Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çin malı motor alacak arkadaşlar bu yazıyı okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    şu er5 i bi alıyım ben de millete ditecem çin malı alma paran boşa gider diye
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    şu er5 i bi alıyım ben de millete ditecem çin malı alma paran boşa gider diye
    Al er-5 i bakımı takımı vidayı unutursun bak o zaman 100-120 yapanlara kızıyormusun ? şu an fiaytlar iyi kap bi tane , derin çukurdan geç bide zıpla bakalım jantı eğiliyormu üstüne bide kaldırım zıpla

Öyle birşey varmı ya taşıt bu çukurdanda geçer yoldanda ne biçim jant mış o öyle

tavsiye

slm çin motorlarını satarlarken iyi toplamıyorlar alel acele hergün bi tarafı düşüyor bence motoru alıp binmeden önce her tarafı iyice kontrol edilmeli mümkünse tekerlek bilyeleri değişmeli birde zincirliyse çek malı takılmalı bunlar bayaa işe yarıyo bi jant 200lira ayrıca cub modellerin grenaj aksamı cidaları kaucuk contayla beraber sıkılmalı bu küçük önlemler işe yarıyor

Fuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R50
    Arkadaşlar bence çin malları bu kadar kötülemeyin çünkü pek çok insan bu sayede motorsiklet sahibi oldu ve ortalık şenlendi. Kaliteli bir motorsiklet alamamış olabilirsiniz ama sizde bilirsiniz ki bazı mallar şans işidir iyi de çıkabilir kötüde Ayrıca bildiğim kadarıyla çin mallarının birkaç kalite seviyesi var. neyse sözün özü bir motorsiklete sahip olmak güzel birşey. Allah herkesin gönlüne göre versin

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    MONDİAL DOSTUM!

evet haklısın.Çin iş mafiş! Aynı türkiş mafiş gibi!

ama bende çin malı kullanmak zorundayım ne yapayım.Aynı motor honda tam 800 ytl. farklı fiyatta.Fazla param olsa zaten böyle comuutere binmem.Alırım bi cbr basarım

ben motoru (commuteri) 3 ay önce aldım.Çİn işi.Şu ana kadar bir sefer servie götürdüm.30 kaat istiyorlar ama malesef 30 kağıt bende yok.O yüzden bakımını kendim yapıyorum.

AYrıca sizlere benden bir tavsiye servise 3000 km.'de bir gitmekten çekinmeyin.Motorunuzun sağlığı açısından önemlidir.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ayhanaksoy adlı üyeden alıntı
    Al er-5 i bakımı takımı vidayı unutursun bak o zaman 100-120 yapanlara kızıyormusun ? şu an fiaytlar iyi kap bi tane , derin çukurdan geç bide zıpla bakalım jantı eğiliyormu üstüne bide kaldırım zıpla

Öyle birşey varmı ya taşıt bu çukurdanda geçer yoldanda ne biçim jant mış o öyle
    alacam zaten milli piyango bileti aldım 5 tane. başka çaresi yok walla babamı da bu sene ikna edemedim. alınca ilk sana söyleyecem
    zaten alınca ilk işim kaldırımdan uçmak olacak

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nx4_falcon adlı üyeden alıntı
    Çin malı motosiklet alacağında git mobilet daha iyidir. Çinde nekadar hurda varsa memlekete gönderiyorlar .

İyide adamlar 990 ytl ye 4 zamanlı, 100 cc, yarı otomatik 4 vites, ön disk frenli, 6,6 beygir motor satıyorlar. Bu fiyata sıfır mobylet var mı? Olsada alınır mı? Kalitesi çok mu farklı?

http://www.mondialmotosiklet.com/mondial10.htm

Bence Çin işi motorlar alınır ama çok teferruatlı olanlar değil daha küçük modeller azami dikkat edilir bir bakıma kendinizin servisi olur ve sürekli motorunuzla ilgili olursanız daha az sorun çıkar diye düşünüyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    adamlar aynayı önden 2 vida ile tutturmuş
    3. vidayı atmamış orası boşta
    titreşimden aynalar düşer gibi oluyor
    hava filtresini alttan tek vida tutuyor
    bizim yollarımızda asfaltta dahi köstebek yuvası olunca
    aldığım gün servise freni tutmuyor dedim
    ağırlığındandır dendi
    bayır aşşağı inerken önüme taksi çıktı fren tutmayınca taksiye girdim 250 ytl masraf
    artık yavaş yavaş araba bakmaya başladım
    lanet olası mal soğuttu beni

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    hertürlü mobilet çinlilerden iyidir . Gerçi motosiklet.net ağırlıık olarak çin malı kulanan arkadaşlarda alıınmasınlar ama ben mobilete binmeyi tercih ederim. hiç değilse bozulunca karşıdaki bisikletçide bile parçası var. Hatta planlarım arasında mobilet almak var.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Korku girmesin içine,bin çineeeeeee

Çinin vidası gevşer,japonunki gevşemez öyle mi? değil elbette,sadece alel acele montaj,çünkü furya satılıyor.Alınca vidaları yoklarsın hatta bir kutu loctite alır tüm civatalara sürüp sıkarsın gevşemez.Çukura girince yamulmayan ya da yarılmayan jant icat olmadı.Sen çukura giriyorsan jantın günahı ne? Zaten jantın yarılmasa dahi,lastiğin yarılır ya da bi şekilde düşersin.Burada motor kalitesi fazla önemli değil.

Çin-japon-mısır farketmez kullanan kasap olduktan sonra.Motorculuk sadece iki tekerde denge sağlamak değil.Anlamak,okşamak gerekir.Gazteli kopacak,değiştireceksin,sağını solunu sıkacak,yağlayacak,tehlikeleri öngöreceksin.Diskini,balatanı değiştireceksin.

Haa çinlerin hepsi aynı kalite değil tabii.Bazılarında sözü edildiği gibi civatalar bile eksik oluyor.Bizzat gördüm,satıcıya da gösterdim.Dediğim gibi kontrol gerekiyor.Kalite farkı zaten ortada.Kimse bu motorlardan fazlasını beklemiyor.İşi bilip te alanlar genelde memnun.Beğenmeyenler ise gözü yüksekte olan yeni motorcular.
    gaza gelme;kaza gelmesin

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakın benim yazlıkta bi tane asya var.Alır almaz bujisini değiştirdim.En kaliteli motor yağını koydın.Girdim altına tüm vidaları sıktım.Şu an 5000 de ve tık sorun yok.Size tavsiyem çin malında en az özellikli en sade modellerden almanızdır.En az ekipman en azz sorun demektir.Hani bi marka var ya adını söylemeyeyim şimdi.250 cc motora su soğutma koyan cruiser.Ha işte onlardan kaçın derim

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim şahsi görüşüm;sitemizin paylaşım ve dayanışma sitesi olması sebebiyle birbirimizi buşekilde kırmaktan çok bu işin çözümünü bulmak."Her kelin bi kör alıcısı olur" atasözü ile yola çıkarsak Çin malı motorlarda ülkemizde satılacaktır.Buradaki fark site müdavimlerinin diğer kullanıcılara göre teknik olarak daha donanımlı olması ve çin malını bile kullanıyorsa bilinçli kullanmak olmalı.Keşke gerçek bi mekan olsada insanlar makinalarını orada birbirleriyle fikir alışverişinde bulunarak iyileştirse.Ozaman farkımız kesin ortaya çıkardı.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Adam 1080 YTL ye (Mondial125AGK) 5 vitesli 4 zamanlı 125 cc motosiklet satıyor. Siz hala alınmazmı diyorsunuz ?
    Freni tutmuyorsa yavaş git , Lastikler kayıyorsa daha kaliteli lastik tak !
    Mobilette neymiş ? evet çok sağlam ama ben bisikletle yamaha mobilete kalkışta fark atıyorum !

Mozaik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru kapının önüne bağlıyorum .
    sabah kalktığımda varsa binerim , çalınmışsa karakola bile gitmem
    1.850 motorun fiyatı
    şirket adına aldım 400 YTL KDV den düştüm
    geriye 1,450 kalır
    5 aydır biniyorum ( yazın )
    park parası + trafik cezası+benzin
    motor bedavaya geldi,

Odeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Scooter Jet 100
    Bende senin gibi tecrübesizdim ne motorsikletten nede markalardan anlardım ama ben senin kadar şanssız değilim sol tarafta gördüğün sym motor 12000KM'de 3 defa bakım oldu ama hiç bir arızası veya bakım isteyen yeri olmamasına rağmen 3 yıldır kullanıyorum satmamda.. Gerçi 1.90 boyunda birisi için biraz ufak ama ne yapayım o benim.
    [FONT="Garamond"][SIZE="2"][COLOR="Red"][I]Odeon[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT]

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    elbette çin malı motorlar diğerlerine göre kötü ama hondaya falan da yaklaşamıyorsun ki mecbur çin malı aldık ama kullanmayla ve şansla ilgili bende asta t1 var arıza çıkartmadı çıkarttı ama her seferinde servis yaptı şimdi canavar gibi kapıda duruyor biliyorum ki yine arıza yapsa yine servis hallder bir de motorun üstüne titriyorum ben tabi kasislere falan çok dikkatli giriyorum sorun olmasın diye benim sorunların küçük parça değişimli oldu marş motoru,bobin değişim swich değişimi gibi allah beterinden saklasın ama motorumdan memnunum 8-9 milyar verip honda alamazdım

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı Mozaik adlı üyeden alıntı
    motoru kapının önüne bağlıyorum .
    sabah kalktığımda varsa binerim , çalınmışsa karakola bile gitmem
    1.850 motorun fiyatı
    şirket adına aldım 400 YTL KDV den düştüm
    geriye 1,450 kalır
    5 aydır biniyorum ( yazın )
    park parası + trafik cezası+benzin
    motor bedavaya geldi,
    olay budur...
    hesap ortada...
    itirazı olan???
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    resimde görmüş olduğunuz motorun aynısı (çin malıdır!) JONWAY FUTUNE 110

bende ve şu an 1200 km. Birkaç tane vidası düştü o kadar! Başka bir sorun çıkarmıyor şu anda.Ama oda bir can neticede! Onunda karnı acıkabilir.Bunun aküsü var,bujisi var,karbüratörü var,zinciri var,yağı var,valf klerenası var(ne olduğunu henüz bilmiyorum ama!) ,amöortisörü var! bir yerden patlak verebilir elbette.E yağmur yok çamur yok yağış yok bizi taşıyor. Taşamıam bu havada diyormu Yaaa çin malı ama süper gidiyor.

ayrıca bizim adapazarının bu bozuk ve her adımında bir çukur olan yollarında bir kaç vidası düşmüş çokmu.Ayrıca vidaların düşmesi bir yerlerinin kırılmasınan iyidir! Bu motorun performansının güçlü olduğunu gösterir.

Ayrıca arkadaşlar bu motorla 85 bastım ama üstüne çıkmayı düşünmüyorum.80'i geçen arkadaşlarada 70'ten yukarıya çıkmamayı şiddetle öneriyorum.Eğer canınız kıymetli ise tabii.Ama otobana çıkarsanız 100 basmassanız gücenirim!

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben de mondial ilk çıktığında 110ft aldım şimdi 1249ytl lik bi motor. 4700km yaptım bence o paraya bu kadar km yaptıysa süper. hem de halaa bişii olmadı.
    cup modellerinin yakıtın da za zaten. heralde şansla ilgili benim motorda sorun yok

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olay budur...
    hesap ortada...
    itirazı olan???
    yok yok valla bişi demedim ben ....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler