Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar arkadaslar.

Bir kac sorun var sizlerler paylasacagim. Onceki sayfalarda da benzer seyler okudum ama yine de sorayim farkli durumlar olabilir.

Benzin gostergesinde sorun var actik baktik fakat gorunurde birsey yok fakat durum su sekilde.. depo dolu oldugu halde ibre sona inmis halde gosteriyor. Depoyu söktuk samandirayi cikardik el ile manuel olarak samandirayi oynattik depo bosalir gibi indiriyoruz elle ve sonra depo dolmus gibi samadirayi kaldiriyoruz fakat ibre yukari cikmiyor. Gostergeye giden kablolarda olcum yapildi sari kabloya elektrikler akim azligi var fakat kablo zaten otuz cm kadar bir sey ve kopuk arizali da degil ustayla baya ugrastik en son sinirlendim dedim bosver usta cok ugrastik ve topladim gostergeyi yerine taktik baslarim boyle ise dedim

Diger bir sorun ise once ki sayfalarda da yazdim aku sorunu olarak dusundugum mars basmama sorunudur.

uc bes gun de bir biniyorum diye motor yatiyor diye eyvallah dedim belki o yuzden sarj bitiyordur diye fakat dun 170 km yol yaptim ve aksam park ettim sabah calistirmak istedim yine olmadi.

Neyse vurdurdum calistirdim baska yere gittim islerim bitti iki uc saat sonra ciktim calistirmak istedim yine akim zayifti mars basmadi ve vurdurdum calistir oyle devam ettim.

Yeni aku takmayi dusunuyorum siz ne dusunuyorsunuz ? Uzerinde ki aku sanirim en az 1-2 yil arasi vardir ve once ki sahibi de pek kullanmamisti motor yatmis. Bosch yuasa veya mutlu gold aku vs bu gibi akulerden kuru aku alip takmayi dusunuyorum.

Ve son olarak vitesteyken marsa basiyorum calismiyor ama bosa alinca calisiyor. Ayak musurunden mi acaba onceki sayfa da baska bir kullanici da aynisi olmus wd40 gaz yagi vs ile halletmis bakalim bende deneyecegim umarim sorun cozulur.

Ana problem mars basmama ve motorun giy giyy veya tik tik etmesidir ve benzin gostergesinin ibresinin asagi inip ve depo dolunca yukari cikmamasidir.

Herkese tesekkur ederim.
    Benzin şamandırasını düzeltecek kadar elektrikten anlayan (yani az da olsa USTA) birini bulursan yapılır o basit bir şey.

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üçüncü olarak motor vitesteyken marş basmaz, çalıştırman için boşa alman şart..
    Foruma üye olurken "bilmediğiniz şeyler hakkında içinizden geldiği gibi bir şeyler uydurup bunu yüksek özgüvenle kesinlikle doğruymuş gibi itelemelisiniz" gibi bir şey yazıyordu sanıyorum ben görmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12volt 12 amper taksam ne olur ki. Ustaya sordum oda 12 ye 12 olsun iyi olur demisti.
    evet iyi olur, enjeksiyonlulara takılıyor 12 amper ama bizimkilerede olur problem olmaz

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Levent ayak uzatma aparatının resmini koyabilirmisin dostum

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Mail adresi verirsen atayım dostum

Motosikleti
    GV 250
    Whatsap olurmu

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Tamam o da uyar

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Levent abi, buraya da eklesen keşke, ilerde lazım olacak..

Motosikleti
    GV 250
    Tamam özele yazıyorum

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Lastiklerim geldi istanbul avrupa yakasında nerede taktırsam?

Balans ayarı önemli anladığım kadarıyla yapan bir yer lazım

Motosikleti
    GV 250
    Levent ne oldu abi gönder şu resimleri artık ya

Motosikleti
    Savalarım bugün tamamdır debriyajı da ayarladım Sn. Levent in dediği gibi.

Lastikleri beğendim Sava ile Shinko arasında gerçekten kalın bir hat var fren ve viraj özellikle en fark edenler oldu.

Debriyajı denilen şekilde hazırladım ama bu motorun şanzımanı kemikli kardeşim kesin bilgi yayalım Boşa yumuşak geçse vites atarken 1-2 arası bir tereddüt veya boşa rahat geçmeyeceğim diyor karar senin

Ama çok memnunum bu motordan. Yeni motor alsam da satmayacağım yıllık vergisi 60 sigortası 150 nedir ki
    ogzcngdk bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Reason lastikleri nerden aldın nerde taktırdın. Taktırdığın yerde balans yapıyorlarmı. Bana Anadolu yakasında görerek satın alıp taktırabileceğim bir yer lazım.

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savalarım bugün tamamdır debriyajı da ayarladım Sn. Levent in dediği gibi.

Lastikleri beğendim Sava ile Shinko arasında gerçekten kalın bir hat var fren ve viraj özellikle en fark edenler oldu.

Debriyajı denilen şekilde hazırladım ama bu motorun şanzımanı kemikli kardeşim kesin bilgi yayalım Boşa yumuşak geçse vites atarken 1-2 arası bir tereddüt veya boşa rahat geçmeyeceğim diyor karar senin

Ama çok memnunum bu motordan. Yeni motor alsam da satmayacağım yıllık vergisi 60 sigortası 150 nedir ki
    Yeni lastiklerin hayırlı olsun.
    Lastikleri nerede taktırdın ? toplam masrafın ne oldu ? alması takması balansı falan derken ?
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    GV 250
    Vay be arkadaş ne zormuş bir resim yüklemek tamam levent eksik kalsın

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Arkadaşlar Merhaba

Motorumu satıyorum ilgilenen arkadaşlar olursa sahibinden.com http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-2014-model-hyosung-gv250-sifir-ayarinda-210481666/detay/) adresinde gerekli açıklamaları ilanda yazdım herkese kolay gelsin.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar elimde bu resimlerde görünen tarzda ince profil şeklinde demirler var.

Yan çantalar için demir yapmak istiyorum fakat ölçüler konusunda kararsız kaldım.

Acaba kare şeklinde mi yapsam ? yoksa normal yan şekilde olan demir tarzında mı yapsam ?

Bu çanta demirleri nette satılan ve bizim motora uygun demirler ve fiyatı 80 tl satılıyor.

Motosikleti
    NC 700 X
    dadaş-bb ben o demirleri kendim yaptım. 13 mm hidrolik borusundan 1,5 metre alıp ikiye kestim. Uçlarını ezip 9 mm deldim. Kare şeklinde büktüm. Üzerindeki cıvatanın 3 cm uzunu ve paslanmaz olanından aldım. Gayet kullanışlı oldu. İnternetten alışveriş yapma alışkanlığım olsa senin eklediğin alt resimlerdekileri satın alırdım.

Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Alıntı sorunlu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be arkadaş ne zormuş bir resim yüklemek tamam levent eksik kalsın
    Kardesim kusura bakma unuttum ben onları,attım simdi dostum
    Gitmek istedikten sonra her yer yakındır.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaşlar selam,

Motoran ile gelen 2015 modelden ilk alan ben olacağım sanırım, bir aksilik olmazsa haftaiçi kavuşuyorum. Tabi pek çok konuda yardıma ihtiyacım var ama öncelikli olarak lastik arıyorum.

Orijinal ebatları değiştirmek istemiyorum, alacağım takımın aynı desen (model) olmasını istiyorum fakat bulamıyorum. Aslında michelin, pirelli, bridgestone ister gönül ama metzeler, sava ne bulursam shinkodan iyidir diyerek lastik arıyorum. Sizler lastik olarak ne kullanıyorsunuz, ne tavsiye edersiniz ve nereden bulabilirim?

Motosikleti
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni lastiklerin hayırlı olsun.
    Lastikleri nerede taktırdın ? toplam masrafın ne oldu ? alması takması balansı falan derken ?

Şirinevlerde tanıdık bir çocuk vardı bir de lastikçide kontrol ettirdik balansı total 50 verdik çıktık.Balans problemi vuruntusu falan yoktu zaten ölçümde de çıkmadı.

Bu arada debriyaj konusunda ayarı yanlış yapmışım şimdi becerdim ve gerçekten şanzıman kemikli falan değilmiş bizim haksızlık etmişim

Savalar hakkında sıcak havada ilk izlenimlerim;

İlk taktığımda yanlışlıkla fazla şişirmişiz yoldaki her titreşimi hissettim ama bu haldeyken frenler aşırı hassastı dokunsan çakılıyordu yere bunun nedenini çözemedim fazla şişirmek neden frenajı artırsın

Virajda shinkodan fersah fersah iyi.Chicken Strip kalmıyor hiç.

Bozuk zemin bozuk satıhta shinkoda çizgi görünce kafa nereye biz oraya hesabı giderdim. Şimdi aa zemin bozukmuş diyorum giderken. Hamuru yumuşak Savanın o kesin.

5 üzerinden Shinkoya göre artılarını puanlarsam;

Bozuk zemin +4
    Frenaj +2
    Islak zemin +3
    Viraj performansı +3
    Kuru düzgün asvalt +1 (kuru asvaltta Shinkolar da berbat değil.)

150/80 den 140/90 a geçmek konusunda düşüncemi sorarsanız %0.1 lik fark bile ben hissetmedim.
    siyahus bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler