Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Kendi Gerçeklerinizle Ne Kadar Yüzleştiniz Bakalım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiyede frene basarken dikiz aynama bakip arkama kimin yapisacagini kontrol etmek zorunda kaliyorum.

İşte bunda çok haklısın üstat pazar günü antalyada Kırmızık ışık tam kırmızı olduğu anda durduğum için adam arkamdan korna çalarak durdu sanki suç işlemiş gibi tavır yapıyodu (bende el kol yaptım)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Ben dört dörtlük kullanıcıyım diye yalan söyler.Bu aynı ben hayatta yalan söylemem diyenin en büyük yalanı söylemiş olmasına benziyor.
    Al bir Mz dünyayı gez...

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasksız, ehliyetsiz ve hızlı kullandım. Ama en büyük hatam arabalara hızla giderken makas atmak oldu. Beyaz honda civic bayan sürücü önüme kırdı birden o gün o arabaya çarpsam şu an burda olmayabilirdim. O yüzden insan birşeyler yaşamayınca aklı başına gelmiyor. Kaskın değerinide kafamı orta şeritteki kaldırım taşına çarptıgımda anladım.( Allahtan o zaman kask vardı kafamda ) Ama hala kurallara uymayan arkadaslar varsa lütfen tecrübe edinmeyi beklemeyin. Kaskınızı takın, hız elbet yapılır ama gereken koşullarda belirli yerlerde. Allaha emanet olun
    Müsait bir yerde öleceğim.

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    başlığı görünce dün iş çıkışı başımdan geçen bir olay aklıma geldi.
    işim yoğun değil bu ara bir de resim yaptım şekil:A da görüldüğü üzere anayoldan tali yola geçmek üzere kontrolsüz olan bu kavşakta refüjde araçların geçişini beklemekteydim. ve bir ara fırsat buldum tam 'B' yönüne geçecektim ki yolu neredeyse yarılamış b yönünden a yönüne geçmekte olan bir motosiklet sürücüsü çıktı karşıma. beni beklemesi gerekirken kafasını sol tarafa çevirmiş trafiği gözlüyor. ilk fırsatta üstüme çıkacak. çünkü trafik kurallarından bihaber olan bu arkadaş beni hiç görmedi bile. neyse ben motorları burun buruna getirdim bana yandan çarpmasın diye. karşısında durup kornaya basmamla elemanın zıplaması bir oldu solundan sakince geçebilirdim fakat ders vermek istedim. sonra kaskın içinde kahkahalar atarken bir yandan da vicdan azabı hissettim içimde. bunun dışında başkalarını zor durumda bırakmayacak şekilde kuralları ihlal ettiğim olmuştur. kask olayına gelince kaskı takmak kuraldan ziyade ihtiyaçtı kanaatimce... köyümün yolunda ağaçların altında 20-30 km hızla süzülürken o havayı tenefüs etmek için takmadığım oluyor bu ve benzeri zamnlarda trafiğin olmadığı yerlerde çıkarıyorum kaskımı. bu olayı fazla abartmamak lazım

(şekil:A) A yönündeki benim. köşedeki vatandaş görgü tanığı
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    aynı virajın aynı noktasında 2 kez aynı hatayı yaptım birinde taksiyle birinde otobüsle kafa kafaya giriyordum.
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yani bazen herkes kural ihlali yapıyor... herkesin kendine göre sebebleri var... ama eminim itiraf etmeyen sadece konuyu okuyan kişilerde vardır....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    DL 650
    kasksız hiç kullanmadım kırmızıdada geçmedim, hız sınırını geçmek istemem ama 4 tekerlerin yüzünden mecburen geçiyoruz bazende emniyet şeridi bizde yalan yok.....
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Gençliğin verdiği cehaletle yaklaşık 4 yıl ehliyetsiz kullandım.
    Bir kere kırmızı ışıkta geçtim ( yolun tamamen boş olduğu gördüğüm için )
    Bir kere kırmızı ışıkta durduğum için arkamdan jeep patlattı.
    100 m den daha az mesafelerde tak çıkar uğraşmamak için kask takmadığım zamanlarda oldu.
    hız limitlerinin genelde çok üstündeyim bunun sebebi de 4 tekerleklilerde birlikte seyir yapmamak için bu beni daha güvende hissettiriyor.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    2 yıl ehliyetsiz kullandım.
    Kısa süreliğine kask'sız motor kullandım taki ilk kazamı yapıp kafa tasım çatlıyana kadar..
    2 sene kuryelik yaptıgımdan dolayı kırmızı ışıkta bikaç kez geçmişliğim vardır..
    Emniyet şeridini sürekli kullanırım bi nevi motor yolu gibi gelir bana..
    Sıkışık trafikte beklemem aralardan giderim halada buna devam ediyorum.Yoksa motor değil gider araba alırdım.
    kuryelik dönemimde tarla kaldırım gitmişliğim çok olmuştur..
    Didimde ikamet ettiğim dönemlerde yazlık oldugundan dolayı istemedende olsa alkollü motor kullanmışlığım olmuştu ama genellikle motoru bırakır taksiyle giderdim.
    Otobanda hız limitine hiç bi zaman uymadım..

Çokmu gerçekçi oldum ne.
    Motosiklet Tutku yaratır
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl ehliyetsiz kullandım.
    Kısa süreliğine kask'sız motor kullandım taki ilk kazamı yapıp kafa tasım çatlıyana kadar..
    2 sene kuryelik yaptıgımdan dolayı kırmızı ışıkta bikaç kez geçmişliğim vardır..
    Emniyet şeridini sürekli kullanırım bi nevi motor yolu gibi gelir bana..
    Sıkışık trafikte beklemem aralardan giderim halada buna devam ediyorum.Yoksa motor değil gider araba alırdım.
    kuryelik dönemimde tarla kaldırım gitmişliğim çok olmuştur..
    Didimde ikamet ettiğim dönemlerde yazlık oldugundan dolayı istemedende olsa alkollü motor kullanmışlığım olmuştu ama genellikle motoru bırakır taksiyle giderdim.
    Otobanda hız limitine hiç bi zaman uymadım..

Çokmu gerçekçi oldum ne.
    Motosiklet Tutku yaratır
    gerçekler gerçeklerle yüzleşmek güzeldir....

bende kurye iken çok kural ihlali yaptım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekler gerçeklerle yüzleşmek güzeldir....

bende kurye iken çok kural ihlali yaptım....
    Abi kurye olupta kural ihlali yapmıyan gösteremez kimse bana

Gerçi motor kullanıpta yapmıyan varmıdır oda meçul..Gerçi ben onada inanmam
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Ehliyet için direksiyon sınavına giderken motosikletle gitmiştim. Ne yapayım adamlar bizde motor yok, kendi motorunla geleceksin dediler. Yolda polis v.s çevirseydi amma matrak olacaktı...Nereye,ehliyet ruhsat? Direksiyon sınavına

Motosiklet ve kural.....İki zıt kavram........Her şeyi yaptık diyelim, şerit ihlali kuralı hepimizi eler.Şerit çizgisi yarım karış.Sağından soluna veya solundan sağına geçmek için zamanı ölçmek imkansız.Şerit kurallarına uysak arabadan fark ve işin espirisi kalmaz.Doğru degil elbette fakat bu ihlali ihlal etmemek imkansız.Takip mesafesi zaten içler acısı.
    Ehliyet için direksiyon sınavına giderken motosikletle gitmiştim. Ne yapayım adamlar bizde motor yok, kendi motorunla geleceksin dediler. Yolda polis v.s çevirseydi amma matrak olacaktı...Nereye,ehliyet ruhsat? Direksiyon sınavına
    Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1Oc8jBycM
    işte canlı örnek.

Motosikleti
    bende ehliyet sınavıma süper tenere ile gitmiştim... hiç sınava girmeden geri geldim.. görevli memur sen bunla mı geldin dedi.. evet dedim tamam dedi...

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırmızı ışıkta hiç geçmedim,kasksız motosikletime binmedim ama pek çok sefer inat uğruna otomobiller arasında sert slalomlar yaptım:( bazen trafik çok bunaltıyor:(:(:(

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasılsınız arkadaşlar.... yattım kalktım kafama bir konu takıldı....

Acaba kaç kişi trafikte sıfır hata yaptı... yada ben hata yapmadım diyeniniz varmı???

Mesala 100 metre 1000 metre fark etmez... Kask takmadığınız zaman oldumu... yada kırmızı ışıkta geçtiniz oldumu.... yada benzeri ihlalleri yaptınız oldumu.... yada hiç hata yapmadım diyeniniz varmı.. buna kask takmamak hız yampamamak tüm trafik kurallarına uymak dahil...

Ben zamanında kasksız kısa mesafe kullandım... ehliyetsizde kullandım... ama yaşım tuttuğunda aklım yettiğinde ehliyetimde vardı kaskımda.... bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim 6 yıl kuryelik 4 yıl şöförlük 12 yıl lık motor tecrübem var... bu arada tarlada bahçede deneme amaçlı kasksız kullananlarda lütfen bende kullandım desinlerr... çünkü motora binmeden kask kafada olmalı....

bazı durumlarda kuralları kendin yaratırsan hayatta kalıyorsun.... ama buna kask takmamak dahil değil.. her zaman kask olmalı...

bu arada admin arkadaşlardan rıcam anket ekleye bilirlermi ben beceremedim...

benzer konu varsa affola ...

Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bikere kırmızıda geçtim fark etmedim.
    Kasksız 5km kullandım,geçen hafta denize inerken short terlik bindim(kendimi aptal apaçıler gibi hissettim tekrar inerken montumu kaskımı taktım)
    Hız kurallarına pek uymam.(aşırı değil normalden biraz fazla)
    Emliyet şeridi kullarım.
    Köprüden kaçak geçerim.
    arabaların arasından geçerim ama en fazla 20km hızladır.
    U dönüşü yapılmaz yerlerden dönerim.
    Kaldırım kullanırım.

Sanırım Yaşadığımıza Şükretmeliyiz.

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    kasksız , ehliyetsiz, montsuz kullanmam. hayatta kırmızıda geçmem, dönülmez yerden dönmem, yayalara yol verir, hatta elle buyrun efendim diye jest bile yaparım. hayvanları sever, doğayı korur, güvercinlere yem atarım...
    ama...
    emniyet şeridi, şerit arası, solda sağda herhangi bir boşluk koridor görünce kartal gibi hamle yapar, ışıkta en öne geçemezsem oyuncağı alınmış çocuk gibi hissederim. hız sınırlarına girmiyorum zaten. sınırlar ötesi bir insanım. hep uyarım
    yolda normal giderken genelde tek el kullanırım. keyfim süper yerindeyse de şeritte slalom yapa yapa giderim.

bir de yol isteyeceğim zaman kornayla filan uğraşmam, öndeki aracın sol arkasına girip (çok yanlış) direk debriyaja basıp gazı açarım onlar anlar. :D

he bir de tünele girince kurtadam oluyorum. ufacık alt geçitte bile o motorun sesini duymazsam kudururum :D

gördüğünüz gibi kendinle süper yüzleşik bir insanım.
    yol iyidir.

suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    ehliyetsiz ruhsatsız hayatta kullanmam trafık ısıklerınına her zaman riayet ederim ama kasksız kullandıgım cok oldu :((
    GÜN OLUR devran döner..

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    pazartesi akşam yağmur yağmakta iş yerindeyim ve kot var pantolon olarak. ayakkabılarda spor ayakkabı, işe gelirken hava güzeldi. biraz bekledim yağmur dindi. 10 dakika kadar sonra çıktım ev 30km henüz 5km kadar uzaklaşmıştım ki işten yağmur çiselemeye başladı yeniden. ev tarafı açık iş tarafı kapalı yağmurla kovalamaç oynadık. bu arada 2 kırmızı ışık ihlali yaptım .eve geldiğimde brandayı çekerken yakalandım yine. ama yolda ıslanmadım. artık motor kıyafetlerim olmadan binmeyeceğim diye kendime söz verdim ( tutmaya çalışacağım yazlık pantolon lazım kışlık olan sauna etkisi yapıyor artık) bu arada kaskım, korumalı montum ve diz korumalarım, eldivenlerim mevcuttu.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)