Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ya senin motorda bir sorun var yada motora daha alışmadığın için çok devirli kullanıyorsun bir buçuk ay önce izmir-istanbul yapmıştım toplamda 390 km yol ve toplamda 70 lira gibi bir yakıt harcamıştım. gaz kesme sorununa gelince bir ara bendede vardı servis düzeltti. hatta öyleydiki motor ışıklarda durunca devir saati oynamaya başlayıp (500 devirlik oynamalar)çat diye stop ediyordu. bu sorundan sonra servise gitmiştim çözdüler. buji filan değişti marş motorunda bir arıza vardı (daha sonra motor kafasına göre çalışmaya başlamıştı marşa basınca tık diye ses geiyordu başka ses yok 5-6 basıştan sonra marş alıyordu) işte hava filtresi yağ filtresi bayağı birşey değişti hazır gitmişken 7000 bakımınıda yaptırmıştım tabi. bu arada motorun üzerindeki çantalarıda göstereyim.

http://images.hepsiburada.net/assets...OA_3335486.jpg

http://images.hepsiburada.net/assets...OA_3335484.jpg

öndeki sosis çantayı saymama gerek yok sanırım.

sissy barı ve yüklüğü koreden getirtmiştim.
    Şu bahsettiğin 500 devirlik oynama bendede oldu, trafik lambalarında durduğumda motor hemen stop ediyor. Bu iyi bir usta istiyor anlaşılan

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz oldukça fazla yakmış, sanıyorum karbratörlü model. bilecikte hyosuntan anlayan bir ustanız varsa karbratör ayarı yaptırmanızı tavsiye ederim, bende bir ara sakin kullanımda 5 litre yakmaya başlamıştım ayar ve temizlik yaptırınca düzelmişti..

yalnız hyosungtan anlayan birisi olması lazım yani v tvin motordan anlayan, çünkü karbratör ayarıda olsa çift silindir olduğu için senkron ayarı yapılması lazım

bana bu kadar fazla yakmasının nedeni karbratör gibi geldi, ha bu arada unutmadan söyleyeyim eğer hava filtresi çok uzun süre değişmediyse yine 5 litre yakmaya başlıyor. önce hava filtresinin durumuna bakın
    Bilecik parça konusundada usta konusundada malesef imkansızlara oynuyor. Bana en yakın yerler Eskişehir Bursa Sakarya buralarda sağlam güvenilir birine ihtiyaç var. Ben orjinalinde ne varsa olsun istiyorum herşeyiyle. Biraz uğraşcaz anlaşılan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom

Bilecik parça konusundada usta konusundada malesef imkansızlara oynuyor. Bana en yakın yerler Eskişehir Bursa Sakarya buralarda sağlam güvenilir birine ihtiyaç var. Ben orjinalinde ne varsa olsun istiyorum herşeyiyle. Biraz uğraşcaz anlaşılan
    Eskişehir'de yanık kahvelerin orada büyük cc'li motorlara bakan Yener Usta ve Gaffar Okkan caddesinin başında yanlış hatırlamıyorsam Teknik Motor isminde bir motorcu var. Gaffar Okkan caddesinin başında olan motorcuya arkadaşım GT250'sini götürüyordu. Memnunmuş.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı ışıkseyahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu bahsettiğin 500 devirlik oynama bendede oldu, trafik lambalarında durduğumda motor hemen stop ediyor. Bu iyi bir usta istiyor anlaşılan

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

güvenilir usta bile bazen birşey yapamıyor. o sorun ile servise gittiğimde adam motoru çalıştırıyor tık yok saat gibi. ben dönüyorum tırt gitti. sonra hop geri. en son adama şunu dedim motoru sana bırakayım biraz dolaş hatta istediğin kadar dolaşki sorunu gör ve çözüm bul ona göre yapalım dedim tamam dediler öyle çözdüler. ama tamirden sonra adamın bana dedikleri aynen yukarıda yazdıklarım gibiydi. bujiler değişti marş motorunda arıza vardı o tamir edildi vs düzeldi şimdi saat gibi ALLAH NAZARDAN SAKLASIN. bu arada motorun enjeksiyonlumu karbüratörlümü?

arkadaşlar gv250 şuan sıfır olarak nerden alınabiliyor,firma değişti galiba,yeni firma satışa başladı mı?web sitesine bakıyorum hala yapım aşamasında diyor.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    uniteks diye arat kısacası motoran sym gibi markalar nerelerde satılıyorsa oda oralarda satılır.

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gv250 şuan sıfır olarak nerden alınabiliyor,firma değişti galiba,yeni firma satışa başladı mı?web sitesine bakıyorum hala yapım aşamasında diyor.
    hocam istanbul'daysan Zgaraj var içerenköyde, sahibinden.com da ilanları da var. Şu an kampanya yapmışlar ruhsat + plaka da dahil 12.450 tl. hafta içi ben teslim aldım motorumu, tavsiye ederim, ilgililer bayağı.
    2013 Mondial MCX150 (06.2013-10.2013/1000km) -- 2015 Hyosung GV250 (06.2015-..)

merhaba, arka fren balatası almak istiyorum. sahinmotor dışında bulamadım ancak "şikayetvar" da epey bir şikayet var bu firma ile alakalı. nereden temin edebilirim acaba ? ya da özel bir ebatı yoksa her hangi bir "kampana" fren balatası uyar mı acaba ?

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızıltoprak - İstanbul Motor - Link
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.ben bursadayım,yarın sym bayisine gideyim bakalım ellerinde var mı?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı geeklanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, arka fren balatası almak istiyorum. sahinmotor dışında bulamadım ancak "şikayetvar" da epey bir şikayet var bu firma ile alakalı. nereden temin edebilirim acaba ? ya da özel bir ebatı yoksa her hangi bir "kampana" fren balatası uyar mı acaba ?
    Dostum SAKIN OLA ŞAHİN MOTORA BULAŞMA sipariş verirsin ürün gelmez veya bambaşka birşey gelir. gerekirse koreden getirt ama ŞAHİN MOTORA BULAŞMA.

istersen delta motorlu araçları ara. geçenlerde onlardan alışveriş yaptım gerçekten işlerini düzgün yapıyorlar. belki ellerinde vardır.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum SAKIN OLA ŞAHİN MOTORA BULAŞMA sipariş verirsin ürün gelmez veya bambaşka birşey gelir. gerekirse koreden getirt ama ŞAHİN MOTORA BULAŞMA.

istersen delta motorlu araçları ara. geçenlerde onlardan alışveriş yaptım gerçekten işlerini düzgün yapıyorlar. belki ellerinde vardır.

Deltadan 2 alışveriş yaptım sorun yaşamadım. Denemeye değer buluyorum. GV250 nin neredeyse her parçası var ve her parçadan kastım da yağ yağ filtresi değil.

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deltadan 2 alışveriş yaptım sorun yaşamadım. Denemeye değer buluyorum. GV250 nin neredeyse her parçası var ve her parçadan kastım da yağ yağ filtresi değil.
    Hocam ben de deltadan uzun yol ayaklığı ve ön cam almak istiyorum, ürünleri nasıl kaliteli mi? bayinin söylediği fiyatın yarısına satıyor neredeyse.

Bayide uzun yol ayaklığına 115 euro, koruma demirine ise 180 euro gibi birşey söylediler.
    2013 Mondial MCX150 (06.2013-10.2013/1000km) -- 2015 Hyosung GV250 (06.2015-..)

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Utided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de deltadan uzun yol ayaklığı ve ön cam almak istiyorum, ürünleri nasıl kaliteli mi? bayinin söylediği fiyatın yarısına satıyor neredeyse.

Bayide uzun yol ayaklığına 115 euro, koruma demirine ise 180 euro gibi birşey söylediler.
    Deltadan en son yaptığım alışveriş uzun yol ayaklığıydı. bence gaye memnunum üründen. koredekinin aynısı olduğunu söylemişti firma zamanında oradanmı ne getirmişler tam bilemiyorum ama ürünün kutusuydu montaj talimatıydı filan korece. zaten montajında birşey yok sadece kendi ayaklıkları elindeki malzemelerle sökemezsin bir motorcuya git söksünler (bağlantı elemanları filan içinde geliyor).

cevaplar için teşekkürler. parçayı ebc s606 olarak bulabildim - merkez yedek parçadan. sipariş ettim hayırlısı ile. şahine bulaşmamaya özen göstereceğiz artık.

Motosikleti
    Dragstar 650 Sport
    Arkadaşlar Merhaba,

Foruma yeni katıldım ve yakın zamanda GV 250 sahibi olmak istiyorum. Forumda biraz araştırma yaptım ama yeterince (kısa zamanda) bilgiye ulaşamadım ve işin kolayına kaçıp sizlere sormak istedim. 2007 ve 2008 model GV 250 almak istiyorum. Şu aralar fiyatları uygun gözüküyor. Bu modellerde ekstra nelere dikkat etmem lazım. Kronik bir cdi probleminden bahsediliyor. açıklama yapabilirmisiniz. Motordan biraz ses almayı sevdiğim için özellikle karbüratörlü eski modelleri düşünüyorum. enjeksiyonlu modellerde [(tek egzos çıkışı)yanlış bilmiyorsam] ses durumu nedir ve nasıl değişiklik yapılabilir.
    Yardımlarınız ve anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Tormentor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Foruma yeni katıldım ve yakın zamanda GV 250 sahibi olmak istiyorum. Forumda biraz araştırma yaptım ama yeterince (kısa zamanda) bilgiye ulaşamadım ve işin kolayına kaçıp sizlere sormak istedim. 2007 ve 2008 model GV 250 almak istiyorum. Şu aralar fiyatları uygun gözüküyor. Bu modellerde ekstra nelere dikkat etmem lazım. Kronik bir cdi probleminden bahsediliyor. açıklama yapabilirmisiniz. Motordan biraz ses almayı sevdiğim için özellikle karbüratörlü eski modelleri düşünüyorum. enjeksiyonlu modellerde [(tek egzos çıkışı)yanlış bilmiyorsam] ses durumu nedir ve nasıl değişiklik yapılabilir.
    Yardımlarınız ve anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    kronik sorun olarak motor çalışırken boş vitese geçmeme ve 5.500 devirde (bu sorun karbratörlülerde var) bazen takılma yapıyor gaz versende devir sabitleniyor.

ama bunlar cdi değiştirecek şanzıman indirecek sorunlar değil alışıyorsun zamanla

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Selamlar arkadaşlar İstanbul için soruyorum, motor yağınızı kaç km de hangi yağla değiştiriyorsunuz ? 2000 km şu marka ve 10w40 falan gibi net olursa sevinirim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar İstanbul için soruyorum, motor yağınızı kaç km de hangi yağla değiştiriyorsunuz ? 2000 km şu marka ve 10w40 falan gibi net olursa sevinirim.
    istanbulu iklim bakımından sordunuz sanırım, ben bursadayım iklimlerimiz aynı o yüzden cevap vermek isterim.

kitapçıkta her 4000 km ve türkiyedeki her türlü hava koşulunda 10-40 kullanın diyor. ben 3.500 km de değiştirdim şimdiye kadar hep 10-40 koydum.

marka konusu tartışılır ben castrol power1 enduro olanından koyuyorum. motul koyanda var ıpone koyanda
    siyahus bunu beğendi.

Motosikleti
    Dragstar 650 Sport
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kronik sorun olarak motor çalışırken boş vitese geçmeme ve 5.500 devirde (bu sorun karbratörlülerde var) bazen takılma yapıyor gaz versende devir sabitleniyor.

ama bunlar cdi değiştirecek şanzıman indirecek sorunlar değil alışıyorsun zamanla
    Hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Fakat bir sorum daha olacak. Cahilliğimi mazur görün en başta. karbüratörlü modellerde pek sorun olduğunu düşünmesemde enjeksiyonlu modellerde egzos da değişiklik yapma , açtırma vs işlemleri pek doyurucu ve kolay olmuyor deniliyor. Bu konuda açıklıyıcı olabilecek biri varmı ?
    Teşekkürler.

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Motorun yoksa karbüratörlü al enjeksiyonlu alma. En önemli önerim bu.

Enjeksiyonlu aldıysan da sağı soluyla oynama ve konjektörünü beklemeden değiştir beyni yakma.Egzosta değişiklik yapacaksan remap yapamıyorsan backfire yaşayabilirsin.

Çok karışık yazmışım aslında,pat pat egzos sesi yapabilir onun da seveni var sevmeyeni var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler