Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

93 Model Pegaso 650 Desem Ne Dersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Starter detaylı bilgilendirmen için teşekkür ederim.Yakıt tüketimi 9 litre ise bırakın düşünmeyi yanından geçmem ki aklım almıyor 9 litre yakıt sarfiyatı olacağı.Alçaklık kısmına gelirsek 93 pegasolar fazlasıyla yüksek çoğu enduro motosikletlerden daha yüksek nedense.Kimse sorsam o motosiklet çok yüksek diyor.

Şu püf noktalar bitirdi beni.Meğersem hiç yedek parça sıkıntısı yokmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    bizim kenanla detaylı bi görüş derim kendiside yazmış zaten sende o motora niyetlenmişssin anlaşılan çevremde tek sen değilsin o motora niyetlenen haberin olsn yalnız niyetlenen arkadaşın biri gitti 2011 model as200 aldı ve şunuda unutmamanı öneririm büyük motorun masrafıda büyük olur her halükarda...
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Haklısın ve masrafının ne kadar büyük olacağını kafamda canlandırmaya çalışıyorum Herkes benim gibi biraz korkarak yaklaşıyor sanırsam.Vallahi alırlarsa hayırlı olsun benim acelem yok bu gidişle benim as200 ü satamıyacağım

Yunus pegasoyla ilgilenen arkadaşlara buna bakmasını tavsiye edebilirim.Bana pek güven vermedi motosiklet ama belli olmaz sonuçta.Kilometreside bayağı bomba.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2574353/detay/

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Hocam kendin de söylemişsin. Temiz bakıldıysa alınır. Sonuna kadar katılıyorum. Ama türkiye şartlarında, istenen temizlikte bakacak ne adam var, ne usta var, ne parça var.
    O motoru 1994'ten beri aynı adam kullanmıyorsa, sen ikinci sahibi olmayacaksan, hiç girme derim. Son sahibi olursun gerçekten.

İkinci bir konu olarak fiyat. O fiyat o motora fazla.
    sınıf olarak aynı, motor olarak aynı, hemen hemen herşeyleri aynı F650 ST var bende.
    1998 model, yılbaşında satıcam, internete koyacağım fiyat 6.000 ilk etapta, ama buralardan isteyen olursa, 5.500 hatta adamına ve zamanına göre 5.000'e bile bırakabilirim (istediğim yeni motoru kaça bulacağıma bağlı)

4.250 o motor için fazla bence.

Tabi karar yine senin.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kendin de söylemişsin. Temiz bakıldıysa alınır. Sonuna kadar katılıyorum. Ama türkiye şartlarında, istenen temizlikte bakacak ne adam var, ne usta var, ne parça var.
    O motoru 1994'ten beri aynı adam kullanmıyorsa, sen ikinci sahibi olmayacaksan, hiç girme derim. Son sahibi olursun gerçekten.

İkinci bir konu olarak fiyat. O fiyat o motora fazla.
    sınıf olarak aynı, motor olarak aynı, hemen hemen herşeyleri aynı F650 ST var bende.
    1998 model, yılbaşında satıcam, internete koyacağım fiyat 6.000 ilk etapta, ama buralardan isteyen olursa, 5.500 hatta adamına ve zamanına göre 5.000'e bile bırakabilirim (istediğim yeni motoru kaça bulacağıma bağlı)

4.250 o motor için fazla bence.

Tabi karar yine senin.
    Haklısınız fiyat fazla aslında.Fakat bizim insanımız motoru ne olursa olsun az fiyat biçemiyor.Benim planlar aslında başkaydı.Çalışıp ilk bahara kadar daha iyi birşey almayı planlıyordum fakat öğrenciye iş vermiyorlar burda.Öğrenci arayan işverenler bile ders progamımın saçmalığı yüzünden geri çevirdiler beni Malum kaldım bende kısıt bütçeyle o yüzden seçeneklerim fazlasıyla kısıtlı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2574353/detay/
    Aslında bu ilandaki daha uygun fakat adamla konuştuğumda fiyatı aciliyet olduğu için çekmiş aşağıya 15 günlüğüne.93 model bir motosikletin 20.000 km olmasınıda hiç aklım almıyor

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    [QUOTE=Soykan67;2490254]Cevaplarınız için çok teşekkürler.19 yaşında bir makina almanın risklerinden bazılarını biliyorum fakat iyi bakılmış ise bu riskler en az şekildedir tahminimce.
    İlgilendiğim motosiklet: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6327060/detay/

verdiğin linkteki motosiklet çok da orjinal halde değil gibi ve o rakamlar yüksek 94model için,
    evet insan ilk heyecanla ve biran önce 650lik motora sahipolabilmek için düşüncesizce alıyor ben de öyle yapmiştim
    4000lira gibi bana maliyeti olmuştu ve satarken de bıkarak 2300liraya verdim pegasoyu
    aman bu konuya da dikkat ediniz,hor kullanılan makinalara çok para gömersiniz ve karşiligi da yoktur çogu kez.......selamlarımla
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    BMW R1100GS
    [QUOTE=jeansatar;2490744]
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.19 yaşında bir makina almanın risklerinden bazılarını biliyorum fakat iyi bakılmış ise bu riskler en az şekildedir tahminimce.
    İlgilendiğim motosiklet: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6327060/detay/

verdiğin linkteki motosiklet çok da orjinal halde değil gibi ve o rakamlar yüksek 94model için,
    evet insan ilk heyecanla ve biran önce 650lik motora sahipolabilmek için düşüncesizce alıyor ben de öyle yapmiştim
    4000lira gibi bana maliyeti olmuştu ve satarken de bıkarak 2300liraya verdim pegasoyu
    aman bu konuya da dikkat ediniz,hor kullanılan makinalara çok para gömersiniz ve karşiligi da yoktur çogu kez.......selamlarımla
    Haklısnız şu an o heyecanı bastırıp mantık çerçevesinde düşünmeye çalışıyorum ki bu yüzden siz arkadaşlarımın düşüncelerine ihtiyacım vardı.Harbi harbi piyango işi bu ve ben şansıma hiç güvenmem.Mantığım hayır desede gönlüm evet diyor

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Ben 2006 model Honda Falconumu 6500 tl ye sattım, bi arkadaşımız 2004 model Pegaso yu 7000 e aldı bir başkası 5000 tl ye Falcon aldı yine. O motoru aldığında yapacağın masraf bu fiyatları geçecektir ama satarken en iyi ihtimalle aldığın fiyata satarsın. Ben hiç düşünme bile derim ama sen bilirsin tabi. İyi bir ustan yurtdışından da parça getirtebilirim dersen, üstüne harcamaya razıyım dersen alınır tabi. Lakin o motorun çok iyi bakılmış olma ihitmali sence yüzde kaçtır ? Riske değermi ? Neticede motordan soğumak bile var.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Soykan xt600 lere baktın mı hiç??onlarıda bir araştır bence.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soykan xt600 lere baktın mı hiç??onlarıda bir araştır bence.
    Bakmaz olurmuyum o motorda bir şahane ama 5000'den başlıyor genelde fiyatları.

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    hiç bulaşma güzel kardeşim sen mantığını dinle yoksa çok sorun yaşarsın.şu an 93 model her araç, eğer bir klasik olarak değerlendirilmemişse teknik ömrünü çoktan tamamlamış, hele yurtdışında bir önceki neslin jileti olarak kullanılıp tekrar çöpe bile atılmıştır.daha fotolardan belli oluyor zaten detaylı incelemeye gerek yok.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    benim aracım da 98 model suzuk, freewind...
    ben hayatımda bu fiyatlara, böyle zevkli bir motora binmemişim meğer.

ben aldığımda manet sağ manet kırıktı, 5 tl ye çinli bir marknınkini tel bağlantı çıkıntısını traşlayıp taktım, çok da estetikmiş.
    diğer parça uydurmaları zaten başlı başına bilgi ve tecrübe gerektiren, yani ustalık meselesidir ki ben de ustama güvenip aldım motorumu.

ön tekerimi hhn veya planet motorların ön tekeriyle aynı ölçüde 40 tl ye aldım.
    arka tekerim 17 jant olunca onlara uymadı, dunlop 110 tl ye piyasada zibil gibi
    170 km hızı rahatlıkla görebiliyorum
    bozuk zemin, mucur yol, yarı engebeli arazide kullanımı harika, zaten trail enduro bunlar, hard enduro değil.
    yakıt olayı, gaziantep-maraş arası yol yaptık grupla, er5 yetişemedi ani hızlanmalarıma, 100 km de ( 130-170 km arası otoban ve şehirlerarası yol) karışık kullanım 5 litre.
    en son kahramanmaraş-andırın arası yol ( mersin-antalya arasınıı oldukça andıran iniş-tırmanış ) yatışı, kalkışı harika, 117 km de viraj alabildiğim ama kontrolü kaybetmeden rahatlıkla frenajına güvendiğim, limit lastik kullanabildiğim ağırlığı dengeli, artçısı için xt ve pegasodan daha konforlu bir motosiklet.
    konuyu kıyaslamaya teğet yaparak özetlersek, önca bir bakmak gerek, plastiğine vs bakamarak değil, gücüne vs bakarak daha sağlıklı değerlendirilir.
    ancak,
    o motosiklet yaklaşık 3-5 aydır duruyor, bir arkadaş için biz de talip olmuştuk ama burunlarından kıl aldırmadılar.
    cuma günü ankaraya giden arkadaşı, pazartesi gel, "bugün uğraşamam devir işleriyle" deyip maraşa eli boş gönderdiler.
    ancak o kalabalık şehirde bile bunca zamanda satılamıyorsa o motosiklete daha dikkatli yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Özüne dönmüş yine bir Suzi bulmuşun . Güle güle kullan.Benim kafamdada bir gs 650 GLvar 85 model
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özüne dönmüş yine bir Suzi bulmuşun . Güle güle kullan.Benim kafamdada bir gs 650 GLvar 85 model
    EVET, ÇOK MUTLUYUM.
    hangi marka ve modelin direksyonuna gaçsem garipsiyorum ama ne zaman bir suzinin selesine dahi otursam bedenime uyuyor.
    yani ten uyuşmazlığı sorunum da yok çok şükür
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Aynen,Suzi olsun çamurdan olsun hehe.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Anlaşıldı benim 650'liğe geçme şansım az bu aralar Kimsede motorunu ucuza satmıyor ki arkadaş 89 model birşeyi bile 5000 TL'ye satıyor Bu arada Freewind hakikaten güzel motor.Bir aralar KLE 500 ile birlikte onuda bir araştırmıştım.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben o işe girmezdim...sonucta angarada herşeye ulaşamazsın istediğin anda...bence fantastik bir düşünce...motor sağlamdır belki markada güvenilirdir ama ne bilim gereksiz tiplerle uğraşma ağız kokusu çekme...en kötüsünü düşün..elinde kalırsa bu defa satmayla uğraşırsın...ha ben motordan anlarım toplarım açarım..meraklıyım...evimin altında atelyem var dersende tabiki hobi babında neden olmasın...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o işe girmezdim...sonucta angarada herşeye ulaşamazsın istediğin anda...bence fantastik bir düşünce...motor sağlamdır belki markada güvenilirdir ama ne bilim gereksiz tiplerle uğraşma ağız kokusu çekme...en kötüsünü düşün..elinde kalırsa bu defa satmayla uğraşırsın...ha ben motordan anlarım toplarım açarım..meraklıyım...evimin altında atelyem var dersende tabiki hobi babında neden olmasın...
    Öğrenciyim aylığım 250-300 arası atölye olarak sadece annemin resim atölyesi var Tek istediğim biraz kalite.Sahibinden.com'da herkes uçuyor.Fiyatlar o kadar alakasızki.Birkaç ağır sorunu olan sadece ucuza satıyor.Motosiklete iyi bakınıldığınıda hiç zannetmiyorum.
    İş arayıp geri çevrilmeye devam

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Yeri gelmişken başka bir kaç şey daha yazayım.
    Öncelikle, Pegaso alan adam gezmek için alır. Basitçe düşünelim,
    19 yaşında bir motor 64.000km ise, benim ona ikna olmam için sahibinin çok uğraşması lazım...

Bu kısmı iyi oku hajım, sağlam bir fikir verecektir sana...
    Dedim ya 98 Model F650 ST var bende. Bunu bozabilene aşk olsun zaten.
    Motoru aldığım hafta sonu BMW servisine götürdüm (ankara borusan) bakımdan geçti,
    temizlendi, incelendi. 500TL paramı aldılar ve sonuç olarak, bu yaşta bu kadar temizini görmedik dediler...
    Yüreğime su serpildi...

Sonuç: Şubat gibi 1 sene olacak motoru alalı, bu zamana kadar bana açtığı masrafları söyleyeyim...

1- Egzost manifoltundan çıkan kauçuk bir dirsek gibi birşey var Y şeklinde. Malzeme yorgunluğu nedeni ile (ısıma - soğuma - ısıma - soğuma) esnekliğini yitirmiş, çatladı yarıldı. 120 TL
    2- Marş rublesi (gene 100.000+ iyi dayanmış) sıyırıdı sıyıracak, yan sehpada çalışmıyor makina, marş motoru boşa dönüyor. Orta sehpada sorun yok. Kitlemesi ile birlikte 600TL ikinci eli 300TL
    3- Fren diskleri incelmiş (yaklaşık 2mm kadar) Borusan bile sorun olmaz dedi. Ama bir kaç sene daha bineceksem değişmek zorunda ilerleyen yıllarda. Fiyatını ne sen sor ne ben diyeyım. Sadece ön disk 700 Euro
    4- Fren sistemleri artık eskimekten ve kirlenmekten (ne kadar bakım yaparsan yap bir süre sonra malzeme özelliğini kaybediyor ve değiştirmek zorunda kalıyorsun) tam açmıyordu kaliperleri. Boruları değişti, kaliperleri pistonları değişti. geri kalan aksam temizlendi takıldı. 350TL
    5- Arka amortisör patladı. Tamiri mümkün değil, ikinci eli 350 TL. (yine malzeme yorgunluğu ve arazide lambur lumbur kullanma)

Sonuç: ben benim makinayı 5000 TL 'ye aldım. Yaptığım masraflar bunlar, ufak tefek şeyleri saymıyorum bile. Bir tek fren diskleri değişmedi henüz. Onu da satarken anlatacam alacak adama. 5000 TL'ye aldığım makinayı da, bu masraflarını koymadan. Sadece 0 lastik aldığım için 6000TL den satışa koyup 5500TL'ye bırakıcam. Satma nedenim ise tek. 4 Silindire geri dönecem. Tek silindir beni kesmedi. Alışmışız elimizin altında o ani patlayıcı güce.... o yüzden.

Almayı düşündüğün makina 64.000km'de olamaz bence. Belki bu sahibi belki eski sahiplerinden biri oynamıştır.
    O motorun bazı parçalarının mutlaka değişmiş olması gerekir. Pegasolar da F650'ler gibi bazı kronik rahatsızlıklara sahiptir. Bunları mutlaka çıkartmış olmalıdır. En azından bazılarını.
    Unutma alacağın makinanın amortisör keçeleri patlarsa muadilini takıp diken üstünde olmak ile orjinal keçeleri (arayıp bulabilirsen) 80-90 TL ye taktırmak arasında karar vermek durumunda kalacaksın.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motosikletin satış fiyatı motor başında belirlenir,türkiyede ise insanlar kafasına göre fiyat yazıyor.Biz amerikada motor alıcagımız vakit adamla buluşup motora bakarız kaç milde oldugunu bütün bakım ve servis bilgilerini alırız ve ynı zamanda kaza bilgilerini bunun üzerinden sıfır fiyatını baz alarak ortak bir fiyatta anlaşırız.Burda ise adam 20 000 diyor ve inmem kardeş diyor motorun ciğeri çıkmış 50 kere düşmüş ve km si düşürülmüş.Türkiyede ikinci el motor almam çünkü herkez yalancı.Size başımdan geçeni anlatim geçen sene eski triumph ımı satılığ çıkardım bir arkadaş geldi inceledi çok beyendi tertemiz sıfır gibi dedi sonra hangi servise götürdün dedi dedim aldıgım dakikadan itibaren ben evimde yaptım bakımlarını adam kaçtı gitti deseydim servis yaptı diye hemen alıcaktı dürüstlükde zor türkiyede anlıyacagınız o yüzden herkez yalan söylüyor.Bilinçli olmanız lazım ve kültürlü.Ve o pegasoyu alma büyük ihtimalle 15 sahip değiştirmiş toroslardan himalayalara kadar gitmiş ve yüz elli tane kaza geçirmiştir ayrca motoruna iyi bakım yapılmadıgınada eminim son sahibi olursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)