Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Daelimi bilmiyorum ama diğerleri gv 250 nin yanına yaklaşamaz japonlardan bahsetmişiniz daha önce gördünüzmü bilmiyorum ama 250 dragstar gvden çok çok fazla iyi bir makina değil bence ben sadece şu anki iğrenç renkler ve daha önce parlak krom olan yerlerin şu an mata dönmesinin gvyi bitirebileceğini düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2015 modelinin 13.500 TL olduğunu nereden öğrendiniz? Sahibinden.com da Motorport 12.490 TL demiş 2015 fiyatına.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Tayfune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 modelinin 13.500 TL olduğunu nereden öğrendiniz? Sahibinden.com da Motorport 12.490 TL demiş 2015 fiyatına.
    Evet ben de göremedim. Nerede yazıyor 13.500 TL ? En son Kuralkan'ın fiyat listesinde 12.599 TL, sahibinden.com'daki sıfır ilanlarda ise 12.490 TL yazıyor.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı sorunlu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelimi bilmiyorum ama diğerleri gv 250 nin yanına yaklaşamaz japonlardan bahsetmişiniz daha önce gördünüzmü bilmiyorum ama 250 dragstar gvden çok çok fazla iyi bir makina değil bence ben sadece şu anki iğrenç renkler ve daha önce parlak krom olan yerlerin şu an mata dönmesinin gvyi bitirebileceğini düşünüyorum
    olay zaten yanına yaklaşıp yaklaşamama olayı değil daelim ve belki rks yani eski kewaay dışında hepsi bir tık geridedir belki gv den bu doğru ama fiyat amortismanı düşünüldüğünde bu pay o bir tık geride olmasını çok rahat tölere eder..

6-8 bin tl arası motor almak var nerdeyse 14 bin tl ye motor almak var hemde 250cc ve cruiser.. aradaki uçurum fiyat farkı her şekil gv ile diğerlerinin arasındaki kalite farkını tolere eder.. ve herkesde şunu der abi gv çok güzel kaliteli motor ama o para verilmez çok pahalı..

biz bunu regalde yaşadık bire bir aynısını .. regal regalken türkiyede.. bendede bir tane regal vardı.. aynen regalde böyle distiribütör falan değiştirdi bir bakdık sıfır fiyatlar yeni gelen seride uçmuş .. iyi dedik biz bizimkileride güzel fiyata satarız ama bakdık ne gelen var ne giden sıfırlarıda çok pahalı diye satılmaz oldu iyicene sonra o regalci kesimde başka motorlara yöneldi kayboldu gitti..

Motosikleti
    GV 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olay zaten yanına yaklaşıp yaklaşamama olayı değil daelim ve belki rks yani eski kewaay dışında hepsi bir tık geridedir belki gv den bu doğru ama fiyat amortismanı düşünüldüğünde bu pay o bir tık geride olmasını çok rahat tölere eder..

6-8 bin tl arası motor almak var nerdeyse 14 bin tl ye motor almak var hemde 250cc ve cruiser.. aradaki uçurum fiyat farkı her şekil gv ile diğerlerinin arasındaki kalite farkını tolere eder.. ve herkesde şunu der abi gv çok güzel kaliteli motor ama o para verilmez çok pahalı..

biz bunu regalde yaşadık bire bir aynısını .. regal regalken türkiyede.. bendede bir tane regal vardı.. aynen regalde böyle distiribütör falan değiştirdi bir bakdık sıfır fiyatlar yeni gelen seride uçmuş .. iyi dedik biz bizimkileride güzel fiyata satarız ama bakdık ne gelen var ne giden sıfırlarıda çok pahalı diye satılmaz oldu iyicene sonra o regalci kesimde başka motorlara yöneldi kayboldu gitti..
    Mantıklı bir yaklaşım zaten şu an için motorumu satsam kesinlikle hyo düşünmem artık biter benim için çünkü güzel giden herşeyi bok ettiler renklerini bozdular parlak kısımları mat yaptılar zaten enjeksiyon olayını sevmedim hiç birde dediğin gibi fiyat olayından sonra zor satarlar ha birde şunu sormak istiyorum gvnin turuncu siyah rengi neden bizde yok halbuki en güzel rengi o distribitörmü getirmiyor yoksa türkiyeye vermiyorlarmı o rengi

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Herkese merhabalar arkadaslar.

Bir kac sorun var sizlerler paylasacagim. Onceki sayfalarda da benzer seyler okudum ama yine de sorayim farkli durumlar olabilir.

Benzin gostergesinde sorun var actik baktik fakat gorunurde birsey yok fakat durum su sekilde.. depo dolu oldugu halde ibre sona inmis halde gosteriyor. Depoyu söktuk samandirayi cikardik el ile manuel olarak samandirayi oynattik depo bosalir gibi indiriyoruz elle ve sonra depo dolmus gibi samadirayi kaldiriyoruz fakat ibre yukari cikmiyor. Gostergeye giden kablolarda olcum yapildi sari kabloya elektrikler akim azligi var fakat kablo zaten otuz cm kadar bir sey ve kopuk arizali da degil ustayla baya ugrastik en son sinirlendim dedim bosver usta cok ugrastik ve topladim gostergeyi yerine taktik baslarim boyle ise dedim

Diger bir sorun ise once ki sayfalarda da yazdim aku sorunu olarak dusundugum mars basmama sorunudur.

uc bes gun de bir biniyorum diye motor yatiyor diye eyvallah dedim belki o yuzden sarj bitiyordur diye fakat dun 170 km yol yaptim ve aksam park ettim sabah calistirmak istedim yine olmadi.

Neyse vurdurdum calistirdim baska yere gittim islerim bitti iki uc saat sonra ciktim calistirmak istedim yine akim zayifti mars basmadi ve vurdurdum calistir oyle devam ettim.

Yeni aku takmayi dusunuyorum siz ne dusunuyorsunuz ? Uzerinde ki aku sanirim en az 1-2 yil arasi vardir ve once ki sahibi de pek kullanmamisti motor yatmis. Bosch yuasa veya mutlu gold aku vs bu gibi akulerden kuru aku alip takmayi dusunuyorum.

Ve son olarak vitesteyken marsa basiyorum calismiyor ama bosa alinca calisiyor. Ayak musurunden mi acaba onceki sayfa da baska bir kullanici da aynisi olmus wd40 gaz yagi vs ile halletmis bakalim bende deneyecegim umarim sorun cozulur.

Ana problem mars basmama ve motorun giy giyy veya tik tik etmesidir ve benzin gostergesinin ibresinin asagi inip ve depo dolunca yukari cikmamasidir.

Herkese tesekkur ederim.

Motosikleti
    kuba kee100
    herkese merhabalar,

konuyu dışardan takip ediyorum bir kaç günden beri.. üye olayım dedim üşengeçliğimi yenip gv250yi bir kaç haftadır araştırıyorum.. çok hoşuma gitti bu motosiklet ama denildiği gibi fiyatları çok yüksek geldi bana da (motosikletten hiç anlamayan bana bile yüksek geliyor da üreticiler ya da dağıtıcılar bunu hesap etmiyor mu marka değeri açısından acaba..kime ne patlatırsak mantığına geçmişler sanırım) motosikletim yok arabam yok bisikletim dahi yok, tabanvayım araba kullanmayı seviyorum fakat motosiklet kullanmayı da çok istiyorum ve bu konuda sıfırın altında eksilerdeyim.. öğreniriz inşallah yaş çok geçmeden.. motosiklet alma niyetim var, ehliyet, eğitim ve güvenlik ekipmanları alacağım ilk başta.. tavsiyelere de açığım konuya aktif olarak dahil olmak isterdim ama motosikletler hakkında hiç bir bilgim yok onun için af ola.. arada bir yazarım da inşallah laf kalabalığı yapmamış olurum affınıza sığınarak..

Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

saygılar

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar arkadaslar.

Bir kac sorun var sizlerler paylasacagim. Onceki sayfalarda da benzer seyler okudum ama yine de sorayim farkli durumlar olabilir.

Benzin gostergesinde sorun var actik baktik fakat gorunurde birsey yok fakat durum su sekilde.. depo dolu oldugu halde ibre sona inmis halde gosteriyor. Depoyu söktuk samandirayi cikardik el ile manuel olarak samandirayi oynattik depo bosalir gibi indiriyoruz elle ve sonra depo dolmus gibi samadirayi kaldiriyoruz fakat ibre yukari cikmiyor. Gostergeye giden kablolarda olcum yapildi sari kabloya elektrikler akim azligi var fakat kablo zaten otuz cm kadar bir sey ve kopuk arizali da degil ustayla baya ugrastik en son sinirlendim dedim bosver usta cok ugrastik ve topladim gostergeyi yerine taktik baslarim boyle ise dedim

Diger bir sorun ise once ki sayfalarda da yazdim aku sorunu olarak dusundugum mars basmama sorunudur.

uc bes gun de bir biniyorum diye motor yatiyor diye eyvallah dedim belki o yuzden sarj bitiyordur diye fakat dun 170 km yol yaptim ve aksam park ettim sabah calistirmak istedim yine olmadi.

Neyse vurdurdum calistirdim baska yere gittim islerim bitti iki uc saat sonra ciktim calistirmak istedim yine akim zayifti mars basmadi ve vurdurdum calistir oyle devam ettim.

Yeni aku takmayi dusunuyorum siz ne dusunuyorsunuz ? Uzerinde ki aku sanirim en az 1-2 yil arasi vardir ve once ki sahibi de pek kullanmamisti motor yatmis. Bosch yuasa veya mutlu gold aku vs bu gibi akulerden kuru aku alip takmayi dusunuyorum.

Ve son olarak vitesteyken marsa basiyorum calismiyor ama bosa alinca calisiyor. Ayak musurunden mi acaba onceki sayfa da baska bir kullanici da aynisi olmus wd40 gaz yagi vs ile halletmis bakalim bende deneyecegim umarim sorun cozulur.

Ana problem mars basmama ve motorun giy giyy veya tik tik etmesidir ve benzin gostergesinin ibresinin asagi inip ve depo dolunca yukari cikmamasidir.

Herkese tesekkur ederim.
    dostum benzin göstergesini boşver, yokmuş gibi davran.. tripmetreyi benzin göstergesi gibi kullan
    ikinci soruna gelicek olursak bencede sorun akünde, değiştirirsen problem kalıcağını sanmıyorum..
    üçüncü olarak motor vitesteyken marş basmaz, çalıştırman için boşa alman şart..

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Cevap icin tesekkur ederim bende pek takmiyorum gostergeyi ama calisir halden calismayan hale gelince insanin canini sıkıyor.

Hayir olayi anlamadin sanirim.motor vitesteyken debriyaji sıkıp calistiriyordum onceden yani ama simdi olmuyor.

Aku de kesin degisecegim bakalim artik.

Motosikleti
    Cevap icin tesekkur ederim bende pek takmiyorum gostergeyi ama calisir halden calismayan hale gelince insanin canini sıkıyor.

Hayir olayi anlamadin sanirim.motor vitesteyken debriyaji sıkıp calistiriyordum onceden yani ama simdi olmuyor.

öyle çalışıyormuymuşki ?? benimki öyle çalışmıyor

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Valla bende oyleydi

Ayrica aku olarak sanirim yuasa veya bosch 12Volt/12Amper almayi dusunuyorum.

Taksitli uygun fiyatli bulabilecegim yerler var mi (suan istanbul avcilardayim) yarin pazartesi aslinda alip taksam iyi olur cunki yarin aksama dogru yola cikacagim eve gidecegim tekirdaga dogru yola devam en azindan gelmisken imkanlarin oldugu buyuk sehirdeb eksiklerimizi giderelim.

Motosikleti
    NC 700 X

Ayaklık açıkken ve motor vitesteyken debriyajı çekip çalıştırabildiğinden eminmisin? Normalde motor viteste çalışırken debriyaj çekiliyken bile ayaklığı açarsan motor stop eder.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Motor vitesteyken ayaklik inince stop ediyor veya calismaz orada hemfikiriz.

Sorun su. Onceden ayaklik kapali oldugu halde debriyaji cekip calistirirken simdi calismiyor

Motosikleti
    Motor vitesteyken ayaklik inince stop ediyor veya calismaz orada hemfikiriz.

Sorun su. Onceden ayaklik kapali oldugu halde debriyaji cekip calistirirken simdi calismiyor
    sanırım benim motorda senin arızadan hep varmışta ben farkında değilmişim

sanırım debriyaj müşüründe problem var, resimde debriyaj telinin üstünde bulunan kabloyu çekince çıkarabiliyor olman lazım, onu çıkarırsan çalışacaktır..

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Sabahtan bakar denerim.

Aksam 5 km lik yolculuk icin calistirmak istedim motoru ve bu sefer mars tik bile demedi farlari actim elektrik var fakat aku bitmis artik buna kanaat getirdim. Her zaman ki gibi vurdurdum motor boguldu ama calisti.

Yarin kesin aku alip takmam lazim bu is boyle olmaz

Bu arada fotografta koruma demirinde ek lamba gordum bana da lazim nasil birsey takabiliriz ve ledli olmasi lazim ki direk fara baglasak heralde sorun olmaz.

Motosikleti
    Sabahtan bakar denerim.

Aksam 5 km lik yolculuk icin calistirmak istedim motoru ve bu sefer mars tik bile demedi farlari actim elektrik var fakat aku bitmis artik buna kanaat getirdim. Her zaman ki gibi vurdurdum motor boguldu ama calisti.

Yarin kesin aku alip takmam lazim bu is boyle olmaz

Bu arada fotografta koruma demirinde ek lamba gordum bana da lazim nasil birsey takabiliriz ve ledli olmasi lazim ki direk fara baglasak heralde sorun olmaz.
    far olarak kendi kullandıklarımı öneririm krom kaplama(nikel değil) kaliteli bir ürün o demirin üzerindekiler 1.5 senedir takılır her türlü hava koşulunu gördü ancak en ufak paslanma veya eskime yok... şimdi linkini bulamadım ama feyizoglu.com da sis farı kısmında olması lazım..

içindeki ampulün kesinlikle led olması lazım, ben aliexpress aracılığıyla getirttim. ancak çok uzun ömürlü olmuyorlar..
    led olduğu zaman tesisata röle sigorta vs koymana gerek olmuyor çünkü geçen akım çok düşük oluyor.
    genel olarak zahmetli bir iş, ben ana farın yanınada 2 tane takmıştım şimdi sökücem 1 tane ampul bozuldu elimdede yok uğraşmak istemiyorum artık..

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Anladim sagolasin

Yarin ilk is aku takmak olacak bakalim bir de aku pesine dusecegiz bulacagiz her gidi koca istanbul...

Motosikleti
    Anladim sagolasin

Yarin ilk is aku takmak olacak bakalim bir de aku pesine dusecegiz bulacagiz her gidi koca istanbul...
    hehehehe benimde geçen marş basmadı. 5-6 kere vurdurdum baktık olacak gibi değil tam rezillik ertesi gün benim ustanın dükkana götürdüm motoru soktuk 5 dk sonra yeni aküsüyle beraber çıkarttık bizimkilere 12 volt 9 amper akü takılıyor aklında bulunsun.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    12volt 12 amper taksam ne olur ki. Ustaya sordum oda 12 ye 12 olsun iyi olur demisti.

Motosikleti
    GV 250
    Arkadaşlar vurdurmayın yarın öbür gün pişman olursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Levent şu ayak uzatma aparatının bir resmini koyarmısın[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler