Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Trafik kuralları...

Katılımcı sayısı
58. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evrenseldir her zaman uyulmalıdır.

33 56.90%
  • Kurallar çiğnenmek içindir.

3 5.17%
  • Her yol ve durumun kendine özgü kuralları vardır.

23 39.66%
  • Polis görmediği sürece kural mural yoktur arkadaş.

3 5.17%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

şehir içinde test sürüşü yapılır ....... mı ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Trafiğe kapalı olmayan alanlarda motor testi ve hız denemeleri. Ancak Türkiye'de olur diyorum. Umarım başkalarına örnek olmaz.
    I'M BACK !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Alıntı derin adlı üyeden alıntı
    Trafiğe kapalı olmayan alanlarda motor testi ve hız denemeleri. Ancak Türkiye'de olur diyorum. Umarım başkalarına örnek olmaz.
    Sanırım yazımı tam olarak okumadınız. Yukarıdaki yazıyı okurken

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı
    Önemli: Kamera çekimleri tamamen bana aittir. Başka bir yerde izinsiz yayınlanmamasını, çekimlerin içeriğindeki kullanımla ilgili yorum yapılmamasını şiddetle rica ediyorum. Ayrıca videolar küçültülürken ses ve görüntüde bozukluk oldugunu unutmamak gerek.
    bölümünü atladığınızı umuyorum. Zira o mesajı yazmak kafamda canlandırmak hariç, yazıp düzeltmek, sonra üstünden gecip imla hatalarını bulmak, düşük cümleleri düzeltmek, resimleri upload edip yerlerine sırasına göre koymak, videoları upload etmek tam 6.5 saatimi aldı.. İşimden özel hayatımdan bu test yazısı için kaç saat harcadıgımı biliyor musunuz? Hiç bir kar amacı gütmeden sadece motosiklet camiası adına yararlı bir şey yapmış olmak için.Nice 6.5 saatler harcayabilirim. Yeterki yapılan iş begenilsin.. Fakat böylesine bir ayrıntıyı "umarım başkalarına örnek olmaz" diyerek kötülemek yapılan emeğe saygısızlıktan başka birşey değil.

acikyol Msn den görşebiliriz. Ulaşırsan butun sorularını cevaplarım.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Belki çok daha kuvvetli bir motorla aynı şeyler yapılsaydı ben de seninle aynı fikirde olurdum ama videoları dikkatli izlersen motorun trafikteki diğer araçlardan çok ta hızlı gitmediğini görürsün

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    o kadar uğraşılmış. bari emeğe saygın olsun

kolay bir iş sanki bu. istese yapmazdı ama bizim için ugraşmış çabalamış hemde videolar için eleştiri yapmayın demiş. biraz daha dikkatli olmalısın.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Trafiğe kapalı olmayan alanlarda motor testi ve hız denemeleri. Ancak Türkiye'de olur diyorum.
    Yoo bütün dünyada bu iş böyle oluyor. Gayet normal. Tam tersi pistte yapılan bir deneme hiç amaca uygun olmazdı.
    Umarım başkalarına örnek olmaz.
    Ben de umarım ki, bu uygulama bütün motosiklet firmalarına örnek olur ve eralpt gibi profesyonel kişiler tarafından yürütülür.

Bu vesile ile, ben de kendi adıma, hem eralpt hem de Global motor yetkililerini bu uygulama için tebrik eder, ve de teşekkür ederim
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Yoo bütün dünyada bu iş böyle oluyor. Gayet normal. Tam tersi pistte yapılan bir deneme hiç amaca uygun olmazdı.

Ben de umarım ki, bu uygulama bütün motosiklet firmalarına örnek olur ve eralpt gibi profesyonel kişiler tarafından yürütülür.

Bu vesile ile, ben de kendi adıma, hem eralpt hem de Global motor yetkililerini bu uygulama için tebrik eder, ve de teşekkür ederim
    Dünyanın hiçbir yerinde trafiğe açık bir alanda motor yada otomobil testi yapılmaz, yapılamaz. Testler profesyonel sürücüler tarafından trafiğe kapalı alanlarda yapılır. Kanunların maksimum 70km/h hıza izin verdiği bir yerde 150 - 160 km/h sürat yapıp, kendinizi ve diğerlerini riske sokup ondan sonra bunu belgeleyip herkese açık bir yerde bunu gösterirseniz adama "Gel öde cezanı derler"

Test adı altında kural çiğnemek nasıl bir mantıktır? Trafik akışı motor testine nasıl bir hizmette bulunur? Otomobillerin arasında farklı bir performans mı görülür? Trafiğe kapalı bir pistin performans açısından sokaktan ne farkı vardır. Bozuk yola dayanıklılık derseniz, pistlerde bozuk yol şartları da simule edilmektedir zaten.

Yarın bir gün biri çıkıp ta 10 tane biranın sürüşe etkilerini göstermek için "test" sürüşüne çıkarsa ne diyeceksiniz merak ediyorum.

Aşağıdaki videolardaki sürüşün güvenli ve kurallara uygun sürüşler olduğunu da savunursanız, diyecek birşeyim kalmıyor. Siz de aynı şekilde yol ortasında durup, otomobilllerin arasından, şerit ihlalleriyle devam edin motosiklet kullanmaya. Yakında minibüs şoförleri de bir forum kurup motosikletlerden şikayet etmeye başlarlar herhalde.

http://www.hemenpaylas.com/download/.../s1es.wmv.html

http://www.hemenpaylas.com/download/260689/123.wmv.html
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    Bilmem farkında mısınız ama bu tip polemiklerin olmasını istemediğim için çekimlerin içeriğindeki kullanımla ilgili yorum yapılmamasını şiddetle rica ediyorum. dedim. ama farkındayım ki şiddetle rica etmek bile bir işe yaramamış.

Kanunların maksimum 70km/h hıza izin verdiği bir yerde 150 - 160 km/h sürat yapıp
    Hangi kanuna göre TEM de 70 km hıza izin veriliyor merak ettim?

1- Ne kadar motosiklet sürücüsü oldugunuzu bilmiyorum ama TEM de 70 le giderseniz kamyonların altında ezilirsiniz. En sağlıklı motosiklet sürati Akan trafikten 10 km/h daha hızlı gitmektir.

2- Millet 280-290 hatta 299 u gördüm diye naralar atanları alkışlarken benim 160km süratim neden sizi rahatsız etti anlayamadım??? Sizin bu mantıgınıza göre 600 lük 1000 lik motorları alanlar da 70i gecmeyecek.. Hatta siz hiç 70 üzerine çıkmamış olmanız lazım..
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Her suçlu kendini "başkaları yapıyor ben de yaptım" diye savunursa kaos olur.

Bu 5 yaşındaki çocuk mantığıdır. Kendine "eğitmen" sıfatını uygun görmüş biri "test" yapıyorum diye kural çiğneyemez.

Herkese açık bir "forum" da resim - video yayınlayıp yorum yapmayın diyemezsiniz ancak "başka bir yerde kullanmayın" diyebilirsiniz.

İçinde bulunduğunu hiç bir durum ve yol size kural çiğneme hakkını vermez.

280-299 yaparsınız, videosunu çekip internete koyarsınız ama bunu korsan olarak yaparsınız kimliğinizi saklarsınız. Kanunun çiğnenme şekli görüntü olarak ne kadar hoş olursa olsun suçtur.

Eğittiğiniz kişilere de o şekilde şerit değiştirmelerini ve trafikten daha hızlı gitmalarini mi tavsiye ediyorsunuz?
    I'M BACK !!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Track Test nedir ?
    Road Test nedir ?
    Sorularının cevabı aynı zamanda bu polemiğin de cevabı olur kanısındayım

Motosikleti
    derin, konunun ve topicin amacını saptırmaya çalıştıgınız için daha fazla uzatmayacağım. Kazasız belasız bol km ler diliyorum.

Sadece aşağıdaki postları iyi okumanızı ve öyle yorum yapmanızı rica ediyorum.. Özür dilemeniz gerekirken hala haksız çıkışlar yapıyorusunuz.

Alıntı eralp adlı üyeden alıntı
    Biraz sabrederseniz çok güzel video ve fotograflarla yazı yakında geliyo.. Gelenlere burada birkaç video gösterebilirim tabi.. Nete koyamayacaklarımdan
    Alıntı ybrracingteam adlı üyeden alıntı
    abi niye nete koymuyacanki
    Onlar özel.. Nete koyucaklarım başka
    Alıntı kocaday adlı üyeden alıntı
    Valla eralp bekleyin dedi çünkü çok objektif bir yazı hazırlıyorum dedi bu yüzden bekliyormuşuz ama bazı videoları yayınlamayacağım diyerek ne kadar da objektif oldugunu gördük böylece.Kesin yüksek devirlere çıkıcak motor büyük ihtimalle rodajda olmasına ragmen bu videoları gören hyosung yetkilileride ondan hesap sorabilirler diyede bunları yayınlamayacaktır.Gördük ne kadar objektif olduğunu.
    kocaday, arkadaşım o söylediklerinle hiç alakası yok yayınlamayacagım dediğim şeylerin.. Ghost rider tarzı şeyleri burada test topicine koyarsak polemikler alır başını gider.. Kendi içinizde uydurup burada asılsız şeyler yazmanızın anlamı yok. Kendi özel kullanımımla ilgili bir takım videolar var. Belki biraz tehlikeli, belki anlamsız.. Bunları burada yayınlarsam nasıl polemikler olacagını düşünebiliyor musunuz da boyle soyluyorsunuz? Benim burada yayınlayacagım videolar test ile ilgili videolar. Onun dışındakileri zaten yayınlayamam şu anda elimde 800 MB den fazla video var. bunların hepsini koymamı bekleyemezsiniz herhalde. İşe yarayanları koyacagım tabiki.. Şileye gittik geldik, şile yolunun buyuk bölümü videoda var. bunu burada yayınlamamın nasıl bi anlamı olabilir ki? HAdi koyduk diyelim, bu sefer de "bak yol yapmış gelmiş, o nasıl gidiş", " yahu ne kadar yavaş gitmişsin ben olsam çoktan şileye varmıştım", " amma tehlikeli gitmişisniz canınızı sokakta mı buldunuz" vs vs vs vs.. Gibi polemikler yaşamamız hem testin kalitesini hemde topicin kalitesini düşürür. Bunun objektiflikle ne alakası var anlayamadım ya.
    Kafanızdakileri klavyeye dökmeden önce biraz düşünüp ucu nereye gider diye, sonra yazmanızı rica ediyorum
    .

Yukardaki yazılar motordelisinde ( http://www.motordelisi.com/modules.p...host&start=195) yazıldı.
    Aynı şekilde kocaday yine bu forumda bazı videoları koymayacağım dediğim için burda da objektif değil filan gibi şeyler yazdı.
    Sonra bir sürü PM geldi bana neden videoları ksiyorsun koymuyorsun diye. Bende ucundan azıcık koyayım dedim ve sizin gibi polemik yaratacaklar içinde uyarımı yaptım lütfen yorum yapmayın diye. Normalde bunlar konmayacaktı zaten.
    Ben 17 yıldır motosikle tepesindeyim yüzbinlerce km yol yapmışlığım var neyin riskli olup olmadıgını gayet iyi biliyorum.

Forumda yazı yazarken biraz düşünüp tartıp öyle yazmanızı rica ediyorum. Aklınıza geleni polemik yaratmak amacıyla yazmayıın lütfen. Gerci polemik topicleri hit yapar genelde ama
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Bütün bunların benim eleştirdiğim yönle hiçbir ilgisi yok. Ben sadece trafiğe açık alanda motosiklet testi yapılamaz diyorum. Aslında bunu ben demiyorum sağ duyusu olan herhangi biri de diyebilir.

Virago için yapılmış yolsuz Road test (Yol testi)

http://www.motorcyclecruiser.com/roadtests/250s03/

O videoları gerçekten koymamalıymışsınız. Daha önce de dediğim gibi, umarım kimseye örnek olmaz.
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    En azından benim koymak istemediğimi ve sebebini "Ghost rider tarzı şeyleri burada test topicine koyarsak polemikler alır başını gider.. Kendi içinizde uydurup burada asılsız şeyler yazmanızın anlamı yok. Kendi özel kullanımımla ilgili bir takım videolar var. Belki biraz tehlikeli, belki anlamsız.. Bunları burada yayınlarsam nasıl polemikler olacagını düşünebiliyor musunuz da boyle soyluyorsunuz?" görmüş oldunuz. Fakat videoları koymam konusunda çok israr edilip zorlandığımı ve koymazsam objektif olmamakla suçlandığımı da görmüş oldunuz. Yani burdaki videoalrın amacı "böyle gitmek iyidir ben şöyle gittim" şeklinde olmadığını da anlamış olmalısınız.

Ben hala "bunları bilmiyordum aynı şekilde düşünüyormuşuz insanlar koymanız için baskı yapmış, haksız yere size çıkıştım, haklısınız özür dilerim" gibi bir mesaj bekliyorum sizden. Özür dilemek erdemdir.

Sevgiler.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Trafiğe açık alanda test yaptığınız için özür dilerseniz neden olmasın?
    I'M BACK !!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Seat time on the test units was split between an open course on a dry lake bed with an optional slalom segment (so riders could focus on the bikes without the distraction of traffic), and a road ride on the mean streets of Los Angeles.

Yukarıdaki yazıdan da rahatlıkla anlaşılabileceği gibi kuru göl yatağı slalom testi için kullanılmış(track test), Los Angeles sokakları ise ergonomi sürüş özellikleri için kullanılmış (road test) Tabi test yapacağız diye los Angeles trafiğini durdurmayı başarmışlarsa durum farklı.

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Seat time on the test units was split between an open course on a dry lake bed with an optional slalom segment (so riders could focus on the bikes without the distraction of traffic), and a road ride on the mean streets of Los Angeles.

Yukarıdaki yazıdan da rahatlıkla anlaşılabileceği gibi kuru göl yatağı slalom testi için kullanılmış(track test), Los Angeles sokakları ise ergonomi sürüş özellikleri için kullanılmış (road test) Tabi test yapacağız diye los Angeles trafiğini durdurmayı başarmışlarsa durum farklı.
    Trafik'te hız denemesi yapıp tehlikeli araç kullanmamışlardır herhalde.
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    İstanbulda nerede yukardaki videolar gibi limit zorlayacak trafiğe kapalı alan var acaba??

Size daha fazla açıklama yapmak için vakit harcamayacağım çünkü zaten kabul etmemek üzere kendinizi programlamışsınız. Diğer arkadaşlara bırakıyorum yorumu. İyi günler.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Trafik'te hız denemesi yapıp tehlikeli araç kullanmamışlardır herhalde.
    Muhakkak.
    Benim üzerine basmak istediğim trafiğe açık alanlarda da test yapılabileceğiydi.

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı
    İstanbulda nerede yukardaki videolar gibi limit zorlayacak trafiğe kapalı alan var acaba??

Size daha fazla açıklama yapmak için vakit harcamayacağım çünkü zaten kabul etmemek üzere kendinizi programlamışsınız. Diğer arkadaşlara bırakıyorum yorumu. İyi günler.
    eralp abi motordelisindeki test videolarını ve fotograflarını görüşlerini izledim ve oıkudum ertesi günü gittim türkiyede suanda 2 tane olan hyosungdan 1 tanesini aldım siyah ve diğer motorlar nisan 10 gibi alınacak , eger siz öyle bi test yapmasaydınız ben almazdım. ve kararım ondan yana olmazdı , Teşekkürler,

Gelelim forumdaki sivrilere ,, Adam burada ne para alıyor ne bişi kazanıyor hiç bir kazancı olmadan bize teklifler ve olanaklar sunuyor siz adama ne diyorsunuz ayıp be kardeşim gerçekten ayıp , Emeğine ve yaptıklarına saygı göstermeniz gerek bence , Videoyu koysa ne olacak koymasa ne olacak aranızda kanunlara hanginiz uyuyor ? hanginiz kuralları yerine getiriyor aranızda kuralları tamı tamına yapan adam varmı acaba özellikle istanbulda siz yapmak isteseniz bile size yaptıranlar varmı ? Bana bir kişi gösterin gidip alnını öperim be o insanın boş boşuna polemik yapıp adamın motor hevesindende sogutmayın zaten sogutamazsınız . Adam bu işe yıllarını vermiş sizin gibi 2 tane gibi niceleri geldi geçti , zaten sivriler olmadanda bu forum olmaz , Etrafta hayabusalarla 5oo basarsınız siz

Sizler buralarda yokken biz burada sizin suan tartıştıklarınızı tartışıyorduk ve neyin dogru neyin yanlıs olduguna karar verebilecek bilgiye sahip oldugumuzu biliyoruz. İzmirde oturan başka yerede oturanlar var hiç istanbula gelip Tem yoluna çıkmışmı acaba motoru test ettiği yol paralı tem yolu tem yolunda bisiklet olsa bisiklet bile 80-90'ın altına düşmez be kamyonlar bile 80-90 gibi bir hızın altına düşmüyor. Ben arabayla 120-130 giderken etrafımda önümde arkamda ki arabalarla aynı akışta gidiyorum

tamamen sana katılıyorum eralp abi ve bu tarz insanların seni yıldırmayacagını umuyorum. Testin için ayriyetten teşekkürler motoru almamdaki güvence sizsiniz

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı speedrunner adlı üyeden alıntı
    eralp abi motordelisindeki test videolarını ve fotograflarını görüşlerini izledim ve oıkudum ertesi günü gittim türkiyede suanda 2 tane olan hyosungdan 1 tanesini aldım siyah ve diğer motorlar nisan 10 gibi alınacak , eger siz öyle bi test yapmasaydınız ben almazdım. ve kararım ondan yana olmazdı , Teşekkürler,
    1 kırmızı 1 siyahtı kırmızıyı ben aldım siyahı sen demek, istanbuldan aldıysan eğer tabi çünkü kalmamıştı ankara bayiisinin elinde ki son 2 motor getirildi satıldı, hadi hayırlı olsun..

eralpede test için teşekkürler, bilgilendirici ve keyifle okunan bir test yazısı hazırlamış.

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı speedrunner adlı üyeden alıntı
    Videoyu koysa ne olacak koymasa ne olacak aranızda kanunlara hanginiz uyuyor ?
    İşte bu yüzden bir tek bu ülkede oluyor böyle şeyler. Gidin hız yapın, tuttuğunuz takım maç kazandı diye havaya ateş açın, korsan kitap, CD satın alın sonra da bunları marifetmiş gibi anlatın.

Ne mutlu bana ki bir "SİVRİ"yim.
    I'M BACK !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler