Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Hayatımdaki ilk büyük motor ile korku dolu anlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi resim çekmek neden bu kadar zor geliyor anlamadım hala
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet'in yabancısı ve tecrübesiz olduğunuzdan şu an pek bir risk almıyor ve motosiklet size tehlikesiz geliyor olabilir.

Ama asıl tehlike motosikleti sürmeyi öğrendiğnizde başlayacaktır. Çünkü temeliniz ve tecrübeniz yok. Ne zaman "ben bu işi öğrendim" derseniz , o zaman korkun. Çünkü önceden karşılaşmadığınız kötü deneyimlerin biri bu motosiklet ile başınıza gelirse , sonuç düşündüğünüzden kötü olabilir.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Aklınca bizi yiyecek

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Atahulpa hocam konuya açıklık getirecektir yakında.

Eğer gerçekten fake gibi bir durum yoksa, ki olcağına da pek aklım yatmıyor.

Kardeşim hayırlı olsun. Ben 125 cc dandirik motorumu ilk alışımda bile 2 gün uyuyamamıştım heyecandan, sen gördükçe heycanlanırsın artık.
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Keşke konu fake olsaydı da arkadaşın hayatından endişe etmeseydim..
    Ama malesef, galiba konu fake değil..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    arkadaş hayırlı olsun diyip geçin ya fake ise de çıkar kokusu... bende ilk motorum as200gy idi ilk tecrübemi motoru eve getirirken yaşadım demekki konu açsam benimki de bundan çok farklı olmazmış...

adamın tutkusuymuş hayaliymiş basıp parayı almış sana hayırlı olsun demek düşer. 1000 cc tamam ilk motor için fazla olabilir ama saygı unsurunu aşmamalı kimse.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı rc_serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün eğitim alanındaydım seni göremedim kardeş.1000rr ile geldim hatta.3 buçğa kadar filan oradaydım
    Doğrudur, ben gidemedim alana son dakikada kakalanan bir iş nedeni ile ama Çağatay ile tekrar konuştum arkadaş fake değil. O kesin
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur, ben gidemedim alana son dakikada kakalanan bir iş nedeni ile ama Çağatay ile tekrar konuştum arkadaş fake değil. O kesin
    biz onun 1000rr varmı yokmu onu merak ediyoruz fake olup olmadıgını degil konun fake oldugunu merak ediyoruz..
    birde ona göre samimi olalım diyorum.
    yukarda görkem yazmış zaten bu işin sonunu
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    öncelikle hayırlı olsun arkadaşım, forumda topic de inanmayan yalan söylüyorsun diyen arkadaşlar var, hepsini sustura bilmek adına bir fotoğraf bir video yüklemek bu kadar zor mudur yahu ?, en dandik cep telefonları bile fotoğraf çekebiliyor artık, biraz daha samimi olmak adına bizimle fotoğraflarını paylaşırsan seviniriz. Kazasız belasız, tekerin düz bassın.
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Arkadaş fake midir değil midir bilmiyorum ama inşallah gerçek hayatta fake olmaz ...

Bisikletten inin 1000 rr ye binin, ondan sonra arkanızdakileri ağlatın...Saygı unsuru filan diyen arkadaşları da kınıyorum ayrıca, bu olayın saygı duyulacak bir yanı var mı ?

Ferrari alamıyorum, 15.500 e bir clio alıp milleti kendime güldüremem ... eeee alalım baba bir 600 RR , 1000 RR alemlere akalım..mantık bu şekilde işliyor heralde...

Motor sevdasıymış, binmese ölürmüş, binince ne olacak arkadaş buyur bin bakalım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Hala devam ediyormu yahu bu geyik?
    arkadaş hala bir foto falan koyamadı yazık
    benim dediğim gibi bu iş
    arkadaş hayatımdaki demiş ama hayatında olmadığından , HAYALindeki motoru anlatmış

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yoksa motoru yatırdın da fotoğrafını çekemiyorsun öyleyse fotoları bana gönder photoshopla hallederiz
    112ciyiz

Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR REPSOL
    tel.den bugün 3-4tane resim çektim ama multi medya destekliyor bunları nasıl yollayabilirim pcye?kızılötesi ve bluetooth desteklemiyor şimdilik bunları yükliyeyim arkadaşın yüksek pixelli kamerası var onunla videomu istersiniz resim mi onuda çekerimsorun değil.haa bu arada 200km yakın yol yaptım

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı rc_serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tel.den bugün 3-4tane resim çektim ama multi medya destekliyor bunları nasıl yollayabilirim pcye?kızılötesi ve bluetooth desteklemiyor şimdilik bunları yükliyeyim arkadaşın yüksek pixelli kamerası var onunla videomu istersiniz resim mi onuda çekerimsorun değil.haa bu arada 200km yakın yol yaptım
    200km yol yapmak kolay , insallah birgun cbr1000rr ile 20000km yol yaptim diyebilirsin.
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR REPSOL
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200km yol yapmak kolay , insallah birgun cbr1000rr ile 20000km yol yaptim diyebilirsin.
    abi şöyle sapa sağlam olarak bi 10bin yapayım biraz tecrübe kazanayım bişey istemezmotoru almadan bana çok tavsiyede bulunan oldu sakın gaza gelme filan diye bu aralar baya gaza geliyorum gazı çok açıyorum.bi çözüm bulmam lazım

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun resmi yetmez... her hangi bir yerden çekip yada üstünde pozda verebilirsin dimi...
    iyisimi sen ruhsat,vs gibi evrakların adına olduğunu gösteren bir fotoğraf ekle...

atık konu o kadar çok sarpa sardıki,seninde bu taşın altına elini koyman gerek!!! Detaylı fotoları eklede mahçup et bizi

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Test drive unlimited 2

Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR REPSOL
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun resmi yetmez... her hangi bir yerden çekip yada üstünde pozda verebilirsin dimi...
    iyisimi sen ruhsat,vs gibi evrakların adına olduğunu gösteren bir fotoğraf ekle...

atık konu o kadar çok sarpa sardıki,seninde bu taşın altına elini koyman gerek!!! Detaylı fotoları eklede mahçup et bizi
    ya arkadaş fotoda çeksem videoda çeksem üzerinde dansta yapsam yine bir kılıf uydurursunuz.bu seferde zaten önceden motoru kullanmayı biliyorsundur dersiniz.

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    nerdeyse ayda birkaç kere bu tür konular açılıyor.
    - hayabusayla başlıyorum arkadaşlar ne dersiniz?
    - çocukluğumda bikaç kez dedemin jawaya binmiştim arkadaşın ikinci el R1 ini alayım mı?
    - tipine hastayım direk 600lükle başlasam..
    her seferinde de büyük çoğunluk (rastgelmişsem ben dahil) büyük bir iyiniyet ve korumacılıkla bu konuyu açan kişiyi uyarmaya çalışıyoruz.
    şimdi bu tür konuları açanların kimisi dalga geçmek amaçlı yazsa dahi kimisi gerçekten ne yapması gerektiğini soran arkadaşlar.
    soran kimseler iyiniyetli olduğu zaman bile, soruyorum, yeni başlayan kişi yüksek cc'yle başlamalı mı sorusu her seferinde niye tartışılıyor? yüksek cc ile başlamak kişiye özel dağıtılan bir ayrıcalık mıdır da, her başlayan aynı soruyu bir de kendisi için soruyor?
    buna ek olarak eleştirmek istediğim bir konu var. bu konuları açan arkadaşlardaki "tecrubem yok ama bilinçliyim ve niyetliyim" duruşu. bu tür düşünceler sınırları güvenli bir biçimde zorlamaya arayışı gibi geliyor ki bu bir motorcunun öğrenmesi gereken disiplini en baştan yok eden bir tutum.
    arkadaşlar bence bu işi bilen duayen kabul edilebilecek abilerimiz bizi bu konularda aydınlatsın, kesin bir hüküm konsun, üzerine artık konuşulmasın. herkes için "yüksek cc ile başlanır mı" tartışması yapmak insanları yanıltmasın.

rc_serhat arkadaşım yazdıklarımın senle hiç ilgisi yok, forumdaki diğer arkadaşlarıma hitap etmek istedim. hayırlı uğurlu olsun, inşallah en doğru kararı kendin verirsin ve zaman zaman kırıcı da olsa seni uyaran arkadaşların ikazlarına kulak asarsın. akıllı insan başkalarının da aklını kullanandır. sevgi ve selamlar.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    arkadaşım sendeki harbiden hem büyük cesaret hemde içini fena bir motor hastalığı sarmış bizede allah kaza keder vermesin hayırlı olsun demek düşer tanımasamda burada hepimiz dostuz sonuçta motorcuyuz motoruna gaz verirken ne kadar motora alışmış bile olsan tecrübende olsa 2 sn. ye öncesini kestiremediğin yola gaz basmamanı şiddetle tavsiye ederim ve motora binerken kaskından önce aklınıda yanına almayı asla unutma ,diliyorum ki haber bültenlerinde motorsiklet kaza haberlerinden birine karışma ve son olarak farında açık olsun yolunda .....

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)