Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Trafik kuralları...

Katılımcı sayısı
58. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evrenseldir her zaman uyulmalıdır.

33 56.90%
  • Kurallar çiğnenmek içindir.

3 5.17%
  • Her yol ve durumun kendine özgü kuralları vardır.

23 39.66%
  • Polis görmediği sürece kural mural yoktur arkadaş.

3 5.17%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

şehir içinde test sürüşü yapılır ....... mı ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videoyu seyredersen görürsün. Orası otoban değil. Bölünmüş yol bile değil. Benim bildiğim kadarı ile ( Trafik konusunda tez yazmış bir İnşaat Mühendisi olarak ) dünyanın hiç bir yerinde de otoban olmayan bir yolda 145 km/h sürate izin verilmez. Çünkü bu bir projelendirme meselesidir.
    Tamamen meraktan soruyorum o yolda başka araçlar varmıydı karşıdan gelen veya sollanan.....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Ben de Fransaya çok sık seyehat ederim. Videoyu seyredersen görürsün. Orası otoban değil. Bölünmüş yol bile değil. Benim bildiğim kadarı ile ( Trafik konusunda tez yazmış bir İnşaat Mühendisi olarak ) dünyanın hiç bir yerinde de otoban olmayan bir yolda 145 km/h sürate izin verilmez. Çünkü bu bir projelendirme meselesidir.
    Bahsettiğin videonun linki nedir acaba?
    I'M BACK !!!

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Burada videolarla ilgili her türlü sorun ve görüş bildiren, arkadaşlar.

KTM nin resmi sitesindeki http://www.990superduke.com/

videoyu izlemenizi rica ediyorum. Adam şehiriçinde araçların arasında tek teker slalomlar, lastik yakmalar, bıçak gibi gecen makas atmalar, sağından solundan 160+ hızlarla gecmeler.. Koskoca KTM. Avusturyanın devi.. Nasıl koymuş oraya o videoyu hayret.. En iyisi mail atalım KTM ye de kötü örnek olmasınlar.

Bu da videonun linki

Bunları gördüğünüzde "vay bee motora bak" oluyor da benim çektiğim KTM ninkine oranla komik sayılacak derecede aldığım risk yüzünden, testi hazırladığım kadar vakit harcadım açıklama yapıp da birileri birşeyler anlasın diye.

Tehlikeli bir atraksiyon varsa gavur 100 birim yapar "vay anasını bee" olur kendi insanımız 10 birim yapar "cık cık cık olacak iş mi yaa.. ne kadar yanlış örnek oluyorsunuz" olur.

Bu videoyu izleyin ve söylediklerinizi yazdıklarınızı bir daha okuyun. Ayrıca defalarca da belirttim bu videoların bu tarz polemikler çıkacagını bildigim için konmayacağını ama konması için baskı yapıldıgını.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı
    Burada videolarla ilgili her türlü sorun ve görüş bildiren, arkadaşlar.

KTM nin resmi sitesindeki http://www.990superduke.com/

videoyu izlemenizi rica ediyorum.
    990superduke.com KTM'nin resmi sitesi falan değil. Kimseyi yanıltmayalım. Adranalin meraklıları için oluşturulumuş herhangi bir site sadece.
    I'M BACK !!!

derin arkadaşım bu videoyu koskoca ktm gibi bir firma yapmış , şimdi sen mi bize kötü örnek oluyorsun ktm mi kötü örnek oluyor anlamadım ,

Biliyoruz , tezini çürüttürmek istemiyorsun ama emin olki iddia ettiğin şey zaten çürümüş

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Videoyu şimdi seyrettim.

Eğer bu çekimlerin gerçek ortamda gerçek trafik içinde yapılabileceğini düşünüyorsanız filmlerde gördüğünüz her kovalamaca sahnesinin de trafikte yapıldığını düşünüyor olmalısınız.

hadi motor öyle gidiyor diyelim. yanında çekim yapan araç nasıl gidiyor peki? Komik olmayın.
    I'M BACK !!!

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    Tamamen meraktan soruyorum o yolda başka araçlar varmıydı karşıdan gelen veya sollanan.....
    Merak ediyorsan, videoyu seyret sevgili Moderatörüm

Ancak bende aşağıdaki soruların cevaplarını merak ediyorum,

1) Acaba Fransa gibi bir ülkede Başbakan geçerken kapatılamayan bir yol, CBR testi için kapatılabilr mi ?
    2) Acaba bu arkadaşların videoları çekerken boş bir anı bekleyip bu sürate çıkmaları o ülkede hafifletici sebep midir ?
    3) Acaba Fransa da bu iş yapılabiliyorsa yukarıda beliritilen bazı görüşlerde değişiklik olacakmıdır ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

bir ara matrix 3 te ducati ile ters yönde de giden trinty de örnek verilebilir aslında onu seyrederken hiçbirimiz yuh yazıklar olsun demedik mesela dimi ....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Ledo,

Pro'nun virajda yatış için verdiği videolardan bahsediyorsan, o çekimler büyük ihtimalle "CBR 125 Junior Cup" sırasında trafiğe kapalı alanda çekilen görüntüler.
    I'M BACK !!!

1) Acaba Fransa gibi bir ülkede Başbakan geçerken kapatılamayan bir yol, CBR testi için kapatılabilr mi ?
    Avrupada para konuşur parayı basarsan sana eyfel kulesini bile boşaltırlar merak etme???

2) Acaba bu arkadaşların videoları çekerken boş bir anı bekleyip bu sürate çıkmaları o ülkede hafifletici sebep midir ?
    yok bence parayı basıp yolu 1-2 saatliğine kapatmışlardır....

3) Acaba Fransa da bu iş yapılabiliyorsa yukarıda beliritilen bazı görüşlerde değişiklik olacakmıdır ?
    Eğer böyle ise yol boştur ve olacak kazada ancak motoru kullanan test binicisi zarar görecektir buda kabulenilebilecek bir risktir...

Motosikleti
    Alıntı derin adlı üyeden alıntı
    990superduke.com KTM'nin resmi sitesi falan değil. Kimseyi yanıltmayalım. Adranalin meraklıları için oluşturulumuş herhangi bir site sadece.
    derin bence sen insanları yanıltmamayı denesen. uzun zamandır sabrımı ölçüyorsun gibi geliyor bana.

al sana ktm resmi sitesi: www.ktm.com aç burayı, sol menüden modelse tıkla, açılan sayfada solsda en altta super duke i tıkla.. orda 3 renkten birni sec ve çıkan sayfada duke un resmi sitesi nin adresini gör : Here the story continues: www.990superduke.com

Daha nasıl bir açıklama bekliyorsun nasıl yanıltmaktan bahseidyorsun? Hayatımda 2003 ten beri motosiklet forumlarıdna binlerce postum var, başka bir motosiklet forumunda moderatörüm bu kadar laf yetiştirip birini ikna etmeye ugraşmadım. Hayret yaa...
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Yahu arkadaşlar şunu neden düşünmüyorsunuz ,

Eralp abimiz veya arkadaşımız forumda çok konu olan ve yeni nesil gençlerin ve bu işte 2-3 senelik deneyimi olan arkadaşların soruşturduğu bir motor cıkıyor piyasaya herkez nasıl nasıl nasıl diyor kimse bilmem yok nerden bilelim tarzında laflar ediyor ve yorum yapamıyorsunuz.

Eralp abimiz bunun üzerine , kendi tanıdıkları ve güvenirliliğinden dolayı tarafsız şekilde bizi ve bir çok motor kullanıcısını bilgilendirmek için işe koyuluyor

Adam bize 1 hafta zamanımı verdim diyor . Gerçekten de öyle , herkez biliyor forumda
    Biz istemeden ondan 1 haftasını çalıyoruz,

1 hafta içersiinde eşiyle , cocuguyla ve bir çok yakınlarınla geçirmesi gereken zamanı ondan istiyoruz , iş yorgunlugu , gün stresligi , maddi ve manevi bütün sıkıntılarını bir yana bırakıyor bizimle ugrasıyor

Resim çekiyor her türlü ayrınıtısına kadar , Kamerasını motorun farklı yerlerine monte ediyor , gün ışığını bekliyor hava sıcaklıgını bekliyor , motordaki genel seyir halindeki sürülş şekillerini çektiriyor başka bir arabaya , Yani adam dolu dolu bizim için 1 hafta uğraşıyor. Bunca stres içinden herkez gibi oda insan , bu işi 1 gün değil 2 gün değil 3 gün değil hergün yapıyor gün içinde gün ışığında yaptığı işleri uğraşları akşam eve geldiğinde kamerası ve dijital foto ile cektigi resimleri bilgisayara aktarıyor , daha iyi görüntü ve daha hızlı erişim sağlamak için boyutlarını kücültüyor emek harcıyor , klavyesince onca tuşlara tıklatıp yorumlarını fikirlerini olumlu olumsuz bütün görüşlerini yazıyor . Forumda Hangimiz uğraştı bu kadar hangimiz yaptı bunu bana bir tane göstersenize bunları bu kadar detaylı ayrıntılı yapan birisi , Gösterinde onuda tebrik edeyim onunda arkasına geçeyim be ,

Herneyse adam bu kadar şeyleri yaptı sonuç , Para mı aldı , Ona ödülmü verdi , global motor , Kazandığı hiç bir şey yok diyeceksiniz ama bence bir çok şey kazandı , Güvenirlik kazandı , tekrar kariyer edindi ,

Yazık be emeğe bu kadarda saygısızlık olurmu be

madem derin arkadaşımız sen böyle diyorsun

Yamaha r1 i merak ediyorum yap sende bir tane test ve örnek bi tasarıda görelim be kardeşim ne diyim anca konuşuyorsun orada boş boş ona laf buna laf yok avrupada böyle fransada söyle , boşver avrupayı boşver fransayı adamlar bizleri kötülemekten , kin kusmaktan başka birşey yaptıkları yok ya ,
    Sorun Hız limiti değil adam gayet akıllı ve kötü örnek olmadan kullanmış daha ne olsun

Tekrar BANNNNNNNNNNNNNN

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Benden bugünlük bu kadar arkadaşlar. Sizlerle keyifli ve düzeyli olduğunu düşündüğüm bu tartışma umarım hepimize faydalı olmuştur.

Ancak lütfen bizim görüşte olanların yazdığı bazı konuları da tam cevaplandırabilirseniz sevinirim. Olasılıklar ve film sahnelerinden değil yukarıda bahsedilen videolar görüldükten sonra, bundan önce belirtilen ve eralpt yi biraz rahatsız eden yorumlardan bahsediyorum. Hani şu "sadece Türkiye de olur" ve "kültür, eğitim medeniyet vs." içeren ifadeler.

Avusturya daki ve Fransa daki videoların resmi site de vveya gayriresmi sitede olması önemli değil.

Oluyormuymuş, olmuyormuymuş ? İşte bütün mesele bu !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    O video açılmadan önce şöyle bir yazı çıkıyor.
    DISCLAIMER

This video dramatization was made using trained professional stunt riders. It does NOT depict real events. DO NOT attempt to perform the actions that are depicted in this video. It is NOT an advertisement, nor does it depict the capabilities of any KTM product. KTM does not endorse the actions shown in this video. This video is offered as entertainment only. KTM strongly discourages any use of its products in any way that is not legal or safe. If you attempt to perform any of the stunts or actions depicted in this video on public streets, you could be seriously injured or killed. Certainly you would be breaking the law, and KTM absolutely discourages all users of its products from ever operating illegally.

Motosikleti
    sevgili speedrunner. o kadar dogru yazmışsınki.. ekleyecek tek kelime bulamıyorum.. Bunları ben yazamazdım. Yazarsam her zamanki gibi yanlış anlaşılırdı. şekil 1-a : içinde bulunduğumuz topic
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Adam bize 1 hafta zamanımı verdim diyor . Gerçekten de öyle , herkez biliyor forumda
    Biz istemeden ondan 1 haftasını çalıyoruz,
    eralp deneyimli bir arkadaşımız daha önce bir çok konuda hemfikir olduk kendisini tebrik ettik...Ayrıca emeği için teşekkür ederiz çalışmış hazırlamış emek vermiş .....Şununda bilinmesinde yarar var firmalar bu gibi yazılar için motorları deneyimli sürücülere test için belirli süreler için verirler. ve bazı kolaylıklarda sağlıyabilirler bu etik olarak yanlış değildir amaç tarafsız bir gözlemciden bilgi almaktır.

speedrunner yazında ki bir bölümü editledim senle aynı fikirde olmayanlara hakaret edemezsin ......

Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Sevgili Ledo,

KTM'li video zaten gerçek bir video değil bir film.

Pro'nun videoları trafiğe kapalı alan gibi görünüyor.

Ne tür insanlar Suç'u savunup destekleyebilirler. Bence eğitimli bir kişi bunu yapmaz.

Saygılar
    I'M BACK !!!

eralpt arkadaşımızın 45 tane post'u var (mesajı) adam 1o-15 tanesinde egitim ögretim ve bize yardımcı olmaya calısıyor 30 tanesi ise adam sürekli yaptıgı yardım severliği yüzünden tartışma oluyor yahu bu adam bir daha yaparmı be size , ben olsam s...ksen yapmam , hem yardım ediyor hemde adama bi ton suçlama yapıyorsunuz yaaa , Ben anlamıyorum ki bizim milletimiz neden böyle kafası hiç akıllı şeylere çalışmaz , Ya hırsızlıga , ya hakarete , ya saygısızlıga , yada olay çıkarıcak şeylere

insanlar için yararı olan kişilere asla hak vermezler zaten verselerdi türkiye bu konumda olmazdı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı speedrunner adlı üyeden alıntı
    Ben anlamıyorum ki bizim milletimiz neden böyle kafası hiç akıllı şeylere çalışmaz , Ya hırsızlıga , ya hakarete , ya saygısızlıga , yada olay çıkarıcak şeylere
    Sen başka bir milletten misin ?

Sevgili speedrunner
    Forumu baştan okursan testin ardından testi yapan arkadaşa teşekkür eden ilk yazılardan birisini yazdığımı görürsün.Elimden geldiğince soğukkanlılık ve tarafsızlığımı korumaya çalışsamda her girdiğin entryde başkalarını aşağılamana kızmamak elde değil.

Eralpt beyin emeğine saygı duyuyor yaptığını taktir ediyoruz.Ancak burada tartışılan asıl mesele bu test yapılırken trafik kurallarının çiğnenmesi durumu idi. Ben şahsım adına seviyeyi elimden geldiğince yüksek tutmaya çalışırken sen insanları sivrilik,örümcek beyinlilikle suçladın, sesimi çıkarmadım ama kendi halkını aşağılayan tavırlara girmekle, kendine olan saygını ortaya koydun. bu tutumundan dolayı senin adına üzülüyorum

This video dramatization was made using trained professional stunt riders. It does NOT depict real events. DO NOT attempt to perform the actions that are depicted in this video. It is NOT an advertisement, nor does it depict the capabilities of any KTM product. KTM does not endorse the actions shown in this video. This video is offered as entertainment only. KTM strongly discourages any use of its products in any way that is not legal or safe. If you attempt to perform any of the stunts or actions depicted in this video on public streets, you could be seriously injured or killed. Certainly you would be breaking the law, and KTM absolutely discourages all users of its products from ever operating illegally.
    Nacizane bir şekilde metni tercüme ettim arkadaşların verdiği linkte video açılmadan önceki uyarı budur (3 aşşa 5 yukarı)

Bu video daki gösteriler eğitimli ,deneyimli sürücüler tarafından canlandırılmıştır..gerçek olayları göstermez...bu videodaki olayları gerçekleştirmeye çalışmayın...Bu tavsiye edilmez vede herhangi bir ktm ürününün kapasitesini kanıtlamaz...KTM bu videodaki show ları desteklemez...Bu videonun sadece eğlence amaçlı seyredilmesi teklif edilir....KTM ürünlerinin legal ve güvenli olmayan hayal kırıklığı yaratabilecek şekilde kulanılmamasını tavsiye eder..Eğer bu videoda gösterilen denyimli sürücüler tarafından gerçekleştirilen hareketlerden herhangi birini halka açık sokaklarda denerseniz yaralanır veya ölebilirsiniz...Bu şekilde kullanım sonunda kesinlikle yasalara aykırı bir sürüş gerçekleştirirsiniz ve KTM bu ürünü kullananların ürünleri bu şekilde kullanırlarsa hayal kırıklığına uğrayacaklarını deklare eder...

Yani adamlar kısaca bu video nasıl kulanılmaması gerektiğine örnektir demeye getirmişler ....

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler