Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çin malı motor alacak arkadaşlar bu yazıyı okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI
    devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Samsun'da Merkez de de ünlü bir servis vardır ad yapmış ama çok büyük oyunlar yapıyor
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    perhaps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Arn 125
    Arn125'im var. Her ne kadar supershadow ve landcruiser modellerindeki fiyat politikalarından dolayı Keeway'e kızsam ve bundan böyle bu markayı tercih etmeyecek olsam da bence performansı oldukça iyi, ucuz, kaliteli bir motosiklet getirtmişler. Sezar'ın hakkı Sezar'a... Her Çinli bir değil. Ben 2200 YTL civarı bir para verdim, helal-ı hoş olsun, ne diyeyim. Eğer mesela silverwing'e 15.000 YTL verebileceksem ne işim var Çin motorlarıyla... Ama bu fiyata bu performansı ben iyi buluyorum.

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    BENİM BU MOTORDA TEK SORUNUM tekerleri.aldığımdan beri bir kere şamreli değiştirmek zorunda kaldım.tekerlerin çapıda ufak.tek kişi iken problem yok ama iki kişiyken biraz zor oluyor.Gerçi en kral motor bile zorlanır ama ben yinede tekerleri kalınlaştırmayı düşünüyorum.

bu noktada sormak istediğim şudur!

Bu motorların duble teker olanları varmıdır.varsa fiyatları ne kadardır.

valla arkadaşlar bende 150lik vardı 2sene kullan dım tek bana açtıgı masraf sadece kayış koptu onun haricin de hiç bir masraf açmadı gidişide süperdi alır almaz ken dim komple söküp tekrardan topladım süperdi de giş tirdim şim di zealsun 200 gese aldım şim di ona bakacam

re

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 20 milyar verdiğim motorla motor sürmeyi öğrenip her gün düşemem. hem o kadar parayı toplamak için bi bu kadar yıl daha da bekleyemem. alırım çinliyi, düşe kalka öğrenirim. ondan sonra japonuma geçerim. geçemezsem de en azından motor sürmüş olurum.
    iyide arkadaşımız motor kullanmasını öğrenmek için aldığını söylememiş sen niye böyle cıkıştın ki... Sadece almış olduğu motorun beş para etmediğini cin mallarının ne durumda olduğunu yana yana anlatmış. Doğruda Etrafta çok çin malı var vede seffaf plastikten olan farlar sapsarı iğrenç bir görünüm alıyor bir süre içinde koltuklaru ya işte her aksamı anlaşıldığı gibi ne kadar az para okadar adi mal demek...

alın bilindik marka rahat olun bence

yamaha honda bu fiyatlara 150-200 cc motor sattıda mı almadık?
    adi çinli bile bi yan yatırmada boya vs 150 lira yiyorsa honda yamaha vs. yi düşünmek bile istemiyorum..
    birde farları patlamasa çan çin çon kanunim 3000 de

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    walla ben motorumu aldığımda çin işi olduğunun farkındaydım ee haliyle motoru hiç kullanmadan direk servisin yolunu tuttum ve her tarafını baştan aşağı elden geçirttim gevşek yerlerini sıktırttım motor bağlantılarını bujiler yağ vs vs şu an motor 6000 km de ve bir kez olsun beni yolda bırakmadı ewet bi japonlu koreli yada italyan gibi olmaz ama şu bi gerçek benim bu remzi(ramzey)olmasaydı ben mt ailesinde kimseyle tanışamıcak gezilere ve organizasyonlara katılamıcak böylesi sıcak bi ortamda bulunamıcaktım ne diyeyim yine hakkını yiyemiyorum saygılar....

Motosikleti
    Yamaha R1
    söylüyen boşuna dememiş bir malın ucuzunu alacak kadar zengin değilim diye değilmi demekki sen biraz zenginmişsin gidip ucuzunu almışsın allah kurtarsın ne diyeyim

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Kardesler tamam çin malı kötü olabılır ama maddi durumlardan dolayı bı motorumuz olsunhevesıyle alıyoruz şansımız bırascıkta kendımız bakıosak işte motor iiyii yoksa forum sıtesınde 1 kişi değil 100 kişi 500 kiişi Çin malı kötü dıyor amaa neapıcaz işte honda yapsın böle bır ımkan kawasakı yapsın böle 2500ytl ye 3000ytl ye alalım 24 ay vade ımkanı saglasın alalım zaten cın malına rağbet olmasının bırasda sebebı maddı durum iyi olmayanlar ucuz dıe buna kacıor ama servısden damgayı yiyor
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Slm Arkadaslar Bu Memlekette ınsanlar Cın Motorlarını Aylık Sıgaraya Verceklerı Parayla Alıyolar Da Nolcak Ha Zengın Olsan Yanı Baba Parasıyla Alsan O Zaman Gıt Honda Ya Bın Derım Ama Memleketın Halı Bellı Mılette Para Yokkk

Evet Belkı Haklısınız Ama Bende Mondıal 110ft Var Cok Ta Memnunum 2005 Model Ha Tamır Ettırdım Ama Yakıt Olarakta Tamır Masrafı Olarakta Jopon Motorlarında Cok Daha Uygun Hadi Yıyosa Abimde 1000 Lık Suzukı Vardı Bı Kırank Kırdı 1,500 Ytl ıstedıler Da O Da ıkıncı Elı Benım Motorum Komplesı 1,800ytl Ha Sız şunu Dıyceksınız
    Suzukı Ile Mondıal Bırımıı Hayır Tabıkı Deyıl Ama Saten Suzukıyle De Sehir Icinde Pasamıyosun Ha Pasanlar Var Ama Onların Allah Sevenlerıne Sabır VerSın Onun Icin Bence Mondıla Cok ıdeal Sız Ne Kadar Kötülesınzde Süper Motorlar Masrafına Gore YAKITINA GÖRE

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Ya bu topiği açan 3 şubat 2006 da açmış.
    O zamandan beri tek mesajda kalmış.
    Hortlatmayalım lütfen

Konu hazır hortlamışken şunu söylemek istiyorum
    Çinli motor alıcaksanız sadece cup türünde alın.Scooter mukıter unutun hem cuplar daha ucuz,hem vitesli hemde daha az sorunlu.Asfalt dışındada iyi gider

benim önceki motosikletim mondıal 125 kt idi. 14000 km ye kadar kullandım. gayetde güzel motordu. km'si gelince bakımını yaptırırdım. parçalarıda baya ucuz. hiç yolda bırakmadı. vidaları felanda gevşemiyordu. ama adamlar bazı vidalarını eksik takmışlar onlarıda ben takdım taş gibiydi. yolda gördüğüm çin malı bazı motorların sağından solundan sesler gelerek gidiyorlar. herhalde kt güzel motordu.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bu konuda bazıo arkadaşlar çinli yerine mobylette demiş.mobilet gerçekten çok kaliteli sağlam ve cefakar bir motordur.bakımı da kolaydır hatta bakımı yoktur bile diyebiliriz.ancak kapasitesi bellidir.ben konyadayken mobiletimden çok memnundum ama istanbula gelince sürekli dur kalk, 4 km yolda 25 tane çukur olması (bizzat saydım),rampaların çok olması bana sıkıntılar yaşatıyor özellikle kalkışının yavaşlığı 2 kişi binerken sorun olabiliyor.
    demek istediğim, mobilet sağlamdır ama yapacakları bellidir bu kapasiteyi zorlayınca yine sorunlar yaşanabilir. mobilet fiyatına 0 km 5 vitesli siboplu motor var ve ben çinli de olsa ondan almayı düşünüyorum.

mobilet özelliklerine göre çok pahalı (1500ytl bionik)bu fiyatı aşağı çekseler hiç düşünmeden gider 0 ını alırdım ama motorcuda parça parça alıp 600 ytlye malolan bir mobilet fabrika ortamında üretilip 1500ytlye satılması zoruma gidiyor bence Türk üreticiler ayakta kalmak istiyorlarsa fiyatları düşürmeliler ve moıtorları biraz çeşitlendirmeliler.

Motosikleti
    as t1
    abi mobilet devri kapanıyor 1500 verdimi 4 zamanlı motorlar var 300 ytl verirsen üstüne komple motor atarlar kaliteli motoru normal servise götürünce sağı solu değişse okadar alırlar ucuz olması bakımından çok iyi çinli motoru tozlu bozuk yollardan koruyacaksın toza hiç gelemiyorlar ben toz yüzünden daha 4800 km de iken bitane motorun başını yedim asfaltta motoru fazla zorlamadan kullanırsan hiçbişey olmuyor. Memnunum şimdilik bir yorun yok
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    Bakın ben size bir hesap çıkarayım arkadaşlar

x markanın x modeli çok tutulur fiyatı 1000 ytl dir (rakamlar mecazidir.)

y markası x markasının x modelini y modeli olarak getirtir. fiyatıda daha ucuz olsun diye x modelinin 3. sınıf jant ile 5. sınıf lastiklisini ister ve 5-6 parçasındada kaliteyi düşürtür.

Sonra bir forum üyesi bi başlık açar x markanın x modeli y de y modeli hemde daha ucuz der. herkes o mala yüklenir...

başlar tel kopmaları, jant yarılmaları, fren tutmamaları yaralanmalar... ölümler....

şimdi soruyorum size çin malımı kötü

en kötü malı fiyat rekabet gücü yüzünden getirdiklerinde sorgusuz sualsiz alan türk tüketicisimi....

emin olun daha başta 300-500 ytl fazla ödenerek (motora bu fiyatın yansıması ile ) yıllar içinde cepten çıkacak 1000 ler 1500 ler engellenir ve daha güvenli olur..

ama buna izin vermeyenler biziz....
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende basit bir açıklama yapıyım bu kadar çin motoruna laf edenler en çokda hizmeti alanlar bu gün dönerci kebapçı pizzacı çiçekci su cu tüpçü bakkal manav her kez evlere bize hizmete bir şey getirmeye bu çin mallarını kullanıyor bu çin malları olmasa hayla bu kadar hizmet sektörü şehirlerde yayılmazdı hizmetin yayılması tabiki ufak çaplı çoğu sokak esnafının menzilini genişletti semt esnafı yapdı buda o esnafın gelirini arttırdı

yani bu kadar laf eden insanlar nasıl olurda bunları göremez yada görmek istemez 90 yıllarda bu çin motorları gelmeden önce bizim mahalledeki çiçekci evlere servis için suzuki marutti minicik bir araba almışdı sırf evlere servis için o zaman evlere özel çiçek yollatmak istersen sallıyorum 20 milyona çiçek yaptırıyorsan 20 milyonda yol parası alırdı adam çünkü sonuçda araba yakıyordu adamında kara geçmesi lazımdı 90 lılarda bu tip evlere servis olayı lükse kaçardı bir kaç esnaf dönerci falan evlere servisi bisikletle yapardı oda ancak bir sokak arkası bir sokak önüne yapardı bisikletin menzili belli sonuçda çocuk bir gelirdi garibim için acırdı kan ter içinde kalmış gene dayanamaz çoçuğa yol parası verirdin aynı kapıya çıkardı millet eve getirt diyemezdi o kadar zenginmiyiz şimdi bir ton yol parasıda isterler derdi bu çin motorları bu olayları kökünden kaldırdı

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Çin malı motosikletlere laf edenler ve çin malı bir motosiklet edinmeyi düşünenler :

Çin malı bir motosiklet edinmeden önce hiç bir Avrupa ya da Japon malı bir türevini almayı planlamadınızmı? hepinizde % 100 bu yolu denediniz ve ne denli pahalı olduğunu gördüğünüz için, bilerek ve isteyerek Çin malını '' tercih '' etmek zorunda kaldınız çünkü bütçeniz kalitelisini almaya müsade etmiyor/du. Çin malı motosikletlerinin neden daha ekonomik (ucuz demiyorum dikkat) olduğunu pek ala biliyorsunuz ve biliyordunuz. Şimdi orası burası arıza yapıyor diye dövünmektesiniz.
    Arkadaşlar, haksızlık etmeyelim lütfen. Bir sözü hatırlatayım hepinize. Ne kadar para O kadar köfte.Bu hesap bu kadar basit.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

impish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    çelik motor crown 150 (chopper) çin malı mı? markalar hakkında en ufak bi bilgim yok

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    motor alıcak arkadaslar dıkkate alın yazıyı.5000den sonra baslıyor problemler.2.el alın japon ,ıtalyan alın.bır ornek ben vereyım,4000km de ıdı motor(kangda marka)sıbop arıza yaptı.GARANTILI,YA motor gıttım servısıne,aldıgın benzınden dedı.eee ucretlı yaparız dedı.nedenmıs dedım,benzın sulu veya kacaktır dedı.garantı kapsamına gırmezmıs.dısarda yaptırıp sattım hemen motoru.ayda 100-100:800ytl ye.kurtulayım yeter.bu arada km telı ,mars dugmesı,on dısk fren merkezı bunlar hep degısmıstı.CEPTEN AMA PARAYLA.kullanıcı hatasındanmıs.benzını aynı yerden alıyorum su an 13000km de motorum.bır problem yok.DEMEKKI HATA CIN MALI ALMAKLAYMIS.
    Şeref

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler