün. boyu yaklaşık olarak +-2cm farklı ise kullanabilirsiniz. bu ölçüleri kesin öğrendikten sonra satın almanız daha mantıklı olur. linkteki amortisör GV250'ye nazaran biraz daha yumuşaktır. amortisör çentik ayarını 3 üncü kademeye getirirseniz bence yaklaşık olarak iyi olacaktır. sürüş sırasında da kendiniz kademeleri deneye deneye ayarlayabilirsiniz.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Bahse konu amortisör ölçülerinin tuttuğunu başka bir arkadaş söylemişti. Ancak birebir denemeden de olmıyacağı aşikar. Tam ölçüleri değerlendirebileceğim bir kaynak maalesef bulamadım. O yüzden sizlerden tavsiye beklemekteyim. Diğer modellerinde amortisör gruplarını araştırıcam. En uygun olanı seçmeyi umut ediyorum. Bir an öncede çözmeliyim. Yazdıklarınızı dikkate alıcam. Teşekkür ederim ilginize.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    gv 250 nin service manuelinde yazması gerekir bence ölçüler, bakmakta fayda var.

service manual

171. sayfada boyunun 199.8 mm olduğu yazıyor. ilk sayfalarda somunlarıyla ilgili bilgi vardı sanırım bir bakın.

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Arkadaşlar ailemle ortak kullanabileceğim bir otomobil yatırımı yapacağım için motorumu satacağım kısmetse, otomobilin borcunu bitirince tekrar açmak üzere motosiklet defterini bir süreliğine kapatacağım.

İlgilenen olursa forumdan birilerine devretmek isterim motoru, ilan aşağıdadır ilgilenen olursa mesaj atabilir..

2014 | Hyosung Gv250

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv 250 nin service manuelinde yazması gerekir bence ölçüler, bakmakta fayda var.

service manual

171. sayfada boyunun 199.8 mm olduğu yazıyor. ilk sayfalarda somunlarıyla ilgili bilgi vardı sanırım bir bakın.
    Teşekkür ederim ilginize. Bakıcam ilgili yere.

Arkadaşlar iyi günler daha önce konuşuldumu bilmiyorum ama benim gv250 ye plasti dip ile boya yapmayı planlıyorum , daha önce yapan varmı acaba yada sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir ?

lobomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı yilfth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler daha önce konuşuldumu bilmiyorum ama benim gv250 ye plasti dip ile boya yapmayı planlıyorum , daha önce yapan varmı acaba yada sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir ?
    2 ay sonra çeşitli yerlerinden kavlamalar ve çizilmelerden dolayı söker atarsın...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kış geldi forum iyicene sessizleşti.Ben akü kutup başlarını söküp depoyu biraz doldurup kış uykusuna yatırdım motosikleti..Sıkı giyinince soğuk sorun olmuyor ama buzlanmalar çok tehlikeli.En azından yoldaki buzlanmalar geçene kadar biraz ara verdim.Geçen yakın bir arkadaşımın motosiklketi buza denk geldi zor toparladı o da tırsıtı bir süre ara verdi.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250 EFI 2016
    herkese merhabalar

bir kaç aksesuara ihtiyacım var bana yardımcı olursanız sevinirim. Epey arastırma yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım ya cok pahalı yada uyumsuz.

1-ön cam siperlik
    2-motor koruma demiri
    3-sisybar
    4-yan heybe

önerebileceğiniz marka model veya site var ise cok sevinirim yada elindeki kullanmadıgı aksesuarı satmak isteyen olursa görüşebilirim

saygılar...

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    http://www.kalyoncumotor.com/CHOPPER...2,PR-6509.html piyasada bulabildiğim en uygun cam bu

Motosikleti
    HYOSUNG GV250 EFI 2016
    bu siteye baktım fiyatı da uygun fakat stokta yok..bakmadıgım yer kalmadı neredeyse ama sonuc alamıyorum

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarık dik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar

bir kaç aksesuara ihtiyacım var bana yardımcı olursanız sevinirim. Epey arastırma yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım ya cok pahalı yada uyumsuz.

1-ön cam siperlik
    2-motor koruma demiri
    3-sisybar
    4-yan heybe

önerebileceğiniz marka model veya site var ise cok sevinirim yada elindeki kullanmadıgı aksesuarı satmak isteyen olursa görüşebilirim

saygılar...
    Sissy bar ve koruma demiri için öncelikle Metal Sanatları Atolyesi'ne bir göz atın derim.Sanırım en dayanıklı onların ürettiği ürenler.Hatta forumdan bir arkadaş galiba MSA dandı.;
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...87445650/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...88504386/detay
    Bursa'da da BSC Custom adında bu işlerle uğraşan küçük bir atölye var.Hem koruma demiri hem sissy bar hem de ön cam bulabilirsiniz.
    Bunların dışında Hyosung Source ta orjinal koruma demiri ve hemde sissy bar var.

Heybe çanta olarak çoğu kişi Armode AR-750 Deri Çanta kullanıyor.Ölçü olarak sanırım bizim motosikletlere uygun.Ama zevkinize göre biraz uğraş ile bir çok çanta olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250 EFI 2016
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sissy bar ve koruma demiri için öncelikle Metal Sanatları Atolyesi'ne bir göz atın derim.Sanırım en dayanıklı onların ürettiği ürenler.Hatta forumdan bir arkadaş galiba MSA dandı.;
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...87445650/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...88504386/detay
    Bursa'da da BSC Custom adında bu işlerle uğraşan küçük bir atölye var.Hem koruma demiri hem sissy bar hem de ön cam bulabilirsiniz.
    Bunların dışında Hyosung Source ta orjinal koruma demiri ve hemde sissy bar var.

Heybe çanta olarak çoğu kişi Armode AR-750 Deri Çanta kullanıyor.Ölçü olarak sanırım bizim motosikletlere uygun.Ama zevkinize göre biraz uğraş ile bir çok çanta olur diye düşünüyorum.
    cevaplar için cok teşekkür ederim daha cabuk sonuca ulaşıcam sayende..

saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

sevgili Thracian arkadaşım cevabına istinaden sahibindene girip ilan sahibi ile iletişime geçtim fakat gün boyunca dönüş olmadı..an itibari ile ilan süreleri dolmuş. şansıma tüküreyim

bursa da bsc custom ı sabahtan beri arıyorum bulamıyorum sosyal medya ve internet üzerinden..

not:sitemim sana değil şansıma

Motosikleti
    Hyosung Gv250 - 2015
    Selamlar. 2015 model gv250 ye gore orta sehpa ariyorum. Diger marka motorlardan buna gore uyumlu olani bilen var mi. Bilenlerden yardim rica ediyorum. İnternetten tam olarak gv250 icin olani sadece hyosungsource sitesinde var. O da 1-2 ayda gelihor. Baska uyan varsa onu aliyim dedim

Mesela bu uyar mi

http://www.kalyoncumotor.com/KANUNI-SEYHAN-250-C-CHOPPER-150250-ORTA-SEHPA,PR-4965.html

................................

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Arkadaşlar sizce bu çantalar bizim motorda nasıl durur ? canlısını gören var mı?

http://urun.n11.com/canta/arwic-22-l...tail_crosssell

siyahus bu çantalar berbat.çakmanın çakması.orrjinalini al.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler