Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

1000 cc lik motosiklet almak istiyorum. Yardım...!

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı VALEO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen eğer topic açıp binebilirmiyim diye soruyorsan ,bence uzak dur.
    sağ avucunun içinde her kilosuna 1 hp düşen bir canavardan bahsediyoruz.şaka gibi dimi

Ustaların ustası VALEO-Şefkati 'nin ve diğer arkadaşların

yorumlarını dikkate almanda fayda var..

Sen cevap istedin ve sordun. Kişiler yazdı.

Merdivenlerden ağır ağır çık ve alıngan olma..

Bazı şeyleri'de tecrübeyle birlikte zamana bırak..

Herşey gönlünce olsun..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yahu yine ayni konu...

Zaten bütün yorumlar yapilmistir..
    Simdi hepsini okumak istemiyorum..

Topigi acan arkadasa diyecegim sadece su..
    Buraya bol bol yazki, birgün yok oldugunda seni hatirliyalim
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ciddi bir sorumu bu ?

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Alıntı okan8554 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. A2 ehliyetimi alalı yaklaşık 1 sene oldu. Ama motosiklet tecrübem yok. Hayatım boyunca en fazla 4 ila 5 kere motora binmişimdir. Ama yine de ilk kez de olsa motora bindiğimde sanki sürekli motor kullanan biri gibi motor kullanabilirim. Bu konuda kendime güveniyorum. Çoktan beri içimde motor tutkusu var. Kullandığım en büyük motor 250 cc lik vitesli motordu. Ama dediğim gibi hayatım boyunca en fazla 5 kere kullanmışımdır. Şimdi hayallerimdeki Yamaha YZF R1'i almak istiyorum. Sizce direk bu kadar büyük bir motordan başlamak bana ne tür sorunlar açar veya bunu bana tavsiye edebilir misiniz? Aranızda bunun gibi direk 1000 cc lik motorla başlayan var mı? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
    Daha ucuz intahar yöntemleri var . Senin ki daha zevkli ama riskli ya sakat kalırsan arkadaş ...

yalowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı goko123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 lik motor agırdır sürüsü kolaydır ama sehir içi zordur

tavsiyem alıcaksan gs 1150 bmw üstüne tanımam her gün işe geldigimde gördügüm ara ara yıkadıgım bir motordur ama bizim patronun özel üretimli yani baya bir dev
    Saçma. 600lüklerle, hatta GT250R ile arasında 10-15 kilodan fazla oynamaz. Neredeyse birbirinin aynıdır bu motorların ağırlığı. Motorun cm3'ü büyük diye ağır olacak anlamına gelmiyor. Ayrıca sen yeni başlayan birine gs 1150 nasıl tavsiye ediyorsun ? O da ayrı

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem R1'i almak için bu kadar niyetlendin ve en kısa zamanda alıyorum diyosun.
    Bu kadar yaygara yapmanın anlamı ney?

Şeyh Şamil kardeşim teşekkür ederim. Tüm yorumları tabiki dikkate alıyorum. Zaten birçok kişinin görüşlerini almak için açtım bu topici. Çok da faydalı oldu. Remzi_39 sen bisiklet sürmeye devam et dostum. Bu kafayla anca bisiklet sürersin zaten. Hala "soru ciddi mi" diyenler var. Bu kişiler ya daima artniyetliler ya da önyargılı. Kanucan, kim yaygara yapıyor? Yorumları iyi oku. Boş konuşma. Sitemim bazı saygısızca yorum yapanlara. Onlar zaten kendilerini biliyor. Cevaplarımla onları yerin dibine sokmasını da bilirim ama seviyelerine inmek istemiyorum. Yorum yapan ve tavsiyede bulunan tüm kardeşlerime çok teşekkür ederim.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şeyh Şamil kardeşim teşekkür ederim. Tüm yorumları tabiki dikkate alıyorum. Zaten birçok kişinin görüşlerini almak için açtım bu topici. Çok da faydalı oldu. Remzi_39 sen bisiklet sürmeye devam et dostum. Bu kafayla anca bisiklet sürersin zaten. Hala "soru ciddi mi" diyenler var. Bu kişiler ya daima artniyetliler ya da önyargılı. Kanucan, kim yaygara yapıyor? Yorumları iyi oku. Boş konuşma. Sitemim bazı saygısızca yorum yapanlara. Onlar zaten kendilerini biliyor. Cevaplarımla onları yerin dibine sokmasını da bilirim ama seviyelerine inmek istemiyorum. Yorum yapan ve tavsiyede bulunan tüm kardeşlerime çok teşekkür ederim.
    Sahi bu sayfayada birseyler yazmistim degilmi?
    Allah belami versin..
    Yapmiycam diyorum ama bazen elimin ayari kaciyor nedense..

Dostum okadar haklisinki aslinda..
    Motor benim neyime??
    Aslinda ben motoru falan birakip bisiklet sürmeye devam edeyim..
    Onu da becerebilsem canim kurban...
    Motorda dengeyi saglamak daha kolaymis aslinda..
    Zaten 1 sene icinde ne gezdimki?
    Burada az gezmelerim ve birde Türkiye ye gittim geldim..

Rahmetlinin buna benzer bir topic te bu video yu koymustu..
    O aklima geldi simdi...

Unutma ölürsün...

OLcan138 su Videoya bir el at abim yaaa...

Olcan138: Baş üstüne...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Daha önce motosiklet kullandım" demişsin. Eğer kendi motosikletin hiç olmadıysa, tecrüben hemen hemen yok demek.

Bazı arkadaşlar bu sorunun daha önce çokça sorulduğunu yazmış. Bu yoruma dayanarak anladım ki motosiklet konusunda benim düşüncelerim (yanlış veya doğru) birçok insanınkiyle aynı.
    Bu yüzden birçok insan motosiklet üzerinde can veriyor

Burada sana cevap yazan insanların çoğu YÜZ YÜZE TANIDIKLARI biri veya birilerini kaybetti. O yüzden gösterdikleri tepkiyi anlayışla karşılaman gerekir. 25 yaşımdayım diyorsun. Herşeyim var (sadece maddi anlamda değil), olgunum diyorsun. Hem de Yamaha R1 gibi bir canavarı isteyecek olgunlukta. Ama sana yapılan eleştirilere kızıyorsun. Burada sence bir tezat yok mu ?

Sana bu ağır eleştirileri getiren insanlar koruma reflekslerinden dolayı böyle yazıyorlar. Ve haklılar. Gidip bir R1 alırsan uzun vadede sen de hak vereceksin onlara.

Ne olursa olsun son kararını vermeden şu uzunca yazıyı okursan, başta kendin, ailen ve çevrendeki diğer insanlar adına hayırlı bir iş yapmış olacaksın.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...nler-icin.html
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bence direk almalısın küçük motordan büyüğe geçmeye kalkarsan hem zaman hem de para kaybedersin.Direk al bir tane biraz da eğitim alırsan en iyi motorcu sensin.

Shrieker kardeşim, beni eleştirenlere sözüm yok. Benim sözüm aslında üslubu saygısız olan 2-3 kişiyeydi. Mesela; SinanAksu, Şeyh Şamil, Cenkerdemir, bugay, Runbelx, Syanur gibi kişilerin yorum üslupları çok güzel. Yani yazdıklarından karşısındaki insana ne kadar değer verdiklerini net bir şekilde görebiliyorsun. Tavsiye ve yardımlarından dolayı kendilerine yeniden çok teşekkür ediyorum. Gönderdiğin yazıyı okudum çok güzel. Bu sıralar herkes yazı,resim ve video gönderiyor. Yazılar genellikle bu tarz, diğerleri de motordan düşüp ölenlerin resimleri ve videoları. Anlaşılan bunlar beni motora binmeden öldürecek. Yorum yapan ve tavsiyeleriyle yol gösteren tüm kardeşlerime çok teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun.

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alamaz alamaz
    sen git moped sür abeci

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Okan8554 1000 cc SS motora binebilirim bu konuda kendime güveniyorum demişsin.
    Ben de sana diyorum ki mezarlıklar kendine güvenen adamlarla dolu.
    Bu güven meselesi değil tecrübe meselesidir.
    Başlangıç için 600cc bile fazladır.
    eğer SS bir motorla başlayacaksan kawasaki ninja 250 ile başlamanı tavsiye ederim.
    2 yıl sonra 600 cc ondan da 2 yıl sonra 1000 cc ye geçebilirsin. Tabi yılda en az 20-30 bin km yaptığını düşünürsek.
    Sonuç ta 25 yaşına gelmiş yetişkin bir adamsın.
    Ama burada senin yaşın kadar motora binmiş insanlar var.
    Bende 15 yıldır motora biniyorum ama hiç SS sürmedim ve arkadaşım Ducati 1000 cc motorunu denememi istediğinde sağol teşekkür ederim almayım dedim. Bana da git sen bisiklete bin diyebilirsin, yıllarca ona da bindim.
    Tabi kimseyi dinlemeyip sitediğin motoru alabilirsin. Sana bişey olduğu zaman buradaki kimse arkandan ağlamayacak. Gazetelerin 3. sayfasında 5 cm lik bir haber olarak senden bahsedilecek. Ağlayanda geride bıraktığın Anan baban varsa çouğun çocuğun olacak.

Son söz: SAKIN BAŞLANGIÇ MOTORU OLARAK 1000 cc SS ALMA!

Motosikleti
    var bi şeyler
    Şu yazıyı da okumanı tavsiye ederim:

Motosiklete neden büyük hacimli ve süratli motorla başlanmaz

http://www.motosiklet.net/forum/moto...baslanmaz.html

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Okan, motora cok buyuk kabiliyetin olabilir... ama tecruben yoksa kabiliyetin hicbirsey ifade etmez... asagida yazdiklarimi lutfen 1-2 kere oku...

Kullanabilirim demissin ama kullanamazsin

1000cc bir ss motoru gec, 250 cc'lik bir motoru bile 5-6 kere uzerine binme ile edindigin tecrube ile kullanamazsin

Bir motoru kullanabilmek, kontagi cevirip, vitese takip dengen bozulmadan ilerlemek degildir.

Bir motoru kullanabilmek, o motoru tanimak, o motorun tepkilerini cok iyi bilip, ona gore kendi tepkilerini ayarlamaktir.

Ornek vereyim: Bir kavsaga yaklasiyorsun... Bir de baktin baska bir araba kavsaga girecek... ikinizde ayni hizda devam ederseniz kavsakta carpisacaksiniz... seni gorup gormedigini bilmiyorsun... dahasi gorse bile durup durmayacagini bilmiyorsun... ne yapacaksin?

Duracak misin? Ne kadar hizli gidiyorsun? Ne kadar mesafe var? Kadrana bakacak zaman var mi? Motorun o hizda giderken kalan mesafede durabilir mi?

Hizlanip kacacak misin? Ne kadar hizlanacaksin... hizini ayarlayabilecek misin? Kavsaktan sonraki viraja hangi hizla girersen savrulmazsin?... veya kavsaktan sonra sag seritten giden araba birden sol seride gecmek isterse kacabilir misin?

Dogru karari saniyeler icinde vermen gerekir... bu da tecrube ile olur... 250 cc ile yanlis bir karar verdigin zaman, bir dahaki sefere dogru karari vermek icin sansin olur... hatandan ders alirsin... 1000 cc ss ile bir baska sansin olmaz...

1000 cc ss ile duz yolda ilerlemek bile maharet ister... benim arkadasim 1000cc ss ve 80 km/h ile arkamdan gelirken vitesi dogru ayarlamadan gazi kokledigi icin motorun onunu kaldirdi sonra ayak bilegini kirdi... motoru 70-80 metre arkamdan suruklendigi icin motoru saga cekip yanina gidemedim... son birsey... 1000cc ss ile baslayip, olen insanlar duymadim... bizzat bu forumda gordum... karar yine de senin...

Genelde bu tur basliklara cevap yazmiyorum... yazdiklarindan ve cevaplarindan, bu basligi gercekten diger insanlarin fikirlerini duymak icin actigini dusundugum icin bu kadar uzun bir cevap yazdim... umarim sikilmadan sonuna kadar okursun...
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bu bukadar büyütülecek birşey değil motosikleti hava atmak hız zevkini tatmin etmek ADRENALİN için alınırsa o zaman dediğiniz problemler oluşmaya başlar bu aleti görselliğine hayran olupta tatmin olmak için alınırsa fazla sorun teşkil etmez yalnız kurallara uymak yetmiyor kendini trafik magandalarındanda koruman gerekiyor bence en önemli ders magandalardan korunma olmalı daha sonra kendine has kullanma sitili oluşturup güvenli kullanılabilir (tabi profosyonelce değil. Yarışcı değiliz ya)motor 320 yapıyorsa illede bu hızı yapmak zorunda değiliz bence motor 1000 likte olsa hız limitini mesela 140 km yle sınırlıyacan bu hızın üstüne cıkmayacan 5-6 ay

şimdi benide taşa tutacanız

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu bukadar büyütülecek birşey değil motosikleti hava atmak hız zevkini tatmin etmek ADRENALİN için alınırsa o zaman dediğiniz problemler oluşmaya başlar bu aleti görselliğine hayran olupta tatmin olmak için alınırsa fazla sorun teşkil etmez yalnız kurallara uymak yetmiyor kendini trafik magandalarındanda koruman gerekiyor bence en önemli ders magandalardan korunma olmalı daha sonra kendine has kullanma sitili oluşturup güvenli kullanılabilir (tabi profosyonelce değil. Yarışcı değiliz ya)motor 320 yapıyorsa illede bu hızı yapmak zorunda değiliz bence motor 1000 likte olsa hız limitini mesela 140 km yle sınırlıyacan bu hızın üstüne cıkmayacan 5-6 ay

140'a çıkan 150'ye de çıkar. 150'ye çıkan 160'a da çıkar. 160'a çıkan 170'e de çıkar.

.
    .
    .
    280'e çıkan 290'a da çıkar (tek tek yazmak istemedim, tembelim)

İşin özü şu: 600 / 1000cc yarış motoru + tecrübesiz sürücü demek, sürücünün motoru değil, motorun sürücüyü kullanması demektir. O gücü kullanmayacak adam yok gibi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tamamda canim kardesim senin o bahsettigin motor o hiza 2. viteste cikiyor. Ne yapicaksin sürekli 2. vitestemi gidiceksin
    Canim kardesim buradaki insanlarin bir cogu yasanmis tecrübelerinden yola cikarak sana fikir veriyorlar.
    Ama artik soylenicek pekte bisey yok aslinda.
    Al motorunu hayirli ugurlu olsun simdiden.
    Kazasiz belasiz kullanmani dilerim.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Yucika, sana katılıyorum, 1000 cc lik motora binmek tecrübe ve yürek ister. Tavsiye ettiğin Kawasaki ZXR 250 veya Honda CBR 125 R, Hyosung 250 R gerçekten hoş motorlar. Arkadaşlarımda Kawasaki ZX12R, Yamaha R6, Honda 600 F Sport var. 600 F Sport'a çok kısa süre önce bindim. Shrieker yazını okudum. Çok saol. _Alp_ kardeşim yazını sıkılmadan, severek okudum. Kullandığın cümleler, ne kadar içten ve samimi olduğunu zaten gösteriyor. Çok teşekkür ederim. Sevgili kardeşim tr100a, dediğin gibi kimseyle yarış yapmak gibi bir hedefim asla olamaz. Ama yazdığın 140 km de çok az. Çok sevdiğim bir abimin anlattığına göre kamera ile ZX12R ile kadrana 301 km göstermiş. Sonra kalp atışlarından korkmuş yavaşlamış. En az 25 senesini vermiş biri bile bu denli korkmuşsa açıkçası korkmamak elde değil gibi. SinanAksu çok saol. Şu an araştırma aşaması. İnşallah alınca resimleri koyarım buraya. Hep beraber bakarız inşallah. Yorumlarınız için çok teşekkürler.

hadi hayırlı olsun diyeyim bende

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)