Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

93 Model Pegaso 650 Desem Ne Dersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlara bende bakmıştım tipi çok hoşuma giden fakat ülkemizde tutmayan çok güzel bir makina ama yedek parça fiyatı ve kullanan kişi olmamasından dolayı yorum alamadığımdan vazgeçirmişlerdi son anda beni o aletten. yakıtı falan nasıldır acep?
    Len bi dakka... sende 72 model 2,5'luk JAWA mı var?
    arkadaşım kan dökerim... getir o motoru buraya... beraber atlayalım jawalara tor tor tor! tozunu atalım eskişehirin...

NOT: Neyse çok sinirlenmeyecem... yakın zamanda ya bi 68 model 3,5 jawa alıcam toplamak içini ya da 56 BMW...

Aslında bir tane 37 model motor buldum.. gözüm yemiyo yanaşmaya...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    şuan boyama aşamasında 2.5luk olan boyayı halledeyim de evvela inşallah çıkar gelirim bi tanede 3.5luk jawam oldu bayramda oda çok orjinal 15km de ve bütün parçaları ilk günki gibi sadece bi temizleyip buji akü depodaki pas kablolar falan elden geçecek ama memlekette o oraya gittik sıra bakıcam ona
    ANGARAJ

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    şuan boyama aşamasında 2.5luk olan boyayı halledeyim de evvela inşallah çıkar gelirim bi tanede 3.5luk jawam oldu bayramda oda çok orjinal 15km de ve bütün parçaları ilk günki gibi sadece bi temizleyip buji akü depodaki pas kablolar falan elden geçecek ama memlekette o oraya gittik sıra bakıcam ona
    Yunus ne ara aldın sen o JAWA'ları

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus ne ara aldın sen o JAWA'ları
    aslında asıl kullanılacak motor jawa....
    hemde 350 olanı....temiz bi motor bulup
    onun motorunu as200 ün şaseye koysan....2 tanede enduro yada cross lastik taksan....
    offf tadından yenmez....100 kmde 5 litre 4-5 litre altına düşmez ama 350 cc çift silindir motor canavar gibi gider....
    tarla bile sürersin abi....
    2. motor olarak böyle bir şey düşünmüyor değilim....

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında asıl kullanılacak motor jawa....
    hemde 350 olanı....temiz bi motor bulup
    onun motorunu as200 ün şaseye koysan....2 tanede enduro yada cross lastik taksan....
    offf tadından yenmez....100 kmde 5 litre 4-5 litre altına düşmez ama 350 cc çift silindir motor canavar gibi gider....
    tarla bile sürersin abi....
    2. motor olarak böyle bir şey düşünmüyor değilim....
    Hocam uğraşmöayı sevmiyorsan, zırt pırt eline anahtar almayı sevmiyorsan
    bulaşma derim. Katır gibi evet. Ama arada naz yaptığı olmuyor değil...

Motosikleti
    2.5luğu ramazanda ötekide vakit olsaydı ramazan bayramında alıp gelecektim ama olmadı kurban bayramına kaldı işte bayramın 4. günü vakit bulupda alabildim onu. aslında 2 zamanlı bi cross bulsam bi onu bulamadım işte
    ANGARAJ

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam uğraşmöayı sevmiyorsan, zırt pırt eline anahtar almayı sevmiyorsan
    bulaşma derim. Katır gibi evet. Ama arada naz yaptığı olmuyor değil...
    tam benlik iş abi...hep ben mi ona bineceğim...arada sırada da ben onu iteklerim...
    ne iş yaparsam yapayım, neye binersem bineyim elimin yağı-yarası eksik olmuyor...tırnaklarımın arası hep yağ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

2.5luğu ramazanda ötekide vakit olsaydı ramazan bayramında alıp gelecektim ama olmadı kurban bayramına kaldı işte bayramın 4. günü vakit bulupda alabildim onu. aslında 2 zamanlı bi cross bulsam bi onu bulamadım işte
    2 zamanlı mı değil mi bilmiyorum da....
    ek iş olarak gittiğim tamircide eski model bi tane croos honda var....motoru en az 200 cc dir...dışardan bakınca motoru biraz büyük...lastikleri felanda büyük....motor sanırım 5-6 yıldır depoda yatıyor...niye bekletiyor onu da bilmiyorum...
    motorun sorunu da sogutma sistemi arızalıymış....hemen hararet yapıyormuş....

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Temiz DT var istiyosan... 1000TL ye bırakırlar... Bizim Eskişehir Enduro klubünden arkadaşlar kullanıyor hafta sonları dağ bayır. Ben böyle bi canavar görmedim..

Motosikleti
    fiyat güzel lakin g.tu toparlamam lazım biraz o değil konuyuda baltaladık iyimi
    ANGARAJ

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    fiyat güzel lakin g.tu toparlamam lazım biraz o değil konuyuda baltaladık iyimi
    Boşverin konu kapandı zaten Bizim bu arada birtane JAWA var ne modeldir nedir bilemem ama yıllardır dışarda yatıyor.Duruyor öyle motosiklet.İlgilenen varsa araştırabilirim kimindir diye.

Motosikleti
    Ben daha elimdekilerle adam akıllı ilgilenemedim biri şase ye kada sökük bekliyor ötekine elimi süremedim bile aldım direk garaja koydum ardından otobüse atlayıp ankaraya döndüm sen bi foto koy buraya biz modeli söyleriz madem soykan
    ANGARAJ

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    fiyat güzel lakin g.tu toparlamam lazım biraz
    her gece bahçelide alem yaparsan g.tü m.tü toparlayaman aslanım
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    her gece dedin bağrımı yardın şimdi abi daha yeni boşa çıktık tüm yaz gece gündüz demeden çalıştık şahitsin sende yapma böle
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    her gece dedin bağrımı yardın şimdi abi daha yeni boşa çıktık tüm yaz gece gündüz demeden çalıştık şahitsin sende yapma böle
    Yemezler... adam bi şey biliyorda söylüyor.
    Otur evinde uslu uslu... paranı biriktir.. anca toplanır o dediğin nesne..
    Bak ben daha yeni başladım evde oturmaya.. hemen kendini gösterdi.. Borçlar azalıyor.
    BMW'ye müşteri de çıktı... burdan alan olmazsa ona verecem..
    Mayıs gibi gelsin CBF 1000 ( evet 4 silindire geri dönüyorum... )

Motosikleti
    Kendisinin evi bahçelide olduğundan mütevellit ne yapalım el mahküm zaatallierini görmeye oraya gidiyoruz.Eee ne demişler kör yer içermiş kendinden pay biçermiş. ondan hiç bahsetmemiş sayın kuvvetmacunumuz
    ANGARAJ

beyazakrep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı STARTER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kötü gemi 30 yılda en kötü uçak 25 yılda sefer izninden ayrılır ki enduro motor ( cross veya ss ler hariç bunlar anlık zorlama ve performans araçlarıdır) amacına uygun kullanıldığında bir jawa bir mz kadar uzun yıllar kullanılır google a yazın jawa ile minsk ile dünya turu diye görün yorulmuş dediğiniz metallerin neler yaptığını başlığa gelirsek + - gibi yazayım

+ ları

- kolay kontrollüdür
    - hata telafisi yüksek bir motordur
    - alçaktır
    - enduro tarzına yada yüksek cc ye geçişte çok iyi bir seçenektir.
    - ciğerlidir uzun yol ve stabilize yollarda zevk verir
    - enduronun ilklerindendir.
    - gerçek bir demir attır.

- leri

- tek silindirlidir
    - titreşimi yüksektir
    - şehiriçi sürekli kullanımda bir vstrom yada bir ta kadar uygun değildir arıza oranını yükseltir
    - yakıt tüketimi şehir içinde 9 lt asagı dusmez
    - parçası yok denecek kadar azdır samanlıkta iğne ararsın
    - iğne buldun usta ararsın ferco motorda bile çözüm bulamaz bazen

yemeğin püf noktaları gibi arızalarını tamire karşı püf noktaları çok fazla araştırılmış ve bulunmuş bir motordur ) bakınız aşağısı
    ,

APRİLİA PEGASO İÇİN NE NERDEN BULUNUR.
    Buyrun Kanuni tiger konjektörü Her türlü iklim şartında 20.000 km dir kullanıyorum. 80 lira...

Hatta 2 aydır çeşitli sebeplerle motorumun üzerine bile oturmadım ambiane tabiri ile "şak" diye alıyor marşıi Akü zayıflamış mı diye kornaya basıyorum garaj inliyor. Zaten ölçümlerde de aküyü olması gereken kadar besliyor bu konjektörle.
    Seyhan 250 cc konjektörü=pegaso konjektrü 30 lira...

Reno clio Ateşleme bobini.45-55 TL ARASI

Sıfırdan Sübap yaptırmak isteyenler.
    Açık Adres: Topkapı Ticaret Merkezi 1.Kısım A Block No:583-584 Cevizlibağ Topkapı.
    Tel No: 0212 482 06 03
    Nuri Cömert

Debriyaj Teli: Honda Titan
    Kilometre Teli:Keeway Supershadow

Silindir kapak contası: Oto sanayilerinde conta yapan yerlere 15-20 ytl'ye yaptırılabilir (örnek ile gidilmeli).Aynı zamanda f-650'nin contası ile aynı.

Su pompası keçeleri: 2 adet var.Rulman keçe satan yerlerde aynısı 3 ytl.

Arka fren diski: Anadol diski takılabiliyor.Yine söküp oto sanayilerinde parçacılara sormak lazım.
    Ben arka için Reno-5'in ön diskinin uyduğunu duymuştum.

Rüzgarlik, Windshield, kirilmis stop, plexi den yapilmasi gereken, tamir bekleyen her sey icin:
    STOP TAMIRI
    Altan Usta
    Tel: 0216 5751921
    Bostanci sanayesinde
    konjektör..sanel elektirik.lombardini konjektörü.SRR 685 REGÜLATÖR.FİYETI 35 ytl
    i.e ler icin benzin pompasi:
    fiat Paelo ila es deyerde. Benimki ondan

Marşa basıldığında kilitlenip motor çalışınca salan, bilye gibi ama bilyeleri dönmeyen bir rulman var. Marş rulmanı da diyorlar. Aynı model f650 ninkilerle aynı, borusandan temin edebilirsiniz. Genelde bu rulmanın geçtiği
    parça da bozuluyor. Bu parça da borusan da var ama siz bunu komik fiyata
    tornacıda üzerine parça geçirip, çektirebilirsiniz.

Ön amortisor keçelerinin gerçek ölçüsü 40.2 Ankarada 44.4 moto Bora abide 1 adet orjinal var, ben 40.0 bir keçe taktım problem yok çifti 25 dolardı.

Fan müsürü Mercedes arabalarınkiyle aynı.Benim motorda ondan var şu anda.
    üst modellerden birininmiş.Müşürü alıp bir Mercedes parçacısına gittiğinde kolaylıkla bulabilirmişsin.Zaten parça da italyanmış
    Arkadaşlar Pegaso nun kontağı mz kontağı ile aynı marka ... Aprilla kontağı 200 lira imiş. mz kontağı derseniz 80 liraya aynı kontağı alıyorsunuz bugün Ankara YIBA çarşısından aldım aklınızda bulunsun.. (Zadi Marka Aynı marka )
    arkadaşlar kontak sorunuyla bende karşılaşmıştım ybr 125 de oluyorbilginiz olsun 40 ytl kadar

BENZİN SENSÖRÜ ŞAMANDIRA
    sensör bulundu yerine takıldı.. şimdilik çalışıyor..
    hyundai accent ile aynı..(1995_2000 model) yanlız şamandırası ile birlikte satılıyor.. montajı için birazda işçilik gerekiyor... toplam maaliyet malzeme 40 ytl.. işçilik 20 ytl.. abi 95-2000 arası olması lazım kutuda öle yazıyodu
    Hangi marka akü kullanmalıyım? Kuru mu? Sulu mu? Amperi kaç olmalı?
    yuasa alcaksın jel aküler var en iyiysi onlar -modeli yb12al-a kapasite 12v-12ah
    Arkadaşlar bugün Ayvalıkda ki Albatros motor servisinin sahibi ile sohbet sırasında Pegasonun 1000 £ olan beyninin Fiat Uno beyniyle aynı işi gördüğünü, kendisinin bir pegaso müşterisine taktığını ve hala keyfle bindiğini herhangi bir sorunla karılaşmadığını söyledi. Sanırım 100 küsür liraya bu beyin alınıyormuş...
    Eğer beyin arızası olan arkadaşım varsa;
    Hasan Serdar ÜYKE 0542 735 37 08 DEN Serdarla görüşebilir...
    ayaklı ayna bulabilirsin.Fiyatıda 30-40 tl arası.. Ayna F650 ile aynı piyasada bulunması daha kolay olabilir. Yada benim gibi yaparsın iki tane orjinal Honda titan aynası alırısın yuvaları aynı direk takar kullanırsın. Titan aynasının orjinal olmasına dikkat et, diğerleri çok titretiyor..

yaw kardeşim bir kaç sene önce bende de vardı pegaso
    keşke sen o zamanlar yazsaymışın bunları
    valla o sorunları yaşayıp çözüm bulamamış biri olarak hasta kaldım yazına
    sağol varol

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)