Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

çin malı motor alacak arkadaşlar bu yazıyı okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    logaritma bravo.... 10 ay sonra tekrardan bi HORT'lama olayı olmuş....

şaka bi yana; artık bu çin malı geyiği sıktı yani....

almayın kardeşim o zaman... ben motorumu almadan önce bu foruma üye oldum,bu forumdan araştırdım,kara verdim ve aldım....

motoru dökülen burda,kazık yiyen burda,vidası gevşemiş burda.... tabiki burda olacaksınız ama dert yanmak için değil,çamur at izi kalsın diye değil...

çaresini bulmak için burada olacaksınız; zaten araştırmaya bile gerek duymadan hemen konu açılıyor; ''vidam düştü naapıyım?'','' çinli mal nasıl?'','' çin malımı-japonmu?''

yada motoru alırken düşünmemiş,forumları araştırmamış... gitmiş almış 1.000 ytl'ye 2.el çin malı motor;10 gün sonra haşatı çıkıyor... ilk iş hemen bu forumda karalama kampanyası başlıyor....
    .................................................. ........

şimdi karar verdim; ÇİN MALI MOTOR NASIL KULLANILIR adı altında kurs açıcam...

ayıp artık yaaa....

çin malına biniyoruz diye; utanan biz olduk,iyi mal dedik diye yalancı biz olduk,bi dünya hakaret yiyen yine biz olduk,akılsızda biz olduk, hatta çin malı aldık diye bize gülenler bile oldu....

olmadımı beyler? haksızmıyım? daha dün cevap yazdım bu arkadaşlara....

ama ne varki bu tip yazı yazanları ben motorcu olarak görmüyorum... çin malı diye küçümseyenlerden,çin malı kullanmış ama devamlı bok atanlardan bıktım artık....

bende bir forum sitesinde motorlu araçlar dünyasından sorumlu editörüm; ve bu tip yazılara hiç bir şekilde izin vermeyeceğim... en azından şimdilik daha yazılmadı....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben sırf bu yüzden bir gün herkes gercek motorcu olacak diyorum..... çakma motorcu değil orjinal motorcu olmussun... hoş geldin aramıza.........

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Arkadaşlar!.. Daha 1.5 ay önce benimde hiç adı sanı duyulmamış OMI Bülbül 150 scooterim vardı 10000 km.de mahalleden genç bir kardeşimiz çok istedi bende sattım ve yerine Kymco People S 200 aldım. Satmış olduğum motoru 2.5 sene kullandım bir kere akü değiştirmedim en fazla iki marşta alıyordu çünkü bir kere lastiği patlamadı sadece bu zaman zarfında lastiklerden biri hafif inmişti az bişey hava bastım o kadar. Ufak tefek sorunları oldu elbette ama yazın denize giderken önüne iki valiz arkamda artçıyla banamısın demedi. Sözün özü; Sen malına ne kadar bakarsan o kadar verim alırsın yağını, hava filtresini, balatalarını değiştirecek bakımını zamanında yapacaksın ki oda sana hizmet edecek.

yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    logaritma bravo.... 10 ay sonra tekrardan bi HORT'lama olayı olmuş....

şaka bi yana; artık bu çin malı geyiği sıktı yani....

almayın kardeşim o zaman... ben motorumu almadan önce bu foruma üye oldum,bu forumdan araştırdım,kara verdim ve aldım....

motoru dökülen burda,kazık yiyen burda,vidası gevşemiş burda.... tabiki burda olacaksınız ama dert yanmak için değil,çamur at izi kalsın diye değil...

çaresini bulmak için burada olacaksınız; zaten araştırmaya bile gerek duymadan hemen konu açılıyor; ''vidam düştü naapıyım?'','' çinli mal nasıl?'','' çin malımı-japonmu?''

yada motoru alırken düşünmemiş,forumları araştırmamış... gitmiş almış 1.000 ytl'ye 2.el çin malı motor;10 gün sonra haşatı çıkıyor... ilk iş hemen bu forumda karalama kampanyası başlıyor....
    .................................................. ........

şimdi karar verdim; ÇİN MALI MOTOR NASIL KULLANILIR adı altında kurs açıcam...

ayıp artık yaaa....

çin malına biniyoruz diye; utanan biz olduk,iyi mal dedik diye yalancı biz olduk,bi dünya hakaret yiyen yine biz olduk,akılsızda biz olduk, hatta çin malı aldık diye bize gülenler bile oldu....

olmadımı beyler? haksızmıyım? daha dün cevap yazdım bu arkadaşlara....

ama ne varki bu tip yazı yazanları ben motorcu olarak görmüyorum... çin malı diye küçümseyenlerden,çin malı kullanmış ama devamlı bok atanlardan bıktım artık....

bende bir forum sitesinde motorlu araçlar dünyasından sorumlu editörüm; ve bu tip yazılara hiç bir şekilde izin vermeyeceğim... en azından şimdilik daha yazılmadı....
    Agzına saglık AYBERK ne guselde yazmıssın.Çin malına kotu dıyenler once kendı kullanımlarına ve motora ne kadar baktıklarına bır bakıp degerlendırseler zaten gelıp burada orası dusuyor burası kırılıyor demezler.Altındakı motorun kalıtesı bellı eet bır japon kadar kalıtelı parcaları olmayabılır ama solenıldıgı kadarda tutunca elınde kalmıyor perıodık bakımını yaparan bınmeden once sagına soluna yagına vıdasına bakıp bınersen ve lımıtlerını zorlamadan gaz verırsen çin malıda aynı yolu cok rahat gıdyor.Çin malına laf edecekler once kendı kullanımına bakacak ha bır kısım çin malına bınmeyıp laf edenlerde en azından bır bınıp tecrube etmeden konusmasalar daha ıyı olacak...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sırf bu yüzden bir gün herkes gercek motorcu olacak diyorum..... çakma motorcu değil orjinal motorcu olmussun... hoş geldin aramıza.........
    hoş bulduk ramço....

motorum yokkende aynı şekilde düşünüyordum... motor 2.dünyam benim...

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı mondial150zat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı motorsiklet almış biri olarak yaptığım yanlışa sadece bir tek gerekçe buluyorum motosiklet konusunda bilgisiz ve cahilmişim. motosikletimin görünüşüne ve fiyatına aldanarak bu motoru aldım iyi markalarda bu motora benzeyen motosikletler 10000 ytl nin altında değildi bende bu motoru almak zorunda kaldım maddi nedenlerden ve motosikletin görüntüsünden dolayı ama sonradan farkına vardımki 3000 ytl mi sokağa atmışım ilk önce vidalar düşmeye başladı yok sıkbabam sık onu sık bunu sık sonra bakımlar 1500 km de bir bi motoru bakıma sokuyorsunuz arkadaşımın honda activası var 4000 km de bir sizinki daha iyi bakıldığı yağı sağı solu kontrol edildiği halde dökülüyor arkadaşımın motorda tık yok her serviste 40 ytl para öde yok elektirik ünitesi yanar yok ön teker bilyeleri dağılır yok amortisör patlar yok eksoz bozulur göstergeler yanmaz fren teli kopar gaz teli kopar disk çatlart buji patlatır motorun içinde bazı parçalar kırılır şu an 16000 km deyim evet motorumu kullanıyorum ama hesap ediyorum 500 ytl bakım için vermişim ve bana garantili olduğu söylenen motor için bide toplam 1200 ytl para ödetmişler yaw arkadaşım 33000 km de ve sadece 320 ytl bakım masrafı yapmış garantiden bide akü ve marş motoru değiştiler onada para ödemedi zaten yaw yazık verdiğim paralara şimdi satmaya çalışıyorum 2000 ytl para istiyorum kimse vermiyor vermezde yazık günah değilmi bu emeğe ben 500 ytl maaşla çalışan bir insanım yazık günah değilmi yaw 1 sene ben bu nu bana satanlara bedava çalışıyorum ne diyeyim daha keşke arkadşım gibi honda activa alsaymışım işallahta alacağım ama bunu acı bir şekilde öğrendim aman aklınız varsa servisi iyi olan bu işin adam gibi yapan bir yerden motor alın en önemli şey servistir bunu unutmayın
    Ne garip konunun açıldığı tarih; 03-02-2006 konuyu açan arkadaş bir daha mesaj yazmamış (1 adet oda bu) ve hala bunu tartışıyoruz eğer takip ediyorsa gülüyordur büyük bir ihtimalle..

Motosikleti
    Artık Yok...
    nette irudyum bujiler hakkında bilgi arıyordum googleda bu sayfa çıkdı karşıma ne alakaysa bende hortlatmak zorunda kaldım

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nette irudyum bujiler hakkında bilgi arıyordum googleda bu sayfa çıkdı karşıma ne alakaysa bende hortlatmak zorunda kaldım
    aferin sana

bi deli kuyuya 1 taş atmış 40 akıllı çıkaramamış derler....

biz kuyudan 40.000 taş çıkardık,millet bıkmadı kuyuya taş atmaktan!!!!!!!!

anlayan anladı...

arkadaşlar bende şuan 125cc honda innova var çok memnunum ama size 1motor önercem ucuz ve sok sağlam atik dayanıklı bir motor kinetik üretio motoru kms diye 125cc lik oda aynı innova tipi hint malı bir motor inanın alan pişman olmaz innovayı aratmaz bir motor çok seri ve güçlü yakıtı bilindiği gibi 10yl ile 170 km arası gidiyor sonuçta bu motorun ardında kinetik motor aş. var kinetikte hondanın ortakları kötü ürün çıkarmazlarvede çıkarmamışlar arkadaşımda var kendi motorumdan çok onun üstündeyim ben motor şuan 23000'de bu güne kadar tık demedi alındığı günden beri biliyorum motoru sadece yağı değişti eskidikçe oda kawasaki alsanızda değişiyor sonuşta motor kusursuz 2cbab 10bg gücünde mükemmel kesinlikle tavsiye ediyorum sıfır fiyatı şu an 1300civarında alan arkadaşlar bana dua edecek ve memnun kalacaktır mondial almayın bi tavsiyemde bu olsun...

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    çin malı motor herkesin hayallerine ulaşmasına imkan veriyor.Türkiye'de herşey çok zor.3 kuruş maaşla geçinen , kira veren , çocuklarının ve evinin geçimini sağlamaya çalışan o kadar çok insan var ki.çin malı almaya mecbur kalıyorlar , bu durumda söylenecek her söz ukalalıktan başka bir şey olarak algılanamaz.

ama birde görünüşlerine aldanıp daha iyisini alabilecekken param cebimde kalsın ucuz olsun diye alanlar var.bu durumdada çin malının dayanıksız ve çabuk dağılan bir mal olduğuna vurgu yapmak istiyorum ve imkan varsa düşük cc bile olsa kaliteli bir marka almalarını tavsiye ediyorum.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu konuyu başlatan Mondial150zat ile az önce bu konuyu hortlatan 125 cc İNNOVA sanki aynı kişi tarafından alınmış 2 ayrı nickmiş gibi bir his uyandı içimde ama

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynısı başıma geldi şimdi çinli motorlardan uzak duruyorum.ama ileride parama kıyarım adam akıllı motorumu alırım içim rahat eder ben rahat ederim

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    Valla dostlar kimse kırılmasın gücenmessin ama;
    Benim arkadaşımda zat var 26bin km'de;
    *Toplam 4 defa ön arka balata değişti
    *Her 3binde yağ değişti
    *iki defa karburatör manifoltu aldık

Başka hiç birşey yapmadık toplarsanız şu anın parasıyla 330 lira falan harcadık.
    Ki bunlarda harcansın be arkadaş 26bin km gayette iyi.
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Çin malı motor egsoz bilyasını bile dağıtır arkadaşlar.

KurtBeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ CUP 100 X
    Kanunilerde Çin malımıdır dostlar..
    .: MezaR KabuL :.

Türkiye'de üretim yaptığını söyleyen tüm firmalar parçaları Çin'den getirip Türkiye'de montaj yapıyorlar.Yani Kanuni de Çin malıdır, Motoran'da, Mondial'de, Asya'da, Kuba'da, Arora'da ve daha adını şimdi hatırlamadığım ne kadar firma varsa.

Çin'de bu işler acayip basitleştirilmiş durumda. Bizim pazardan domates patates almamız gibi, belirli malların satıldığı sabit fuar alanları var.Uçağa atlayıp gidiyorsun, otelde 1 gün dinlendikten sonra taksiye atlayıp bu fuar alanına gidiyorsun.Zaten hem otel hem taksi hem diğer her şey çok ucuz.Türkiye'nin onda biri fiyatına falan. Şöyle bir turluyorsun fuarda bilgi, broşür, fiyat falan alıyorsun (ingilizce).Akşam yemeğinden sonra otel odasında yanındaki satış müdürüyle birlikte oturup bir değerlendirme yapıyorsun. O tarihte yurt içindeki müşteri profiline göre motoru toplatıyorsun. Mesela bundan 5 yıl önce gidildiğinde en ucuz neyse onu toplatıp geldiler.Alanın elinde patladı.Bugün artık daha iyi bir şeyler toplatıyorlar.Toplatma işine de değinelim biraz:

-Mesela ayna'dan başlayalım. Biri 30 kuruş, öteki 45 kuruş.30 kuruş olan nikelajlı ayna daha al benili.45 kuruşluk olan siyah plastik."Ulen bizim millet sığır, önemli olan yanarlı dönerli olması" diyip 30 kuruşluk plastik üzerine nikelaj kaplama aynayı tercih ediyorlar.Sonra o ayna yolda ya gevşeyip düşüyor yada titreşimden zaten bir şey görünmüyor.

-Motor: halen daha titreşim konusu tam aşılamadı.İlk modellerdeki balansörsüz ilkel motor yerine balansörlü ama halen daha bir miktar titreşimli motorlar geliyor.Hiç yoktan iyidir diyip alıyoruz. Motorun titreyerek verdiği zarar sürücüden çok kendinedir.Bunu da anlamadık gitti.Titreşim olan alet zamanla kendini dağıtır.Ayrıca bu motorlara fabrika çıkışında minimum seviyede en ucuz motor yağı konulur.Alır almaz, aslında daha marşa basmadan, doğru dürüst bir yağ ile tam yeterli miktarda yağ konularak değiştirmek gerekir. Tabi motor alma aşaması meşakatlidir.O yüzden satıcıdan çıkınca ilk fırsatta yağınızı değiştiriniz.

-Şasi: Türkiye'de üretilen tek parça budur.

-Lastikler: en ucuz lastik neyse odur.100.000 km kullanabilirsin.Islak yolu gördüğün an kenara çek dur, kurumasını bekle.Havada nem varsa motoru unut.

-Jantlar: telliyse telleri kopar, alaşımsa sağlam bir çukurda karpuz gibi yarılır.

-Plastik malzeme: bol çapaklı, yerine uyumsuzdur.Zamanla titreşim yüzünden çatlayıp dökülür.

-Boya: motordaki en başarılı kısımdır.Motor yaldır yaldır parlar.1 yıl sonra güneşten solar.İçeriği zehirlidir, çıplak tenle temasından kaçınmak gerekir.

-Amortisörler: son derece serttir.Var mı yok mu belli olmaz.

-Genel görünüm: hayatında motosiklet nedir bilmeyen adam için kafa karıştırır. Kozmetik harikası kadın gibidir. Yemek yapamaz, kafası çalışmaz, oturup aklı başında 2 çift laf edemezsin, ama iyi görünür.

KurtBeyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ CUP 100 X
    Verdiğin ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim jawa. Bende motor almayı düşünüyordum KANUNİ BS 125. Mağdemki yerli sandığım KANUNİ'DE yersiz çıktı motor alacam deyü çok araştırmaya taraştırmaya gerek yokmuş. Sermayem hangi motorun marşını çevirirse ona binecez anlaşılan. Mağdem öyle alayım KANUNİ en azından şase yerli koçum deriz.. Tekrar teşekkürler..
    .: MezaR KabuL :.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler