Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Kendi Gerçeklerinizle Ne Kadar Yüzleştiniz Bakalım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bikere kırmızıda geçtim fark etmedim.
    Kasksız 5km kullandım,geçen hafta denize inerken short terlik bindim(kendimi aptal apaçıler gibi hissettim tekrar inerken montumu kaskımı taktım)
    Hız kurallarına pek uymam.(aşırı değil normalden biraz fazla)
    Emliyet şeridi kullarım.
    Köprüden kaçak geçerim.
    arabaların arasından geçerim ama en fazla 20km hızladır.
    U dönüşü yapılmaz yerlerden dönerim.
    Kaldırım kullanırım.

Sanırım Yaşadığımıza Şükretmeliyiz.
    Bakıyorum iyileşmişsin yakışıklı...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Allah etmesin bi köşe yazarı okusa şu topiği mıçtık vallahi..
    Sonra milletin dilinden kurtul kurtulabilirsen
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah etmesin bi köşe yazarı okusa şu topiği mıçtık vallahi..
    Sonra milletin dilinden kurtul kurtulabilirsen

oooo sadece motorcular olarak mı kural ihlali yaptığımızı zannediyorsun....

4,5 yıl şöförlük hayatımda kamyon la , tır la hatta otobüsle nelere şahit oldum....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

oooo sadece motorcular olarak mı kural ihlali yaptığımızı zannediyorsun....

4,5 yıl şöförlük hayatımda kamyon la , tır la hatta otobüsle nelere şahit oldum....
    Olayda o ya zaten abi..
    Biz motorcular yanlışta yapsak dürüstüz söylüyoruz..
    Araç sürücüleri anca bizi eleştirsin

Geçenlerde araba manyağı bi arkadaşımla muhabbet ediyoruz..
    Bayadır görüşmemiştik..
    Konu motordan açıldı..
    Başladı bu bana şeytan icadı tehlikeli falan..
    Sonra konu döndü döndü..
    Binerdem 600lükten aşşasına binmem oldu.
    Tabi ben dumur oldum aga dedim hani şeytan icadıydı..
    İşte şöyledir böyledir yine başladı.
    ondan sonra ben alırsam babam eve almazlar mı dersin..
    Sakat kalırım korkuyorum mu dersin..
    Konunun özeti her 4 teker kullanıcısının içinde bi 2 teker hayali yatar.Kim ne derse desin.
    Bende trafikte saatlerce beklesem onlar gibi.camdan geçen motorları saysam iner arabaya benzin döker yakarım yani
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Hayatim boyunca radar bolgeleri haric hicbir zaman yasal hiz siniri icinde kullanmadim hep 100-120 civari hizlarda seyrettim , sehir icinde bazen artistligine kask takmadigim oluyor .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    gt250R Siyah
    ilk olarak ehliyetsiz sokak arasında kullandım bir hafta kadar yine sokak arasında kasksız kullanmışlığım var bir kerede kırmızı ışıkta geçtim günah çıkarma gibi oldu ama
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    uzun yolda, hiç bir zaman motosiklet hız sınırlarına uymadığımı söyleyebilirim. 110-120 genelde.. bazen 130... kısa mesafelerde çıkılan daha yüksek hızları saymıyorum.

Kasksız (kaskım koluma takılı) 300-500m kullandığım da oldu. Ordan kalk iki yandaki dükkana geç derken insan üşenebiliyo. Kırmızıda bir iki defa geçmişimdir, gecenin 2 - 3'ünde. Kaldırımdan gittiğim de oldu bir defa.. Trafiğe kapalı alanlara kaç defa girdiğimi saymıyorum. Eskişehirde tramvay yollarına, izmirde alsancakta... hms.. aslında bütün kural ihlallerimden ceza yesem, bi motor parası ederdi. Güzel kardayım yaw.. gidiim bi motor daha aliim ben..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda, hiç bir zaman motosiklet hız sınırlarına uymadığımı söyleyebilirim. 110-120 genelde.. bazen 130... kısa mesafelerde çıkılan daha yüksek hızları saymıyorum.

Kasksız (kaskım koluma takılı) 300-500m kullandığım da oldu. Ordan kalk iki yandaki dükkana geç derken insan üşenebiliyo. Kırmızıda bir iki defa geçmişimdir, gecenin 2 - 3'ünde. Kaldırımdan gittiğim de oldu bir defa.. Trafiğe kapalı alanlara kaç defa girdiğimi saymıyorum. Eskişehirde tramvay yollarına, izmirde alsancakta... hms.. aslında bütün kural ihlallerimden ceza yesem, bi motor parası ederdi. Güzel kardayım yaw.. gidiim bi motor daha aliim ben..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    benim bir lafım var tuvalete giderken bile kask takarım..o derece kask takarım..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bir lafım var tuvalete giderken bile kask takarım..o derece kask takarım..
    doğrusuda bu... bir abimiz vardı.... istanbul dan yozgat a gidiyorum... o zamanlar bolu tüneli yok bolu dağı için otoyoldan çıktım benzinliğe girdim... 70 yaşlarında yaşlı bir amca gelip benzinliğe girdi... evlat bu motorda uzun yaşamak istersem motora binmeden kaskını tak dedi... hatta kullanmayıp sadece üzerinde otururken bile kaskın olsun dedi....

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    hatasız kul olmaz.hiç hata yapmadım bugüne kadar diyen de kendi yaptığı hataların farkında olmadığını düşünüyorum.yahu hiç mi dalgın bir güne gelmez bir insan elbet vardır herkezin bir kusuru ama o yaptığı kusurun farkında değildir .
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

Motosikleti
    Alıntı ExpendableS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatasız kul olmaz.hiç hata yapmadım bugüne kadar diyen de kendi yaptığı hataların farkında olmadığını düşünüyorum.yahu hiç mi dalgın bir güne gelmez bir insan elbet vardır herkezin bir kusuru ama o yaptığı kusurun farkında değildir .
    insan hatalarını görmeliki bir daha aynı hatalara düşmesin....

Motosikleti
    güncel.............................

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    hız limitini aşmak var sadece kaskı kullanırım zaten sürekli
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Motorsiklet kullanmayı çok gençken dayımın vespası ile öğrendim ki bu mikrop içime o zaman girdi. O zaman için genelde dayımın kaskını kullanırdım. Kasksız çıktığım zamanlarda olmuştu ekseri. Yaşım tutmadığı için ehliyet zaten hak getire.. Kışın üst üste çift mont giydiğim zamanlar oldu soğuk ve yağmurdan korunmak için. Bir süre motorsiklet kullanmadım ama ilk bulduğum fırsatta (Antalya'da öğrenciydim) ehliyetimi aldım (1995). 1997'den sonra pek motorsiklet kullanma fırsatım olmadı, daha doğrusu kullanılacak motor yoktu. 13.03.2012'de halen kullandığım motoru aldım. Işıklara yaklaşırken durabileceğim hızlarda seyrediyor ve frenlemelerde arkamdan gelen araca özellikle dikkat ediyorum. Kati frenleme öncesi arkamdam gelen araca fren lambamla işaret veriyorum. Buna rağmen 2-3 sefer sarı-kırmızı aralığında geçtiğim oldu. Motorsiklet pantolonumu sadece Çanakkale'den motorumu getirirken giydim, haliyle İzmir'de o pantolon kış dışında kullanılmaz. Tam korumalı montumu ve dizliklerimi ihmal etmemeye çalışıyorum. Kaskı mesafe ne olursa olsun motorumu aldığım günden beri hep takıyorum. Elimden geldiği kadar tüm kurallara uymaya çalışıyorum çünkü bazılarına katılmasam da gereklilikten konduklarına inanıyorum. Ayak uyduramadığm tek kural hız limitleri maalesef ama onları da çok geçtiğimi söyleyemem. fakat ceza yememe yetiyor. İlk ve son radar cezam 28 km. limit aşımıyla oldu :(

Motosikleti
    sıfır hata diyen e rastlamadım.. ben kuryelik yıllarımda hatamı değil doğrularımı sayardım....

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    kask hariç bütün herşeyi ihlal ediyorum yeri geliyo kaldırımda yayaların haklarına tecavüz ediyorum ama kimseye zarar vermeden ihtiyaçtan kask konusunda hassasım uzun yolda 90 ı geçmem
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Sadece Alanya'da şort + tshirt + parmak arası ile 50km mesafe gittim z750r ı ilk aldığımda. Ne yapayım yanımda hiç ekipman yoktu dayanamadım şeytan dürttü.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    kasksız kullanmyorum ama ehliyetsiz kullanma var birkaç gün sonra o da olmayacak ama hataları zaten sayamayız kim hata yapmıyoki zaten trafiğe çıkmak hata başlı başına
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    dökülün dökülün...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)